Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

BMW 1.8 coupe '92 problem szyby, podświetlanie deski

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> BMW 1.8 coupe '92 problem szyby, podświetlanie deski
Autor
Wiadomość
soluks
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 17 Sty 2009 13:43   

BMW 1.8 coupe '92 problem szyby, podświetlanie deski

witam! Mam E36 1,8 coupe z 1992 i tydzień temu na parkingu zauważyłem że szyba od pasażera jest opuszczona i próba podniesienia nic nie dała. sprawdziłem bezpieczniki i co sie okazało 7 był spalony wiec wymieniłem ale po tym sam z siebie podświetla sie licznik i tablica rejestracyjna. szyba natomiast dalej sie nie podnosi tylko reaguje jak to w coupe na otwieranie i zamykanie drzwi poprzez 2cm zasuwanie i przy otwieraniu 1cm opuszczenie. w ten sposób ją zamknąłem ale przy włączeniu świateł szyba sama sie znowu opuszcza. znowu ją zamknąłem poprzez zabawę z zamkiem i przyjrzałem sie przełącznikowi od szyby pasażera co sie okazało miał spaloną ścieżkę wiec przełożyłem włącznik od kierowcy i szyba sie podnosi ale przy próbie opuszczenia przygasa samoczynnie podświetlany licznik po kilku próbach podświetlanie znika i szyba pasażera juz na nic nie reaguje a bezpiecnziki całe, wtedy trzeba czekać z 5 min żeby znowu sie samo podświetlało. Co zauważyłem że jak włączę światła i wtedy podświetla sie licznik to szyba pasażera działa ale po chwili wszystko sie wygasza i a szyba pasażera sama opada jeżeli jest podniesiona... z szybą kierowcy nic sie nie dzieje i działa prawidłowo... ktoś ma jakieś sugestie??

Dzisiaj zuwazyłem jeszcze spalony ale też cały stopiony bezpiecznik 15 a z kiązki odpowiada on za halogeny wymieniłem i wszystko działa.
odkreciłem także kostke pomiedzy drzwiami pasażera a karoserią bo myślałem że silnik jest powodem spiec ale po wypieciu instalacji drzwiowej z samochodu dalej przygasa licznik przy przełączeniu na opuszczanie szyby...
najgorsze że nikt nie wie co może być powodem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2009 13:43   

Powrót do góry

leonek4
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: LUBLIN

Post#2 17 Sty 2009 14:45   

Re: BMW 1.8 coupe '92 problem szyby, podświetlanie deski

Jeżeli podczas opuszczania lub podnoszenia szyby przygasją inne kontrolki może to znaczyć, że w układzie elek. szyb występuje jakieś zwarcie. Można sprawdzić silniczek oraz zasilanie podłączone do niego, oraz podłączyć silniczek z innego zasilania i opusciś podnieść szybe. Wiadomo będzie czy w ukła. ele. czy silniczek.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2009 14:45   

Powrót do góry

soluks
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 17 Sty 2009 15:16   

Re: BMW 1.8 coupe '92 problem szyby, podświetlanie deski

teraz wogóle nie zapala sie podświetlanie przycisków ani deski rozdzielczej a z tym nie działa szyba od pasażera. Silniczek jest dobry bo podłączałem prosto pod akumulator i bez problemu opuszcza i podnosi. w innym temacie widziałem podobne objawy ale był z 2005 i ktoś tylko napisał że to jakaś błahostka. juz wszystko rozebrałem co tylko sie da i nic nie znalazłem. wie ktoś czy jest jakiś termiczny bezpicznk odpowiadający za podświelanie deski rozdzilczej bo jak na 30min odłącze akumulator to podświetlanie wraca ale wystarczy że rusze przełącznik od szyby i juz ginie do następnego odłączenia i odczekania pewnego czasu...

Podświetlanie zrobiłem na krótko tz pod wyjscie ze pokrętła od ściemiania podałem 12V i wszystko świeci co najfajniejsze ściemiacz jest dobry bo sprawdziłem w innej E36 także coś z masą do tego pokrętła.
wie ktoś może czy E36 ma jakieś słabe punkty w instalcji które czesto sie przecierają i robi sie zwarcie. z tego co widze nikt nie majstrował przy instalacji i jest całkowicie fabryczna...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> BMW 1.8 coupe '92 problem szyby, podświetlanie deski
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.039 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony