Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 18 Jan 2009 15:29
  cyfrac40
  Level 9  

  Witam.
  Właśnie cieszę się nową zmywarką Bosch SGS43F02EU. Z instrukcji dowiedziałem się, że dobrze jest zainstalować zawór aqua stop zapobiegający zalaniu pomieszczenia. Znalazłem w internecie wąż z zaworem Kliknij
  Chciałbym dowiedzieć się jak to działa, czy potrzebne jest jakieś sterowanie ze zmywarki, jeżeli zaworem trzeba sterować to czy każdy typ Boscha jest do tego dostosowany itp.
  Może ktoś z kolegów podałby link gdzie można kupić sam zawór bez przewodu.
  Każda uwaga cenna.
  Pozdrawiam
  Jerzy

 • #2 18 Jan 2009 16:22
  Andrzej G
  Specjalista AGD

  Ten wąż co znalazłeś nie wymaga żadnego sterowania. W przypadku pęknięcia wężyka doprowadzającego wodę, dostaje się ona do przestrzeni pomiędzy wężykiem, a osłoną zewnętrzną powodując nasiąknięcie wodą i rozprężenie specjalnej kostki z pianki, która następnie powoduje zamknięcie zaworu.
  Wąż pasuje do każdej pralki czy zmywarki, które fabrycznie nie są w niego zaopatrzone.

 • #3 04 May 2009 09:40
  leszelka
  Level 16  

  Może się podłaczę pod ten temat, bo też mam niejasności na czym polega aqua stop.
  Otóż wiem że sa węże doprowadzające wodę (do kupienia w sklepach osobno) z odpowiednim czujnikiem, ktorych działanie zostało opisane w tym temacie i rozumiem ze chronią one tylko przed pęknięciem węża.
  Jednakże rozumiem ze sa także inne zabezpieczenia montowane np. tez w pralkach z jakimś czujnikiem na dole i chyba sa one nawet bardziej pożądane bo chronią przed zalaniem np. elektronikę. Są także jakieś czujniki dot. nadmiernej ilości piany.
  I stąd moje pytanie, czy osobno do kupienia sa tylko owe zabezpieczenia z wężem, czy też mozna dodatkowo zakupic jakies urzadzenie z czujnikiem dot. wody na dnie pralki czy też nadmiaru piany.

 • #4 04 May 2009 12:33
  sondejm
  Level 12  

  leszelka wrote:
  Jednakże rozumiem ze sa także inne zabezpieczenia montowane np. tez w pralkach z jakimś czujnikiem na dole i chyba sa one nawet bardziej pożądane bo chronią przed zalaniem np. elektronikę.


  Elektronika umieszczona zazwyczaj dość wysoko i zabezpiecza ją bolec uziomu, przy okazji różnicowo-prądowy.

  leszelka wrote:
  Są także jakieś czujniki dot. nadmiernej ilości piany


  Do pralek nie stosuję się środków do prania ręcznego, które to wytwarzają nadmierną ilość piany.

  Pozdrawiam: Marek Sondej

  Moderator się nie obrazi jeśli poproszę autora tego postu o stosowanie poprawnej polszczyzny i poprawienie błędów poprzez użycie przycisku "zmień"?

 • #5 04 May 2009 21:27
  cyfrac40
  Level 9  

  leszelka wrote:
  Może się podłaczę pod ten temat, bo też mam niejasności na czym polega aqua stop.
  Otóż wiem że sa węże doprowadzające wodę (do kupienia w sklepach osobno) z odpowiednim czujnikiem, ktorych działanie zostało opisane w tym temacie i rozumiem ze chronią one tylko przed pęknięciem węża.

  Wyjaśniono mi, że system aqua stop polega na tym, że już na początku węża zainstalowany jest zawór który sterowany jest przez zmywarkę.

 • #6 05 May 2009 14:38
  leszelka
  Level 16  

  sondejm wrote:

  Do pralek nie stosuję się środków do prania ręcznego, które to wytwarzają nadmierna ilość piany.


  He he może wytłumaczysz mojej żonie żeby tyle nie sypała...

  W sumie to nadal nie wiem, czy osobno do kupienia są tylko zabezpieczenia z wężem, chroniące wyłącznie przed pęknięciem owego węża, czy też można dodatkowo zakupić jakieś urządzenie z czujnikiem dot. wody na dnie pralki czy też nadmiaru piany.

 • #7 01 Sep 2015 22:50
  m.glinski
  Level 1  

  Nie można dokupić dodatkowych zabezpieczeń. Z reguły pralki/zmywarki mają wbudowane takie zabezpieczenia. Chroni to przed zalaniem jak coś się popsuje w samej pralce.
  Natomiast Aqua- Stop, Aqua-Control itp ( różne nazwy) chronią przed zalaniem spowodowanym pęknięciem samego węża zasilającego na zewnątrz pralki/zmywarki, któy działa tak jak wyjaśnił Andrzej G.
  Odpowiedź: zastosować

  Search 4 million + Products
Browse Products