Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Ochrona arkusza EXCEL

Marcin_Sk 17 Sty 2009 21:56
  • #1 17 Sty 2009 21:56
    Marcin_Sk
    Poziom 10  

Witam wszystkich !

Mam dwa pytania:
    1. Czy jest możliwe założenie hasła wejścia do arkusza ( nie chodzi mi o ochronę komórek, tylko o całkowite wejście do arkusza skoroszytu na hasło - pewne arkusze mają być widoczne, niektóre nie ) ?

2. Powiedzcie mi jak zablokować górny zakres i dolny ? Tak aby przewijał się pasek tylko w środku a górna część wierszy i dolna poniżej zaznaczenia stała nieruchomo ?

• #2 17 Sty 2009 22:03
    MarekPPN
    Poziom 35  

Ad 1.
    Można. Jeśli posiadasz Office 2007.

• #3 17 Sty 2009 22:04
    447988
    Usunięty  
  • #4 17 Sty 2009 22:09
    Marcin_Sk
    Poziom 10  

Posiadam MS OFFICE 2003

• #5 17 Sty 2009 22:35
    marek003
    Poziom 39  

We wszystkich excelach można to zabezpieczyć.
    Podczas zapisywania pliku (zapisz jako ...) po pojawieniu się monitu jak ma się nazywać plik i gdzie ma być zapisany wciskasz Narzędzia i wybierasz"Opcje ogólne ... " tam ustawiasz hasło.

Co do drugiego punktu to będzie ciężko

Owszem możesz zablokować górne wiersze i pierwsze kolumny - ale górną i ostatnią ??? Chyba że poprzez podział okna.

dodano po chwili
    -----------------------
    Nie doczytałem dokładnie teskstu w nawiasie (moja wina). Moja rada blokuje dostęp do wszystkich arkuszy - niestety nie mam wersji 2007. W tych co znam nie da się tego zmienić

Dodano po 19 [minuty]:

Ale jest wyjście przy starszych excelach. Ukryj je pod VB.
    Nie wpłynie to na wprowadzenie kodu VB więc przy otwarciu nię będzie pytania o makro.
    Wejdz w kod. Zaznacz arkusz który chcesz ukryć. Następnie w properties zaznacz "0"
    Arkusz zostanie ukryty.
    Daj hasło na VB i nikt tego nie otworzy.
    Tu masz niewielki przykładzik:
    Ochrona arkusza EXCEL

Aby "ohasłować"

Ochrona arkusza EXCEL

Ochrona arkusza EXCEL

• #6 17 Sty 2009 22:56
    Marcin_Sk
    Poziom 10  

Hasło na VB ?
    Możesz mi podpowiedzieć ?

Czyli jeżeli będę chciał wejśc na ten arkusze, będę musiał wejść z powrotem w VB ?

Dodano po 3 [minuty]:

Hasło już znalazłem - jest OK ?
    Tylko jakaś prostsza metoda przywrócenia tego arkusza ...

• #7 17 Sty 2009 23:33
    marek003
    Poziom 39  

W tej sytuacji nie przychodzi mi na myśl prostsza wersja. VB i we właściwościach arkusza Visable -1. Aby było szybciej przy projektowaniu dodaj przycisk do menu standardowego.

Ochrona arkusza EXCEL

Ewentualnie nie hasłuj projektu w VB (mało ludzi wie że można tam zajrzeć - a ci co wiedzą i chcą poznać do końca "metody" po pewnym "doszkoleniu" potrafią wejść w szczegóły mimo hasła.

• #8 17 Sty 2009 23:35
    Marcin_Sk
    Poziom 10  

a w MS OFFICE 2007 jest taka możliwość ?

• Pomocny post
    #9 17 Sty 2009 23:42
    marek003
    Poziom 39  

Jak już pisałem nie mam 2007 więc nie mam jak sprawdzić. Ewentualnie dopiero w poniedziałek. Do tej pory może ktoś inny (mający 2007) odpowie ci na to.

Może być prościej przy wykorzystaniu przycisku (włącz wyłącz - z hasłem). Ale wtedy przy wchodzeniu do pliku będzie monit o to by włączyć makra. (że plik zawiera makro) Nie wszyscy to lubią (makrom nie do końca się ufa)

• #10 17 Sty 2009 23:44
    Marcin_Sk
    Poziom 10  

marek003 napisał:
    Jak już pisałem nie mam 2007 więc nie mam jak sprawdzić. Ewentualnie dopiero w poniedziałek. Do tej pory może ktoś inny (mający 2007) odpowie ci na to.

Ja ze swojej strony serdecznie Ci dziękuję :-)

• #11 17 Sty 2009 23:53
    447988
    Usunięty  
  • #12 18 Sty 2009 01:25
    Marcin_Sk
    Poziom 10  

Marcin230 napisał:
    Prawym klawiszem na wybrany arkusz i "Chroń arkusz", jeśli chcesz ukryć to wybierasz "Ukryj". Później dajesz "Chroń skoroszyt" w opcjach Recenzja z zaznaczeniem pola "Struktura" i nie ma możliwości odkrycia arkusza. Założone hasło nie jest wywoływane przy otwieraniu dokumentu. Trzeba je wprowadzić tylko w celu zaprzestania ochrony skoroszytu.

Dziękuję bardzo !

Rozumie, że to się tyczy tylko MS OFFICE 2007

• Pomocny post
    #13 18 Sty 2009 07:09
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Marcin_Sk napisał:
    Marcin230 napisał:
    Prawym klawiszem na wybrany arkusz i "Chroń arkusz", jeśli chcesz ukryć to wybierasz "Ukryj". Później dajesz "Chroń skoroszyt" w opcjach Recenzja z zaznaczeniem pola "Struktura" i nie ma możliwości odkrycia arkusza. Założone hasło nie jest wywoływane przy otwieraniu dokumentu. Trzeba je wprowadzić tylko w celu zaprzestania ochrony skoroszytu.

Dziękuję bardzo !

Nie tylko. W Office 2003:
    Menu>Format>Arkusz>Ukryj.../Odkryj...
    Menu>Narzędzia>Ochrona>Chroń skoroszyt...

• #14 18 Sty 2009 11:06
    Marcin_Sk
    Poziom 10  

adamas_nt napisał:
    Marcin_Sk napisał:
    Marcin230 napisał:

Dziękuję bardzo !

Nie tylko. W Office 2003:
    Menu>Format>Arkusz>Ukryj.../Odkryj...
    Menu>Narzędzia>Ochrona>Chroń skoroszyt...

No... do tego jeszcze nigdy nie doszedłem. Przekombinowane, ale od biedy może być. Trochę za dużo czynności z tym zabezpieczaniem i odbezpiezaniem. Ale tak jak powiedziałem jest to jakiegoś rodezaju rozwiązanie i za to bardzo dziękuję

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty