Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r
Autor
Wiadomość
teodor2424
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 31 Sty 2009 00:28   

Witam.
Zakupiłem radyjko typu Concert 2 z wyjściem na CAN.
W aucie miałem radio Blaupunkt TravelPilot E1 ze śmieszną Navi.

Wyjmuję stare i widzę pajęczynę kabli klejonych taśmą poskręcanych i ogólnie harmider nie z tej ziemi.

Wkładam nowe radyjko podłączam i pierwsze co to działa tylko na włączonym zapłonie, potem wpisuję KOD-jest ok. szukam stacji radia ale niestety nie gra nic w głośnikach. Na Fisie też nie pojawia się stacja radia (a po to własnie kupiłem nowe radio)

Wyłączam zapłon - radio gaśnie - właczam zapłon a tu zonk SAFE trzeba przy każdym uruchomieniu wpisać kod.

Czyli co z kablami jest pomieszane. A w dodatku jak uruchomiłem już to radio to dlaczego jak chodziło i miałem kostkę od głośników podłączone to nie grało???

ZDJĘCIA:

Tył radia CONCERT: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04rOpis pinów:Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Tył radia Pilot: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04rOpis Pinów:Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Takie kable wychodzą:Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Z czymś takim jest antena:Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

A to chyba kostka CAN:Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04rPodłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Tutaj Kostka głośnikowa:Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Kostka prądowa:Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04rPodłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Trzy kable czarne z dziwną małą końcówką antenową, od czego on jest:

Chciałbym żęby ktoś mi powiedział ile kabli i w jakich kolorach wychodzi w oryginale z gniazda radiowego??

U mnie jest tak:

Z lewej 3 kable czarne( dwa takie same, a jeden jakiś antenowy z małą końcóweczką- co to jest??)

potem wiązka oryginalna ( kable głośnikowe 8 szt w oryginalnej kostce) (druga kostka prądowa to wiązanka i plątanina) (trzecia kostka to chyba CAN-dwa przewody)

jeszcze dalej idąc idzie kabel antenowy ten wchodzi w jakąś cylindryczną bąbkę która ma wyjście kabla niebieskiego-(ten idzie do kostki prądowej) i wyjście dalej końcówką antenową do radia.

No i dalej
chyba dokładane 3 kable gróbe brązowy, niebieski, czerwony i mniejszy czarny. wszystkie wchodzą do kostki prądowej i się łaczą z innymi kablami.

Te ostatnie kable to podejrzewam żę mogą być od zestawu głośnomówiącego dorabianego którego nie chcę a i jeszcze jakieś mogą być od Navigacji bo mam jakiś pierdolnik plastikowy pod przednią szybą chyba jakiś GPS.

Doszedłem do tego że w kostce prądowej jest tak:

brąz i żółto zielony (masa)
czerwony (+12v przy włączonym zapłonie)
niebieski (nie ma napięcia)
żółto-czerwony ( +12V przy włączonym i wyłączonym zapłonie)
biały ("+5V" przy wyłączonym zapłonie, przy włączonym +0,06V, a przy sprawdzeniu go ze stałym "+" czyli czerwono- żółtym wykazuje się masą i wskazuje 6V)

W trzech kablach czarnych ten co był luzem nie podłączony jest z plusem wskazanie 0,2V

Jak to wszystko po podłączać żeby grało radio i wyświetlało na fisie??

Kostkę prądową trzeba będzie przerobić.
Ale pojawił się problem, w mojej A6 z 2004r ktoś zapomniał wstawić tuby i aktywnego tyłu więc wszystkie głośniki idą prosto od radia, takiego głupiego rozwiązania nie miałem nawet w A6 z 1997r tam był tuba.

No i teraz kupiłem niewłaściwe radio bo nie ma wyjścia na 4 głośniki tylko na przód a kostka od instalacji ma na 4 głośniki.

Czy ktoś się spotkał jak można taki problem rozwiazać? Czy istnieje jakaś możliwośc czy tylko szukać radia na wyjście 4 głośników??

A może założyć tubę i pociągnąć kable?? Czy to opłacalne i wykonalne??

I czy w ogóle jest takie radio Concert 2 z chowanymi gałkami żeby miało wyjścia na 4 głośniki??

Spotkał się ktoś z tym??

Proszę o porady jakieś schematy, jakie kolory musi mieć kabel do kostki radia od LIni-K żebym widział radio Vagiem??

U mnie jest jeden kabelek z pinem od oryginalnej instalacji koloru szarego z niebieskim paskiem, od czego on może być?? Może K-line??

Potem nie wiem od czego jest jeden czarny idący w oryginalnej osłonie z drugim czarnym który jest od napięcia pod stacyjkę(sterujący) a ten drugi czarny to nie mam pojęcia:

No i gdybym chciał wstawić tubę i pociagnąć kabelki to gdzie ona sie ma tam zmieścić?? Kiedyś miałęm ją w nadkolu w sedanie ale teraz neima tam miejsca i jest sama blacha.

Pomożę mi ktoś z instalacja od Tuby i poszuka jakiś schematów do kabli od radia??

No i jeszcze coś. Radio podłączyłem pod +, masę, włożyłem kostkę głośnikową, i od CAN-a,
włączyłem radio zagrało tylko przednimi ale to oczywiste, tylko że nie mam na wyświetlaczu wyświetlanych stacji ani nie działa mi podświetlenie radia, to chyba jest związane z CAN-em, czy można to jakoś przekodować żeby działało czy po prostu jest coś skopane??
Powrót do góry

DrIVeR_2
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: A2-E30

Post#2 10 Lut 2009 09:25   

Re: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant

Jakiego dokładnie koloru masz kabelki CAN?
Porównaj zdjęcie 2 i 13.
W kostce zostaw tylko 12V-stałe, mase, wepnij can, a najpierw zobacz jakie napięcia masz na pinach od CAN w radiu i kostce przy włączonym zapłonie.
Mase zostaw, czerwono-żółty przesuń tam gdzie czerwony, reszte poucinaj i zaizoluj.
Linie K możesz podciągnąć np. z gniazda diagnostycznego (u mnie-A8 zielono-czerwony)
Niebiesko-szary/biały to od Galla, nie nada sie do concerta bo przy podłączonym do pinu BOSE odcina wzmacniacz w radiu i nie gra przód.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2009 09:25   

Powrót do góry

teodor2424
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 26 Lut 2009 00:12   

Czyli co z tym saro niebieskim od GALA nic się nie da zrobić w Concercie??
Ale w ogóle idzie jakoś uruchomić GALĘ na Concercie??

A i pociągnąłem nowe dwa kable prosto od licznika do radia CAN H i L
No i podświetlenie po zmianie kodowania w liczniku na kanale 62 "1" zacząło świecić.
Wszystko ok tylko niestety radio się wyłącza po 1 godzinie i RDS i tak się nie wyświetla na FISIE :/
Co z tym można zrobić??
Próbowałem podłączyć radio przez K-line ale wtedy jeszcze nie miałem podpiętych CANów i niestety się nie dało Vagiem wejść w Radio,
czy do wejścia w kodowanie radia muszą być jednocześnie podłaczone K-line i CANY??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2009 00:12   

Powrót do góry

DrIVeR_2
Poziom 6
Poziom 6

Post#4 26 Lut 2009 17:46   

Starą galle trzeba odłączyć, bo nowa idzie po canie.
Ja podpiąłem linie K z radia do auta i mam komunikacje z radiem Chorus2
wcześniej nie było. Najlepiej przekręcony kluczyk na zapłon i Vag-com, polski vag nie zawsze daje rade.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2009 17:46   

Powrót do góry

teodor2424
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 26 Lut 2009 23:28   

Dzisiaj będę dokładał linię K do radia. To zobaczymy czy da radę się połaczyć.
Kurcze tylko co trzeba zmienić w kodowaniu radia Concert żeby wyświetlało na FIS-e RDS z radia??

Bo to chyba też idzie po CANIE jak zresztą wszystko, Galę też chyba jakoś się uaktywnia przez kodowanie??
Poradzisz coś??
ps. Mam Vag-com i interface Viaken KKL USB

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

No to już nie wiem co się dzieje.
Podłączyłem radio pod K-line i lipa, nie mam dalej połączenia z Radiem.

Jakieś pomysły??
mam za to błąd w liczniku:

1302 Control Module for Telematic (J499)
49-00 No Comunications

Co to może być??
Powrót do góry

DrIVeR_2
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 27 Lut 2009 12:12   

Co do fis to nie wiem, ponieważ chciałem w moim A8/97r pociągnąć can z licznika ale okazało sie ze nie mam can nigdzie :(
Podpowiadam Ci to co samemu udało mi sie zrobić.
Gala, podświetlenie, "+ po stacyjce" idzie po kanie, czyli musisz mieć tylko 2kable w kostce zasilającej, ewentualnie3 z linią K:
Ja nie mam telematik więc nie pomogę.
Jak w oryginalnej kostce Can są napięcia ok. 2.5V to wystarczy wpiąć i powinno działać...
Powrót do góry

teodor2424
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 27 Lut 2009 13:13   

Dzięki kolego.
Ale sam nie wiem co to ten Telematic??
A podświetlenie mam tylko fis mi nie wyświetla i nie moge się połaczyć z radiem.
Can chyba mam bo jak tylko podłączyłęm licnzik i radio canami to podświetlenie zadziałało.
Tylko co z FAIS-em??
Powrót do góry

teodor2424
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 Post autora tematu 25 Cze 2009 16:56   

No i dalej borykam się z tym problemem.
Wymieniłem nawet Concerta na inny model ale nic nie dało.
Dalej radyjko wyłacza się po godzinie i nie reaguje na kluczyk w stacyjce, no i nie ma nieszczęsnego RDS-u na FIS-ie :/
Już nie wiem co to może być??
Czy w Concert II trzeba też coś przekodować żeby wyświetlało na FIS-ie??
Powrót do góry

patryk.zabrze
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 25 Gru 2009 14:24   

Nie wiem, czy To co napiszę Ci coś da, ale byc może. Jak dołożyłem full fis do mojego paska '04, wykonałem podłączenie trzema kablami z radia gamma V do licznika. Mimo to licznik dalej nie wyświetlał info z radia. Potrzebował jeszcze przekodowania na nawigacje. Dopiero jak wkodowałem obsługę nawigacji, informacje z radia pojawiły się na wyświetlaczu. Może tu masz podobnie.
Powrót do góry

dunczyk336
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: kraśnik

Post#10 02 Lip 2012 18:45   

Re: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

( prosze sie nie sugerowac strzalkami

Umnie jest tak podlaczone
pin1 - kabel czerwono zielony
pin2- dwa kable razem brązowo czerwone
pin3- kabel niebiesko zielony
pin4 - brak kabla
pin5 - kabel bialo czarny
pin6 - brak kabla
pin9 - pomarańczowo zielony
pin11 - pomaranczowo szary

Moje audi jest z 2003 roku podobno w tym roczniku jest juz can. Mam radio concert II ale jest podlączone jakos zle skoro idzie kabel bezposredio z plytki radia do podswietlania i sie wylcza co godzine. Jak to prawidlow podlaczyc tak jak bylo w orginale zeby wszystko ladnie pieknie gralo i wyswietlaly sie inormacje z radia na liczniku. Prosze jakiegos kolege zeby mi podal wlasciwy uklad kabli w tej kostce zeby to radio wlasciwie dzialalo jestem w stanie nawet postawic skrzynke zimnego piwa za to
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2012 18:45   

Powrót do góry

admirators
Poziom 17
Poziom 17

Post#11 26 Paź 2012 12:49   

Witam
Może się komuś przyda:
Podłączenie
z pinu radia CAN H do pinu 20 w niebieskiej kostce licznika
z pinu radia CAN L do pinu 19 w niebieskiej kostce licznika
Kodowanie:

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62
+01 - Radio (Mehrausstattung)
+02 - Telefon (Mehrausstattung)
+04 - Navigation (Mehrausstattung)
+08 - Telematik (Mehrausstattung)
+16 - Kombiinstrument (nur codiert falls ein 2. Gerät verbaut wurde)
czyli do liczby która wyjdzie w tym kanale dodać jeszcze 1
Powrót do góry

marsik2003
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Suwałki

Post#12 23 Cze 2014 22:08   

Wałkuję temat podłączenia radia Concert 2 do A4 2001, tylko u mnie rozpiska pinów niebieskiej kostki licznika wygląda tak;
Cluster 3

Blue 32-Pin Multi-Pin Connector for Basic Functions
1 - Terminal 15
2 - Brake pad wear
3 - Tachometer output 1
4 - not occupied
5 - Tank sensor
6 - Tank warning OBD 2
7 - Terminal 31 (sensor Ground (GND))
8 - Coolant temperature
9 - Terminal 31 (load Ground (GND))
10 - Oil pressure 2 (high)
11 - RPM signal
12 - A/C shut-off
13 - E-Gas/glow plug control
14 - Level control
15 - Terminal 58d
16 - Trailer turn signal
17 - High beam
18 - Left turn signal
19 - not occupied
20 - Terminal 58s
21 - Driver door contact
22 - Low coolant
23 - Terminal 30
24 - Terminal 31 (load Ground (GND))
25 - Consumption signal
26 - Right parking light
27 - Left parking light
28 - Tachometer input
29 - Brake
30 - S-contact
31 - Tachometer output 2
32 - ESP/ASR
...czyli na 19-stym pinie u mnie nie było kabelka , więc jego dołożyłem ale radio dalej nie wyświetla informacji na fisie, brak podświetlenia przycisków, oraz nie wlącza się po włożeniu kluczyka ( oczywiście zrobiłem adaptacje na kanale 62) Czy może ktoś wie jak temu zaradzić?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r
Strona 1 z 1