Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 24 Sty 2009 11:16
    mir974
    Poziom 8  

Próbowałem zainstalować windows xp na laptopie cq60 140ew i okazuje się że za każdym razem windows xp uruchamia się około 10 minut (o ile sie wogóle uruchomi) podczas tych 10 minut często dysk przestaje pracować po czym po kilku minutach zaczyna działać poza tym zauważyłem że na tym komputerze nie uruchamia się żadna wersja linuksa (próbowałem knoppixy i ubuntu) a przywracanie systemu recovery visty trwało u mnie 2 i pół godziny i zadziałało dopiero przy drugiej próbie - nie wiem czy ten model jest do niczego czy to wada akurat mojego komputera
    bardzo prosze o odpowiedz czy też tak mieliście i czy ktokolwiek próbował uruchamiać linuksa na tym laptopie?

Komputer jest na gwarancji czy opisany problem przeze mnie może być podstawą do reklamacji? (komputer na viscie działa dobrze)

• #2 24 Sty 2009 11:58
    kolokat
    Poziom 26  

Rozumiem, że problemem jest niemożliwość zainstalowania innego systemu operacyjnego?
    Teoretycznie jeśli masz wgrany system to gwarancja nie obejmuje zmiany systemu...
    A praktycznie da się zrobić wszystko tj. w serwisie mogą (nie muszą) ci pomóc w rozwiązaniu problemu..
    Pozdrawiam
    A.T.C.

• #3 24 Sty 2009 12:38
    mir974
    Poziom 8  

rozumiem ale pytałem innych osób mających ten model i nie mieli takich problemów a poza tym przywracanie systemu zajęło mi w sumie 5 godzin!! to musi być jakaś wada komputera

• #4 24 Sty 2009 13:19
    mat_ed
    Poziom 43  

A jak przedstawiają się u Ciebie temperatury? Przeskanuj dysk w MHDD 2x F4 i F8 SMART wyniki przedstaw na forum. Opis programu znajdziesz w dziale HDD i odzyskiwanie danych.

• #5 25 Sty 2009 22:22
    mir974
    Poziom 8  

niestety nie udało mi sie uruchomić tych opcji na tym komputerze na innym forum ktoś napisał że miał podobne problemy Ja potrzebuje kogoś kto by spróbował uruchomić linuksa na tym modelu

• #6 25 Sty 2009 22:37
    artur3554
    Poziom 13  

Spróbuj wejś do biosu i przywróci ustawienia fabryczne a co najważniejsze jesli masz dysk sata to ustaw jego parametry na compatybility

• #7 27 Sty 2009 16:11
    mir974
    Poziom 8  

w biosie nie ma prawie żadnych opcji jest taki ubogi bios ze chyba jedynie date tam można zmienić - nic więcej

• #8 28 Sty 2009 12:25
    artur3554
    Poziom 13  

a jakiej seri masz dysk bo jeśli sata to do instalki xp będą ci potrzebne do dysku stery ładujesz je podczas instalowania systemu xp wtedy nie powinno już by problemów z xp a pozatym w każdym biosie musi by możliwośc przywrócenia ustawień fabrycznych.

• #9 01 Lut 2009 16:27
    kudela
    Poziom 1  

witam, mam identyczny problem na tym samym laptopie, po wrzuceniu xp professional tez mi się system ładuje około 10 minut....
    czy ktos juz ma rozwiązanie????

• #11 11 Lut 2009 23:24
    mir974
    Poziom 8  

a czy ktoś próbował uruchamiać na tym komputerze jakąś wersje linuksa?

• #12 28 Lut 2009 09:11
    gruszek321
    Poziom 2  

openSuse 11.1 - działa idealnie, rozpoznaje wszystko przy instalacji. Polecam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty