Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

wifi - jak poprawić slaby zasieg?

rakoczy42 25 Sty 2009 14:33
  • #1 25 Sty 2009 14:33
    rakoczy42
    Poziom 18  

Witam

Mam problem ktory polega na tym i mam slaby sygnal w laptopie (za daleko mieszkam od nadajnika) i stad moje pytanie , czy warto dokupic antene - do punktu dostepowego mam 2-3 km. Jesli tak to co konkretnie kupic?

• #2 25 Sty 2009 14:40
    bkawlatow
    Poziom 9  

ja mam podobną konfigurację laptop i kartę sieciową na USB planet WL-U356A działa poprawnie. nadajnik mam w odległości 100 metrów z tej larty wystaje mała antenka zasięg ponad 50% wystarcza w zupełności.tobie prawdopodobnie będzie jeszcze potrzebna zewnętrzna antena

• #3 25 Sty 2009 15:30
    yaiba
    Poziom 21  

100m prawie jak 3km, prawie żywiec...

Na 2-3km proponuję rozejrzeć się za dobrą anteną parabloiczną (kształtem przypomina antenę satelitarną). Mają bardzo dobry zasię. Można próbować dobrą Yagą, ale na taką odległość to raczej bez parabolicznej nie ma co eksperymentować, szkoda kasy na wpadkę.

• #4 25 Sty 2009 16:14
    rakoczy42
    Poziom 18  

yaiba napisał:
    100m prawie jak 3km, prawie żywiec...

Na 2-3km proponuję rozejrzeć się za dobrą anteną parabloiczną (kształtem przypomina antenę satelitarną). Mają bardzo dobry zasię. Można próbować dobrą Yagą, ale na taką odległość to raczej bez parabolicznej nie ma co eksperymentować, szkoda kasy na wpadkę.

jest troske mniej niz 2km co bys zaproponowal ,zapodaj cos konkretnego

• #5 25 Sty 2009 22:45
    urbizdw
    Poziom 14  

yaiba co Ty gadasz na 2-3 km chcesz zeby kupil parabolke. Przesadziles i to strasznie.Niech kupi antene max 13dbi panelowke. Tylko jakies dobrej firmy. Wazna jest widocznosc optyczna jesli jej niema to nigdy nie ma pewnosci na zestawienie polaczenia, a zbyt mocna antena nic nie daje tylko odbija sygnal. Polecam poczytac np www.wififorum.pl

• #6 25 Sty 2009 22:49
    rakoczy42
    Poziom 18  

urbizdw napisał:
    yaiba co Ty gadasz na 2-3 km chcesz zeby kupil parabolke. Przesadziles i to strasznie.Niech kupi antene max 13dbi panelowke. Tylko jakies dobrej firmy. Wazna jest widocznosc optyczna jesli jej niema to nigdy nie ma pewnosci na zestawienie polaczenia, a zbyt mocna antena nic nie daje tylko odbija sygnal. Polecam poczytac np www.wififorum.pl

moglbys cos polecic

• #7 27 Sty 2009 12:09
    urbizdw
    Poziom 14  

Polecam www.netus.com.pl masz tam mowliwosc doboru koncowki i dlugosci kabla. Jest jeszcze wiele ciekawych firm ale przed kumpnem poczytaj przyklejone na www.wififorum.pl tam jest w jakich firmach kupowac anteny a w jakich nie.

Nie kupuj anten z allegro, ani allegro podobnych. TYLKO W FIRMIE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA

a co do netusa to bardzo mila obsluga. Jesli z antena cos nie tak wysylasz a oni daja nowa. POLECAM

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty