Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II

kozik666 29 Sty 2009 00:29 7159 14
  • Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II

Witam jest to moja druga konstrukcja Diy

Miał być ładny i dobrze grający subwoofer aktywny głownie do słuchania muzyki

Przetwornik- wszystkim dobrze znany Ravemaster BSW-124 II kupiony jako nowy na allegro w cenie 250zł z przesyłką , około 1.5 roku temu :roll: . Kopułkę piankę i kawałek kosza pomalowałem na czarno żeby lepiej wyglądał ze skajem i nie rzucał się tak w oczy :wink:

Panel/Wzmacniacz- Panel wykonany jest z blachy stalowej o grubości 3.5mm pomalowany lakierem akrylowym w spray'u "Motip" później polakierowany lakierem bezbarwnym i wypolerowany pastą G3 dla uzyskania połysku
    Wzmacniacz- Holton-400 po przeróbkach jakie opisał irek, dzięki czemu prąd spoczynkowy jest bardziej stabilny zasilany napięciem 2x75V DC Transformator toroidalny o mocy 600w kondensatory filtrujące 2x30 000uF w panelu zamontowałem następujące układy:
    Układ zabezpieczenia przeciw DC na wyjściu wzmacniacza
    opóźnione załączanie kolumn
    szybkie odłączanie głośników przy zaniku zasilania
    układ przekroczenia temperatury radiatora ( 80-90°c)
    Automatyczny włącznik (włącza się automatycznie kiedy na wejściu pojawi się sygnał)
    Soft start transformatora
    Zastosowałem regulowany filtr dolnoprzepustowy Qestera z regulacją częstotliwości odcięcia oraz zmianą fazy 0-180° ( nie płynna)
    w panelu są 2 wejścia stereo sumowane , 1 wyjście bezpośrednio z filtra (wtedy sygnał nie jest podawany na końcówkę) i 1 wejście (sygnał idzie z wejścia bezpośrednio na końcówkę czyli omijamy filtr dolnoprzepustowy ) Zrezygnowałem z wejść wysokopoziomowych (nigdy bym ich nie używał )
    Panel morze włączać się automatycznie lub pracować bez przerwy. W trybie automatycznym po zaniku sygnału wyłącza się po 2 minutach. Wszystkie płytki robiłem "termotransferem"

Obudowa - Strojenie-38Hz objętość-50l Otwór br szczelinowy jego wysokość 3cm . front wykonany z dwóch płyt mdf razem 5cm, boki góra duł tył 2,5cm z płyty wiórowej, w środku wstawiłem wzmocnienia, całość skręcona jest wkrętami do drewna i klejona vikolem, pod głośnikiem wykonany jest frez, głośnik przykręcony jest śrubami imbusowymi 6mm (nakrętki pazurkowe). Fornir to heban modyfikowany kupiony na allegro od CDO klejony butaprenem. Skaj klejony butaprenem. Fornir lakierowany wałkiem lakierem NITRO poszło go sporo 0.7l przed położeniem ostatniej warstwy szlifowałem papierem drobnoziarnistym do uzyskania gładkiej powierzchni, po położeniu ostatniej warstwy wypolerowałem całość polerką (zrobioną z przekładni szlifierki kątowej i wiertarki ) i pastą G3 na mokro. Kolce i podstawki pod kolce wytoczone z Brązu, wypolerowane pastą polerską i polakierowane.

Odsłuch - Dźwięk mi odpowiada dynamiczny, świetna stopa, radzi sobie z każdym rodzajem muzyki co jest dla mnie wazne

Najciekawsze jest to ze skończyłem go w w swoje urodziny ( 20 styczeń ) :mrgreen:

Waga 45kg

koszty;
    Głosnik -250zł
    Panel -około 300zł (podaje cenę mniej więcej bo rozlało się to na kilka miesięcy)
    fornir -25zł (kupiłem cały płat 60cmX250cm) zużyłem mniej jak połowę)
    mdf i płyty miałem
    lakier -25zł 1l
    kleje -20zł
    skaj -25zł
    śruby itp -25zł
    papier ść. -15zł

Razem około 685zł ale nie wszystkie ceny pamiętam i niektóre podałem mniej więcej, dużo rzeczy miałem w domu :wink:

Nie podoba mi się radiator ale przynajmniej dobrze odprowadza ciepło

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie :)

Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II Subwoofer aktywny by kozik666 BSW-124 II

Zdjęcia poprawiłem proszę wklejać je tym sposobem
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic796975.html
    (joy_pl)

Fajne!
  • #2 29 Sty 2009 01:53
    AddMaster
    Poziom 12  

Witaj
    Subwoofer jest piękny, dawno nie widziałem czegoś, co swoim wyglądem było by tak wspaniałe. Fakt, że fotki powinieneś umieścić przez forum, nie z imageshack.
    Wygląd subwoofera jest idealny, gratulację za pracę nad wykończeniem.
    A radiator jest OK, z tyłu siedzi i tak, więc nie ma się czym martwić. Mnie osobiście podobają się takie radiatory. Jaka to średnica głośnika? 25cm?
    Ładny prezent z okazji własnych urodzin, a jak zawsze powtarzam, prezenty dane sobie samemu są najlepsze! Ja mam 14 stycznia :)
    Pozdrawiam

• #3 29 Sty 2009 03:08
    ArekMM
    Poziom 9  

zaszalałeś i w sumie nie ma się do czego przyczepić. Ten sub trochę przypomina mi bowersa ;p . Tylko ja bym pomyślał o jakimś zabezpieczeniu głośnika przed uszkodzeniem mechanicznym (ktoś niechcący kopnie w membranę)

• #4 29 Sty 2009 09:16
    Skipior
    Poziom 20  

Piękna konstrukcja, bardzo mi się podoba, po prostu trafiłeś w mój gust :)))

Bardzo ładna kolorystyka, świetnie kontrastuje się ten czarny przód. Bardzo ładnie wykonany frez, równie dobrze to wygląda.

Czy myślałeś nad jakąś maskownicą?

• #5 29 Sty 2009 10:19
    amup
    Poziom 15  

Witam ! Konstrukcja godna uwagi , naprawdę jest na co popatrzeć.
    Mam prośbę , czy mógłbyś mi podać linka gdzie znajduje się ten opis przeróbki Wzmacniacza Holton-400 przez irka. Byłbym Ci bardzo wdzięczny, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę.

• #8 29 Sty 2009 20:16
    Pablo$
    Poziom 9  

Bardzo ładna konstrukcja wszystko fajniutko się prezentuje :D
    Myślę że maskownica bardzo by obrzydziła całą konstrukcje ale jakaś ramka ależ i owszem :)
    Pozdrawiam :)
    Pablo$

• #9 29 Sty 2009 21:17
    Piotrek#G
    Poziom 21  

Bardzo starannie wykonana konstrukcja.
    Skaj ładnie się prezentuje, a dzięki niemu głośnik w podfrezowaniu wygląda znacznie lepiej niż na fornirze.
    Dobrze zrobiłeś, że pomalowałeś części głośnika, bo oryginalnie to nie wygląda on za ciekawie.
    Nie dawaj żadnej maskownicy, bo to tylko popsuje cały efekt, a poza tym zawsze miło popatrzeć na pracujący głośnik.
    Co do radiatora, to można pomyśleć nad pomalowaniem go na czarno (może to jednak ograniczyć oddawanie przez niego ciepła) ale nie koniecznie , bo przecież z tyłu go nie widać.
    Gratuluję i życzę powodzenia przy kolejnych konstrukcjach.

• #10 01 Lut 2009 01:16
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Witam,
    konstrukcja ładna i staranna :) widać, że przemyślana.
    Mnie natomiast interesuje układ automatycznego włączania.
    Można dostać płytki i schemat ;)?

• #11 01 Lut 2009 09:27
    Pogromca
    Poziom 15  

No bardzo ładne dzieło mam ten sam głośniczek lecz podłączony pod Aaltrona 200 i daje rade . Jedno mnie dziwi czy taki wylot jest leprzy od typowego br ? . Ja mam typowe i powiem tak dla mnie jest za słaby ten głośniczek jeszcze przy altronie 200 . To pokiego czorta wpakowałeś mu 400 watowca ten głośnik nie przyjmie tego po drodze sie sfajczy . Za wykonanie stawiam 4 :)

• #12 01 Lut 2009 09:53
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Pogromca zasil go holtonem 400 a zobaczysz co potrafi :)

• #13 01 Lut 2009 10:00
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Ja swojego BSW154II zasilałem CP HBP1502 i nawet ciepły się nie zrobił :)

Ogólnie BSW ma trochę zaniżoną moc od producenta... 15" i niby 250w RMS

• #14 01 Lut 2009 11:45
    inkognito09
    Poziom 29  

Za##bioza :D. Takie właśnie konstrukcje do mnie przemawiają. Ten fornir... po prostu piękny.

A teraz trochę racjonalniej.
    Takie moje zapytanie. Czy wzmacniacz jest w jednej komorze z głośnikiem, czy jest oddzielony?
    Zastanawia mnie czy ta farba z czasem nie będzie odpadać od zawieszenia. W końcu jest ono nieustannie wyginane. Masa farby jest tak mała, że raczej nie ma to większego wpływu na dźwięk, zwłaszcza przy takim napędzie, więc można się tego nie czepiać.
    Ogólnie - jestem pod niemałym wrażeniem :D. Chociaż fakt, nie była to konstrukcja budżetowa co już samo przez się daje jej spory potencjał ;).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME