Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer za pare zl-Dexon DRB15 DJ LINE

djdinitro 23 Sty 2009 16:56 4196 4
  • No cześć-Chciałbym przedstawić pochwalić sie Wam tym subwooferem zrobionym dość na spontanie bo tak...Głośnik-Dexon DRB 15 DJ LINE zdobyłem jakis czas temu za grosze,miał spaloną cewkę którą wymieniłem na taką samą nie chciałem zmieniać parametrów,szukajac w necie parametrow tego głośnika znalazłem je na stronie dexona ale tamten głosnik jest nieco inny na zdjeciach i ma mniejszy magnes wiec teraz niewiem czy to to samo...-Buda zrobiona z płyt(stara szafa)14mm na szczeście nie polakierowana była wiec poszczególne elementy poklejone mają swoją wytrzymałość.Standartowo wkręty do drzewa,wzmocnienia rozpórki.objętość ok 92l +- 3l strojonie na ok 40hc 2xBR 10cm Sr.15cm dł, Uchwyty jak zawsze zrobione prze zemnie i ciekawostka ze są umieszczone bliżej frontu całej kasty a to dlatego ze podczas przenoszenia nie "urywa rąk" i tam został zlokalizowany środek ciężkości,kolumna spoczywa na 4rech stopkach z gumy,oklejona kocem,tył to zacisk zakrecany do srodka dałem 3kawałki pozostałosci koca tak jak by lekkie wytłumienie ale raczej nic to nie stłumia.Wyszła lekka ta buda 24kg wiec jest dobrze i w czasie transportu ręcznego nikomu pot nie bedzie spływał po czole.

Dziwna sprawa wyszła bo głosnik ten podczas symulacji wykazał ze nie nadaje sie do budy br a jedynie do closed wiec co począć jak trzeba jakos zagospodarowac ów ustruj na potrzeby grania.W dodatku podczas sumulacji na BR to wyszły jakies kordyliery na wykresie az strach,nijak miało sie zwiekszanie objętości ani Strojenia Br'u za kazdym razem wychodziło do du... ale Jak ostatecznie wyszło? w miare poprawnie ...nie spodziewałem sie wielkiej rewelacji,nie dość ze Gar ma słabawe parametry to jeszcze musiałem improwizowac z budą i jej strojeniem-cuz łupać łupie pojęcie mało mówiące,troche czasem muli zejscie jest dobre ale do 40hc,kop także np.stopa perkusji (lepiej od ok 65hc)ale pewne braki w paśmie były i bedą nic nieda sie zrobic więcej,na sale o kubaturze 250m3 powinno starczyć plus dobre nadstawki tez z jakims bassem.Testowałem to w garażu o wielkosci 55m/kw no to moge powiedziec ze tam było za głośno i sie w organizmie wywracało wszystko juz na słabawym wzmacniaczu IMG STA500,Ale podłaczenie go pod Phonica Max 860 pokazało ze ten oto przetwornik ma realne 200Watt i robi całkiem pokazny kawałek dzwieku wiec skąd dane producenta podającego SPL na poziomie 92db??moze to dla samego bassu?głośnik ten jest stosowany w kolumnach pełnopasmowych firmy Dexon jak i on sam tez tak sie zwie.

Koszty-Skromne:
    Głosnik razem z naprawą ??zł nowy kosztuje 269zł
    Deski(płyty) miałem
    Klej to co został po poprzednich skrzynkach.
    Wkręty Tak samo(jak wyzej)
    Koc 13zł
    Narożniki 8x1zł
    Klej do obicia został po poprzednich kolumnach.
    Nóżki 1,8zł x 4szt
    Terminal 8zł
    2x br- Rura PCV za darmo
    Pozostała do kupienia krata ale na niej nie zaoszczędze skoro udało mi sie na całej kolumnie to mogę zaszaleć na tym końcowym elemencie.

Konkluzja: Czyli jak widac ok 140zł w porywach to chyba rekord świata za sub na 15" garnku ktory daje lepiej sobie rade niż wymysły Omnitronica,Hq power itp firm.
    Na wszelkie pytania odpowiem za pare dni bo teraz nie posiadam na stałe neta.

Subwoofer za pare zl-Dexon DRB15 DJ LINE Subwoofer za pare zl-Dexon DRB15 DJ LINE Subwoofer za pare zl-Dexon DRB15 DJ LINE Subwoofer za pare zl-Dexon DRB15 DJ LINE Subwoofer za pare zl-Dexon DRB15 DJ LINE Subwoofer za pare zl-Dexon DRB15 DJ LINE

Fajne!
  • #2 23 Sty 2009 18:20
    gófer
    Poziom 34  

Ładna budka tylko jakis grill albo krata by się przydały. Za to niestety głośnik kaszaniasty, basu jest sporo bo z takim Qts masz ogromne podbicie wąskiego pasma przez co subiektywnie można mieć odczucie wysokiego natężenia. Robiłeś może porównania z czymś normalnym? Bo mówienie że na 50 m^2 przewracało to coś flaki jest w delikatnym stopniu nadużyciem :)

Czemu nie czytacie całego opisu? Nawet użytkownik z takim stażem na forum, nie czyta całego opisu, dając „piękny” przykład innym...
    (joy_pl)

• #3 28 Sty 2009 21:46
    djdinitro
    Poziom 25  

No tak jak napisalem krata bedzie tak do zdjęcia zdjełem ją.A jak to gra moge dopowiedzieć ze cos jak STX jednak z lepszym wyższym zakresem ok 80Hc co mi nawet pasuje ale strojenie jest znacznie niżej i juz sam nie wiem co z tym począć.Zdecydowałm ze ktos inny bedzie sie tym juz martwił.

• #4 01 Lut 2009 14:38
    gófer
    Poziom 34  

Przepraszam za to minimalne nie doczytanie, akurat to mi uciekło jakoś.
    Wracając do samego basu to oczywiste jest że przy tak wysokim Qts częstotliwości znajdujące się kilkanaście/dziesiąt hz powyżej F strojenia będą mocno wyeksponowane, o czym pisałem wcześniej. Zaradzić temu można tylko w jeden sposób-zatykając tunel bass reflex jednak to w przypadku sprzętu nagłośnieniowego jest niezbyt trafnym rozwiązaniem. Jest wprawdzie jeszcze jeden sposób, dość drogi...wymiana głośnika na jakiś normalny.

• #5 13 Lut 2009 16:26
    djdinitro
    Poziom 25  

Tak zmiana by była nawet wskazana ale sprzedałem to ustrojstwo,był to jedynie element testu sprawdzenia itp.Grac grało całkiem dobrze ale brakowało jednak szybkości w niektórych momentach a wiadomo jak to czasami jest z muzyką techno-trance-house.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME