Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG RH 277 - syf jakich mało / szukam czego innego

AndrzejN38a 21 Sty 2009 11:29 14169 34
  • #1 21 Sty 2009 11:29
    AndrzejN38a
    Poziom 11  

Witam,

Kupiłem (03.2008) i jestem BARDZO niezadowolony !

Ma same wady i zero zalet
    Największe wady :
    - przy włączaniu i wyłączaniu odcina sygnał z satelity (na ok 15 sek)
    w tym czasie wyświetla plansze z olbrzymim logo LG (po jaką cholerę...?)
    - 20 sekund wysuwa tackę DVD
    - jest cholernie głośny - a szczególnie jak płyta jest w napędzie (płyta grzeje sie strasznie nawet jak nikt nic z niej nie ogląda)
    - i coś czego mu nigdy nie wybaczę : odcina sygnał od satelity jak nagrywa cokolwiek na DVD z HDD - a nagrywa film 1,5h przez ... 1,5 h !!!
    - mnóstwo innych małych dupereli które mnie irytują (np. nigdy nie kończąca się inicajlizacja czystej NOWEJ płyty DVD+RW, chora obsługa USB - a raczej jej brak, i wiele innych - nie chce mi się już dłużej pisać ...)

zalety :
    - działa ...

A teraz konkluzja :
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi polecić jakiś inny model (może już nie LG) który nie ma powyższych wad ?

Andrzej

• #3 21 Sty 2009 13:00
    AndrzejN38a
    Poziom 11  

dzięki za link,
    ale juz raz wydałem 840 zl. teraz mam wydać 1369 bez żadnej gwarancji ze opisane błędy się nie powtórzą ?
    NO WAY

Oczekuje opinii SPRAWDZONYCH , RZETELNYCH od użytkowników którzy UŻYWAJĄ sprzętu co najmniej miesiąc.

Andrzej

• #4 03 Cze 2009 20:17
    najaro
    Poziom 10  

Witam
    Z przykrością muszę przyznać że parę wad to faktycznie sprzęt ma, ale....
    - filmy z HDD na DVD można przegrywać w trybie "fast" - godzinkę filmu przegrywa w kilka minut,
    - ma zacna funkcję "time shift"

Z wad - kiepsko daje sobie radę z edycja filmów.
    Pozdrawiam

P.S. Sorki za odgrzanie kotleta....

• #5 23 Cze 2009 14:46
    AndrzejN38a
    Poziom 11  

Witam,
    Nie szkodzi - to a propos kotleta :)

Fakt - można nagrywać w trybie fast - ale TYLKO jeśli film NIE był edytowany! (a który film z Polsatu czy TVN nie był? - reklamy)

"time shift" powiadasz ... a która nagrywarka nie ma tej funkcji... ?

Niestety do wad muszę dodać jeszcze jedną - rozmawiałem z człowiekiem z serwisu - urządzenie nagrywające DVD jest specjalizowane w tym modelu i ma plastikowe soczewki co skraca czas jego użytkowania (przynajmniej u mnie) do roku... pięknie :(
    acha - i kosztuje [napęd dvd] 189 zl netto (jak ktoś ma sprzęt po gwarancji)

Co do możliwości edycyjnych to jednak wydaje mi się są OK (to moja opinia) - jedyny powód dla którego trzymam ten badziew jeszcze ...

Andrzej

• #6 24 Cze 2009 20:15
    najaro
    Poziom 10  

Witam
    Nie zauważyłem problemów z przegrywaniem w trybie FAST filmów na płytkę z dysku po ich edycji (nagrywałem parę odcinków StarGate i wycinałem z nich reklamy). I tu niefart - każdy odcinek trzeba było przegrać osobno - o konieczności zamknięcia dysku nie wspomnę bo to oczywiste ;-)
    Pozdrawiam

• #7 24 Cze 2009 21:18
    AndrzejN38a
    Poziom 11  

Witam,
    U mnie po prostu trybu fast nie ma dla edytowanych nagrań.
    Dla nie-edytowanych jest.
    ot taka ciekawostka...

Ciekaw jestem czy kolega po każdym kopiowaniu w/w odcinka stargate czekał aż nagrywarka skończy i nagrywał następny?
    Jeśli tak to po jakim czasie taka operacja się nudzi ? :)

Ja zostawiałem na noc cale kopiowanie i rano wyjmowałem rozgrzany do czerwoności krążek .... (ale to już osobna historia)

Nieważne - oddaje sprzęt do serwisu i zobaczę jak będzie działał.

