Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Uszkodzone pliki JPG czym naprawić

gulon4 18 Sty 2009 22:46
  • #1 18 Sty 2009 22:46
    gulon4
    Poziom 10  

Witam szanownych forumowiczów . Przez przypadek wykasowałem sobie około 500 zdjęć z wesela , po wnikliwym poszukiwaniu programów odzyskałem utracone zdjęcia ale części z nich nie mogę otworzyć . Przeglądarki grafiki pokazują błąd tzn: "NIE MOGĘ ROZPOZNAĆ NAGŁÓWKA PLIKU" po mimo to że pliki mają rozszerzenie JPG i odpowiednia wielkość. Gdzieś czytałem już teraz nie pamiętam gdzie ,żeby podglądnąć zawartość w hex edytorze i jakaś tam zawartość jest , zamieszczam screen z edytora . Czy jest jakis sposób , żeby to uporządkować czy jest program do naprawy takich plików . Zaznaczam ,że część zdjęć odzyskałem w całości część ma "szare" spody zdjęcia ale mogę ich skadrować no i oczywiście te które nie dadzą się otworzyć . Proszę o pomoc.

PLIKI PRAWIDŁOWE Z ORYGINALNEGO JPG

PLIKI POMIESZANE

• #3 19 Sty 2009 08:26
    mczapski
    Poziom 38  

Sam nie wiem dlaczego, ale dość dobre rezultaty uzyskuję ratując się systemami Linuxowymi. ponieważ funkcjonują w wersji live to zagadnienie proste.

• #4 19 Sty 2009 22:07
    gulon4
    Poziom 10  

Okzo :
    System plików na dysku to NTFS. Trochę poczytałem Twoich informacji na temat odzyskiwania i pokombinuję . Dane odzyskiwałem PC-Inspector file recovery. Niestety też gdzieś czytałem na jakimś innym forum ,że nie można nic zapisywać na dysku z którego chcemy odzyskać utracone dane . Ja niestety zapisałem kilka programów do odzysku , ponieważ ten dysk to jedno wielkie zbiorowisko wszystkiego . Jeżeli się mylę (oby tak było) to proszę mnie poprawić.

Z linuxem nie miałem nigdy do czynienia i nie wiem co i jak.

• #6 22 Sty 2009 21:04
    gulon4
    Poziom 10  

Niestety nic z tego chyba nie będzie . Czy nie ma innego sposobu na uporządkowanie plików , których nie można otworzyć?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty