X
  • #1 30 Jan 2009 23:28
    teodor2424
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Zakupiłem radyjko typu Concert 2 z wyjściem na CAN.
    W aucie miałem radio Blaupunkt TravelPilot E1 ze śmieszną Navi.

Wyjmuję stare i widzę pajęczynę kabli klejonych taśmą poskręcanych i ogólnie harmider nie z tej ziemi.

Wkładam nowe radyjko podłączam i pierwsze co to działa tylko na włączonym zapłonie, potem wpisuję KOD-jest ok. szukam stacji radia ale niestety nie gra nic w głośnikach. Na Fisie też nie pojawia się stacja radia (a po to własnie kupiłem nowe radio)

Wyłączam zapłon - radio gaśnie - właczam zapłon a tu zonk SAFE trzeba przy każdym uruchomieniu wpisać kod.

Czyli co z kablami jest pomieszane. A w dodatku jak uruchomiłem już to radio to dlaczego jak chodziło i miałem kostkę od głośników podłączone to nie grało???

ZDJĘCIA:

Tył radia CONCERT: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r Opis pinów: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Tył radia Pilot: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r Opis Pinów: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Takie kable wychodzą: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Z czymś takim jest antena: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

A to chyba kostka CAN: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Tutaj Kostka głośnikowa: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Kostka prądowa: Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Trzy kable czarne z dziwną małą końcówką antenową, od czego on jest:
    Podłączenie i okablowanie Radia Concert II Audi A6 Avant 04r

Chciałbym żęby ktoś mi powiedział ile kabli i w jakich kolorach wychodzi w oryginale z gniazda radiowego??

U mnie jest tak:

Z lewej 3 kable czarne( dwa takie same, a jeden jakiś antenowy z małą końcóweczką- co to jest??)

potem wiązka oryginalna ( kable głośnikowe 8 szt w oryginalnej kostce) (druga kostka prądowa to wiązanka i plątanina) (trzecia kostka to chyba CAN-dwa przewody)

jeszcze dalej idąc idzie kabel antenowy ten wchodzi w jakąś cylindryczną bąbkę która ma wyjście kabla niebieskiego-(ten idzie do kostki prądowej) i wyjście dalej końcówką antenową do radia.

No i dalej
    chyba dokładane 3 kable gróbe brązowy, niebieski, czerwony i mniejszy czarny. wszystkie wchodzą do kostki prądowej i się łaczą z innymi kablami.

Te ostatnie kable to podejrzewam żę mogą być od zestawu głośnomówiącego dorabianego którego nie chcę a i jeszcze jakieś mogą być od Navigacji bo mam jakiś pierdolnik plastikowy pod przednią szybą chyba jakiś GPS.

Doszedłem do tego że w kostce prądowej jest tak:

brąz i żółto zielony (masa)
    czerwony (+12v przy włączonym zapłonie)
    niebieski (nie ma napięcia)
    żółto-czerwony ( +12V przy włączonym i wyłączonym zapłonie)
    biały ("+5V" przy wyłączonym zapłonie, przy włączonym +0,06V, a przy sprawdzeniu go ze stałym "+" czyli czerwono- żółtym wykazuje się masą i wskazuje 6V)

W trzech kablach czarnych ten co był luzem nie podłączony jest z plusem wskazanie 0,2V

Jak to wszystko po podłączać żeby grało radio i wyświetlało na fisie??

Kostkę prądową trzeba będzie przerobić.
    Ale pojawił się problem, w mojej A6 z 2004r ktoś zapomniał wstawić tuby i aktywnego tyłu więc wszystkie głośniki idą prosto od radia, takiego głupiego rozwiązania nie miałem nawet w A6 z 1997r tam był tuba.

No i teraz kupiłem niewłaściwe radio bo nie ma wyjścia na 4 głośniki tylko na przód a kostka od instalacji ma na 4 głośniki.

Czy ktoś się spotkał jak można taki problem rozwiazać? Czy istnieje jakaś możliwośc czy tylko szukać radia na wyjście 4 głośników??

A może założyć tubę i pociągnąć kable?? Czy to opłacalne i wykonalne??

I czy w ogóle jest takie radio Concert 2 z chowanymi gałkami żeby miało wyjścia na 4 głośniki??

Spotkał się ktoś z tym??

Proszę o porady jakieś schematy, jakie kolory musi mieć kabel do kostki radia od LIni-K żebym widział radio Vagiem??

U mnie jest jeden kabelek z pinem od oryginalnej instalacji koloru szarego z niebieskim paskiem, od czego on może być?? Może K-line??

