Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 20 Sty 2009 21:03
    slawciol
    Poziom 15  

Witam, jak w temacie, czy w tym autku z 1994r bezpiecznik jest w komorze silnika (podszybie) czy gdzieś w skrzynce bezpieczników, gdzieś czytałem że w tym pasku ten bezpiecznik 50A w komorze silnika jest od świec ogrzewania płyny chłodzącego a od świec jest gdzieś za skrzynką bezpieczników, u mnie niestety nie mogę zlokalizować świec od grzania płynu, ma ktoś fotki gdzie te świece się znajdują i ewentualnie jak jest bezpiecznik w skrzynce bezpieczników też fotke gdzie i jak to wygląda, niestety ale mam pajęczyne za skrzynką i troszkę boję się ja kręcić by coś nie wyciągnąć. pozdrawiam

• #2 20 Sty 2009 21:21
    hitek
    Poziom 16  

Witam.
    Bezpieczniki od świec żarowych masz w dodatkowej skrzynce obok komputera a świece do podgrzewania płynu są na aluminiowym króćcu za silnikiem (pomiędzy silnikiem a nadwoziem)
    Pozdrawiam

• #3 20 Sty 2009 21:29
    slawciol
    Poziom 15  

hitek napisał:
    Witam.
    Bezpieczniki od świec żarowych masz w dodatkowej skrzynce obok komputera a świece do podgrzewania płynu są na aluminiowym króćcu za silnikiem (pomiędzy silnikiem a nadwoziem)
    Pozdrawiam

To już 3 wersja ;-) a tak serio, tam nie mam nic oprócz kompa. nie mam tych świec, czy w każdym pasku je montowali z silnikiem 1.9 TDi 90ps 1Z?

• #4 21 Sty 2009 08:36
    Sztomel
    Poziom 34  

właśnie taki podgrzewacz zaczęto stosować w silnikach 1Z od 1995 roku ale też nie do wszystkich silników a jedynie do tych, których auta były przeznaczone do sprzedaży na rynkach w krajach o chłodnym klimacie, idące na sprzedaż do salonów np. we Włoszech, Hiszpani itp. ich nie miały,
    w silniku 1Z ten podgrzewacz znajdował się z boku głowicy od strony koła zamachowego, tak jak na poniższej fotce :

Passat B4 1.9TDi 1Z bezpiecznik świec żarowych

dodatkowo proponuję zarejestrować się na tej stronie :

http://forum.vw-passat.pl/forum.php,, uzyskasz tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię problemy z Twoim autkiem.

• #5 21 Sty 2009 16:26
    slawciol
    Poziom 15  

Sztomel napisał:
    właśnie taki podgrzewacz zaczęto stosować w silnikach 1Z od 1995 roku ale też nie do wszystkich silników a jedynie do tych, których auta były przeznaczone do sprzedaży na rynkach w krajach o chłodnym klimacie, idące na sprzedaż do salonów np. we Włoszech, Hiszpani itp. ich nie miały,
    w silniku 1Z ten podgrzewacz znajdował się z boku głowicy od strony koła zamachowego, tak jak na poniższej fotce :

Passat B4 1.9TDi 1Z bezpiecznik świec żarowych

dodatkowo proponuję zarejestrować się na tej stronie :

http://forum.vw-passat.pl/forum.php,, uzyskasz tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię problemy z Twoim autkiem.

Dzięki, jednak u mnie tego nie ma.

• #6 24 Sty 2009 11:46
    andy1969
    Poziom 10  

kolego w passacie b-4 1,9 tdi przekażnik an świece żarowe jest w komorze silnika przy podszybiu to taka skrzyneczka z klapką przeźroczystą dajesz j ą do góry i jest blaszka chyba 30A

Dodano po 20 [minuty]:

Tu masz zdjęcie bo znalazłem z zaznaczeniem go
    http://obrazki.elektroda.net/88_1232793544.jpg

• #7 24 Sty 2009 13:47
    slawciol
    Poziom 15  

andy1969 napisał:
    kolego w passacie b-4 1,9 tdi przekażnik an świece żarowe jest w komorze silnika przy podszybiu to taka skrzyneczka z klapką przeźroczystą dajesz j ą do góry i jest blaszka chyba 30A

Dodano po 20 [minuty]:

Tu masz zdjęcie bo znalazłem z zaznaczeniem go
    http://obrazki.elektroda.net/88_1232793544.jpg

Tak, już wiem, wprawdzie nie jest klapka przezroczysta (przynajmniej u mnie)i nie 30A a 50A. dałem te pytanie, bo kiedyś on się przepalił a nie było żadnej reakcji, super palił itp. dziwi mnie też fakt że dochodzi do niej i wychodzi kabelek 6mm2 koloru czerwony z białym paskiem, listwa świec żarowych ma 2 czarne 2,5mm2, dalej jest złączka i z niej wychodzą 2 czerwone z białym ale nie takie grube jak z bezpiecznika, nie mogę znaleźć gdzie jeszcze się łączy. czytałem że ten bezpiecznik w silniku 1Z jest od świec grzania płynu, u mnie tego nie ma, w innym poście że to bezpiecznik od dmuchawy.

• #8 24 Sty 2009 14:01
    lukaszzywicki
    Poziom 14  

bezpiecznik od swiec znajduje sie koło krzynki bezpieczników pod kierownica , a dokładnie jest on wartosci 50 A i znajduje sie na grubym kablu czerwonym

• #9 24 Sty 2009 16:26
    slawciol
    Poziom 15  

lukaszzywicki napisał:
    bezpiecznik od swiec znajduje sie koło krzynki bezpieczników pod kierownica , a dokładnie jest on wartosci 50 A i znajduje sie na grubym kablu czerwonym

Proszę o fotke, on jest na skrzynce od spodu czy gdzieś oddzielnie, tak jak pisałem wcześniej mam pajęczyne w kablach :cry:

• #10 24 Sty 2009 21:37
    lukaszzywicki
    Poziom 14  

jest dokładnie za skrzynka bezpieczników najlepiej sie połozyc , odkrecic pólke i szukac on jest bardziej przy scianie grodziowej

• #11 24 Sty 2009 22:00
    yaaro
    Poziom 33  

lukaszzywicki napisał:
    jest dokładnie za skrzynka bezpieczników najlepiej sie połozyc , odkrecic pólke i szukac on jest bardziej przy scianie grodziowej

dokłądnie bardzo głęboko aż na pasie przednim najlepiej wyjąć skrzynke bezpieczników na bok i tam go widać.

• #12 24 Sty 2009 22:50
    andy1969
    Poziom 10  

Na pewno jest jeszcze jeden bezpiecznik? Ja miałem spalony ten na przekażniku i świece nie grzały, koledze z forum też zaśniedział ten i też moja rada pomogła by go sprawdził.O jeszcze jednym nie słyszałem w B-4.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty