X

Jaka dobra wkrętarka akumulatorowa?

30 Apr 2011 16:53 RERegos
  • #31 30 Apr 2011 16:53
    dzikus25
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    WItam.
    w tym roku zacznę budować dom. Myslę o zakupie wketarki akumulatorowej do własnie drobnych prac - coś wkrecić drobnego przewiercić itp.
    koszt max 450 złi najlepiej na aku Li-ion..
    pomocy..:/
  • #32 02 May 2011 22:43
    Paweł1355
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Ja też używam wkrętarki do budowy domu. Mam Parksida 10,8V z Lidla z akumulatorem Li-On i jestem w pełni zadowolony . Szkoda tylko,że ma tylko 1 akku. ładowanie trwa ok 3 godzin .
  • #33 03 May 2011 07:04
    dzikus25
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    a ja się juz prawie zdecydowałem :
    HITACHI WKRETARKA DS14DFL 14,4 V Li-ion 2 AKKU
    centa to 550 zł
    Jak myślicie, dobry wybór??
  • #34 03 May 2011 11:11
    Paweł1355
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Hitachi do dobry wybór ale cena spora.
  • #35 03 May 2011 11:26
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Przecież na rynku jest teraz cała masa markowych narzędzi, których marki nie są tak oklepane jak Hilti, czy Hitachi. Masz Milwaukee, Perles, Stayer i wiele innych. Wybierz się do dobrego sklepu z narzędziami, nie do marketu budowlanego, gdzie ci wcisną MacAlistera i popytaj.
    I wybierz to, co potrzebujesz. Pamiętaj, że we wkrętarkach najważniejszym parametrem jest moment dokręcający, jaki możesz uzyskać. I nie zawsze idzie to w parze z napięciem akumulatora...
  • #36 03 May 2011 12:04
    dzikus25
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    a co myslicie nad połowe tańszą :
    CELMA WIERTARKO-WKRĘTARKA WAK 14 2 AKU WALIZKA

jej cena 270 zł
  • #37 03 May 2011 20:35
    Paweł1355
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Celma mam od prawie 30 lat starą wiertarkę Celmy . Czy nowe wyroby im dorównają ? Oj takich już nie ma .
  • #38 08 May 2011 15:11
    marcincinekk
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich serdecznie :)

I ja przymierzam się do kupna wiertarko-wkrętarki.
    Mam upatrzonych pięć urządzeń.

CELMA WAK-Li 14DB

METABO BZ 12 SP

AEG BS 14 G Li

HITACHI DS14DFL

SKIL MASTERS 2144

CELMA jest moim faworytem.

Czym się kierowałem. Minimum 12V, 2 akumulatory Li-ion, max. moment obrotowy minimum 30Nm, cena nie przekraczająca 600zł.

Wkrętarki mam zamiar używać do drobnych robótek jak skręcenie jakiejś pergoli ale głównie do skręcania i rozkręcania szalunków pod ogrodzenia. Głównie praca w sośnie, rzadziej w twardszym drewnie.

Pozdrawiam!
  • #39 08 May 2011 18:54
    Paweł1355
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Mój kolega kupił Mac Allistera z LI-ON , ma też 2 Akku i muszę przyznać ,że jest solidna. Zapłacił za nią w Castoramie 399 zł.
    Ma walizeczkę , diody sygnalizujące poziom naładowania (choć nie jest super dokładny) . Jest całkiem dobrze wyważona trochę przypomina Hinhella
  • #40 08 May 2011 19:26
    zimny8
    Level 33  
    Helpful post? (+1)
    Witam, w odróżnieniu od kolegów mam już taką wkrętarkę,używałem przez 2 lata dość intensywnie(10 dachów i inne)raz czy dwa spadła z pewnej wysokości.Nie uwierzycie ale to zwykła TOYA 14,4V z Castoramy.Mam tylko 1 akumulator,i pojawił się problem nie daje się już naładować.Zastanawiam się teraz czy kombinować akumulator czy nową wkrętarkę.Ile wytrzymuje ładowań akumulator dobrej firmy,bo jeśli tyle samo to kupie jeszcze jedną TOYE.
  • #41 13 May 2011 20:32
    wojtek916
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Ja polecałbym Black&Decker
  • #42 14 May 2011 16:47
    wada
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Niestety wszelkie chińszczyzny wytrzymują góra dwa lata intensywnej eksploatacji akumulatorów, i czy to Toya, Topex , Dedra, Einhel, Pegasus ... czy nawet wspomniany Black&Decker.
    Ja i tak wolę kupować te Chińszczyzny - to tak jakby kupić coś porządnego na raty - ALE przynajmniej mam ciągle coś nowego, czystego i nowocześniejszego, i to z nową gwarancją na kolejny rok.
    A droga wkrętarka i tak wytrzyma może dwa razy więcej czasu, gwarancja skończy się szybko, a przepłacimy kilkakrotnie więcej.
  • #43 15 May 2011 16:17
    Paweł1355
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    A droga wkrętarka i tak wytrzyma może dwa razy więcej czasu, gwarancja skończy się szybko, a przepłacimy kilkakrotnie więcej.