Potem nie wiem od czego jest jeden czarny idący w oryginalnej osłonie z drugim czarnym który jest od napięcia pod stacyjkę(sterujący) a ten drugi czarny to nie mam pojęcia:

No i gdybym chciał wstawić tubę i pociagnąć kabelki to gdzie ona sie ma tam zmieścić?? Kiedyś miałęm ją w nadkolu w sedanie ale teraz neima tam miejsca i jest sama blacha.

Pomożę mi ktoś z instalacja od Tuby i poszuka jakiś schematów do kabli od radia??

No i jeszcze coś. Radio podłączyłem pod +, masę, włożyłem kostkę głośnikową, i od CAN-a,
    włączyłem radio zagrało tylko przednimi ale to oczywiste, tylko że nie mam na wyświetlaczu wyświetlanych stacji ani nie działa mi podświetlenie radia, to chyba jest związane z CAN-em, czy można to jakoś przekodować żeby działało czy po prostu jest coś skopane??
  • #2 10 Feb 2009 08:25
    DrIVeR_2
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Jakiego dokładnie koloru masz kabelki CAN?
    Porównaj zdjęcie 2 i 13.
    W kostce zostaw tylko 12V-stałe, mase, wepnij can, a najpierw zobacz jakie napięcia masz na pinach od CAN w radiu i kostce przy włączonym zapłonie.
    Mase zostaw, czerwono-żółty przesuń tam gdzie czerwony, reszte poucinaj i zaizoluj.
    Linie K możesz podciągnąć np. z gniazda diagnostycznego (u mnie-A8 zielono-czerwony)
    Niebiesko-szary/biały to od Galla, nie nada sie do concerta bo przy podłączonym do pinu BOSE odcina wzmacniacz w radiu i nie gra przód.
  • #3 25 Feb 2009 23:12
    teodor2424
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Czyli co z tym saro niebieskim od GALA nic się nie da zrobić w Concercie??
    Ale w ogóle idzie jakoś uruchomić GALĘ na Concercie??

A i pociągnąłem nowe dwa kable prosto od licznika do radia CAN H i L
    No i podświetlenie po zmianie kodowania w liczniku na kanale 62 "1" zacząło świecić.
    Wszystko ok tylko niestety radio się wyłącza po 1 godzinie i RDS i tak się nie wyświetla na FISIE :/
    Co z tym można zrobić??
    Próbowałem podłączyć radio przez K-line ale wtedy jeszcze nie miałem podpiętych CANów i niestety się nie dało Vagiem wejść w Radio,
    czy do wejścia w kodowanie radia muszą być jednocześnie podłaczone K-line i CANY??
  • #4 26 Feb 2009 16:46
    DrIVeR_2
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Starą galle trzeba odłączyć, bo nowa idzie po canie.
    Ja podpiąłem linie K z radia do auta i mam komunikacje z radiem Chorus2
    wcześniej nie było. Najlepiej przekręcony kluczyk na zapłon i Vag-com, polski vag nie zawsze daje rade.
  • #5 26 Feb 2009 22:28
    teodor2424
    Level 10  
    Dzisiaj będę dokładał linię K do radia. To zobaczymy czy da radę się połaczyć.
    Kurcze tylko co trzeba zmienić w kodowaniu radia Concert żeby wyświetlało na FIS-e RDS z radia??

Bo to chyba też idzie po CANIE jak zresztą wszystko, Galę też chyba jakoś się uaktywnia przez kodowanie??
    Poradzisz coś??
    ps. Mam Vag-com i interface Viaken KKL USB

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

No to już nie wiem co się dzieje.
    Podłączyłem radio pod K-line i lipa, nie mam dalej połączenia z Radiem.

Jakieś pomysły??
    mam za to błąd w liczniku:

1302 Control Module for Telematic (J499)
    49-00 No Comunications

Co to może być??
  • #6 27 Feb 2009 11:12
    DrIVeR_2
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Co do fis to nie wiem, ponieważ chciałem w moim A8/97r pociągnąć can z licznika ale okazało sie ze nie mam can nigdzie :(
    Podpowiadam Ci to co samemu udało mi sie zrobić.
    Gala, podświetlenie, "+ po stacyjce" idzie po kanie, czyli musisz mieć tylko 2kable w kostce zasilającej, ewentualnie3 z linią K:
    Ja nie mam telematik więc nie pomogę.
    Jak w oryginalnej kostce Can są napięcia ok. 2.5V to wystarczy wpiąć i powinno działać...
  • #7 27 Feb 2009 12:13
    teodor2424
    Level 10  
    Dzięki kolego.
    Ale sam nie wiem co to ten Telematic??
    A podświetlenie mam tylko fis mi nie wyświetla i nie moge się połaczyć z radiem.
    Can chyba mam bo jak tylko podłączyłęm licnzik i radio canami to podświetlenie zadziałało.
    Tylko co z FAIS-em??
  • #8 25 Jun 2009 16:56
    teodor2424
    Level 10  
    No i dalej borykam się z tym problemem.
    Wymieniłem nawet Concerta na inny model ale nic nie dało.
    Dalej radyjko wyłacza się po godzinie i nie reaguje na kluczyk w stacyjce, no i nie ma nieszczęsnego RDS-u na FIS-ie :/
    Już nie wiem co to może być??
    Czy w Concert II trzeba też coś przekodować żeby wyświetlało na FIS-ie??
  • #9 25 Dec 2009 13:24
    patryk.zabrze
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem, czy To co napiszę Ci coś da, ale byc może. Jak dołożyłem full fis do mojego paska '04, wykonałem podłączenie trzema kablami z radia gamma V do licznika. Mimo to licznik dalej nie wyświetlał info z radia. Potrzebował jeszcze przekodowania na nawigacje. Dopiero jak wkodowałem obsługę nawigacji, informacje z radia pojawiły się na wyświetlaczu. Może tu masz podobnie.
  • #10 02 Jul 2012 18:45
    dunczyk336
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    ( prosze sie nie sugerowac strzalkami

Umnie jest tak podlaczone
    pin1 - kabel czerwono zielony
    pin2- dwa kable razem brązowo czerwone
    pin3- kabel niebiesko zielony
    pin4 - brak kabla
    pin5 - kabel bialo czarny
    pin6 - brak kabla
    pin9 - pomarańczowo zielony
    pin11 - pomaranczowo szary

Moje audi jest z 2003 roku podobno w tym roczniku jest juz can. Mam radio concert II ale jest podlączone jakos zle skoro idzie kabel bezposredio z plytki radia do podswietlania i sie wylcza co godzine. Jak to prawidlow podlaczyc tak jak bylo w orginale zeby wszystko ladnie pieknie gralo i wyswietlaly sie inormacje z radia na liczniku. Prosze jakiegos kolege zeby mi podal wlasciwy uklad kabli w tej kostce zeby to radio wlasciwie dzialalo jestem w stanie nawet postawic skrzynke zimnego piwa za to
  • #11 26 Oct 2012 12:49
    admirators
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Może się komuś przyda:
    Podłączenie
    z pinu radia CAN H do pinu 20 w niebieskiej kostce licznika
    z pinu radia CAN L do pinu 19 w niebieskiej kostce licznika
    Kodowanie:

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62
    +01 - Radio (Mehrausstattung)
    +02 - Telefon (Mehrausstattung)
    +04 - Navigation (Mehrausstattung)
    +08 - Telematik (Mehrausstattung)
    +16 - Kombiinstrument (nur codiert falls ein 2. Gerät verbaut wurde)
    czyli do liczby która wyjdzie w tym kanale dodać jeszcze 1
  • #12 23 Jun 2014 22:08
    marsik2003
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Wałkuję temat podłączenia radia Concert 2 do A4 2001, tylko u mnie rozpiska pinów niebieskiej kostki licznika wygląda tak;
    Cluster 3

Blue 32-Pin Multi-Pin Connector for Basic Functions
    1 - Terminal 15
    2 - Brake pad wear
    3 - Tachometer output 1
    4 - not occupied
    5 - Tank sensor
    6 - Tank warning OBD 2
    7 - Terminal 31 (sensor Ground (GND))
    8 - Coolant temperature
    9 - Terminal 31 (load Ground (GND))
    10 - Oil pressure 2 (high)
    11 - RPM signal
    12 - A/C shut-off
    13 - E-Gas/glow plug control
    14 - Level control
    15 - Terminal 58d
    16 - Trailer turn signal
    17 - High beam
    18 - Left turn signal
    19 - not occupied
    20 - Terminal 58s
    21 - Driver door contact
    22 - Low coolant
    23 - Terminal 30
    24 - Terminal 31 (load Ground (GND))
    25 - Consumption signal
    26 - Right parking light
    27 - Left parking light
    28 - Tachometer input
    29 - Brake
    30 - S-contact
    31 - Tachometer output 2
    32 - ESP/ASR
    ...czyli na 19-stym pinie u mnie nie było kabelka , więc jego dołożyłem ale radio dalej nie wyświetla informacji na fisie, brak podświetlenia przycisków, oraz nie wlącza się po włożeniu kluczyka ( oczywiście zrobiłem adaptacje na kanale 62) Czy może ktoś wie jak temu zaradzić?
  Search 4 million + Products
Browse Products