Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Formy do ogrodzen betonowych

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Formy do ogrodzen betonowych
Autor
Wiadomość
jacekwozniak
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Kleszczów

Post#1 Post autora tematu 24 Sty 2009 02:04   

Formy do ogrodzen betonowych

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie,mam pytanie do Was tylko nie wiem czy będzie ono pasować do tego forum gdyż ono jest z działu DIY ale nie do końca,mianowicie na wiosnę mam zamiar stawiać nowe ogrodzenie w kolo domu i tego razem mam około 300m jak widać jest to bardzo dużo i z tego względu chce spytać czy wiecie może jak wykonać formy do tych ogrodzeń na słupek i jedna płytę,gdyż reszta będzie z drewna,jak sie orientowałem to w moich stronach jest kilka firm które robią takie formy ale nie chcą mi zdradzić szczegółów wykonania tych form.Jak sie to właściwie robi od czego trzeba zacząć jakie materiały przygotować wiem tylko tyle ze ten wzorek jest wykonany z żywicy i włókna ale nie mogę sobie tego wyobrazić jak to zrobić,a jeżeli chodzi o słupek to teraz sa juz jakieś z wzorkiem od przodu i tu tez musi juz być forma chyba żywiczna ze względu na ten wzorek i dwie szczeliny po bokach na płytę.Chciałbym sie podjąć sam wykonania takich form bo to by było wiele taniej zrobić te płyty niż kupić z zakładu jeszcze bardzo kiepskiej jakości.Proszę o szczegółowe informacje na ten temat i odpowiedz na priwa lub forum Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2009 02:04   

Powrót do góry

Marcin_xx1
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: krosno

Post#2 24 Sty 2009 09:38   

Re: Formy do ogrodzen betonowych

Witam.
Nie wiem jak robi sie formy do betonu ale mialem troche do czynienia z wloknem i zywica wiec moze to co napisze komus sie przyda.
Jezeli chodzi o forme z wzorem ktory chcemy miec na murku
trzeba sobie upatrzyc jakis ładny murek nastepnie wysmarowac go odpowiednim materialem(rozdzielaczem)
po czym kladziemy na to material z włókna i przesaczamy zywica(za pomoca pendzla) -kilka wastw kladzionych po kolei.
Czekamy az zywica zaschnie i mamy juz forme na wzorek.
rozdzielacz to musi byc cos co oddzieli zywice od muru
do materialow ktore nie sączą plynu wystarcza pasta do podlogi nie wiem jak jest z murem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2009 09:38   

Powrót do góry

submariner
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 24 Sty 2009 21:11   

Re: Formy do ogrodzen betonowych

jesli chcesz zdiac kopie slupka to dosc grubo pokryj go warstwa kauczuku silikonowego , od biedy moze to byc silikon neutralny . potem muszisz wylaminowac forme -kladziesz slupek na plaskim podlozu-sklejka a najlepiej plyta poliestru ok 1-1,5mm , nastepnie na przemian nakladasz warstwy maty szklanej przesaczajac je mocno zywica poliestrowa-jest znacznie tansza od epoksydowej a maty tez latwiej osiagalne dla zywic poliestrowych , spokojnie mozesz uzyc najtanszych zywic konstrukcyjnych powinienes zuzyc ok 5kg na 1m2.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Formy do ogrodzen betonowych
Strona 1 z 1