Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

urzadzenie do zwalniania licznikow

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> urzadzenie do zwalniania licznikow
Autor
Wiadomość
sliver1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Łódź/Kutno

Post#1 Post autora tematu 05 Kwi 2004 12:54   

http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=...2497a%241%40sunrise.pg.gda.pl%26rnum%3D2

znalazlem e necie takie oto ogloszenie z 99r.
podobno to ustrojstwo nie dziala juz na zadnym liczniku ale jestem ciekaw jak bylo zbudowane i na czym polegala zasada dzialania.
bede wdzieczny jak mi ktos podesle schemacik na maila - tele75(malpa)op.pl
Pozdrawiam, tele75.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Kwi 2004 12:54   

Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Warszawa

Post#2 05 Kwi 2004 15:38   

Re: urzadzenie do zwalniania licznikow

Rozumiem, że skoro masz jakieś informacje, że "to ustrojstwo nie działa już na żadnym
liczniku", to wiesz coś, czego ta strona nie podaje; nie podałeś źródła tej informacji.

Nie znam tego urządzenia, co do którego było to ogłoszenie, i myślę, że znają je
co najwyżej ci, którzy kupili ten opis - jeśli cokolwiek otrzymali, bo być może ktoś daje
takie ogłoszenie, inkasuje forsę, a nic wzamian nie wysyła. Albo coś trywialnego:
licznik (przynajmniej taki, jakie są powszechnie stosowane w mieszkaniach) można
cofnąć włączając go odwrotnie (zamieniając podłączenia "linia" i "odbiornik"); może
ktoś wysyła taką informację, i bierze po 20zł od każdego naiwnego, który to kupi?

Sposobów na cofanie lub zwalnianie liczników z pewnością wymyśłono już wiele.
Słyszałem o koncepcji umieszczenia dużego magnesu blisko kółka - indukują się
prądy wirowe i wolniej się kręci. Nie wiem, czy to jest skuteczne. Ale wiem, że
Zakłady Energetyczne mają niezłe sposoby na wykrywanie, że ktoś cofał licznik.
A jak wykryją, to każą płacić "kradzieżówkę". I wtedy to się nie opłaca...
Powrót do góry

Michał Adamiak
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gliwice

Post#3 07 Kwi 2004 17:20   

Witam
Słyszałem o takim "urządzeniu" - mała diurka (0,8mm) w obudowie licznika i wkładana szpilka hacząca o tarczę licznika :D
Powrót do góry

Wojtek27
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Okolice Olsztyna

Post#4 07 Kwi 2004 17:42   

Jedyną metodą aby spowolnić licznik, albo zatrzymać: to podłączyć do instalacji odbiorczej prądnicę synchroniczną i "pchać" energię w sieć :) :idea:
Pozostaje jeszcze w/w dziurka w obudowie :?
Zresztą szkoda gadać ponieważ tu już kiedyś się rozmawiało na ten temat.

Pozdrawiam

PS
Cofanie coraz częściej stanie się niemożliwe bo produkowane są liczniki z blokadą ruchu wstecznego - literka "d" na końcu oznaczenia typu licznika.
Powrót do góry

nita
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Oświęcim

Post#5 07 Kwi 2004 17:47   

Zwalnianie za pomoca malej dziurki wierconej na zgrzewie licznika (tak zeby byla jak najmniej widoczna ) i wkladanie do srodka ogly bylo naprawde skuteczne - widzialem to w akcji u kumpla. Osobiscie nie stosuje bo mieszkam w bloku i inkasenci maja caly czas dostep do licznika (moze i dobrze, bo nie kusi czlowieka)

A nawiazujac do odwrotnego podlaczenia licznika, to co masz na mysli ? Bo mierniki takie maja 2 cewki - cewke napieciowa i cewke pradowa. I jak dobrze pamietam jeszcze z laborek ze szkoly sredniej, to przy zmianie biegunowosci cewek nie powodowalo to zmiany obrotu tarczy.
Powrót do góry

Wojtek27
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#6 07 Kwi 2004 18:06   

Jeżeli odwrócisz prądową i napięciową jednocześnie to zmiany nie będzie, ale jak jedną z nich (najczęściej zamieniasz przyjście z odejściem prądowej) to licznik pójdzie w drugą stronę.
Napięciowej nie odwrócisz ponieważ jest połączona wewnątrz licznika z listwą neutralną, a drugi koniec do mostka podpinającego ją "przyjścia" licznika.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Warszawa

Post#7 07 Kwi 2004 20:07   

Z odwracaniem połączenia cewek to podobno rzeczywiście działało - słyszałem, że
ktoś na wsi (nie wiem kto, i może lepiej, po co prokurator ma mnie o to pytać) zrobił
tak, cofnął licznik, a potem w nocy włączał wszystkie światła, żeby licznik doszedł
do położenia, w którym był podczas ostatniej kontroli - bo jakby kontroler zobaczył,
że licznik cofnięty, to może by naliczył prawie pełny obieg licznika - ciut drogo... ;)

Niewykluczone, że ktoś cofał licznik bez naruszania plomb - ale może lepiej nie
pisać, jak to można zrobić. Zostawienia śladów raczej i tak się nie uniknie.
A czytałem, że tych, co kradną prąd, łapią zwykle na takiej zasadzie, jak złapali
tych, co kiedyś okradali skarbiec krzyżacki w Malborku (a był zabezpieczony dośc
oryginalnie - bazyliszek namalowany nad drzwiami, wtedy ludzie wierzyli, że jak
ktoś na niego spojrzy, to się zmieni w kamień - nikt nie ryzykował - ale kucharze
wywiercili dziurkę z kuchni, bo była poniżej skarbca) - zauważono, że "żyją ponad
stan", i szybko wykryto; jak ktoś cofa licznik, to używa prąd bez umiaru, to widać,
a rachunki płaci nie za wysokie, i już kontrolerzy wiedzą, że coś tu nie tak...

A co do dziurki: co robi kontroler, jak ją zauważy? Ile "kradzieżówki" każe płacić?
Ja myślę, że zakład energetyczny tak ustala reguły, żeby to się nie opłacało.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2004 20:07   

Powrót do góry

silvvester
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Jabłonna

Post#8 07 Kwi 2004 20:27   

już pisałem ale powtórze 5000zł jak kogoś dorwą :? i nie ma taryfy ulgowej niestety .
Powrót do góry

Michał Adamiak
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gliwice

Post#9 07 Kwi 2004 20:43   

Znam jeszcze inny "sposób" - "na wędkę". Kiedyś przy mojej ulicy linia energetyczna szła ok 0,5 m pod parapetem (wzdłuż całej ulicy - jakby się wychylić to można było wieszać na niej pranie - wyobraźcie sobie 4 gołe plecionki - R, S, T i N). Minusem takiego rozwiązania były częste przerwy w dostawie prądu, kiedy jakiś "inteligentny inaczej :idea: " próbował zapiąć na to jakiś kabelek podłączony drugim końcem do dziurki w gniazdku w mieszkaniu (a było takich wielu - i często nie trafiali na odpowiednią fazę :o ). Teraz na szczęście linię energetyka zmieniła i jakoś mniej tych przerw w dostawie nowoczesnych mediów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2004 20:43   

Powrót do góry

Kuba_eM
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Mińsk Maz.

Post#10 08 Kwi 2004 08:14   

Następni naiwni...
Powodzenia we włączaniu odwrotnie liczników, większość ma tzw. blokadę biegu wstecznego :D
Powrót do góry

Czesiek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: CW

Post#11 08 Kwi 2004 08:21   

Proponuje zamknąć ten temat :!:
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#12 08 Kwi 2004 08:35   

Najlepszy sposob na zwolnienie pracy licznika to wylaczenie zbednych odbiornikow pradu
Powrót do góry

macher
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 09 Kwi 2004 01:36   

Wojtek27 napisał:
Jedyną metodą aby spowolnić licznik, albo zatrzymać: to podłączyć do instalacji odbiorczej prądnicę synchroniczną i "pchać" energię w sieć :) :idea:
Pozostaje jeszcze w/w dziurka w obudowie :?
Zresztą szkoda gadać ponieważ tu już kiedyś się rozmawiało na ten temat.

Pozdrawiam

PS
Cofanie coraz częściej stanie się niemożliwe bo produkowane są liczniki z blokadą ruchu wstecznego - literka "d" na końcu oznaczenia typu licznika.

Ta prądnica synchroniczna to ciekawe. Czy móglbym prosić o rozwinięcie teoretyczno-praktyczne. Coś gdzieś słyszałem - działa jako przewzbudzona chyba.

A odnośnie ciekawostek :
Kolega kiedyś opowiadał, że był dziadzio z którym trochu urzerał się ZE, bo miał okienko pod stojakiem w stryszku.
Dziadzio nie zgadzał się go zlikwidować, a jak panowie elektrycy odchodzili, to 2 druty zagięte w haczyk zaczepiały się przez to okienko za linię.
Kolega skwitował całość : I tak to prąd płynął przez okno.
8O
macher
Powrót do góry

Tremolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Chorzów

Post#14 09 Kwi 2004 01:54   

chocbyscie magicznie ciągli bezprzewodowo prąd od sasiadów to dorwą Was po bilingu...nagłe niskie rachunki. w Polsce to bardzo możliwe, skoro nawet za prąd z własnego wiatraka trzeba płacić państwu. Więc meczenie się w magnesy sciąganie pokrywy sie raczej nie opłaca - juz prędzej pajęczarstwo.
Powrót do góry

Wojtek27
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#15 09 Kwi 2004 16:22   

Z tą prądnicą to był żart.
Musiałbyś mieś generator napędzany silnikiem spalinowym i oczywiście ją przedwzbudzić. Co oznacza że energię "pchałbyś" w sieć. I wtedy z punktu widzenia licznika energii elektrycznej - prąd przez cewkę prądową płynąłby odwrotnie, a licznik obracałby się do tyłu (pod warunkiem, że nie ma blokady ruchu wstecznego).
Ale czy to się opłaca? Paliwo i cała reszta.
Reasumując miałbyś elektrownie w domu :)

Pozdrawiam

PS
Cały ten temat sprowadza się do jednego - że nie ma sensu bawić się w takie rzeczy.
Powrót do góry

xdave
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Chełm City

Post#16 10 Kwi 2004 19:56   

Etam, macie problemy :) elektromagnes 100 kG (k Gausow) i licznik stoi a przy odrobinie szczescia to nawet odleci od sciany i przykleji sie do elektromagnesu. 8)
Powrót do góry

Student
Poziom 16
Poziom 16

Post#17 10 Kwi 2004 20:08   

Jasne, elektromagnes....
A skąd go zasilić? Sprzed licznika? Czy zza?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Powrót do góry

Adam1988
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdynia

Post#18 10 Kwi 2004 21:05   

Student napisał:
Jasne, elektromagnes....
A skąd go zasilić? Sprzed licznika? Czy zza?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ze środka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Powrót do góry

Samuraj
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Szczecin

Post#19 10 Kwi 2004 21:27   

E farmazony opowiadacie.
Jest takie urządzonko i nawet widzałem je na oczy i jak to pracuje.
Nie wiem jak to gościu podłaczył ale faktycznie licznik kręcił sie w drugą strone.

Ciekawostką było to że jak włączyliśmy czajnik to licznik stanoł w miejscu.
Natomiast po właczeniu farelki licznik kręcił sie w prawidlową strone ale o wiel wolniej. Po wyłączeniu odiorników energi licznik z porwotem zaczoł sie kręcic w strone przeciwną 8O
Urządzenie było wymiarów 50x50 i było cholernie cięzkie.
Nie wiem jakieś trafo w środku albo cuś.
Nawet miałem propozycje odkupienia tego ale koszt był za wysoki ok 1000 zł.
Co do budowy i sposobu podłączenia niestety nie mam konkretnych informacji :?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Kwi 2004 21:27   

Powrót do góry

tomus2k
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: www

Post#20 10 Kwi 2004 22:21   

Moja opinia - to bzdura... nie ma takiego urządzonka co cofa licznik.
Można zastosować autotransformator i obniżyć napięcie do 110V - większość urządzeń będzie działać ( np. Telewizory , komputery ...itp..) ale to i tak fikcja bo dojdą straty z samego trafa...

Kiedyś testowałem ściemniacz i okazuje się że po lekkim ściemnieniu żarówek ( prawie nie widoczne) uzyskujemy zaskakującą oszczędność prądu jakieś 4 gr na dzień :-) . myśle że po 100latach się zwróci , hi ,hi ,hi.

A tak a propo czy ktoś nie zauważył że licznika są na 220V a mamy teraz 240V i patrząc na ich konstrukcję to teraz liczą więcej ( kręcą się szybciej ) Czy to nie ZE powinno się ukarać 5000zł za oszukiwanie klientów.
Powrót do góry

stasiekm
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa / Białystok

Post#21 11 Kwi 2004 10:44   

jestem w posiadaniu pracy magistersiej pt nielegalny pobór energii...; mam netż zanjomego, który zajmuje suę wzorcowaniem liczników
"naprawianie liczników" to ok 70% prób kradzierzy energii, a więc proponuję pominąć ten pomysł
fakty:
niektóre
liczniki mają bieg wsteczny przy niezgodnym kierunku wirowania i braku obciązenia (a niektóre mają zgodny..)
niektóre liczniki nie działaja przy asymetrycznym obciażeniu
do cofnięcia licznika konieczne jest zasilanie sprzed licznika lub prędnicy o wyższym napieciu niż napięcie sieci
Powrót do góry

sliver1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Łódź/Kutno

Post#22 Post autora tematu 13 Kwi 2004 16:03   

Samuraj napisał:
E farmazony opowiadacie.
Jest takie urządzonko i nawet widzałem je na oczy i jak to pracuje.
Nie wiem jak to gościu podłaczył ale faktycznie licznik kręcił się w drugą strone.

Potwierdzam. Ostatnio rozmawialem z qmplem, ktory jakis czas temu byl w posiadaniu takiego urzadzenia. Podobno jego budowa byla zaskakujaco prosta - rdzen od transformatora i odpowiednia ilosc zwojow.
Powrót do góry

POL02
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: Lubelskie

Post#23 13 Kwi 2004 19:00   

Witam.
Szanowni koledzy dział ten jest po to aby wzajemnie sobie pomagać w rozwiązaniu różnych problemów technicznych.Natomiast dyskusja taka jak ta moim zdaniem prowadzi do nikąd.
Temat zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> urzadzenie do zwalniania licznikow
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.081 seconds

elektroda.pl temat RSS