Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sprzęt do studia domowego...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Sprzęt do studia domowego...
Autor
Wiadomość
wawrzyk55
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 20 Sty 2009 14:15   

Witam, powolnym kroczkiem zbieram sprzęt na potrzebę studia domowego. Zakupiłem wzmacniacz Unitra PW 9013, głośniki odziedziczyłem po ojcu, Tonsile takie aby grały, oraz jestem w trakcie transakcji kupna miksera Behringer vmx100. Ma ktoś może jakąś konkretną opinię o tym sprzęcie?? Do całego zestawu prosiłbym o poradę, jaką kartę muzyczną mógłbym sobie sprawić aby jakość nagrywania była dobra albo wręcz bardzo dobra :], i tu dodatkowe pytanie ponieważ większość nowych i dobrych kart muzycznych ma zakończone wejścia podzielone na trzy, czy mięjąc wejście PCI w komputerze podłączę taką kartę?? Nigdy nie miałem dodatkowej karty muzycznej, zawsze jakoś słuchałem na zintegrowanej, dlatego teraz mam dylemat i wolałbym się upewnić. Na dole umieszczę konkretny obrazek o co mi chodzi. Na kartę zostawiłem 200 zł nie wliczając przesyłki (np. z Allegro). Proszę także o poradę jaki mikrofon wybrać (interesuje mnie tylko nagrywanie samego wokalu żadne nagrywanie sprzętów typu gitara elektryczna, perkusja, etc.) . Na mikrofon chciałbym wydać 300 zł także nie wliczając w to przesyłki. Znajomi polecają mikrofony pojemnościowe dlatego za takowymi jak narazie się rozglądam. Może ktoś z was ma jakiejś inne zdanie? To proszę napiszcie każda opinia i porada się liczy. Z góry dzięki za odpowiedzi, może kiedyś usłyszycie o raperze z Wrocławia którym będę ja :] dzięki waszym poradom ;].
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2009 14:15   

Powrót do góry

wojtekfedunik
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Opole

Post#2 21 Sty 2009 14:34   

Re: Sprzęt do studia domowego...

Pojemnościowy za 300zł rczej bym to odradzał http://allegro.pl/item526270480_mikrofon_dynamiczny_shure_pg58.html

http://allegro.pl/item534603920_mikrofon_akg_d5_najtaniej_okazja_z_24kar_zlotem.html

ten pierwszy jest na pewno dobry tyle że dynamiczny a co do 2giego nie jestem pewien
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sty 2009 14:34   

Powrót do góry

DjDual
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 21 Sty 2009 15:46   

Nie słuchaj głupot kolegi wyżej, mikrofon pojemnościowy to mikrofon pojemnościowy. Ja mogę ci polecić mikrofon na którym pracowałem przez kilka miesięcy w radio - SM PRO Audio MC01 http://www.kartydzwiekowe.com.pl/indexx.php?akcja=produkt&id=208. Cena obecnie spadła i jest atrakcyjna, przy dobrym wygłuszeniu pokoju efekt murowany. Na sam początek możesz podpiąć go pod jakiś mixerek behringera w kwocie około 200zł -300 z phantomem.
Rada - zainwestuj również w dobre słuchawki zamknięte, to podstawa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sty 2009 15:46   

Powrót do góry

wawrzyk55
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 21 Sty 2009 23:10   

Tak zapomniałem dodać że już posiadam słuchawki zamknięte. Czyli mam rozumieć że dobre wygłuszenie pomieszczenia także mocno wpływa na jakość nagrań??
Powrót do góry

DjDual
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 22 Sty 2009 06:48   

Jasne! W innym przypadku będziesz miał echo, więc warto wygospodarować sobie jakąś komorę na vocal. Zdarzają się klienci, który wchodzą do szafy ;-)
Powrót do góry

wawrzyk55
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 28 Sty 2009 10:11   

A czy behringer vmx100 posiada takiego phantoma??
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Sprzęt do studia domowego...
Strona 1 z 1