X

Skoda Octavia 1.9TDi - trudno uruchomić rozgrany silnik.

25 Jan 2009 17:02 LUluk-bab
  • #1 25 Jan 2009 17:02
    luk-bab
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    mam skoda octavia 1.9 tdi

nastepujacy problem gdy silnik sie zagrzeje to potem trudno zapala troszke dlugo kreci niz inne tdiki

brak jakich kolwiek bledow i co moze yc jeszcze przyczyna takij usterki

bede jeszcze sprawdzac rozrzad i kat zaplonu ale nie wiem jaki ma by wiec prosze o jakies dane i moze jakies rysunki lub schematy

dziekuje
  • #2 25 Jan 2009 19:18
    niuniu36
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Kolego wiecej informacji który rok,typ,silnika,nikt tu wróżka nie jest podaj dane to cos wymyslimy
  • #3 25 Jan 2009 19:26
    Sztomel
    Level 34  
    Helpful post? (-1)
    problem z trudnym odpalaniem ciepłego silnika występuje w przypadku oporów stawianych przez rozrusznik lub utraty pojemności i mocy rozruchowej akumulatora,
    kąt wtrysku nie ma tu nic do rzeczy, w takim przypadku pomaga regeneracja lub czyszczenie rozrusznika, wymiana akumulatora lub podniesienie dawki startowej za pomocą programu diagnostycznego VAG-COM lub zmiana map startowych w sterowniku silnika przez tunera.
  • #4 07 Feb 2009 17:33
    SAWEK101
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    jeśli masz silnik 90 km to to najczęściej jest to problem ze zbyt pużnym załączaniem świec żarowych ale wtedy jest problem z zapaleniem silnika mającego temp 0 do 40 stopni ,jeśli masz przejechane 250000 i więcej może to już wyć wina pompy ale nie koniecznie ale najpierw sprawdź rozrząd koledze przeskoczył i co dziwne zimny palił a ciepły już nie dziwne ale to fakt
  • #5 07 Feb 2009 18:10
    Sztomel
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    SAWEK101 wrote:
    jeśli masz silnik 90 km to to najczęściej jest to problem ze zbyt pnym załączaniem świec żarowych ale wtedy jest problem z zapaleniem silnika mającego temp 0 do 40 stopni

kolego, czytałeś temat ? Jakie zbyt późne włączanie świec żarowych na rozgrzanym silniku :shocked!:
  • #6 07 Feb 2009 18:50
    ZKepowicz
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    najczestrza przyczyna trudnego uruchamiania cieplego silnika "d" jest zurzyta glowiczka p-py wtrysku radze nie grzebac w rozrzadzie /o ile nie byl ostatnio zmieniany/ a sprawdzic w zakladzie naprawy pomp cisnienie wtrysku paliwa ,99% ze to jest przyczyna
  • #7 07 Feb 2009 20:59
    darek640
    Level 13  
    Helpful post? (+2)
    Zdejmij wtyczkę czujnika temp.płynu chłodzącego i spróbuj zapalić auto.
  • #8 07 Feb 2009 21:04
    erdaniel
    Level 13  
    Helpful post? (+1)
    temat wałkowany milion razy,coś z tobą chyba nie tak.ale coś Ci podpowiem odłącz czujnik temperatury ,zobaCZYSZ jak ładnie odpali.albo niech ci ktos przekoduje na automat ,tez bedzie super odpalał.
    z resztą Sztomel wyjasnił co i jak w paru slowach i potwierdzam ,naprawiłem kilka takich usterek.
  • #9 07 Feb 2009 21:56
    pendrak
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    mam taką samą skodę, wiem jaki jest problem, bo też długo musiałem kręcić rozrusznikiem na ciepłym silniku. Jeżeli znasz kogoś, kto dobrze umie podnosić moc silnika, to on to naprawi. Należy zmienić oprogramowanie w komputerze, bo przy ciepłym silniku pompa podaje zerową dawkę paliwa.
    Stąd ten problem. Szkoda rozrusznika.
  • #10 08 Feb 2009 11:49
    luk-bab
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    spoko naprawiłem 3 oktavie
    w 1 rozrusznik wymieniłem tulejki
    w 2 mała dawka więc ja zwiększyłem i jest ok
    w 3 zmienili rozrząd i źle ustawili
    więc każdy przypadek jest inny i indywidualny trzeba dobrze wszystko posprawdzać i dokładnie się przyjzeć i wszystko jest do zrobienia
    dziękuje wszystkim za porady
    pozdrawiam Łukasz
  • #11 20 Mar 2010 15:00
    iliontichy
    Level 2  
    Helpful post? (-1)
    w moim przypadku pomogła wymiana rozrusznika na zregenerowany - nowe podobno nie istnieją ...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products