Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Centralny zamek z pilotów nie działa w VW Passat B5

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Centralny zamek z pilotów nie działa w VW Passat B5
Autor
Wiadomość
eljarkos
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Mielec

Post#1 Post autora tematu 26 Sty 2009 12:41   

Centralny zamek z pilotów nie działa w VW Passat B5

Witam.
Mam problem. Nie działa sterowanie centralnym zamkiem za pomocą pilota w kluczu (w obu kluczach). Wymieniłem baterię w jednym kluczu i nic. Próbowałem zasterować przy włączonym kluczu i przekręconym w stacyjce i nic. Zamki jednak się zamykają przy sterowaniu poprzez klucz w drzwiach.
W serwisie nie wykryto żadnych błędów. Co mogę jeszcze sprawdzić?

Proszę uzupełnić dane: rocznik, model i napisać, czy to CZ oryginalny, czy jakiś dostawiany. [MS]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sty 2009 12:41   

Powrót do góry

Grzesiek_Slosarczyk
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Janowice k. Bielska-Białej

Post#2 26 Sty 2009 14:26   

Re: Centralny zamek z pilotów nie działa w VW Passat B5

witaj. nie napisałeś szczegółów dotyczących centralki ale niektóre mają możliwość zaprogramować ponownie klucz lub inny pilot(przynajmniej tak jest w mojej). ja bym spróbował ponownie zaprogramować centrale do klucza (jeżeli masz taką możliwość)
Powrót do góry

eljarkos
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 26 Sty 2009 14:53   

Rzeczywiście mało danych.
Otóż samochód Passat ojca z 2000r 1.8 benzyna Comfotrline B5. Centralny oryginalny, klucze też. Na razie nie chce dokupywać nowego pilota (za dużo w kieszeni noszenia). Jak można zaprogramować ponownie klucz? Auto kupione w komisie kilka tygodni temu i obydwa klucze już tak działały (tylko z drzwi). Przymierzam się do zrobienia interfejsu VAG, ale czy za jego pomocą zaprogramuję ponownie te klucze?
Powrót do góry

Grzesiek_Slosarczyk
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 26 Sty 2009 15:18   

a ma alarm?
Powrót do góry

eljarkos
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 27 Sty 2009 07:52   

Nie ma. Tylko immobiliser fabryczny.
Powrót do góry

Remik71
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 27 Sty 2009 14:55   

Radio jest fabryczne czy nie? Pytanie może wydawać się nie na miejscu, ale....tak jest
Powrót do góry

eljarkos
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 Post autora tematu 27 Sty 2009 15:02   

Wszystko jest fabryczne włącznie z radiem.
Powrót do góry

Remik71
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 27 Sty 2009 15:59   

Tylko diagnostyka modułu komfort
Powrót do góry

Grzesiek_Slosarczyk
Poziom 16
Poziom 16

Post#9 27 Sty 2009 20:52   

Napisałeś: "Auto kupione w komisie kilka tygodni temu i obydwa klucze już tak działały (tylko z drzwi)."
podejrzewam uszkodzone klucze. Spróbuj rozebrać jeden i sprawdź go dokładnie pod lupą czy nie jakiś przerw w druku( mogły poprzedniemu właścicielowi spaść i przez to teraz nie działają)
Jeżeli nic nie znajdziesz w kluczach to dokop się do centralki i sprawdź czy nie ma w niej luźnych bądź spalonych elementów
Powrót do góry

Remik71
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 27 Sty 2009 22:33   

Te klucze to raczej nie są scyzoryki, tylko te małe. Więc na nich jest mała czerwona dioda LED - czy ona zaświeca się przy naciskaniu guzików?

Dodano po 58 [sekundy]:

Moduł komfortu masz pod lewą stopą, kiedy kierujesz tym paskiem.
Powrót do góry

eljarkos
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 Post autora tematu 28 Sty 2009 07:21   

Klucze to "scyzoryki" i nie mają LED. Rozbiorę jeszcze raz jeden klucz, ale moje typowanie raczej wskazuje na centralkę. Jak będzie cieplej to dokopię się do niej i obejrzę. Póki co da się zamykać z drzwi.
Powrót do góry

TMEA
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: okolice Kielce

Post#12 13 Lis 2009 13:41   

Problem może być taki że kluczyki się po prostu rozprogramowały. Trzeba na nowo zaprogramować VAGiem :) ale cena koło 100zł ;/ chyba że się ma znajomego :)) druga sprawa to jest coś takiego jak starzenie się cyny na płytce wewnątrz pilota co powoduje że przestaje działać mimo że diodka świeci... trzeba wszystkie styki przelutować i wtedy spróbować czy pilot działa ewentualnie znów zaprogramować pilota :) ja miałem dokładnie ten sam problem ale go rozwiązałem :) pozdrawiam :)
Powrót do góry

czarny19803
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: gdynia

Post#13 04 Lis 2010 19:45   

jak wymieniales baterie to rozkodowales piloty. Musisz zakodowac je znowu, mianowicie wyjmij baterie, poczekaj chwile, wloz ja spowrotem nastepnie podejdz do samochodu i przytrzymaj ok 5 sekund przycisk odpowiedzialny za otwieranie drzwi i gotowe, u mnie wlasnie tak dziala w vw passat b5 98r afn 110km
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2010 19:45   

Powrót do góry

jarek245
Poziom 4
Poziom 4

Post#14 04 Lis 2010 22:35   

Rozkodowaly sie.Jezeli nic niepomoglo,to sproboj wlozyc kluczyk do stacyjki wlacz zaplon i wcisnij przycisk zamykania dzwi na pilocie.powinno zadzialac
Powrót do góry

Usunięty

Post#15 24 Lis 2010 21:46   

Witam dolaczam sie do tematu. Posiadam Passata b5 97r i mam zarabisty problem z centralnym zamkiem juz trace sily na to. Zadne opisane w tym poscie i innych tematy o tym kodowaniu pilota u mnie nie pomagaja nic!!! Chodzi o to ze mam paska 97r. comfortline, kupilem go z kluczykiem zwyklym i takim z wbudowanym pilotem 2 przyciski unlock i lock. I za ciorta jasnego nie moge zakodowac pilota zeby mi otwieral zdalnie. Z kluczyka zamyka wsio i tylna klape tez. Modul konfortu nr: 3B0 959 789, bylem u znachorow próbowali zakodowac kompem kluczyk i podczas kodowania nie ma reakcji kluczyka z modułem :( Pomocy jak rozwiązać tę sprawe bede bardzo wdzięczny nr gg 5022947. Dodam jeszcze że brali jakies swoje kluczyki i tez nic !!! Pytanie brzmi jaki musze miec moduł zeby dalo sie otwierac zdalnie i zeby wsio dzialalo!:cry::cry::cry::cry::cry::!::!::!:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lis 2010 21:46   

Powrót do góry

Phoenix69
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Otwock

Post#16 20 Maj 2011 11:45   

Witam, eljarkos czy udało sie rozwiązac ten problem?
Powrót do góry

eljarkos
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 Post autora tematu 20 Maj 2011 11:50   

Niestety na razie nie, ale nie odpuszczam. Muszę znaleźć sposób testu czy klucz w ogóle nadaje czy odbiornik nie odbiera. Myślałem, że sprawdzę to w moim Audi, ale tam jest częstotliwość 433,92MHz, a w VW 433MHz.
Powrót do góry

Phoenix69
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Otwock

Post#18 20 Maj 2011 12:59   

no własnie, co za gówno, już mnie drazni wkładanie kluczyka do zamka. w koncu jest XXI wiek.
Powrót do góry

Usunięty

Post#19 20 Maj 2011 13:35   

nie stety nie a ty masz to samo? kupilem sobie centralke noxon t3 zalozylem i juz mam problem z glowy. A tu w orgynale nikt mi nie mogl pomoc. Podobno passaty z zielonymi licznikami nie mialy sterowania radiem. Dziwne po poprzedni wlascicel mowil ze mial i ze kluczyk lezka dzialal.
Powrót do góry

wiesiek3d
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Rybnik

Post#20 20 Maj 2011 15:19   

eljarkos napisał:
Niestety na razie nie, ale nie odpuszczam. Muszę znaleźć sposób testu czy klucz w ogóle nadaje czy odbiornik nie odbiera. Myślałem, że sprawdzę to w moim Audi, ale tam jest częstotliwość 433,92MHz, a w VW 433MHz.

Test kluczy można wykonać za pomocą TV, ustawiasz sobie częstotliwość w TV na taką jak ma pilot i po naciśnięciu któregokolwiek przycisku na ekranie pojawiają się paski tzn. występują zmiany w ekranie.
Sprawdzone przeze mnie i na pewno działa.
Po takim teście wiesz czy klucze masz dobre czy nie, jeżeli tak to zostaje programowanie kluczy, istnieje tez możliwość uszkodzonego modułu centralnego zamka.

Programowanie kluczy :
Dopasowywanie nowego dodatkowego kluczyka - Od modelu z roku 1999
– włożyć do zamka mechanicznie pasujący kluczyk;
– włączyć zapłon;
– zablokować mechanicznie samochód nowym (do przyuczenia) kluczykiem (np. na drzwiach kierowcy) i nacisnąć przycisk na kluczyku;
– po przerwie trwającej dłużej niż 1 sekundę nacisnąć drugi raz przycisk na kluczyku;
– czynność dopasowywania jest zakończona i zostaje potwierdzona sygnałem dźwiękowym samochodu.
Powrót do góry

eljarkos
Poziom 15
Poziom 15

Post#21 Post autora tematu 20 Maj 2011 16:52   

wiesiek3d napisał:
Test kluczy można wykonać za pomocą TV, ustawiasz sobie częstotliwość w TV na taką jak ma pilot i po naciśnięciu któregokolwiek przycisku na ekranie pojawiają się paski tzn. występują zmiany w ekranie.
Sprawdzone przeze mnie i na pewno działa.

A o tym to nie pomyślałem. Dzięki.
Powrót do góry

wiesiek3d
Poziom 20
Poziom 20

Post#22 21 Maj 2011 10:48   

Sprawdziłeś klucze ? Uruchomiłeś ten centralny zamek ? Napisz czy działa i jaka była przyczyna awarii.
Powrót do góry

damon.irl
Poziom 5
Poziom 5

Post#23 21 Maj 2011 19:34   

Witajcie! Ja tez mam problem z centralnym. Grzebie przy nim juz od 2 tygodni bez zadnego efektu. Nigdzie nie znalazlem odpowiedzi ani zadnego sensownego rozwiazania. Wszystkie mozliwosci sprawdzilem i nic. Passat '97 1.9tdi AFN 110kW Kombi. Jezeli auto reaguje na klucz to sprawa wyglada nastepujaco. Jezeli przycisne LOCK jeden raz to auto zamyka sie bez uzbrojonego alarmu lecz pozostawia otwarte lewe tylne drzwi. Jezeli nacine dwukrotnie to alarm sie uzbraja i wszystkie drzwi sa zamykane. Wcisniecie przycisku UNLOCK otwiera auto i deaktywuje alarm. Ciekawe jest jeszcze to iz po otwarciu auta i przekreceniu klucza w stacyjce na II pozycje slychac centralke w lewych tylnych drzwiach jakby sie jeszcze raz otwieraly. Kolejnym problemem jest fakt ze za zadne skarby nie moge zamknac tylnej klapy auta czy to z alarmem czy bez. Nie slychac wcale mechanizmu zamka w klapie ;(
Czy ktorys z kolegow mial podobny problem? Prosze o podpowiedzi.
Modul sprawdzony, kable rowniez. Klucz maly, dioda na nim reaguje.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Maj 2011 19:34   

Powrót do góry

Sztomel
Poziom 22
Poziom 22

Post#24 21 Maj 2011 21:20   

W zamku klapy jest taki mały brązowy dinks, on te też lubi padać a nazywa się przełącznik tylnej klapy. Czasami on również szwankuje. Można go również rozebrać tak samo jak przednie drzwi tylko, że jest łatwiejszy do zdiagnozowania.
Powrót do góry

damon.irl
Poziom 5
Poziom 5

Post#25 22 Maj 2011 22:01   

Dzieki Sztomel za podpowiedz. Zobacze czy moze to jest problemem. Zastanawia mnie jednak dlaczego zamek nie reaguje rowniez na podanie mu pradu z zewnetrznego zrodla. Zero jakiejkolwiek reakcji, no i te tylne drzwi. Dzis po otwarciu auta i przekreceniu klucza w stacyjce, lewa tylna centralka otworzyla sie trzykrotnie.
Masakra ;)
Jak sie z tym uporam, dam znac. Pozdrawiam!
Powrót do góry

eljarkos
Poziom 15
Poziom 15

Post#26 Post autora tematu 10 Cze 2011 11:35   

Sprawę z nie działającym centralnym wyjaśniłem. Cała sprawa polegała na tym, że moduł komfortu ma symbol 1J0 959 799 R. Ten model nie obsługuje sterowania radiowego. Zmyłka polegała na tym, że w komplecie z samochodem są 2 klucze radiowe. Widocznie poprzedni właściciel zmienił komputer niestety na wersję uboższą. Piloty jako takie są sprawne, ale nie wykorzystane. Temat jak dla mnie zamknięty.
Powrót do góry

damon.irl
Poziom 5
Poziom 5

Post#27 10 Cze 2011 13:29   

Ja również rozwiązałem problem z moim centralnym. Problemem okazał się moduł sterujący od centalnego w lewych tylnych drzwiach. Po wymianie z modelu '01 (ze wzgledu na niższe zurzycie) centralny powrócił do życia. Odnosnie tylnej klapy - no cóż - tu już było uszkodzenie mechaniczne sterownika klapy (małe szare pudełeczko).
Problem rozwiązany - wszystko działa jak należy. Jak dla mnie temat również zamknięty.
Pozdrawiam
Powrót do góry

falki b25
Poziom 2
Poziom 2

Post#28 08 Sie 2011 21:55   

Witam.
Mam problem z auto alarmem w pasku 98r 1.9tdi podpiełem sie pod kable tak jak jest w rospisce po wyłaczeniu alarmu i otwarciu drzwi nie powinien sie uzbroic a tu zonk i tak sie uzbraja o co tu może biegac?
Powrót do góry

wiesiek3d
Poziom 20
Poziom 20

Post#29 09 Sie 2011 17:04   

falki b25 napisał:
Witam.
Mam problem z auto alarmem w pasku 98r 1.9tdi podpiełem sie pod kable tak jak jest w rospisce po wyłaczeniu alarmu i otwarciu drzwi nie powinien sie uzbroic a tu zonk i tak sie uzbraja o co tu może biegac?

Źle podłączony
Powrót do góry

falki b25
Poziom 2
Poziom 2

Post#30 09 Sie 2011 21:08   

kolego mozesz troche jasniej w czym mogłem popełnic bład a może masz rozpiske jak to naprawic?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Centralny zamek z pilotów nie działa w VW Passat B5
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny