Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | ZalogujOdblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA modem


  Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Diagnoza i FAQ ->Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA modem Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
Zobacz najtańsze produkty w kategorii Smartwatche i Smartbandy
Autor
Schowaj lewą kolumnę
Pokaż lewą kolumnę Wiadomość
gogler
Poziom 9
Miasto: Braniewo
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 8
Pomógł: 1
gogler
Poziom 9
Post#1 19 Sty 2009 04:13  Autor tematu   

Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA modem


Jak odblokować, zdjąć simlock z Huawei E220?

Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA modem

Witam

Zamieszczam tu sposób postępowania, który ma na celu odblokować każdy modem USB HSPDA (3G) Huawei E220.
Metoda nie jest moja, ale po trudach jakie przeszedłem aby odblokować własny modem
postanowiłem zebrać wszystkie informacje do kupy i umieścić w jednym miejscu.
Mam nadzieje, ze to pomoże paru osobom zaoszczędzić trochę czasu i kilka zlotych.

Przed podjęciem jakichkolwiek działań należy pamiętać, że opisane poniżej czynności prowadzą do wymiany oprogramowania w pamięci Flash modemu i zdjęcia blokady simlock.
Oznacza to złamanie warunków umowy z operatorem (jeżeli taka posiadacie) i utratę gwarancji na modem !!!
Jeżeli nie macie potrzeby odblokowania modemu, wynikającej z chęci zmiany dostawcy mobilnego internetu, nie polecam tej procedury.
Poniższe czynności nie ingerują w kod źródłowy żadnego z opisywanych programów, więc nie naruszają warunków licencji producenta na korzystanie z tych programów.

Cały proces składa się z kilku etapów i dotyczy tylko 32 bitowych systemów Windows Vista, WinXP i Win2000. Przez cały czas pracujemy na modemie podłączonym do portu USB naszego komputera. Przy właściwym wykonaniu poniższych czynności nie ma potrzeby odłączać i podłączać modemu ponownie.


Użytkownicy Windows Vista!!!


Jeżeli pracujemy na Viście, to zabawę rozpoczynamy od zainstalowania nakładki (patch'a) na oprogramowanie modemu, która pozwoli systemowi na wykrycie naszego urządzenia jako modem 3G. Bez tej nakładki Vista nie wykryje modemu, a wykryje tylko napęd Flash, około 7MB.
Po ściągnięciu nakładki uruchamiamy ją, a po kilku sekundach kreator poinformuje nas o zakończeniu instalacji. Vista wykryje modem i zainstaluje sterowniki.
Od tego momentu Vista rozpoczyna prawidłową prace z modemem, a dalsze czynności są takie same dla obu systemów, XP i Vista.


Kolejne etapy to:

- Aktualizacja oprogramowania (firmware) zawartego w pamięci Flash modemu do najnowszej wersji - nie wymagane, ale przydatne

- Zrzut oprogramowania z modemu (firmware) do pliku binarnego "efs.bin"

- Odczytanie kodu sieci z pliku "efs.bin" przy pomocy edytora szesnastkowego (hex edytora)

- Wprowadzenie kodu sieci do modemu i odblokowanie urządzenia


Aktualizacja firmware


Ten krok, teoretycznie nie jest niezbędny do odblokowania modemu.
Spowoduje wymianę naszego starego interfejsu, przy pomocy którego łączyliśmy się z internetem, na znacznie bardziej funkcjonalne, oryginalne oprogramowanie Huawei E220.

Na stronie producenta znajdziemy cztery pliki:

1. E220 Client Software HOSTB107D05SP00C03 for WinXP&2K&Vista - nie chcemy go, jest to nowsza wersja firmware jakie już macie na swoim modemie

2. E220 Client Software MACHOSTB023D01SP00C03 for Mac - chyba nie muszę dodawać, ze ten jest dla Mac'a i tez go nie chcemy

3. E220 Client Software WINMACB300D00SP02C03 - ta kopia zainstaluje się na Windowsa i Mac'a, nie chcemy jej

4. E220 Client Software UTPSB002D03SP16C03 for WinXP&2K&Vista - to chcemy


Interesuje nas plik rozpoczynający się od UTPSB.... i nie istotne jest czy zainstalujemy aktualną wersje, cze wersje która pojawi się jako następna.
Plik ten jest aktualizacja instalatora zawartego w pamięci Flash (memory stick około 7MB) modemu i jak już wcześniej nadmieniłem, nie jest niezbędny do odblokowania modemu.
Wykonujemy ten krok ze względu na poprawę funkcjonalności programu, który będzie wdzwaniał się i logował do sieci komórkowej naszego dostawcy internetu.
Równie dobrze mogli byśmy skonfigurować i korzystać z windows'owskiego programu wdzwaniajacego (dialer) klikając na właściwościach modemu w połączeniach sieciowych.

Ściągamy firmware i rozpakowujemy je. Uwaga plik nie ma nadanego rozszerzenia co powoduje, że windows nie skojarzy go z żadnym programem.
Plik jest spakowany w zip'ie, wystarczy nadać mu rozszerzenie .zip lub porostu otworzyć go w naszym programie do kompresji plików po przez funkcje otwórz plik, bez nadawania rozszerzenia.

Tak wypakowany firmware instalujemy postępując zgodnie ze wskazówkami instalatora.
Należy zwrócić uwagę aby w czasie instalacji nie wyciągać modemu z portu USB, jeżeli pracujecie na laptopie to poziom naładowania baterii nie powinien być niższy niż 30%.
Nagle przerwanie aktualizacji "unieruchomi" modem na dłuższy czas, przy czym ja już wam nie pomogę :).

Po zakończonej instalacji Windows ponownie wykryje i zainstaluje sterowniki dla naszego modemu. Jeżeli by tak się nie stało w przypadku Visty, należny ponownie zainstalować nakładkę na modem o której była mowa na początku artykułu. Nie powinno tak się stać, bo przecież nasz E220 Client Software obsługuje również i Vistę, niestety mi tak właśnie się stało. Po sflashowaniu modemu Vista wykryła mi tylko Flash drive.

Jeżeli mieliśmy zainstalowaną poprzednia wersje E220 Client Software na naszym komputerze, to jest to najlepszy moment aby odinstalowanie go. Teraz możemy zainstalować nasze nowe oprogramowanie znajdujące się w pamięci Flash modemu.

UWAGA!!! Nasz nowy dialer (E220 Client Software) jest pozbawiony jakichkolwiek profili, wiec nie działa, bo nie jest skonfigurowany. Dane potrzebne do utworzenia profilu dla waszego dostawcy internetu znajdują się na jego stronie WWW, a jeszcze łatwiej, porostu "ask GOOGLE".

Przykładowe ustawienia dla PLAY:

APN: Internet
Numer dostępowy: *99#
Nazwa użytkownika: brak
Hasło: brak
DNS: dynamiczny

Na tym etapie mamy sprawnie działający modem 3G lecz wciąż niezdolny do obsługi innych kart sim jak tych na które został zablokowany.


Generowanie pliku efs.bin


Pora na konkrety, przy pomocy analizatora telefonów komórkowych QMAT dokonamy wygenerowania pliku binarnego, który następnie przejrzymy przy pomocy hex edytora w celu zlokalizowania i odczytania kodu sieci, niezbędnego do zdjęcia simlock.

Aby modem USB mógł zostać wykryty przez QMAT musimy dokonać pewnego zabiegu. W tym celu ponownie uruchamiamy kreatora instalacji Firmware - E220 Client Software UTPSB002D03SP16C03 i postępujemy zgodnie z instrukcja do momentu aż kreator wykryje nasz modem, a następnie przerywamy instalacje klikając na "cancel".

Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA modem

Wypakowujemy QMAT i uruchamiamy program. Na pasku narzędzi wybieramy "Hardware Forensics" -> "Use COM/USB Port". Otworzy nam się okno dialogowe komunikacji z portem COM. W polu wyboru portu COM zobaczycie "HUAWEI Connect - COMx - 3G PC UI Iterface (COMx)". Jeżeli nie, to wybieramy to urządzenie ręcznie. Następnie klikamy przycisk "Send Cmd" co w efekcie zakończy się komunikatem zwrotnym w okienku poniżej "Successfully send command".
W razie braku tego komunikatu powtarzamy cały zabieg od początku począwszy od przerwania instalacji E220 Client Software.

W części "Com Functions (all in hex)" w okienku wyboru funkcji wybieramy z listy "Read EFS" i zatwierdzamy nasz wybór "Lets go". Pojawi się nam okno dialogowe z prośba o nadanie nazwy i wyboru miejsca docelowego dla naszego pliku binarnego, który zawiera kod sieci.
Plik będzie miał 22-32MB, a czas trwania tego procesu to około 2min.

Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA modem


Odczyt kodu sieci z pliku efs.bin


Do tej operacji niezbędny jest nam HEX EDYTOR, ja posłużę się XVI32. Uruchamiamy program i otwieramy plik efs.bin przygotowany wcześniej. Po załadowaniu pliku z paska narzędzi wybieramy "Search" -> "Find". Pojawi się nam okno dialogowe wyszukiwarki. W polu tekstowym "Hex string" wpisujemy wartosc "53 64 2c 00" następnie "OK".
Jeżeli podany strumień szesnastkowy nie został znaleziony należy wówczas usunąć dwie ostatnie cyfry i poszukać wartości "53 64 2c" lub "53 64". W moim przypadku zadziałało dopiero przy wartości "53 64".
Należy pamiętać, że proces wyszukiwania rozpoczyna się od podświetlonego miejsca (komórki z liczbą szesnastkową) w dól pliku, oznacza to, że jeżeli rozpoczniemy wyszukiwanie gdzieś w środku pliku to wartości powyżej miejsca do którego rozpoczęliśmy wyszukiwanie zostaną pominięte.
Chce powiedzieć, że wyszukiwanie należny rozpocząć z samego lewego górnego rogu okna liczb szesnastkowych.
Wyszukiwarka podświetli pierwszą liczbę z naszego ciągu, mianowicie "53".
Każda liczba szesnastkowa (lewe okno) ma swój odpowiednik alfanumeryczny w prawym oknie.
Podświetlona liczba 53 ma swój odpowiednik w prawym oknie, który w tym czasie też jest podświetlony.
W prawym oknie odszukujemy pierwszy nieprzerwany ciąg 6-8 cyfr znajdującego się za podświetlonym wcześniej znakiem. To jest nasz kod który użyjemy do odblokowania modemu.

Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA modem

Odblokowanie modemu

Najprostsza czynność, wykonujemy ja przy pomocy E220 Simlock Unlocking tool.
W przypadku podania prawidłowego kodu operacja zakończy się komunikatem "Unlock Succesfoul"
Od tego momentu nasz modem morze współpracować z dowolnym dostawca mobilnego internetu.

Pozdrawiam

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
kaczmarj
Poziom 23
Miasto: Opoczno
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 624
Pomógł: 43
kaczmarj
Poziom 23
Post#2 19 Sty 2009 10:11    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


No to trzeba zabierać się do pracy :-)
Działa bezbłędnie.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
miwona
Poziom 1
Miasto: GDynia
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1
miwona
Poziom 1
Post#3 09 Lut 2009 14:30    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Czy ten sposób usuwania blokady można zastosować do Huawei K3565 Vodafone UK?

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
gogler
Poziom 9
Miasto: Braniewo
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 8
Pomógł: 1
gogler
Poziom 9
Post#4 09 Lut 2009 23:42  Autor tematu   

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


miwona napisał:
Czy ten sposób usuwania blokady można zastosować do Huawei K3565 Vodafone UK?


Niestety nie wiem, ale jeżeli uda ci sie zlokalizować kod sieci w pliku efs.bin, to pewnie sie da odblokować.

Pozdrawiam

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Iwan188
Poziom 15
Miasto: Białystok
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 222
Pomógł: 2
Iwan188
Poziom 15
Post#5 16 Lut 2009 12:39    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


:( :(
sorry, że "zawracam gitarę", ale postępowałem step by step zgodnie z powyższą instrukcją...i w wygenerowanym pliku EFS za cholerę nie mogę odnaleźć poszukiwanego ciągu 6-8 cyfr stanowiącego kod odblokowujący...
Wygenerowany plik na ponad 67MB.
Może jakaś podpowiedź z Waszej strony???
Z góry dzieki....

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
kaczmarj
Poziom 23
Miasto: Opoczno
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 624
Pomógł: 43
kaczmarj
Poziom 23
Post#6 16 Lut 2009 12:46    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


"Jeżeli podany strumień szesnastkowy nie został znaleziony należy wówczas usunąć dwie ostatnie cyfry i poszukać wartości "53 64 2c" lub "53 64". W moim przypadku zadziałało dopiero przy wartości "53 64".

Myślę, że odpowiedź jest zawarta w poście autora tematu.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Iwan188
Poziom 15
Miasto: Białystok
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 222
Pomógł: 2
Iwan188
Poziom 15
Post#7 16 Lut 2009 12:53    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


tak tez właśnie szukałem... Najpierw całego ciągu "53 64 2c 00", potem "53 64 2c"...itd... Na końcu samo "53" ale tego typu ciągów jest strasznie dużo, jednak za żadnym nie występuje ciąg 6-8 cyfr...

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
gogler
Poziom 9
Miasto: Braniewo
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 8
Pomógł: 1
gogler
Poziom 9
Post#8 16 Lut 2009 23:05  Autor tematu   

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Iwan188 napisał:
tak tez właśnie szukałem... Najpierw całego ciągu "53 64 2c 00", potem "53 64 2c"...itd... Na końcu samo "53" ale tego typu ciągów jest strasznie dużo, jednak za żadnym nie występuje ciąg 6-8 cyfr...

Witam

Jeżeli twój modem to model E 220 i postępowałeś zgodnie z opisem zawartym w artykule to nie jestem w stanie Ci pomóc.
Możliwe, że pojawiła się nowsze wersja E 220 na którą nie działa powyższa metoda. Pozostaje Ci uruchomić GOOGLE i szukać, niestety artykuły na ten temat tylko w języku angielskim.

Pozdrawiam

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
bbmotor
Poziom 13
Miasto: Żagań
Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 103
Pomógł: 3
Ocena postów: 9
bbmotor
Poziom 13
Post#9 20 Lut 2009 20:15    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


OK. Działa. Dzięki kolego. I pomyśleć że fachman z serwisu chciał 70 zeta za usługę.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
cymesky
Poziom 9
Miasto: Świętochłowice
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 15
cymesky
Poziom 9
Post#10 05 Mar 2009 13:12    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


U mnie tez niestety nie da sie znalezc tego ciagu znakow 53 64. A 53 jest cala masa. Jezeli udalo sie komus to obejsc blagam o info :]

Przed chwilą rozmawiałem z przedstawicielem Plus GSM, operator ma obowiązek po zakończeniu umowy nieodpłatnie usunąć simlock z każdego urządzenia w tym także modemów GSM. Jedynym minusem jest czas oczekiwania do 14 dni na zwrot modemu.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
kaczmarj
Poziom 23
Miasto: Opoczno
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 624
Pomógł: 43
kaczmarj
Poziom 23
Post#11 05 Mar 2009 23:59    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


A czy napewno przed całą robotą wgraliście starszy soft o jakim wspomina gogler ? Może tu należy szukać przyczyny niepowodzenia. Ja po całej udanej operacji wgrałem najnowszy soft i jest OK.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
konekt.net
Poziom 12
Miasto: Szczytno
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 49
Pomógł: 3
konekt.net
Poziom 12
Post#12 07 Mar 2009 19:00    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


kaczmarj napisał:
A czy napewno przed całą robotą wgraliście starszy soft o jakim wspomina gogler ? Może tu należy szukać przyczyny niepowodzenia. Ja po całej udanej operacji wgrałem najnowszy soft i jest OK.

starszy?
kolega gogler pisze:
"Kolejne etapy to:
- Aktualizacja oprogramowania (firmware) zawartego w pamięci Flash modemu do najnowszej wersji - nie wymagane, ale przydatne "

ja w każdym bądź razie miałem nowy firmware, zrobiłem zgodnie z opisem j.w. i modemik bryka we wszystkich sieciach

pozdr. M.D.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
kaczmarj
Poziom 23
Miasto: Opoczno
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 624
Pomógł: 43
kaczmarj
Poziom 23
Post#13 09 Mar 2009 09:48    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Cytat:


Na stronie producenta znajdziemy cztery pliki:

1. E220 Client Software HOSTB107D05SP00C03 for WinXP&2K&Vista - nie chcemy go, jest to nowsza wersja firmware jakie już macie na swoim modemie

2. E220 Client Software MACHOSTB023D01SP00C03 for Mac - chyba nie muszę dodawać, ze ten jest dla Mac'a i tez go nie chcemy

3. E220 Client Software WINMACB300D00SP02C03 - ta kopia zainstaluje się na Windowsa i Mac'a, nie chcemy jej

4. E220 Client Software UTPSB002D03SP16C03 for WinXP&2K&Vista - to chcemy


Jak widzę to pisze dokładnie jaki soft ma być. Ja wgrałem soft 4. na stronce producenta i zrobiłem resztę jak w opisie goglera. Wszystko chodzi jak marzenie.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
pelson1986
Poziom 1
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 1
pelson1986
Poziom 1
Post#14 11 Mar 2009 19:27    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


witam


bardzo mi pomógł ten temat.Muszę powiedzieć, że mi też nie znalazło tego kodu lecz zanalazłem ciąg paru cyfr dokładnie 8 i tak nic sobie wpisałem je do unlock i działa! teraz działam na play i orange.Pozdrawiam!

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
amicom
Poziom 2
Miasto: Wrocław
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 2
amicom
Poziom 2
Post#15 17 Mar 2009 00:58    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Witam Serdecznie!

Artykuł jak najbardziej OK. Dzięki.
Mi dopiero pomógł firmware 11.117.09.00.00.

Niestety sugerowany przez autora nie dał się wgrać pomimo force ...

Zajęło mi to 3 godzinki poszperania na innych anglojęzycznych forach żeby znaleźć "szczęśliwy" firmware ale było warto.

Jeszcze raz bardzo dziękuję

Pozdrawiam
SEB

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
gogler
Poziom 9
Miasto: Braniewo
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 8
Pomógł: 1
gogler
Poziom 9
Post#16 21 Mar 2009 03:30  Autor tematu   

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


amicom napisał:
Zajęło mi to 3 godzinki poszperania na innych anglojęzycznych forach żeby znaleźć "szczęśliwy" firmware ale było warto.


Gratuluje inwencji i inicjatywy :D.

Pozdrawiam

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
pgoral
Poziom 25
Dołączył: 01 Sty 2003
Posty: 980
Pomógł: 24
Ocena postów: 18
pgoral
Poziom 25
Post#17 22 Mar 2009 01:21    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Oj z tym force to trzeba uważać.

Amicom - a z jakiej sieci miałeś simlocka?

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
amicom
Poziom 2
Miasto: Wrocław
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 2
amicom
Poziom 2
Post#18 23 Mar 2009 10:21    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Z Play'a

Pozdrawiam
SEB

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Usunięty
Usunięty
Post#19 23 Mar 2009 20:02    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Przepraszam ale czy po tej całej operacji ściągnięcia Sim Locka z tego modemu (sieć: Era) nie będę miał limitu ściągania danych ?

I jak ściągnę oryginalne oprogramowanie to po nie udanej operacji ściągania sim locka mogę wgrać oryginalne oprogramowanie ?

Trochę się boję w/w czynności i zastanawiam się czy w Serwisie GSM albo w Salonie Ery mi tego nie zrobią ?

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
pgoral
Poziom 25
Dołączył: 01 Sty 2003
Posty: 980
Pomógł: 24
Ocena postów: 18
pgoral
Poziom 25
Post#20 23 Mar 2009 21:16    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


ściągnięcie simlocka nic nie zmieni z limitem.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
Usunięty
Usunięty
Post#21 23 Mar 2009 22:08    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Ale np. jak mam teraz kartę Era na abonament w modemie i wykorzystam limit to jak włożę inną kartę przykładowo Play to będę dalej miał ten limit ?

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
pgoral
Poziom 25
Dołączył: 01 Sty 2003
Posty: 980
Pomógł: 24
Ocena postów: 18
pgoral
Poziom 25
Post#22 23 Mar 2009 22:24    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Tak jasne - limit dotyczy tylko karty sim. Modem może przepchnąć dowolnie dużo danych.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Usunięty
Usunięty
Post#23 24 Mar 2009 08:00    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Trochę się boję :|

Myślicie, że w serwisie GSM lub w Salonie Ery mi ściągną blokadę ?

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
kaczmarj
Poziom 23
Miasto: Opoczno
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 624
Pomógł: 43
kaczmarj
Poziom 23
Post#24 24 Mar 2009 08:51    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Jeśli się boisz to nic nie rób. Nie idź do salonu bo zrobią to samo i strach u ciebie pozostanie. Dodatkowo stracisz kasę.
W twoim przypadku strach jest dobrym doradcą i niech tak pozostanie. Lepiej nic nie rób jeśli masz zrobić źle.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Usunięty
Usunięty
Post#25 24 Mar 2009 19:04    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Ok. Dzięki. Ode mnie to tyle. Pozdrawiam.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
kriskross
Poziom 2
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 3
kriskross
Poziom 2
Post#26 26 Mar 2009 00:27    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


witam
mam problem, gdyz nie moge wygenerowac pliku binarnego
wszystko idzie tak jak zostalo napisane i po podaniu nazwy w okienku pojawia sie pleas wait...po czym po 10 min zamyka sie program a plik zapisany na dysku ma wielkosc 120kb

ma ktos pomyls co jest nie tak?!

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Pussy
Poziom 1
Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1
Pussy
Poziom 1
Post#27 03 Kwi 2009 16:23    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Dzięki Gogler! Wszystko poszło szybko i sprawnie. Pozdrawiam :*:D

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
tommasz1975
Poziom 8
Miasto: gdańsk
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 12
tommasz1975
Poziom 8
Post#28 06 Kwi 2009 18:12    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Wtam ja mam problem tego typu modem e220 z plusa system widzi na usb i na comie ale nie mogę go updatowac bo go program do update nie widzi

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

poszło ale stoję na ciągu cyfr

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Ickam
Poziom 9
Miasto: Doncaster
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 19
Ickam
Poziom 9
Post#29 09 Kwi 2009 14:10    

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


tommasz1975 napisał:
Wtam ja mam problem tego typu modem e220 z plusa system widzi na usb i na comie ale nie mogę go updatowac bo go program do update nie widzi

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

poszło ale stoję na ciągu cyfr


A co zrobiłeś, że Ci zaczął program widzieć modem? ja już próbowałem trzech wersji firmware'a, dwóch kabli usb i dwóch różnych kompów. Mój modem może być zablokowany, bo brat przywiózł go z Anglii. Da się coś z tym zrobić?

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
gogler
Poziom 9
Miasto: Braniewo
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 8
Pomógł: 1
gogler
Poziom 9
Post#30 11 Kwi 2009 04:13  Autor tematu   

Re: Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA m


Witam

Opis całej procedury oparty jest na dwóch modemach angielskiej sieci "3-UK" (TRÓJKA).
Obydwa zostały odblokowane za pierwszym podejściem.

Pozdrawiam

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Diagnoza i FAQ -> Odblokować, unlock, zdjąć simlock Huawei E220 3G HSDPA modem 12  Następny
Strona 1 z 2
Podobne tematy
Jak zdjąć simlock z Huawei E220 (2)
modem huawei e220 usuwanie simlock (10)
Huawei E220 - Zdjęcie Simlock z Huawei E220 pod Linuxem (5)
Simlock huawei E156G,E173,E220,E5830, Icon 225 Simlock Huawei E353, E367 (2)
E3276 Huawei - Jak odblokować Modem Huawei E3276s-151 na inne sieci. (1)
Modem Huawei e220 co to za element ? (2)
Modem Huawei E169 HSDPA niewidoczny dla windowsa (6)
Karta Universal Sim i modem Huawei E220 (5)
Jak wgrać na modem Huawei E220 firmware. (5)
Modem huawei E220 nie widzi radio. (3)


Przełącz wygląd na komórki Przełącz wygląd na komputery desktop

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Redaktorzy || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.141 seconds

elektroda.pl temat RSS