Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Uszkodzone pliki JPG czym naprawić

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Uszkodzone pliki JPG czym naprawić
Autor
Wiadomość
gulon4
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 18 Sty 2009 23:46   

Witam szanownych forumowiczów . Przez przypadek wykasowałem sobie około 500 zdjęć z wesela , po wnikliwym poszukiwaniu programów odzyskałem utracone zdjęcia ale części z nich nie mogę otworzyć . Przeglądarki grafiki pokazują błąd tzn: "NIE MOGĘ ROZPOZNAĆ NAGŁÓWKA PLIKU" po mimo to że pliki mają rozszerzenie JPG i odpowiednia wielkość. Gdzieś czytałem już teraz nie pamiętam gdzie ,żeby podglądnąć zawartość w hex edytorze i jakaś tam zawartość jest , zamieszczam screen z edytora . Czy jest jakis sposób , żeby to uporządkować czy jest program do naprawy takich plików . Zaznaczam ,że część zdjęć odzyskałem w całości część ma "szare" spody zdjęcia ale mogę ich skadrować no i oczywiście te które nie dadzą się otworzyć . Proszę o pomoc.

PLIKI PRAWIDŁOWE Z ORYGINALNEGO JPG

PLIKI POMIESZANE
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2009 23:46   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 19 Sty 2009 00:38   

Re: Uszkodzone pliki JPG czym naprawić

Jezeli byl fat ->
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1142357&highlight=
Jezeli ntfs i odzyskiwales w trybie raw recovery bedzie podobnie do odzysku skasowanych plikow z FAT32 !!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2009 00:38   

Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#3 19 Sty 2009 09:26   

Sam nie wiem dlaczego, ale dość dobre rezultaty uzyskuję ratując się systemami Linuxowymi. ponieważ funkcjonują w wersji live to zagadnienie proste.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2009 09:26   

Powrót do góry

gulon4
Poziom 10
Poziom 10

Post#4 Post autora tematu 19 Sty 2009 23:07   

Okzo :
System plików na dysku to NTFS. Trochę poczytałem Twoich informacji na temat odzyskiwania i pokombinuję . Dane odzyskiwałem PC-Inspector file recovery. Niestety też gdzieś czytałem na jakimś innym forum ,że nie można nic zapisywać na dysku z którego chcemy odzyskać utracone dane . Ja niestety zapisałem kilka programów do odzysku , ponieważ ten dysk to jedno wielkie zbiorowisko wszystkiego . Jeżeli się mylę (oby tak było) to proszę mnie poprawić.

Z linuxem nie miałem nigdy do czynienia i nie wiem co i jak.
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#5 19 Sty 2009 23:46   

Jeśli cokolwiek zapisałeś na dysku to część danych nadpisałeś, a tym samym bezpowrotnie straciłeś.

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

gulon4
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 Post autora tematu 22 Sty 2009 22:04   

Niestety nic z tego chyba nie będzie . Czy nie ma innego sposobu na uporządkowanie plików , których nie można otworzyć?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Uszkodzone pliki JPG czym naprawić
Strona 1 z 1