Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Napełnianie kardridża Canon PIXMA 240

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Napełnianie kardridża Canon PIXMA 240
Autor
Wiadomość
agik*
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: PL

Post#1 Post autora tematu 17 Sty 2009 08:34   

Napełnianie kardridża Canon PIXMA 240

Witam! Tak jak w temacie, zainteresowany jestem informacją, jak napełnić kardridż PG-512 w drukarce (urządzenie wielofunkcyjne) Canon Pixma 240 i jakim tuszem najlepiej. Jest to moja pierwsza drukarka nie mam pojęcia jak to się robi. Proszę o podpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2009 08:34   

Powrót do góry

Tomek H
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: nibylandia

Post#2 17 Sty 2009 13:02   

Re: Napełnianie kardridża Canon PIXMA 240

Jeżeli nie masz pojęcia jak to się robi to polecam Ci odpuścić ten temat. Niewiele zaoszczędzisz a możesz sobie kłopotu tylko narobić.
Np możesz sobie zalać całą drukarkę tuszem i wówczas wyniesie Cię to dużo drożej.
Przy obecnej cenie zamienników nie wiem czy warto brudzić sobie paluszki :)

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2009 13:02   

Powrót do góry

agik*
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 17 Sty 2009 16:25   

Jak na razie nie ma zamienników do tego typu drukarki albo ja się mylę...więc proszę mnie poprawić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2009 16:25   

Powrót do góry

kkf
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Jelenia Góra

Post#4 27 Kwi 2009 11:44   

1. Napełniać tylko atramentem przeznaczonym do Canona PG-510 pewnie nie znajdziesz (najłatwiej dostać 5bk/6bk/8bk - starszych modeli nie polecam
2. Napełniać dopóki jest jeszcze ok 1/3 atramentu
3. od góry pod naklejką jest otwór przez który możesz wlać atrament strzykawką - wystarczy strzykawką przebić się przez naklejkę, miejsce można wyczuc pod palcem - charakterystyczne wgłębienie (ew. można oderwać całą górną pokrywę)
4. jesli pojemnik jest już pusty napełnianie nie ma sensu - wydrukujesz góra kilka-kilkanaście stron, pojemnik zostanie zablokowany - niestety na razie nie znalazłem nigdzie sposobu na resetowanie/odblokowanie tego modelu atramentu.
Powrót do góry

agik*
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 28 Kwi 2009 06:11   

Powoli doszedłem do tego jak napełnić kardridż i jak wyłączyć w drukarce aby nie monitowała o stanie tuszu. Oczywiście co jakiś czas trzeba uzupełnić, bo drukarka nam nie pokazuje ile tuszu pozostało. Jak na razie napełniłem już trzy razy zbiorniki i drukuje bez problemu. Tuszu użyłem activ jet, może nie jest to najlepszy rodzaj tuszu, ale na moje potrzeby wystarcza i w sumie nie widzę różnicy pomiędzy tuszem canona a obecnym.
Jeżeli byłby ktoś zainteresowany tematem proszę pisać, postaram się opisać jak to wszystko zrobić.
PZDR!
Powrót do góry

jaggi
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: tymbark

Post#6 04 Maj 2009 11:03   

Witam

Czy mógłbyś napisać jak wyłączyłeś w tej drukarce monitorowanie poziomu atramentów?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2009 11:03   

Powrót do góry

agik*
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 Post autora tematu 06 Maj 2009 12:48   

jaggi napisał:
Witam

Czy mógłbyś napisać jak wyłączyłeś w tej drukarce monitorowanie poziomu atramentów?

Trzeba nacisnąć przycisk pierwszy z prawej, pod przyciskiem SCAN taki z trójkącikiem na około 30sek i wyłączy się monit o stanie atramentu. Ja to zrobiłem kiedy pojawił się monit o tym, że kończy się atrament czarny. Od tamtej pory wyświetla się tylko napis- Brak informacji o atramencie. To samo zrobiłem z kolorem. Od tamtej pory co jakiś czas doleję po 2ml kolorowego tuszu do każdego otworu w kardridżu, a czarnego do pełna, a potem odciągnę 1ml i zaklejam otwory. Jak na razie działa bardzo dobrze. Informację na ten temat znalazłem w necie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Napełnianie kardridża Canon PIXMA 240
Strona 1 z 1