W pełni się zgadzam ,choć jak używać czegoś zawodowo wolę zainwestować w droższy ale lepszy sprzęt
  • #44 30 May 2011 21:09
    coolombo
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Wpisać w znanym portalu aukcyjnym DC 756KA.
    Przydałby się jeszcze udar, ogólnie wkrętarka rewelacyjna i pancerna.Posiadam takową tylko model DC727KA, taka różnica że aku maja 1,3Ah a nie 2,0Ah a przez to mniejszy moment bo 32Nm.
    Niby 'tylko' 12V ale naprawdę mocna.
    Akumulator Ni-Cd ale wewnątrz siedzą oryginalne japońskie ogniwa sanyo, silnik również japoński "Mabuchi".

Można jeszcze poszukać DC981(lub wyższe modele na wyższe napięcia) XRP, 3biegi, udar, wymienne szczotki, ogólnie pełny wypas.

Jedyną wadą tych wkrętarek jest spora waga ale za to są nie do zajechania.

Wg. mnie naprawdę warto zainwestować w firmowy sprzęt.
  • #45 31 May 2011 09:37
    andrzej lukaszewicz
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    wada wrote:
    Niestety wszelkie chińszczyzny wytrzymują góra dwa lata intensywnej eksploatacji akumulatorów, i czy to Toya, Topex , Dedra, Einhel, Pegasus ... czy nawet wspomniany Black&Decker.
    Ja i tak wolę kupować te Chińszczyzny - to tak jakby kupić coś porządnego na raty - ALE przynajmniej mam ciągle coś nowego, czystego i nowocześniejszego, i to z nową gwarancją na kolejny rok.

A ja nie zapominałbym o jednej z najważniejszych cech wkrętarki, czyli ERGONOMII.
    Nie spotkałem żadnej "niefirmowej" wkrętarki, która by prawidłowo "leżała" w dłoni, a markowe makity, bosch'e dewalt'y itd to właśnie posiadają i to jest jedna z ważniejszych cech przy długotrwałej pracy...
  • #46 03 Jun 2011 12:37
    manyyy
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Podłączam się do pytania, czy ktoś może polecić coś obecnie nam panującego na rynku w najlepszym stosunku Q/P?
  • #47 03 Jun 2011 18:32
    Domi.S
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. I ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Co do Boscha to nie zapominajmy że robi kompaktowe wkrętarki dla majsterkowiczów i choć pomimo że niebieski jest to sprzęt amatorski ale jest też typowy sprzęt do tyrania tyle ze nie za 400 PLN tylko od 1000 w górę. Są to profesjonalne narzędzia do codziennej pracy i pisanie o Boschu na podstawie znajomości tych kompaktowych wkrętarek jest nie poważne. Osobiście wybrałbym coś min 14.4V i jednak dopłacił do czegoś co posiada rozbudowany serwis i dostęp do części. Ja trafiłem Dewalta DC725 za około 4 stówki i jest świetnie wyważony i silny choć trochę ciężki.
  • #48 08 Jun 2011 22:27
    coolombo
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Co do ceny i jakości to trzeba się określić ile chcemy wydać...
  • #49 26 Sep 2011 23:26
    Cuberius
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Jak wypada DeWalt DC727KA w porównaniu do Metabo BS 12? Czy warto dołożyć do Metabo PowerMaxx 12? Czy do 500 zł znajdę coś lepszego?
  • #50 27 Sep 2011 08:54
    arti13
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Od siebie polecam Metabo BZ12. Dwie baterie, tak jak chcesz. Posiadam ją w pracy, nierzadko jest tak, że pracuje 9godz z jedną, 30minutową przerwą już 4rok, i nic jej nie jest.
    Pozdrawiam
  • #51 04 Oct 2011 10:05
    ziomalesko
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam. Zamierzam kupić wkrętarkę akumulatorową.
    Na pewno ma to być sprzęt z akumulatorem Li-ion.

Zastanawiam się nad HITACHI DS14DSFL (590zł) i metabo BS 14,4 Li, 14,4 V (550zł, ale jeden aku).
    Kusząca jest też HITACHI DV18DCL2 (18v i udar, ale 637zł), ale nie wiem, czy udar we wkrętarce to nie przerost formy nad treścią...

Sprzęt ma być przeznaczony do amatorskiego użytku, ale może być używany w ciężkich warunkach (np wiercenie betonu)

A może wystarczający będzie macallister z casto za 298zł...

Ciekaw jestem jak kształtują się ceny części do wspomnianych wkrętarek.
    Kolega np ma makitę (nie pamiętam modelu), w której szczotki są niewymienne.... ale silnik kosztuje 30zł.
  • #52 04 Oct 2011 20:16
    clipper7
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Używam profesjonalnie wiertarko-wkrętarkę Makita BHP451RFE. Cena nie miała znaczenia, ważne było, aby móc jednym urządzeniem wiercić (łącznie z udarem) i wkręcać. Za jednym naładowaniem aku wkręcam 300 wkrętów farmerskich ( mógłbym więcej, ale już trochę zwalnia), wiercenie (3 biegi) i udar bez zarzutu. Porządny uchwyt, mocna konstrukcja, aku ładuje się w ok 20 min (w tym czasie nie jestem w stanie rozładować drugiego). Jedyny minus to słabo rozwiązane oświetlenie i za duży moment na 1 i 2 stopniu. Dobrze leży w dłoni.
  • #53 04 Oct 2011 21:18
    ziomalesko
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Niestety ja muszę się zamknąć z kosztami w 600zł (no 37zł mogę dołożyć do modelu z udarem)...
  • #54 11 Oct 2011 14:08
    coolombo
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Dewalt DC725 jest na znanym portalu w dobrej cenie.
  • #55 14 Oct 2011 22:10
    grzegorzbr2
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam Ja używam dwubiegowego TOOLSONA PRO AS 18, kosztował ok 200 zł, w zestawie 2 akumulatory 18v-1500mah, wbudowana lampka, wyświetlacz stanu akumulatora, dołączany detektor przewodów pod napięciem, sprzęgło dwudziestostopniowe +wiercenie, ładowarka automatyczna. Na jednym akumulatorze pracuję ok 40 minut, jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony
  • #56 14 Oct 2011 23:38
    Domi.S
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    Na jednym akumulatorze pracuję ok 40 minut
    I w tym czasie naładuje się drugi akumulator? Tak krótki czas ładowania był zarezerwowany do tej pory dla sprzętu profesjonalnego. Ziomalesko napisz do czego będziesz używał wkrętarki. Sprzęt należy dobierać odpowiednio do planowanych prac.
  • #57 15 Oct 2011 17:41
    coolombo
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Wszystko zależy co się robi dla przykładu wiercenie mokrego drewna świdrem, akumulator pada po przewierceniu paru otworów w belce fi-10cm.
    Przy zatrzymanym silniku płyną prądy rzędu 100A.
  • #58 15 Oct 2011 22:29
    Domi.S
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Oczywiście że się da szybko rozładować aku. Tak samo wiercenie otwornicą 50 lub 60 równie szybko to zrobi. Wszystko zależy w ile ładuje się akumulator i czy faktycznie kolega świdruje mokre drzewo bo jak przy normalnej pracy (wiercenie, wkręcanie) aku trzyma 40 minut to nie jest to sprzęt godny polecenia.
  • #59 16 Oct 2011 19:20
    ziomalesko
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Ja używałbym wkrętarki do wkrętów do płyt gipsowo - kartonowych i do drewna, ale też do wiercenia (cienkie blachy, płyty OSB, drewno). Chciałbym też czasem użyć szczotki drucianej.
  • #60 16 Oct 2011 22:48
    Domi.S
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Z tych co podałeś chyba skłaniałbym się ku Hitachi 18 V. Najmocniejsza a wiadomo momentu nigdy za mało :P Jest jeszcze Aeg ale w tej cenie to będą to modele słabsze i mniejsza pojemność aku 1.4 Ah ale za to mniejsze i poręczniejsze.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products