X

Sprzęt do studia domowego...

wawrzyk55 20 Jan 2009 14:15
  • #1 20 Jan 2009 14:15
    wawrzyk55
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam, powolnym kroczkiem zbieram sprzęt na potrzebę studia domowego. Zakupiłem wzmacniacz Unitra PW 9013, głośniki odziedziczyłem po ojcu, Tonsile takie aby grały, oraz jestem w trakcie transakcji kupna miksera Behringer vmx100. Ma ktoś może jakąś konkretną opinię o tym sprzęcie?? Do całego zestawu prosiłbym o poradę, jaką kartę muzyczną mógłbym sobie sprawić aby jakość nagrywania była dobra albo wręcz bardzo dobra :], i tu dodatkowe pytanie ponieważ większość nowych i dobrych kart muzycznych ma zakończone wejścia podzielone na trzy, czy mięjąc wejście PCI w komputerze podłączę taką kartę?? Nigdy nie miałem dodatkowej karty muzycznej, zawsze jakoś słuchałem na zintegrowanej, dlatego teraz mam dylemat i wolałbym się upewnić. Na dole umieszczę konkretny obrazek o co mi chodzi. Na kartę zostawiłem 200 zł nie wliczając przesyłki (np. z Allegro). Proszę także o poradę jaki mikrofon wybrać (interesuje mnie tylko nagrywanie samego wokalu żadne nagrywanie sprzętów typu gitara elektryczna, perkusja, etc.) . Na mikrofon chciałbym wydać 300 zł także nie wliczając w to przesyłki. Znajomi polecają mikrofony pojemnościowe dlatego za takowymi jak narazie się rozglądam. Może ktoś z was ma jakiejś inne zdanie? To proszę napiszcie każda opinia i porada się liczy. Z góry dzięki za odpowiedzi, może kiedyś usłyszycie o raperze z Wrocławia którym będę ja :] dzięki waszym poradom ;].
    Sprzęt do studia domowego...
  • #2 21 Jan 2009 14:34
    wojtekfedunik
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Pojemnościowy za 300zł rczej bym to odradzał http://allegro.pl/item526270480_mikrofon_dynamiczny_shure_pg58.html

http://allegro.pl/item534603920_mikrofon_akg_d5_najtaniej_okazja_z_24kar_zlotem.html

ten pierwszy jest na pewno dobry tyle że dynamiczny a co do 2giego nie jestem pewien
  • #3 21 Jan 2009 15:46
    DjDual
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Nie słuchaj głupot kolegi wyżej, mikrofon pojemnościowy to mikrofon pojemnościowy. Ja mogę ci polecić mikrofon na którym pracowałem przez kilka miesięcy w radio - SM PRO Audio MC01 http://www.kartydzwiekowe.com.pl/indexx.php?akcja=produkt&id=208.. Cena obecnie spadła i jest atrakcyjna, przy dobrym wygłuszeniu pokoju efekt murowany. Na sam początek możesz podpiąć go pod jakiś mixerek behringera w kwocie około 200zł -300 z phantomem.
    Rada - zainwestuj również w dobre słuchawki zamknięte, to podstawa.
  • #4 21 Jan 2009 23:10
    wawrzyk55
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak zapomniałem dodać że już posiadam słuchawki zamknięte. Czyli mam rozumieć że dobre wygłuszenie pomieszczenia także mocno wpływa na jakość nagrań??
  • #5 22 Jan 2009 06:48
    DjDual
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Jasne! W innym przypadku będziesz miał echo, więc warto wygospodarować sobie jakąś komorę na vocal. Zdarzają się klienci, który wchodzą do szafy ;-)
  • #6 28 Jan 2009 10:11
    wawrzyk55
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    A czy behringer vmx100 posiada takiego phantoma??
  Search 4 million + Products
Browse Products