Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Passat B4 1.9TDi 1Z bezpiecznik świec żarowych

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Passat B4 1.9TDi 1Z bezpiecznik świec żarowych
Autor
Wiadomość
slawciol
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: poland

Post#1 Post autora tematu 20 Sty 2009 22:03   

Witam, jak w temacie, czy w tym autku z 1994r bezpiecznik jest w komorze silnika (podszybie) czy gdzieś w skrzynce bezpieczników, gdzieś czytałem że w tym pasku ten bezpiecznik 50A w komorze silnika jest od świec ogrzewania płyny chłodzącego a od świec jest gdzieś za skrzynką bezpieczników, u mnie niestety nie mogę zlokalizować świec od grzania płynu, ma ktoś fotki gdzie te świece się znajdują i ewentualnie jak jest bezpiecznik w skrzynce bezpieczników też fotke gdzie i jak to wygląda, niestety ale mam pajęczyne za skrzynką i troszkę boję się ja kręcić by coś nie wyciągnąć. pozdrawiam
Powrót do góry

hitek
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Tullamore, Irlandia

Post#2 20 Sty 2009 22:21   

Re: Passat B4 1.9TDi !Z bezpiecznik świec żarowych

Witam.
Bezpieczniki od świec żarowych masz w dodatkowej skrzynce obok komputera a świece do podgrzewania płynu są na aluminiowym króćcu za silnikiem (pomiędzy silnikiem a nadwoziem)
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2009 22:21   

Powrót do góry

slawciol
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 20 Sty 2009 22:29   

hitek napisał:
Witam.
Bezpieczniki od świec żarowych masz w dodatkowej skrzynce obok komputera a świece do podgrzewania płynu są na aluminiowym króćcu za silnikiem (pomiędzy silnikiem a nadwoziem)
Pozdrawiam

To już 3 wersja ;-) a tak serio, tam nie mam nic oprócz kompa. nie mam tych świec, czy w każdym pasku je montowali z silnikiem 1.9 TDi 90ps 1Z?
Powrót do góry

Sztomel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#4 21 Sty 2009 09:36   

właśnie taki podgrzewacz zaczęto stosować w silnikach 1Z od 1995 roku ale też nie do wszystkich silników a jedynie do tych, których auta były przeznaczone do sprzedaży na rynkach w krajach o chłodnym klimacie, idące na sprzedaż do salonów np. we Włoszech, Hiszpani itp. ich nie miały,
w silniku 1Z ten podgrzewacz znajdował się z boku głowicy od strony koła zamachowego, tak jak na poniższej fotce :

dodatkowo proponuję zarejestrować się na tej stronie :

http://forum.vw-passat.pl/forum.php, uzyskasz tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię problemy z Twoim autkiem.
Powrót do góry

slawciol
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 Post autora tematu 21 Sty 2009 17:26   

Sztomel napisał:
właśnie taki podgrzewacz zaczęto stosować w silnikach 1Z od 1995 roku ale też nie do wszystkich silników a jedynie do tych, których auta były przeznaczone do sprzedaży na rynkach w krajach o chłodnym klimacie, idące na sprzedaż do salonów np. we Włoszech, Hiszpani itp. ich nie miały,
w silniku 1Z ten podgrzewacz znajdował się z boku głowicy od strony koła zamachowego, tak jak na poniższej fotce :

dodatkowo proponuję zarejestrować się na tej stronie :

http://forum.vw-passat.pl/forum.php, uzyskasz tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię problemy z Twoim autkiem.

Dzięki, jednak u mnie tego nie ma.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sty 2009 17:26   

Powrót do góry

andy1969
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Ścinawa

Post#6 24 Sty 2009 12:46   

kolego w passacie b-4 1,9 tdi przekażnik an świece żarowe jest w komorze silnika przy podszybiu to taka skrzyneczka z klapką przeźroczystą dajesz j ą do góry i jest blaszka chyba 30A

Dodano po 20 [minuty]:

Tu masz zdjęcie bo znalazłem z zaznaczeniem go
http://obrazki.elektroda.net/88_1232793544.jpg
Powrót do góry

slawciol
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 Post autora tematu 24 Sty 2009 14:47   

andy1969 napisał:
kolego w passacie b-4 1,9 tdi przekażnik an świece żarowe jest w komorze silnika przy podszybiu to taka skrzyneczka z klapką przeźroczystą dajesz j ą do góry i jest blaszka chyba 30A

Dodano po 20 [minuty]:

Tu masz zdjęcie bo znalazłem z zaznaczeniem go
http://obrazki.elektroda.net/88_1232793544.jpg

Tak, już wiem, wprawdzie nie jest klapka przezroczysta (przynajmniej u mnie)i nie 30A a 50A. dałem te pytanie, bo kiedyś on się przepalił a nie było żadnej reakcji, super palił itp. dziwi mnie też fakt że dochodzi do niej i wychodzi kabelek 6mm2 koloru czerwony z białym paskiem, listwa świec żarowych ma 2 czarne 2,5mm2, dalej jest złączka i z niej wychodzą 2 czerwone z białym ale nie takie grube jak z bezpiecznika, nie mogę znaleźć gdzie jeszcze się łączy. czytałem że ten bezpiecznik w silniku 1Z jest od świec grzania płynu, u mnie tego nie ma, w innym poście że to bezpiecznik od dmuchawy.
Powrót do góry

lukaszzywicki
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: chojnice

Post#8 24 Sty 2009 15:01   

bezpiecznik od swiec znajduje sie koło krzynki bezpieczników pod kierownica , a dokładnie jest on wartosci 50 A i znajduje sie na grubym kablu czerwonym
Powrót do góry

slawciol
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 Post autora tematu 24 Sty 2009 17:26   

lukaszzywicki napisał:
bezpiecznik od swiec znajduje sie koło krzynki bezpieczników pod kierownica , a dokładnie jest on wartosci 50 A i znajduje sie na grubym kablu czerwonym

Proszę o fotke, on jest na skrzynce od spodu czy gdzieś oddzielnie, tak jak pisałem wcześniej mam pajęczyne w kablach :cry:
Powrót do góry

lukaszzywicki
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: chojnice

Post#10 24 Sty 2009 22:37   

jest dokładnie za skrzynka bezpieczników najlepiej sie połozyc , odkrecic pólke i szukac on jest bardziej przy scianie grodziowej
Powrót do góry

yaaro
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: -

Post#11 24 Sty 2009 23:00   

lukaszzywicki napisał:
jest dokładnie za skrzynka bezpieczników najlepiej sie połozyc , odkrecic pólke i szukac on jest bardziej przy scianie grodziowej

dokłądnie bardzo głęboko aż na pasie przednim najlepiej wyjąć skrzynke bezpieczników na bok i tam go widać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2009 23:00   

Powrót do góry

andy1969
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Ścinawa

Post#12 24 Sty 2009 23:50   

Re: Passat B4 1.9TDi 1Z bezpiecznik świec żarowych

Na pewno jest jeszcze jeden bezpiecznik? Ja miałem spalony ten na przekażniku i świece nie grzały, koledze z forum też zaśniedział ten i też moja rada pomogła by go sprawdził.O jeszcze jednym nie słyszałem w B-4.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Passat B4 1.9TDi 1Z bezpiecznik świec żarowych
Strona 1 z 1