Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

urzadzenie do zwalniania licznikow

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> urzadzenie do zwalniania licznikow
Autor
Wiadomość
sliver1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Łódź/Kutno

Post#1 Post autora tematu 05 Kwi 2004 12:54   

http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=...2497a%241%40sunrise.pg.gda.pl%26rnum%3D2

znalazlem e necie takie oto ogloszenie z 99r.
podobno to ustrojstwo nie dziala juz na zadnym liczniku ale jestem ciekaw jak bylo zbudowane i na czym polegala zasada dzialania.
bede wdzieczny jak mi ktos podesle schemacik na maila - tele75(malpa)op.pl
Pozdrawiam, tele75.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Warszawa

Post#2 05 Kwi 2004 15:38   

Re: urzadzenie do zwalniania licznikow

Rozumiem, że skoro masz jakieś informacje, że "to ustrojstwo nie działa już na żadnym
liczniku", to wiesz coś, czego ta strona nie podaje; nie podałeś źródła tej informacji.

Nie znam tego urządzenia, co do którego było to ogłoszenie, i myślę, że znają je
co najwyżej ci, którzy kupili ten opis - jeśli cokolwiek otrzymali, bo być może ktoś daje
takie ogłoszenie, inkasuje forsę, a nic wzamian nie wysyła. Albo coś trywialnego:
licznik (przynajmniej taki, jakie są powszechnie stosowane w mieszkaniach) można
cofnąć włączając go odwrotnie (zamieniając podłączenia "linia" i "odbiornik"); może
ktoś wysyła taką informację, i bierze po 20zł od każdego naiwnego, który to kupi?

Sposobów na cofanie lub zwalnianie liczników z pewnością wymyśłono już wiele.
Słyszałem o koncepcji umieszczenia dużego magnesu blisko kółka - indukują się
prądy wirowe i wolniej się kręci. Nie wiem, czy to jest skuteczne. Ale wiem, że
Zakłady Energetyczne mają niezłe sposoby na wykrywanie, że ktoś cofał licznik.
A jak wykryją, to każą płacić "kradzieżówkę". I wtedy to się nie opłaca...
Powrót do góry

Michał Adamiak
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gliwice

Post#3 07 Kwi 2004 17:20   

Witam
Słyszałem o takim "urządzeniu" - mała diurka (0,8mm) w obudowie licznika i wkładana szpilka hacząca o tarczę licznika :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2004 17:20   

Powrót do góry

Wojtek27
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Okolice Olsztyna

Post#4 07 Kwi 2004 17:42   

Jedyną metodą aby spowolnić licznik, albo zatrzymać: to podłączyć do instalacji odbiorczej prądnicę synchroniczną i "pchać" energię w sieć :) :idea:
Pozostaje jeszcze w/w dziurka w obudowie :?
Zresztą szkoda gadać ponieważ tu już kiedyś się rozmawiało na ten temat.

Pozdrawiam

PS
Cofanie coraz częściej stanie się niemożliwe bo produkowane są liczniki z blokadą ruchu wstecznego - literka "d" na końcu oznaczenia typu licznika.
Powrót do góry

nita
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Oświęcim

Post#5 07 Kwi 2004 17:47   

Zwalnianie za pomoca malej dziurki wierconej na zgrzewie licznika (tak zeby byla jak najmniej widoczna ) i wkladanie do srodka ogly bylo naprawde skuteczne - widzialem to w akcji u kumpla. Osobiscie nie stosuje bo mieszkam w bloku i inkasenci maja caly czas dostep do licznika (moze i dobrze, bo nie kusi czlowieka)

A nawiazujac do odwrotnego podlaczenia licznika, to co masz na mysli ? Bo mierniki takie maja 2 cewki - cewke napieciowa i cewke pradowa. I jak dobrze pamietam jeszcze z laborek ze szkoly sredniej, to przy zmianie biegunowosci cewek nie powodowalo to zmiany obrotu tarczy.
Powrót do góry

Wojtek27
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#6 07 Kwi 2004 18:06   

Jeżeli odwrócisz prądową i napięciową jednocześnie to zmiany nie będzie, ale jak jedną z nich (najczęściej zamieniasz przyjście z odejściem prądowej) to licznik pójdzie w drugą stronę.
Napięciowej nie odwrócisz ponieważ jest połączona wewnątrz licznika z listwą neutralną, a drugi koniec do mostka podpinającego ją "przyjścia" licznika.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Warszawa

Post#7 07 Kwi 2004 20:07   

Z odwracaniem połączenia cewek to podobno rzeczywiście działało - słyszałem, że
ktoś na wsi (nie wiem kto, i może lepiej, po co prokurator ma mnie o to pytać) zrobił
tak, cofnął licznik, a potem w nocy włączał wszystkie światła, żeby licznik doszedł
do położenia, w którym był podczas ostatniej kontroli - bo jakby kontroler zobaczył,
że licznik cofnięty, to może by naliczył prawie pełny obieg licznika - ciut drogo... ;)

Niewykluczone, że ktoś cofał licznik bez naruszania plomb - ale może lepiej nie
pisać, jak to można zrobić. Zostawienia śladów raczej i tak się nie uniknie.
A czytałem, że tych, co kradną prąd, łapią zwykle na takiej zasadzie, jak złapali
tych, co kiedyś okradali skarbiec krzyżacki w Malborku (a był zabezpieczony dośc
oryginalnie - bazyliszek namalowany nad drzwiami, wtedy ludzie wierzyli, że jak
ktoś na niego spojrzy, to się zmieni w kamień - nikt nie ryzykował - ale kucharze
wywiercili dziurkę z kuchni, bo była poniżej skarbca) - zauważono, że "żyją ponad
stan", i szybko wykryto; jak ktoś cofa licznik, to używa prąd bez umiaru, to widać,
a rachunki płaci nie za wysokie, i już kontrolerzy wiedzą, że coś tu nie tak...

A co do dziurki: co robi kontroler, jak ją zauważy? Ile "kradzieżówki" każe płacić?
Ja myślę, że zakład energetyczny tak ustala reguły, żeby to się nie opłacało.
Powrót do góry

silvvester
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Jabłonna

Post#8 07 Kwi 2004 20:27   

już pisałem ale powtórze 5000zł jak kogoś dorwą :? i nie ma taryfy ulgowej niestety .
Powrót do góry

Michał Adamiak
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gliwice

Post#9 07 Kwi 2004 20:43   

Znam jeszcze inny "sposób" - "na wędkę". Kiedyś przy mojej ulicy linia energetyczna szła ok 0,5 m pod parapetem (wzdłuż całej ulicy - jakby się wychylić to można było wieszać na niej pranie - wyobraźcie sobie 4 gołe plecionki - R, S, T i N). Minusem takiego rozwiązania były częste przerwy w dostawie prądu, kiedy jakiś "inteligentny inaczej :idea: " próbował zapiąć na to jakiś kabelek podłączony drugim końcem do dziurki w gniazdku w mieszkaniu (a było takich wielu - i często nie trafiali na odpowiednią fazę :o ). Teraz na szczęście linię energetyka zmieniła i jakoś mniej tych przerw w dostawie nowoczesnych mediów.
Powrót do góry

Kuba_eM
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Mińsk Maz.

Post#10 08 Kwi 2004 08:14   

Następni naiwni...
Powodzenia we włączaniu odwrotnie liczników, większość ma tzw. blokadę biegu wstecznego :D
Powrót do góry

Czesiek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: CW

Post#11 08 Kwi 2004 08:21   

Proponuje zamknąć ten temat :!:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2004 08:21   

Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#12 08 Kwi 2004 08:35   

Najlepszy sposob na zwolnienie pracy licznika to wylaczenie zbednych odbiornikow pradu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2004 08:35   

Powrót do góry

macher
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 09 Kwi 2004 01:36   

Wojtek27 napisał:
Jedyną metodą aby spowolnić licznik, albo zatrzymać: to podłączyć do instalacji odbiorczej prądnicę synchroniczną i "pchać" energię w sieć :) :idea:
Pozostaje jeszcze w/w dziurka w obudowie :?
Zresztą szkoda gadać ponieważ tu już kiedyś się rozmawiało na ten temat.

Pozdrawiam

PS
Cofanie coraz częściej stanie się niemożliwe bo produkowane są liczniki z blokadą ruchu wstecznego - literka "d" na końcu oznaczenia typu licznika.

Ta prądnica synchroniczna to ciekawe. Czy móglbym prosić o rozwinięcie teoretyczno-praktyczne. Coś gdzieś słyszałem - działa jako przewzbudzona chyba.

A odnośnie ciekawostek :
Kolega kiedyś opowiadał, że był dziadzio z którym trochu urzerał się ZE, bo miał okienko pod stojakiem w stryszku.
Dziadzio nie zgadzał się go zlikwidować, a jak panowie elektrycy odchodzili, to 2 druty zagięte w haczyk zaczepiały się przez to okienko za linię.
Kolega skwitował całość : I tak to prąd płynął przez okno.
8O
macher
Powrót do góry

Tremolo
Moderator na urlopie...
Moderator na urlopie...

Miasto: Chorzów

Post#14 09 Kwi 2004 01:54   

chocbyscie magicznie ciągli bezprzewodowo prąd od sasiadów to dorwą Was po bilingu...nagłe niskie rachunki. w Polsce to bardzo możliwe, skoro nawet za prąd z własnego wiatraka trzeba płacić państwu. Więc meczenie się w magnesy sciąganie pokrywy sie raczej nie opłaca - juz prędzej pajęczarstwo.
Powrót do góry

Wojtek27
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#15 09 Kwi 2004 16:22   

Z tą prądnicą to był żart.
Musiałbyś mieś generator napędzany silnikiem spalinowym i oczywiście ją przedwzbudzić. Co oznacza że energię "pchałbyś" w sieć. I wtedy z punktu widzenia licznika energii elektrycznej - prąd przez cewkę prądową płynąłby odwrotnie, a licznik obracałby się do tyłu (pod warunkiem, że nie ma blokady ruchu wstecznego).
Ale czy to się opłaca? Paliwo i cała reszta.
Reasumując miałbyś elektrownie w domu :)

Pozdrawiam

PS
Cały ten temat sprowadza się do jednego - że nie ma sensu bawić się w takie rzeczy.
Powrót do góry

xdave
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Chełm City

Post#16 10 Kwi 2004 19:56   

Etam, macie problemy :) elektromagnes 100 kG (k Gausow) i licznik stoi a przy odrobinie szczescia to nawet odleci od sciany i przykleji sie do elektromagnesu. 8)
Powrót do góry

Student
Poziom 16
Poziom 16

Post#17 10 Kwi 2004 20:08   

Jasne, elektromagnes....
A skąd go zasilić? Sprzed licznika? Czy zza?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Powrót do góry

Adam1988
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdynia

Post#18 10 Kwi 2004 21:05   

Student napisał:
Jasne, elektromagnes....
A skąd go zasilić? Sprzed licznika? Czy zza?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ze środka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Powrót do góry

Samuraj
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Szczecin

Post#19 10 Kwi 2004 21:27   

E farmazony opowiadacie.
Jest takie urządzonko i nawet widzałem je na oczy i jak to pracuje.
Nie wiem jak to gościu podłaczył ale faktycznie licznik kręcił sie w drugą strone.

Ciekawostką było to że jak włączyliśmy czajnik to licznik stanoł w miejscu.
Natomiast po właczeniu farelki licznik kręcił sie w prawidlową strone ale o wiel wolniej. Po wyłączeniu odiorników energi licznik z porwotem zaczoł sie kręcic w strone przeciwną 8O
Urządzenie było wymiarów 50x50 i było cholernie cięzkie.
Nie wiem jakieś trafo w środku albo cuś.
Nawet miałem propozycje odkupienia tego ale koszt był za wysoki ok 1000 zł.
Co do budowy i sposobu podłączenia niestety nie mam konkretnych informacji :?
Powrót do góry

tomus2k
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: www

Post#20 10 Kwi 2004 22:21   

Moja opinia - to bzdura... nie ma takiego urządzonka co cofa licznik.
Można zastosować autotransformator i obniżyć napięcie do 110V - większość urządzeń będzie działać ( np. Telewizory , komputery ...itp..) ale to i tak fikcja bo dojdą straty z samego trafa...

Kiedyś testowałem ściemniacz i okazuje się że po lekkim ściemnieniu żarówek ( prawie nie widoczne) uzyskujemy zaskakującą oszczędność prądu jakieś 4 gr na dzień :-) . myśle że po 100latach się zwróci , hi ,hi ,hi.

A tak a propo czy ktoś nie zauważył że licznika są na 220V a mamy teraz 240V i patrząc na ich konstrukcję to teraz liczą więcej ( kręcą się szybciej ) Czy to nie ZE powinno się ukarać 5000zł za oszukiwanie klientów.
Powrót do góry

stasiekm
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa / Białystok

Post#21 11 Kwi 2004 10:44   

jestem w posiadaniu pracy magistersiej pt nielegalny pobór energii...; mam netż zanjomego, który zajmuje suę wzorcowaniem liczników
"naprawianie liczników" to ok 70% prób kradzierzy energii, a więc proponuję pominąć ten pomysł
fakty:
niektóre
liczniki mają bieg wsteczny przy niezgodnym kierunku wirowania i braku obciązenia (a niektóre mają zgodny..)
niektóre liczniki nie działaja przy asymetrycznym obciażeniu
do cofnięcia licznika konieczne jest zasilanie sprzed licznika lub prędnicy o wyższym napieciu niż napięcie sieci
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2004 10:44   

Powrót do góry

sliver1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Łódź/Kutno

Post#22 Post autora tematu 13 Kwi 2004 16:03   

Samuraj napisał:
E farmazony opowiadacie.
Jest takie urządzonko i nawet widzałem je na oczy i jak to pracuje.
Nie wiem jak to gościu podłaczył ale faktycznie licznik kręcił się w drugą strone.

Potwierdzam. Ostatnio rozmawialem z qmplem, ktory jakis czas temu byl w posiadaniu takiego urzadzenia. Podobno jego budowa byla zaskakujaco prosta - rdzen od transformatora i odpowiednia ilosc zwojow.
Powrót do góry

POL02
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: Lubelskie

Post#23 13 Kwi 2004 19:00   

Witam.
Szanowni koledzy dział ten jest po to aby wzajemnie sobie pomagać w rozwiązaniu różnych problemów technicznych.Natomiast dyskusja taka jak ta moim zdaniem prowadzi do nikąd.
Temat zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> urzadzenie do zwalniania licznikow
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.103 seconds

elektroda.pl temat RSS