Pozdrawiam
    Andrzej

• #8 25 Cze 2009 17:25
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

Tryb FAST musi działać tak dla materiału edytowalnego jak i dla materiału nieedytowalnego. Nie na każdej płycie jest ta funkcja aktywna. Trzeba sprawdzić jak jest wersja oprogramowania.

• #9 05 Lip 2009 14:09
    najaro
    Poziom 10  

Witam
    Robi się nieco OT, ale co tam...
    A jak sprawdzić jaka jest wersja softu i gdzie pobrać nową (oficjalną) ? Znalazłem takie coś:
    http://ifndef.altervista.org/index_eng.html
    ale ostrzeżenie było dość jasne - ja mam jeszcze sprzęt na gwarancji...
    Pozdrawiam

• #10 21 Wrz 2009 12:16
    AndrzejN38a
    Poziom 11  

W nawiązaniu do ostatniego postu :
    strona dot. RH177-RH188-RH199-RH200 a my rozmawiamy o 277

Z innej beczki :

Oddałem w końcu mojego RH 277 do serwisu (nagrywarka się zwaliła) i zainstalowali mi kompletnie nową ! Jest cichsza i to znacznie - wiec (chcąc nie chcąc) muszę odwołać to co napisałem kilka postów wcześniej ... (ze jest głośna - owszem - była ale chyba tylko moja...)

Pozdrawiam
    jeśli ktoś to jeszcze czyta...

• #11 30 Cze 2010 19:43
    Tichy
    Poziom 11  

AndrzejN38a napisał:

Fakt - można nagrywać w trybie fast - ale TYLKO jeśli film NIE był edytowany! (a który film z Polsatu czy TVN nie był? - reklamy)
    Niestety do wad muszę dodać jeszcze jedną - rozmawiałem z człowiekiem z serwisu - urządzenie nagrywające DVD jest specjalizowane w tym modelu i ma plastikowe soczewki co skraca czas jego użytkowania (przynajmniej u mnie) do roku... pięknie :(
    acha - i kosztuje [napęd dvd] 189 zl netto (jak ktoś ma sprzęt po gwarancji)
    Co do możliwości edycyjnych to jednak wydaje mi się są OK (to moja opinia) - jedyny powód dla którego trzymam ten badziew jeszcze ...
    Andrzej

Witam!

Napęd optyczny w RH277H (taką posiadam) to porażka totalna, nawet gdy był nowy to marnie wypalał nośniki (używam tylko markowych, wysokiej jakości), aż w końcu przestał wypalać (faktycznie, ok. roku wytrzymał). Chciałem wymienić na zwykły napęd komputerowy, ale LG w tym modelu użyła napędu nie z IDE, tylko z taką cienką tasiemką elastyczną (nie jestem elektronikiem, nie wiem, jak się takie cudo nazywa). Teraz kombinuję, skąd wziąć przejściówkę z tej tasiemki na IDE (są takie, nawet moja nagrywarka ją ma, bo HDD jest zwykły, jak w kompie). Może ktoś ma zepsutą LG na zbyciu? :-)
    Z tego, co czytam na Elektrodzie, będzie problem z podmianą napędu, ale co mi zależy, mam jeden napęd zbędny, a tak sporo kasy włożonej w nagrywarkę pójdzie się bujać.

Co do nagrywania w trybie fast, to KAŻDY film, który kopiuję na DVD, był uprzednio edytowany, nagrywałem mnóstwo i to w różnych trybach jakości i ZAWSZE mogłem użyć trybu FAST. Każdy tytuł nagrywałem na płytkę osobno, inaczej, o ile pamiętam, nagrywarka robiła na DVD jeden wielki film bez rozdziałów.

Co do możliwości edycyjnych, to są wg mnie genialne, łatwiej mi się nią operuje niż gdy używałem karty TV i robiłem edycję na kompie! :-)

Generalnie jednak ta nagrywarka to złom: z uwagi na awarie (bad sectory na HDD, problemy z zamykaniem/wysuwaniem tacki - te akurat problemy sam naprawiłem), bo funkcjonalnie jest super, żeby tylko działała...

Pozdrawiam!

• #12 09 Wrz 2010 16:43
    Świety
    Poziom 9  

chciałem się zapytac jak naprawiłeś wyuwanuie i wsuwanie tacki

• #13 09 Wrz 2010 21:14
    Tichy
    Poziom 11  

LG naprawiona, małe streszczenie:
    co do wysuwania tacki, to rozebrałem napęd optyczny, dobrałem się do tych mikroprzełączników i użyłem środka w sprayu do czyszczenia styków (do kupienia w sklepach z elektroniką), ale pewien specjalista zajmujący się serwisem LG uprzedzał, że to nie pomoże na długo. Miał rację, pomogło na 2 tygodnie, a potem szuflada... zawieszała nagrywarkę po włączeniu i nic nie działało :(
    Nowy moduł z mikroprzełącznikami sprzedaje często pewien miły człowiek na Allegro: adamg23, oto link do Jego konta: http://allegro.pl/show_user.php?uid=1068881..

Dzięki Niemu rozwiązałem mój problem do końca, tj. zakupiłem (na szczęście miał ze starych zapasów) przejściówkę IDE-flex (w niektórych innych nagrywarkach LG jest zwykły napęd optyczny na IDE z taką właśnie przejściówką). Postaram się wkleić obrazek. Dzięki niej możliwe stało się podłączenie zwykłego komputerowego napędu. Użyłem najtańszej nagrywarki Lite-On iHAP 122 (DVD+-RW DL), przy czym przednią obudowę nagrywarki trzeba trochę przerobić, jeśli ktoś chce mieć ładnie - mnie nie zależało, więc zrobiłem "paskudnie", byle by się tylko trzymało i tacka się wysuwała :-)

Muszę jeszcze dodać, że napędu optycznego nie da się podłączyć przez przejściówki IDE-flex używane do podłączania małych przenośnych napędów HDD np. Toshiby (1.8 cala bodajże). Kupiłem, podłączyłem, nie działało. Tylko takie z innych LG jak na fotce lub być może samoróbki (tych ostatnich nie testowałem ani nie wykonywałem).

Nagrywarka działa, płyty są wypalone ładnie (typowo dla tych napędów Lite-On druga warstwa płyt DVD+R DL jest gorzej wypalona, ale mieści się w normie, i tak o niebo lepiej niż LG), ale na rozpoczęcie kopiowania na DVD trzeba czekać (czasem, nie zawsze) nawet po 10 min.! Nie wiem, dlaczego tak długo "myśli", ale nie interesuje mnie to, ważne, że wypala. Z odtwarzaniem nie ma żadnych problemów.

Całościowy koszt to ok. 100 zł i sprzęt nadaje się do użytku.

Pozdrawiam i życzę udanych napraw!
    Rafał.

• #14 10 Wrz 2010 12:56
    Świety
    Poziom 9  

U mnie sytuacja wyglądała tak. Tydzień po gwarancji zaczeła się warjacja z tacką zawiozłem do serwisu powiedziałem "sprawdzcie co jest grane jak wartość naprawy przekroczy 200zł to zostawcie w internecie czytałem ,że może to być problem ze switch-em"(nakierowłem ich) . Zadzwonili do mie bardzo szybko za 2 dni powiedzieli że to laser daje dupy naprawa 390zł i rok gwarancji na napęd. Do odbioru zbierałem się ze 2 tygodnie wreszcze zadzwonili i zapytli sie ,kiedy przyjadę. Pojechałem ,odebrałem ,podpisałem ,zapłaciłem 30zł bo już po gwarancji. W domu rozpakowałemi mówie "jeszczę parę filmów obejżę z hdd". Rozpakowałem z pudełka ,a tam coś lata w środku, był tam stary swich i nie przykręcony naped przykreciłem i co zadziałała tylko nie wyświetlało open przy wymowaniu szuflady(dali nowy switch).Teraz jest to samo tylko o wiele gorzej szuflada nie chce wcale sie schowac i słabo czyta płyty. Teraz się zastanawiam czy zrobić tak jak napisał kolega wyżej tylko nie mogę znaleść przejsćówki w necie , czy kupić naped z roczna gwarancją za 250zł (tylko żeby nie działo się to samo z tacką), albo kupię nową na raty za 30zł miesięcznie i z gwarancja na 5 lat (jak ktoś wie to ta gwarancja działa czy to tylko brednie) . Jeszcze jedno czy wgranie softu-aktualizacji może coś dać.

Do kolegi TICHY. Możesz pokażać (jakieś fotki) jak wygląda twoje dvd z wysuniętą tacką i z zamknietą.Czy ja dobrze przeczytałem ile tak trwa włacznie trybu nagrywanie i samego nagrania na płyte dvd i naprawde nie dzieli filmu na płycie na ikony?? To znaczy że nie możesz nagarć jednego filmu ,a zadwatygodnie drugiego i dopiero sfinalizować płytę??

Jak myślicie jle na allego dostanę za tą uszkodzoną nagrywarkę?? Podajcie swoje przykładowe ceny np:???

• #15 11 Wrz 2010 09:11
    Tichy
    Poziom 11  

Świety napisał:
    (...) Teraz się zastanawiam czy zrobić tak jak napisał kolega wyżej tylko nie mogę znaleźć przejściówki w necie , czy kupić napęd z roczna gwarancją za 250zł (tylko żeby nie działo się to samo z tacką), albo kupię nową na raty za 30zł miesięcznie i z gwarancja na 5 lat (jak ktoś wie to ta gwarancja działa czy to tylko brednie) . Jeszcze jedno czy wgranie softu-aktualizacji może coś dać.
    Do kolegi TICHY. Możesz pokazać (jakieś fotki) jak wygląda twoje dvd z wysuniętą tacką i z zamkniętą.Czy ja dobrze przeczytałem ile tak trwa włączanie trybu nagrywanie i samego nagrania na płytę dvd i naprawdę nie dzieli filmu na płycie na ikony?? To znaczy że nie możesz nagrać jednego filmu ,a za dwa tygodnie drugiego i dopiero sfinalizować płytę??
    Jak myślicie ile na allegro dostanę za tą uszkodzoną nagrywarkę?? Podajcie swoje przykładowe ceny np:???

No to po kolei:
    1). napisałem, skąd ja zdobyłem przejściówkę, dałem link do konta użytkownika adamg23 na Allegro, zapytaj, może jeszcze jakieś przejściówki IDE-flex posiada. A, jeszcze jedno: trzeba sobie przerobić zasilanie, bo LG dla utrudnienia zastosowało nietypową wtyczkę do napędu optycznego: nie MOLEX, tylko taką mniejszą. Ale odrobina zacięcia lutowniczego i sądzę, że każdemu się uda :-) Oczywiście żeński wtyk MOLEX do standardowego napędu trzeba sobie kupić, ale to kosztuje grosze.
    2). Ja bym osobiście nie kupował do tej nagrywarki nowego napędu optycznego, duży koszt (2.5 raza większy niż cena tradycyjnego napędu optycznego), a pochodzi równie krótko (te napędy są po prostu fatalne). Zresztą dla mnie LG to ogólnie syf, nie jest to pierwsze urządzenie tej marki (ani nie pierwsza nagrywarka), która mi pada (wszedłem w ich posiadanie przez przypadek, to nie był świadomy wybór). Ale przyznaję, że do podmiany napędu na inny trzeba mieć małe choćby zacięcie majsterkowicza, więc jak ktoś nie czuje się na siłach, to musi niestety dopłacić więcej do interesu :-(
    3). Jak kupić nową, to może Panasonic'a, widzę na Skapiec.pl jakiś model, ok. 1000 zł, albo iść w max. niską cenę i kupić "chińszczyznę", np. jakiegoś EasyTouch widziałem za ok. 600 zł. I tak wszystkie podzespoły robione są w Chinach ;-)
    4). Gwarancja i serwis LG są na wysokim poziomie, zero problemów, od razu wymiana na nowy sprzęt - byle nie serwis w Krakowie! Tylko centralny serwis LG :-) Ale po gwarancji nie można liczyć na ŻADNĄ nieodpłatną (nawet mailową) pomoc z ich strony!
    5). Nie próbowałem wymieniać softu w nagrywarce - na problemy z tacką czy laserem to raczej nie pomoże.
    6). Proszę bardzo, fotki z wsuniętą/wysuniętą szufladą dodam do mojego postu, poniżej.
    7). Z tym nagrywaniem po zmianie napędu: wybieram film ('ikonę', jak to nazwałeś) z HDD, daję dubbing, tryb fast i nagrywarka pokazuje pasek postępu kopiowania na DVD, który stoi na 0% lub 1%. Czasem ruszy od razu, czasem myśli naprawdę z 10 minut! Ale potem rusza z kopyta i nagrywa sobie normalnym tempem. Gdy skończy, wybieram następny tytuł z HDD i sytuacja się powtarza. Mnie to nie przeszkadza, ale to już kwestia gustu :-) Oczywiście płytka po sfinalizowaniu ma normalnie osobne tytuły (filmy) i odtwarza się poprawnie.
    8). Z tym wypalaniem po 2 tyg. to różnie bywa, na oryg. napędzie zawsze niszczyło płytę (DL za 4 zeta, więc się wkurzałem), oduczyłem się więc i teraz wypalam tytuły bez wyłączania nagrywarki, finalizuję i dopiero wyciągam nośnik :-) Na nowym napędzie nie eksperymentowałem z "przerywanym wypalaniem" i nie zamierzam tego robić, szkoda płyt ;-)
    9). Ceny - trudno powiedzieć, przeszukaj aukcje 'zakończone'. Obawiam się, że niewiele :-(
    10). W sumie można zapełniać HDD, potem wyjmować go, podłączać do kompa, z użyciem specjalnego programu do LG (jest takowy za darmo do pobrania z netu) zrzucać filmy na kompa i tam dopiero wypalać na DVD :-) Da się, próbowałem, ale na dłuższą metę mnie akurat to irytowało. Znów - kwestia gustu.

Uff, ależ się rozpisałem, więcej nie wiem, mam nadzieję, że wyjaśniłem wszystko :-)

Pozdrawiam!

• #16 11 Wrz 2010 15:43
    Świety
    Poziom 9  

Dziekuję bardzo Tichy jak się nazywa ten program lg do zgrywania z hdd lub link czy bedzie on działał pod windowsa słyszałem też że nagrywarki mają swój własny format dvd.Postawię narazie na takie rozwiązanie bo super majsterkowiczem to nie jestem.

Pozdrawiam właścieli nagrywrek lg

Dodano po 2 [minuty]:

Chciałem się zapytać co sądzicie o dodatkowej gwarancji czyli ubezpieczeniu na 6lat podaje link tu np: agd/rtv
    http://www.euro.com.pl/nagrywarki-dvd/uslugi-lg-rh487h.bhtml#content_3c

Dodano po 1 [minuty]:

Tak sie reklamuje agd/rtv i nikomu nie daję reklamy to jest tylko przykład prosze o wsze opinie ????????/ "Bezpłatne naprawy lub wymiana na nowy
    sprzęt po gwarancji producenta/sklepu.
    Przedłuż Gwarancję – 3 lata wygody i spokoju
    Więcej 78 zł to tylko 6,50 zł za każdy miesiąc
    Dodaj z produktem Przedłuż Gwarancję – 5 lat wygody i spokoju
    Więcej 156 zł to tylko 4,33 zł za każdy miesiąc
    Dodaj z produktem Przedłuż Gwarancję - 5 lat wygody i spokoju + ochrona od przypadkowych uszkodzeń

Przez 5 lat bezpłatne naprawy i części w razie przypadkowych uszkodzeń nawet z Twojej winy.

Pamiętaj! przypadkowe uszkodzenia nie są uwzględniane przez standardową gwarancję.
    Więcej 234 zł to tylko 3,90 zł za każdy miesiąc
    Dodaj z produktem "

• #17 12 Wrz 2010 20:32
    Tichy
    Poziom 11  

Oto link do strony z programem do LG:
    http://ifndef.altervista.org/index_eng.html

Programik nazywa się: From_hdd_lg_to_pc v1.12
    lub: From_hdd_lg_to_pc v2.06 (ten sam w nowszej wersji, ale beta).

Nie pamiętam niestety, której używałem, ale jedna z nich działa na pewno - używałem pod Windows XP 32-bit, ale sądzę, że na innych systemach też ruszy. Dysk wystarczy wymontować z LG i podłączyć do komputera, uruchomić komputer, odpalić oprogramowanie, a ono już powinno samodzielnie rozpoznać, że podłączony jest HDD z LG.

Co do wydłużonej gwarancji, to pomysł niezły, raczej do droższego sprzętu, ale czemu nie. Osobiście nie preferuję takich "dopłat", ale ja w ogóle jestem dziwny ;-) Dobre dla kogoś, kto chce mieć święty spokój.

Pozdrawiam!

• #18 14 Wrz 2010 20:35
    Świety
    Poziom 9  

Tichy wielkie dzięki za ten program bardzo się przyda (dysk podłaczyłem otworzyłem ten program "copy", zgrało mi filmy tylko że w formacie mpg nie mogłem ich nagrać w formacie dvd, więc uruchomiłem mpg konwerter skaswałem reklamy i odrazu utworzyło mi pliki dvd (video i audio) ale następnym razem wykasuję reklamy jak dysk będzie jeszcze w nagrywarce. Poczym programem win avi converter na pliki video i audio zajmnie mi to jakieś 15 min i na płyte) jescze raz wielkie dzięki.

Dodano po 7 [minuty]:

Podczas rozkrecania i wyjmowania twardego dysku zabrałem sie za napęd wyczyściłem switch i cały napęd "open" nie zadziałał. Zauważyłem tylko jedną rzecz ,że jak naped leżał swobodnie nie skrecony działał poprawnie , a jak zkręciłem warjował. Postanowiłem ,że nie skręcę go i głonej obudowy do końca. Udało sie wystarczyło napędu nie dokręcać do obudowy głónej. Wydaje mi się , że to mogła być wina tego platikowgo niebieckiego krążka który trzyma płytę. W każdym bądż razie działa , czyta, nagrywa i tak sie nie dzieję.

• #19 02 Lis 2010 00:17
    perzan
    Poziom 10  

Tichy napisał:
    [...] Gwarancja i serwis LG są na wysokim poziomie, zero problemów, od razu wymiana na nowy sprzęt - byle nie serwis w Krakowie! Tylko centralny serwis LG :-) Ale po gwarancji nie można liczyć na ŻADNĄ nieodpłatną (nawet mailową) pomoc z ich strony![...]

A wiesz może, gdzie w Krakowie jest serwis LG ?
    Potrzebuję jakieś nowsze firmware do mojej RH278, bo nie zwalnia miejsca po usunięciu z dysku filmów .avi :(
    Może tego akurat mi nie spitolą ani skóry nie zedrą ? ;)
    A co do samego sprzętu, to nie mogę narzekać. Co prawda dużo nie wypalam na niej, ale spokojnie przeżyła jak na razie 2 lata. Nie wiem, co kto rozumie pod pojęciem "głośna" ale ja swojej nie słyszę. Wkrótce zrobię eksperyment - spróbuję wsadzić dysk 500GB :)
    Pozdro.

• #20 20 Sty 2011 20:42
    Tichy
    Poziom 11  

perzan napisał:

A wiesz może, gdzie w Krakowie jest serwis LG ?
    Potrzebuję jakieś nowsze firmware do mojej RH278, bo nie zwalnia miejsca po usunięciu z dysku filmów .avi :(
    Może tego akurat mi nie spitolą ani skóry nie zedrą ? ;)
    A co do samego sprzętu, to nie mogę narzekać. Co prawda dużo nie wypalam na niej, ale spokojnie przeżyła jak na razie 2 lata. Nie wiem, co kto rozumie pod pojęciem "głośna" ale ja swojej nie słyszę. Wkrótce zrobię eksperyment - spróbuję wsadzić dysk 500GB :)
    Pozdro.

Przepraszam, dopiero dziś zauważyłem pytanie o serwis LG :-(
    Nikt nie odpowiedział, więc może ja pomogę:
    http://bselektronik.krakow.pl/
    BS ELEKTRONIK s.c.
    ul. Juliusza Lea 203
    Krakow 30-133
    tel: (0-12)632-43-98
    e-mail: serwis(malpa)bselektronik.krakow.pl

Pozdrawiam!

• #21 20 Maj 2011 21:37
    Dariusz55555
    Poziom 2  

Witam.
    Mam wiadomość dla Tichego
    Skorzystałem z Twojego bogatego doświadczenia i załatwiłem sobie w serwisie LG przejściówkę IDE- flex. Rozmontowałem komputer i wyjąłem z niego napęd optyczny, któwy podłączyłem do nagrywarki RH 277 zamiast tego WADLIWEGO NIESZCZĘŚCIA, które mnie też padło. I PROBLEM... Nie działa. Objawy są takie, że jak podłączę napęd i daje prąd to widać w napędzie jak zapala się laser i zaraz gaśnie. Nie można wtedy zupełnie włączyć nagrywarki głównym włącznikiem na przednim panelu. Mam więc kilka pytań; może mi pomożesz :
    1) Czy przyczyną może być typ lub marka napędu- zdjęcie 1 ?
    2) Czy nie miałeś kłopotu z podłączeniem zasilania, bo jak widać na zdjęciu 2 wtyczki z napędów mają czerwony kabelek po innej stronie ? Na zdięciu 3 widać, że oryginalna wtyczka podłączona jest z płytką nagrywarki z czerwonym kabelkiem po prawej stronie. Na zdjęciu 4 u góry jest oryginalny- yt..zakała rodziny...napęd, u dołu z komputera i widać, że w ustawieniu symetrycznym te kable są inaczej. Na zdjęciu 5 - chyba otworze jakieś studio fotograficzne; tak mi dobrze idzie- widać połączenie jakie zrobiłem uwzględniając, by po podłączeniu napędu z komputera czerwony kabelek był tak jak w oryginale.
    3) A jeśli zamienił bym ten czerwony kabelek z niebieskim, to czy doszłoby do jakiegoś zwarcia ? Tego właśnie jeszcze nie zrobiłem,bo się boję i może masz większe doświadczeni to mi coś doradzisz?
    4) Kolejne pytania dotyczy tej przejściówki; czy u Ciebie też jak u mnie na zdjęciach 6 i 7 złącze flex wychodzi pod napęd ?
    Jeżeli będziesz mi w stanie jakoś pomóc to będe Ci bardzo wdzięczny.
    Z niecierpliwością czekam na wiadomość.
    POZDRAWIAM

http://obrazki.elektroda.pl/9158666700_1305973802.jpg
    http://obrazki.elektroda.pl/5060079100_1305974203.jpg
    http://obrazki.elektroda.pl/2416357700_1305974205.jpg
    http://obrazki.elektroda.pl/7973102800_1305974206.jpg
    http://obrazki.elektroda.pl/5922906500_1305974208.jpg
    http://obrazki.elektroda.pl/1870884000_1305974209.jpg
    http://obrazki.elektroda.pl/1919105900_1305974211.jpg

• #22 22 Cze 2011 01:03
    Endriu Tosterowski
    Poziom 9  

Witam wszystkich tu i tam obecnych. Poczytałem trochę tu potem tam i pomyślałem i zrobiłem. A teraz Wam to opiszę: moja LG RH 277H głupiała mi przy podawaniu płyty.Bez powodu wysuwała szufladę po czym zamykała i znowu i znowu... Nie mogło płyty przyjąć bo się napęd otwierał a na wyświetlaczu było CLOSE... Pewien fajny koleś z allegro podał mi linka do switcha że najlepiej od razu wymienić bo to jego wina na 100%. Tak, miał rację , tylko że ja rozebrałem te mikro włączniki których zadaniem jest potwierdzić zamknięcie szuflady i potem podniesienie napędu. Jeden z nich nie dawał czystego styku więc poczyściłem i poskładałem i działa... Działa tak jak fabryka chciała! Płytę wsuwa, czyta, nagrywa itd. Nagrywarka jest jak nowa. Jeśli komuś pomogłem tym co tu nadrukowałem to już się cieszę i proszę też podzielić się swoimi doświadczeniami. I podzielam pogląd że to syf jakich mało. Tak myślę po doświadczeniach z dwoma telefonami tej marki i teraz z nagrywarką. Do trzech razy ...baba wróżyła ! Nigdy więcej nic ze znakiem LG nie kupię! Chyba....tak myślę teraz , ale życie zawsze weryfikuje nasze pomysły ! Pozdrowionka z Sosnowca. (już letnie bo kilka godzin temu zaczęło się lato !!!)

Dodano po 40 [minuty]:

Do Dariusz55555 : pytałeś o kolory kabelków przy napędzie... więc tam na płytce zasilacza masz opisane że na niebieskim jest +5V ;dwa czarne to minus a czerwony to +12V .Natomiast klasyczny molex różni się tylko tym że + 5V jest na przewodzie żółtym . Jeśli pomogłem to cieszę się a jak nie to pytaj dalej , coś wymyślimy . Pozdro!

• #23 02 Lip 2011 20:40
    Dariusz55555
    Poziom 2  

Witam. Odpowiedź dla Endriu; Serdecznie dziękuję za pomoc, jednak przyszła ona po dwu spalonych napędach bo właśnie łączyłem kabelki kolorami. Później dostrzegłem dopiero informację o tym gdzie jest jakie napięcie.. Cóż, jestem bogatszy o kolejne doświadczenie...
    Mój problem jest teraz inny: Kupiłem taką nagrywarkę jaką sugerował Kolega Tichy i nic !!! Napęd się otwierał, pobierał płytę i coś tam z nią robił po czym informował, że w napędzie brak dysku i otwierał kieszeń. Kupiłem też nową nagrywarkę komputerową Samsunga i objaw był ten sam. Następnie zakupiłem na aukcji jakiś stary napęd Toshiby i ten o dziwo działał, ale jest za duży no i nie ma funkcji nagrywania, także nic z tego nie wyszło. Mieszkam na piątym piętrze, pod oknami mam beton więc może już przyszedł na moją LG RH 277 czas... Czekam na kolejne sugestie i pogodnych wakacji !

• #24 11 Lip 2011 22:59
    przemek-77
    Poziom 9  

Przymierzam się także do wymiany napędu w tej nagrywarce.
    Czy jest jakiś sprawdzony model napędy który działa w niej poprawnie ??

i kolejne pytanie
    jak powinna być ustawiona zworka przy zastosowanym nie oryginalnym napędzie?
    MASTER, SLAVE, czy CABLE SELECT

Prosze o odpowiedź.

• #25 25 Wrz 2011 19:09
    Rdr1
    Poziom 10  

Witam!

Kupiłem nagrywarkę jak w tytule. Używaną. Dla starszej osoby. Aby audycje nagrane z "telewizora" mogła oglądać wtedy kiedy chce. Bez wachlowania płytkami. Uruchomiłem. Działa. Przegrałem kilka programów (około 5 GB), trwało to pół dnia. USB 1.1. Paranoja. Teraz chce to umieścić w dedykowanych katalogach. I szok. Paranoja do sześcianu. Przesunięcie trwa tyle samo ile przegranie z USB. Piszecie, że z HD na DVD można skopiować. Jest chyba możliwość tym programem przegranie z komputera na HD nagrywarki?

pozdrawiam rdr1

• #26 25 Wrz 2011 20:18
    Endriu Tosterowski
    Poziom 9  

No ale że oczywiście że jest! Tylko nie za bardzo czaję co chcesz zrobić... Z kompa nagrać na dysk w nagrywarce ? Bo jeśli dobrze zrozumiałem to można to zrobić np. łącząc kartę tv w kompie do nagrywary i potem w niej włączyć źródło sygnału i jedziemy w miazgę. Ja osobiście dużo zgrywam na HDD w nagrywarce z kaset sVHS . Bo miałem kiedyś taką kamerę. Teraz mam cyfrową ale też na taśmę i również zgrywam na dysk a potem na płyty DVD . Jeśli moja odpowiedź Ci nie odpowiada to napisz coś więcej, co zamierzasz robić to razem coś wymyślimy. Instrukcji do nagrywarki pewnie nie masz... Ja mam to damy radę !!!
    :D

• #27 25 Wrz 2011 21:29
    Rdr1
    Poziom 10  

Witaj!

Zgrałem audycję na płytki DVD inną nagrywarką. Voby do komputera i na avi. Avi na USB i do tej nagrywarki na HD.

pozdrawiam

rdr1

• #28 25 Wrz 2011 23:01
    Endriu Tosterowski
    Poziom 9  

WOW ! Ale kombinacja alpejska ! A nie dało się prościej? :)

• #29 25 Wrz 2011 23:10
    Rdr1
    Poziom 10  

Witam!

To jest podwójna kombinacja - jeszcze bardziej skomplikowane niż to opisałem. Ale myśle, że powyższy opis wystarczy do zrozumienia tematu. Niestety nie dało się, zostałem zmuszony do tych "łamańców".

pozdrawiam

rdr1

• #30 29 Lut 2012 19:21
    Jerrys
    Poziom 12  

Witam
    Może ktoś sprecyzuje jak wyciągnąć ten napęd odkręciłem 4 wkręty i nic coś go jeszcze z przodu chyba trzyma, a nie chciałbym nic połamać, więc bardzo proszę tak bardziej "łopatologicznie" - czy trzeba jakoś zdemontować ten przedni panel?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme