X
  • #1 31 Jan 2009 10:21
    kubala 12814
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam
    Mam problem z audi taki ze przy wcisnieciu pedału gazu to silnik wcale nie reaguje nie wchodzi na obroty. Zapala normalnie i wchodzi na 1000 obrotow i chodzi normalnie nie gasnie . Bylem w staci kontroli pojazdow i odczyt pedalu gazu jest prawidlowy, mechanik powiedzial ze to wina pompy wtrzskowej ale czy napewno prosze o pomoc bo nie znam sie na tym a regeneracia kosztuje sporo
  • #2 31 Jan 2009 11:04
    damcio151
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    przy jakich obrotach ? rozumiem, że po prostu wolno się wkręca tak ? był podpinany pod komputer - czy były robione logi ?
  • #3 31 Jan 2009 14:18
    kubala 12814
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    silnik pracuje na 1000 obrotow wogole nie wkreca sie nie ma zadnej reakcji na pedal gazu byl podpiety pod komputer ale nie wiem czy byly robione logi
  • #4 31 Jan 2009 15:35
    damcio151
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    i żadnego błedu nie ma na kompie ? dziwne trochę ... przeczyść n109 na początek , sprawdź czujniki na komputerze (temp.)
    skoro ECU sam podniósł obroty do 1000 i "olewa" pedał gazu to musi widzieć gdzieś poważniejszy błąd
  • #5 22 Dec 2009 00:41
    a6 163km
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Mam identyczne objawy, jeden mechanik powiedzial ze skrzynia , drugi , że elektronika - czy może wie Pan czym było to spowodowane w Pana samochodzie?
  • #6 22 Dec 2009 21:42
    piotrekb_tt
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    Sprawdź szczelność skrzynki w podszybiu po stronie kierowcy.Ja miałem przypadek w A6 ze woda wlatywała tamtędy i załewała kostki itp.Silnik wchodził na 1100obr/min i nie reagował na potenciometr gazu.Spróbuj jeszcze przed włączeniem zapłonu i odpaleniem silnika wcisnąć gaz i tak go trzymając spróbować odpalić(tylko rozgrzej motor zeby na zimnym silniku obroty nie weszły od razu na 5500obr)U mnie tak przynajmniej było:)Dojachałem takim sposobem 200km do domu :D
    Stało mi sie tak ze dwa razy w deszczowe dni więć to mnie naprowadziło na ta skrzynke.Wyjąłem ja, wyczyściłem, złożyłem na K+D i problem ustał.
  Search 4 million + Products
Browse Products