Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

wifi - jak poprawić slaby zasieg?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> wifi - jak poprawić slaby zasieg?
Autor
Wiadomość
rakoczy42
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: wawa

Post#1 Post autora tematu 25 Sty 2009 15:33   

wifi -slaby zasieg

Witam

Mam problem ktory polega na tym i mam slaby sygnal w laptopie (za daleko mieszkam od nadajnika) i stad moje pytanie , czy warto dokupic antene - do punktu dostepowego mam 2-3 km. Jesli tak to co konkretnie kupic?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2009 15:33   

Powrót do góry

bkawlatow
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: chocznia

Post#2 25 Sty 2009 15:40   

Re: wifi -slaby zasieg

ja mam podobną konfigurację laptop i kartę sieciową na USB planet WL-U356A działa poprawnie. nadajnik mam w odległości 100 metrów z tej larty wystaje mała antenka zasięg ponad 50% wystarcza w zupełności.tobie prawdopodobnie będzie jeszcze potrzebna zewnętrzna antena
Powrót do góry

yaiba
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Zbąszynek

Post#3 25 Sty 2009 16:30   

100m prawie jak 3km, prawie żywiec...

Na 2-3km proponuję rozejrzeć się za dobrą anteną parabloiczną (kształtem przypomina antenę satelitarną). Mają bardzo dobry zasię. Można próbować dobrą Yagą, ale na taką odległość to raczej bez parabolicznej nie ma co eksperymentować, szkoda kasy na wpadkę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2009 16:30   

Powrót do góry

rakoczy42
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 Post autora tematu 25 Sty 2009 17:14   

yaiba napisał:
100m prawie jak 3km, prawie żywiec...

Na 2-3km proponuję rozejrzeć się za dobrą anteną parabloiczną (kształtem przypomina antenę satelitarną). Mają bardzo dobry zasię. Można próbować dobrą Yagą, ale na taką odległość to raczej bez parabolicznej nie ma co eksperymentować, szkoda kasy na wpadkę.

jest troske mniej niz 2km co bys zaproponowal ,zapodaj cos konkretnego
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2009 17:14   

Powrót do góry

urbizdw
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: zduńska wola

Post#5 25 Sty 2009 23:45   

yaiba co Ty gadasz na 2-3 km chcesz zeby kupil parabolke. Przesadziles i to strasznie.Niech kupi antene max 13dbi panelowke. Tylko jakies dobrej firmy. Wazna jest widocznosc optyczna jesli jej niema to nigdy nie ma pewnosci na zestawienie polaczenia, a zbyt mocna antena nic nie daje tylko odbija sygnal. Polecam poczytac np www.wififorum.pl
Powrót do góry

rakoczy42
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 Post autora tematu 25 Sty 2009 23:49   

urbizdw napisał:
yaiba co Ty gadasz na 2-3 km chcesz zeby kupil parabolke. Przesadziles i to strasznie.Niech kupi antene max 13dbi panelowke. Tylko jakies dobrej firmy. Wazna jest widocznosc optyczna jesli jej niema to nigdy nie ma pewnosci na zestawienie polaczenia, a zbyt mocna antena nic nie daje tylko odbija sygnal. Polecam poczytac np www.wififorum.pl

moglbys cos polecic
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2009 23:49   

Powrót do góry

urbizdw
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: zduńska wola

Post#7 27 Sty 2009 13:09   

Polecam www.netus.com.pl masz tam mowliwosc doboru koncowki i dlugosci kabla. Jest jeszcze wiele ciekawych firm ale przed kumpnem poczytaj przyklejone na www.wififorum.pl tam jest w jakich firmach kupowac anteny a w jakich nie.

Nie kupuj anten z allegro, ani allegro podobnych. TYLKO W FIRMIE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA

a co do netusa to bardzo mila obsluga. Jesli z antena cos nie tak wysylasz a oni daja nowa. POLECAM
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> wifi - jak poprawić slaby zasieg?
Strona 1 z 1