Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wąż Aqua stop do zmywarki Bosch SGS43F02EU - czy zastosować?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Wąż Aqua stop do zmywarki Bosch SGS43F02EU - czy zastosować?
Autor
Wiadomość
cyfrac40
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Bartoszyce

Post#1 Post autora tematu 18 Sty 2009 16:29   

Wąż Aqua stop do zmywarki Bosch SGS43F02EU - czy zastosować?

Witam.
Właśnie cieszę się nową zmywarką Bosch SGS43F02EU. Z instrukcji dowiedziałem się, że dobrze jest zainstalować zawór aqua stop zapobiegający zalaniu pomieszczenia. Znalazłem w internecie wąż z zaworem Kliknij
Chciałbym dowiedzieć się jak to działa, czy potrzebne jest jakieś sterowanie ze zmywarki, jeżeli zaworem trzeba sterować to czy każdy typ Boscha jest do tego dostosowany itp.
Może ktoś z kolegów podałby link gdzie można kupić sam zawór bez przewodu.
Każda uwaga cenna.
Pozdrawiam
Jerzy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2009 16:29   

Powrót do góry

Andrzej G
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: Bydgoszcz

Post#2 18 Sty 2009 17:22   

Re: Akua stop do zmywarki - jak to ugryźć

Ten wąż co znalazłeś nie wymaga żadnego sterowania. W przypadku pęknięcia wężyka doprowadzającego wodę, dostaje się ona do przestrzeni pomiędzy wężykiem, a osłoną zewnętrzną powodując nasiąknięcie wodą i rozprężenie specjalnej kostki z pianki, która następnie powoduje zamknięcie zaworu.
Wąż pasuje do każdej pralki czy zmywarki, które fabrycznie nie są w niego zaopatrzone.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2009 17:22   

Powrót do góry

leszelka
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 04 Maj 2009 09:40   

Re: Wąż Aqua stop do zmywarki Bosch SGS43F02EU - czy zastoso

Może się podłaczę pod ten temat, bo też mam niejasności na czym polega aqua stop.
Otóż wiem że sa węże doprowadzające wodę (do kupienia w sklepach osobno) z odpowiednim czujnikiem, ktorych działanie zostało opisane w tym temacie i rozumiem ze chronią one tylko przed pęknięciem węża.
Jednakże rozumiem ze sa także inne zabezpieczenia montowane np. tez w pralkach z jakimś czujnikiem na dole i chyba sa one nawet bardziej pożądane bo chronią przed zalaniem np. elektronikę. Są także jakieś czujniki dot. nadmiernej ilości piany.
I stąd moje pytanie, czy osobno do kupienia sa tylko owe zabezpieczenia z wężem, czy też mozna dodatkowo zakupic jakies urzadzenie z czujnikiem dot. wody na dnie pralki czy też nadmiaru piany.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2009 09:40   

Powrót do góry

sondejm
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Polska

Post#4 04 Maj 2009 12:33   

leszelka napisał:
Jednakże rozumiem ze sa także inne zabezpieczenia montowane np. tez w pralkach z jakimś czujnikiem na dole i chyba sa one nawet bardziej pożądane bo chronią przed zalaniem np. elektronikę.

Elektronika umieszczona zazwyczaj dość wysoko i zabezpiecza ją bolec uziomu, przy okazji różnicowo-prądowy.

leszelka napisał:
Są także jakieś czujniki dot. nadmiernej ilości piany

Do pralek nie stosuję się środków do prania ręcznego, które to wytwarzają nadmierną ilość piany.

Pozdrawiam: Marek Sondej

Moderator się nie obrazi jeśli poproszę autora tego postu o stosowanie poprawnej polszczyzny i poprawienie błędów poprzez użycie przycisku "zmień"?
Powrót do góry

cyfrac40
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Bartoszyce

Post#5 Post autora tematu 04 Maj 2009 21:27   

leszelka napisał:
Może się podłaczę pod ten temat, bo też mam niejasności na czym polega aqua stop.
Otóż wiem że sa węże doprowadzające wodę (do kupienia w sklepach osobno) z odpowiednim czujnikiem, ktorych działanie zostało opisane w tym temacie i rozumiem ze chronią one tylko przed pęknięciem węża.

Wyjaśniono mi, że system aqua stop polega na tym, że już na początku węża zainstalowany jest zawór który sterowany jest przez zmywarkę.
Powrót do góry

leszelka
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 05 Maj 2009 14:38   

sondejm napisał:

Do pralek nie stosuję się środków do prania ręcznego, które to wytwarzają nadmierna ilość piany.

He he może wytłumaczysz mojej żonie żeby tyle nie sypała...

W sumie to nadal nie wiem, czy osobno do kupienia są tylko zabezpieczenia z wężem, chroniące wyłącznie przed pęknięciem owego węża, czy też można dodatkowo zakupić jakieś urządzenie z czujnikiem dot. wody na dnie pralki czy też nadmiaru piany.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Wąż Aqua stop do zmywarki Bosch SGS43F02EU - czy zastosować?
Strona 1 z 1