Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nagrywanie rozmów przez komórke

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Nagrywanie rozmów przez komórke
Autor
Wiadomość
Kowa1
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: NT

Post#1 Post autora tematu 19 Sty 2009 23:36   

Nagrywanie rozmów przez komórke

Nagrywanie rozmowy prowadzonej prez komórke przy pomocy dyktafonu będącego częścią oferowanych przez komórki gadżetów jest dosyć utrudnione.
A to zapis w dziwnym formacie, a to trudność z przeniesieniem nagrania na komputer, a to ograniczenie czasu nagrywania, a to emitowanie dziwnych sygnałów podczas nagrywania.
Poza tem starsze komórki dyktofonów nie mają.
Postanowiłem dokonać nagrania przy pomocy dyktafonu Olympus VN-960PC za pomocą jego zewnętrznego mikrofonu przyklejonego do komórki w pobliżu otworu głośniczka.
Okazuje się że komórka ( najprawdopodobniej swoim polem nadawczym ) zakłóca pracę mikrofonu.
Raczej mikrofonu a nie dyktafonu bo podobna próba z innym mikrofonem podłączonym tym razem do komputera zakończył się też niesatysfakcjonująco.

Słychać, burczenia, warczenia czy jak to tam nazwać, raz słabsze i delikatniejsze, tak że rozmowe można przez to zrozumieć. Innym razem mocne i bardzo głośnie tak że poza nimi nic nie słychać.

Domniemam że jest to powodem stosowanych, w dyktafonie i jako komputerowy, mikrofonów które są najpewniej dynamiczne. Wiem że są też inne rodzaje mikrofonów ( coś tam w zakamarkach mózgu po elektronice zostało - ale nie na tyle żebym pamiętał jakie to ) i przeczytałem że w komórkach mikrofonów dynamicznych się nie stosuje - prwdopodobnie ze względu na takie zakłócenia których doświadczyłem podczas nagrywania.

Olympus oferuje zewnętrzny mikrofon (taki), ponoć specjalistyczny, do nagrywania rozmów telefonicznych również prowadzonych przez komórki ale danych tego mikrofonu ani zapewnienia bezproblemowego nagrywania rozmów przez komórkę serwis Olympusa podać czy potwierdzić nie potrafi.

Czy ewentualnie, niewątpie liczni, specjaliści odwiedzający to forum mogli by coś w tej materi odpowiedzieć.

Dodam jeszcze że mam jakeś mikrofony z wypatroszonych komórek Nokia ale nie wiem czy i jak mogę je podłączyć do dyktafonu czy komputera. Chodzi o zgodność parametrów, begunowość ( masa sygnał - mikrofony połączone były z komórkami przez styki sprężynujące ) i obawe przed uszkodzeniem karty dźwiękowej czy dyktafonu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2009 23:36   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Nagrywanie rozmów przez komórke
Strona 1 z 1