X

Obcy sygnał z kosmosu nadał na żywo nielegalny przekaz w TV

30 Jan 2009 23:26 BBbboySwifty
  • #1 30 Jan 2009 23:26
    bboySwifty
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    W niedzielę 26 listopada 1977 roku o godzinie 5:10 wieczorem w Wielkiej Brytanii tajemniczy głos nadał na żywo nielegalny przekaz podczas wieczornego serwisu informacyjnego. Transmisja trwała ponad pięć minut. Zagadkowy elektroniczny głos - któremu towarzyszył dziwny pulsacyjny dźwięk, pogłos i usterki techniczne - zagłuszył normalny przekaz dźwiękowy, by odczytać długie, skierowane do widzów ostrzeżenie przed nadciągającą globalną katastrofą, do której obecnie zmierza ludzkość (nie spowodowało to usterek w obrazie, zaś nielegalna transmisja głosowa zastąpiła ścieżkę audio sygnału TV). Nielegalna audycja była badana przez znawców, którzy nie mogli ustalić źródła sygnału lub tego, kto go nadał. Przyjęto, że audycja byłą żartem przygotowanym przez kogoś, kto nadał sygnał wystarczająco silny, aby zagłuszyć transmitery sygnału VHF. Później potwierdzono, że pięć głównych transmiterów zostało zagłuszonych jednocześnie, przy czym było to raczej mało prawdopodobne, gdyż takie zagłuszenie wymagałoby znacznej mocy transmisyjnej i dobrej koordynacji naziemnej.

Co Wy na to? Czy jest to możliwe, żeby ktoś mógł zagłuszyć pięć głównych brytyjskich transmiterów w jednej chwili?
  • #2 30 Jan 2009 23:30
    Tomek331
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    To sprawka kosmitów. Jutro z samego rana polecę w kosmos i popytam znajomych czyja to sprawka :D A tak na poważnie to ktoś wymyślił bajkę.
  • #3 30 Jan 2009 23:39
    bishofek
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Tak na pewno obcy i jeszcze mówili w języku angielskim i na szybko we wszystkich świata :p Na preno komuś się chciało i zagłuszył tą transmisje
  • #4 30 Jan 2009 23:51
    bboySwifty
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    :D ja po prostu byłem ciekaw czy rzeczywiście można sobie tak puścić swój przekaz na całą Wielką Brytanię.
  • #5 30 Jan 2009 23:55
    bishofek
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Potrzebny jest specjalny sprzęt i wiedza. Kosztuje to masę pieniędzy. Wątpie żeby ktoś tyle wydawał żeby wysłać taki przekaz!
    Może jakiś świrnięty filozof który chce za wszelką cenę powiedzieć całej Angli swoją teorię?
  • #6 31 Jan 2009 00:22
    bboySwifty
    Level 8  
    Zapewne. bo kosmici to to na pewno nie byli :D z resztą mam jeszcze gdzieś to nagranie. Ładnie zrobione, fajnie zniekształcony dźwięk. Ktoś musiał się postarać
  • #7 31 Jan 2009 00:38
    630176
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Istnieje też możliwość że w studiu nadawczym ktoś zamienił celowo ścieżke audio. Tak że już z telewizji poszedł taki sygnał na nadajniki.
  • #8 31 Jan 2009 00:42
    bishofek
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Ale to pewnie "znawcy" sprawdzili. Też nie jest to takie łatwe! To było 31 lat temu więc jeszcze wszystko w analogu. Przekładanie taśm itp. trochę by to zajęło i nie było by płynne!
  • #9 31 Jan 2009 08:05
    Removed
    Helpful post? (0)
    Czyżby usłyszeli któryś z tych komunikatów :?: :D

• #10 31 Jan 2009 13:03
    bboySwifty
    Level 8  
    Żaden z tych :D jak znajdę nagranie to je podrzuce
  • #11 31 Jan 2009 16:43
    630176
    Removed  
    Helpful post? (0)
    bishofek wrote:
    Ale to pewnie "znawcy" sprawdzili. Też nie jest to takie łatwe! To było 31 lat temu więc jeszcze wszystko w analogu. Przekładanie taśm itp. trochę by to zajęło i nie było by płynne!
    Ale według opisu wynika że to było na żywo więc musiał ktoś tylko podłączyć jakiś np.magnetofon pod odpowiednie wejście, a o jakość nie musiał się martwić.Było bardziej realistycznie. Chociaż nie wierze w tę historie.Myśle tylko jak ktoś mogł ktoś to zrobić.
  • #12 31 Jan 2009 16:58
    lysy1980
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Czy to jest to? To view the material on this forum you must be logged in.
  • #13 31 Jan 2009 17:28
    bboySwifty
    Level 8  
    Nom dokładnie, to jest to. Ja mam wersję 8min w której słychać najpierw prezentera TV a potem występują zakłócenia i przemawia ten głos. Co do historii, to jest ona podobno prawdziwa. Nie jestem żadnym ufologiem ani fanem UFO, ale trzeba przyznać historia ta jest bardzo ciekawa (o ile prawdziwa).
  • #14 31 Jan 2009 17:38
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Musi być prawdziwa. Przecież we wszystkich amerykańskich filmach kosmici mówią po angielsku :lol: :lol: :lol:
  • #15 31 Jan 2009 17:56
    bboySwifty
    Level 8  
    Widziałem też taki film w którym mówili po Rosyjsku :D zbite z tego miałem co niemiara :D
  • #16 31 Jan 2009 17:59
    Robert B
    Level 43  
  • #17 31 Jan 2009 19:04
    Tomek331
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Witajcie, jak obiecałem to byłem w kosmosie. Gadałem z różnymi ufolami i odtworzyłem im nagrania, ale oni niestety nic nie wiedzą :D Ktoś skopiował kasete, przerobił i już, a potem ją wyrzucił.
  • #18 31 Jan 2009 19:59
    Madrik
    Moderator Robotyka
    Helpful post? (0)
    Jest sobie taka cywilizacja, która przelatuje ileś tam lat świetlnych, po to, by powiedzieć ziemianom, że za 40 lat bedzie wielka katastrofa - pozazdrościć zdolności wróżbiarskich.
    I ta super rozwinięta cywiliazacja nie potrafi nadać głupiego przekazu Audio bez szumów i zakłóceń...:D
    Najprostsze wyjaśnienie, to jak ktoś wspomniał - szybkie podpięcie magnetofonu do przekaźnika. Zwłaszcza, że w latach 70-tych systemy łączności były tak zaawansowane jak dziś kalkulator w kartce pocztowej z Chin. ;)
  • #19 31 Jan 2009 20:04
    Chris_W
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    To nie może być prawda - każdy porządny kosmita nie tylko mówi po angielsku - ale także ląduje na terenie USA.
  • #20 31 Jan 2009 22:41
    630176
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Chris_W wrote:
    To nie może być prawda - każdy porządny kosmita nie tylko mówi po angielsku - ale także ląduje na terenie USA.
    A zwłaszcza pod Białym Domem,i kieruje swoją broń na Pentagon.
  • #21 01 Feb 2009 14:24
    bboySwifty
    Level 8  
    Hehehe :D a więc jest tak jak sądziłem. Jakaś bzdura którą zapewne łyka co drugi amerykanin :P
  • #22 01 Feb 2009 15:14
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Oczywiście. Dawno temu panikę w Stanach wzbudziło słuchowisko "Wojna Światów" według powieści Wellsa (nie pamiętam czy tak go się pisze) :lol: :lol: :lol:
  • #23 01 Feb 2009 19:42
    ociz
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Chris_W wrote:

I nie mówi z brytyjskim akcentem.
  • #24 02 Feb 2009 07:08
    lysy1980
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Jak przystalo na porzadnego kosmite, jak to w filmach angielskiego nauczyl sie z amerykanskiej telewizji, a w szczegolnosci z reklam :)
  • #25 02 Feb 2009 11:54
    Chris_W
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    ociz wrote:
    Chris_W wrote:

I nie mówi z brytyjskim akcentem.

Wtedy jest rozpatrywany jako obcy z MI6.
  • #26 02 Feb 2009 21:56
    bboySwifty
    Level 8  
    A może to ET (iti) chciał zadzwonić do domu i przypadkiem zagłuszył całą WB? :D
  • #27 03 Feb 2009 00:08
    GoldenSaint
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Ciekawe, czy to też kosmici :-D To view the material on this forum you must be logged in.
  • #28 03 Feb 2009 00:09
    bishofek
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Chciał przekazać "ET tutaj..." :D
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products