Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak podłączyć komputer pod Telewizor LCD

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Jak podłączyć komputer pod Telewizor LCD
Autor
Wiadomość
Lukashh
Poziom 15
Poziom 15

Post#1 Post autora tematu 31 Sty 2009 14:26   

Witam !

Mam TV Samsung LE37A656 i komputer z grafiką 8800GT Asusa z wyjściami DVI i jednym analogowym.

Kupiłem kabel HDMI z przejsciowką DVI HDMIbo takie wejscie ma ten tv , ma również analogowe PC jak do monitorow crt czyli VGA

Chcialem jednak mieć najlepszy obraz wiec podłączyłem komputer tym kablem.

Wyglądało to tak, że podlączylem przejsciowke DVI - HDMI do karty graficznej pozniej kabel HDMI do wejscia w tv HDMI.

I jest ok mam Obraz ale głosu brak.(jak wiadomo DVI jest bez dzwięku)

Co mam zrobić, żebym miał głos ? HDMI to cyfrowy przesył wizji i głosu ale pewnie nie ma głosu bo karta graficzna nie odpowiada za głos bo to DVI :).

Dlatego probowalem podłączyć kablem mini cinch do wejscia w TV ale glosu nadal nie ma. Pewnie dlatego, ze to wejscie jest sprzeżone z wejsciem VGA. I pewnie jakbym podlaczyl takim kablem to tv wykrywa, ze jest podlaczony VGA i tym samym odbiera sygnal z karty muzycznej.

Wiec nie wiem co zrobić zeby miec glos w telewizorze poprzez chincha ?

Prosze o pomoc.
Powrót do góry

lysy1980
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lublin

Post#2 31 Sty 2009 14:44pomocny post - solucja   

Re: Jak podłączyć komputer pod Telewizor LCD

Sprawdz najpierw w MENU telewizora czy nie ma opcji wyboru zrodla dzwieku przy HDMI.
Podlacz sam dzwiek i przelacz TV na wejscie HDMI - sprawdz czy sam dzwiek sie pojawi.

EDIT:

Patrzylem do instrukcji TV
Dzwiek analogowy dziala przy podpietym zlaczu HDMI2

Czy tak wyglada tylny panel Twojego TV?

Powrót do góry

Lukashh
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 31 Sty 2009 15:14   

lysy1980 napisał:
Sprawdz najpierw w MENU telewizora czy nie ma opcji wyboru zrodla dzwieku przy HDMI.
Podlacz sam dzwiek i przelacz TV na wejscie HDMI - sprawdz czy sam dzwiek sie pojawi.

EDIT:

Patrzylem do instrukcji TV
Dzwiek analogowy dziala przy podpietym zlaczu DVI in HDMI2

Czy tak wyglada tylny panel Twojego TV?

dokladnie tak.

gdzie znalazles ten obrazek ? :) i przeczytalbym opis do niego bo moja instrukcja gdzies zaginela.

Wyglada na to ze musialbym kupic kabel prowadzący z karty graficznej mini cinch do tego wejscia na 2 cinche. HDMI 2

Jak taki kabel bedzie wyglądał ? W marketach nic takiego nie znalazlem.
http://www.allegro.pl/item536902891_pro_prz_st_mini_jack_2_rca_cinch_150cm_30150.html
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2009 15:14   

Powrót do góry

lysy1980
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 31 Sty 2009 15:23   

Kabel taki jak podales w linku ale podlaczasz z karty dzwiekowej do wejscia w TV.

Obrazek pochodzi z instrukcji ze strony producenta w pdf instrukcja zajmuje ponad 100Mb
Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 31 Sty 2009 15:24   

Kabel MiniJack - 2xRCA
Powrót do góry

Lukashh
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 31 Sty 2009 15:28   

ok dzieki panowie za pomoc.

Co prawda probowalem podlaczyc w taki sposob dzwięk ale kablem od cyfrowki ale z jednym wyjciem cinch wiec nie bylo glosu, kupie kabel do tego odpowiedni wiec powinno pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2009 15:28   

Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 31 Sty 2009 15:40   

Możliwe że musisz przestawić w biosie komputera wyjście dźwięku z karty dźwiękowej z DVI/HDMI na D-Sub, jeśli miałeś wcześniej podłączonego kompa z monitorem kablem DVI oraz zmienić ustawienia w Windowsie.
TUTAJ podobny temat tylko z odwrotnym połączeniem.

Kupisz kabel MiniJack - 2xRCA to pokombinujesz, musi zadziałać :D
Powrót do góry

Lukashh
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 Post autora tematu 04 Lut 2009 11:07   

Witam ponownie.

Problem nadal występuje :/

Podlączam pod HDMI 2 i pod dwa wyjscia dla kabla audio z peceta i głosu nie mam w windowsie.

Np kiedy wejde do Biosa to glos jest - slysze szum glosnikow a kiedy wyciagne kabel z karty dzwiekowej i dotkne palcem styku slysze buczenie czyli jet ok.

Szum glosnikow jest do czasu uruchomienia windowsa. Czyli to musi byc wina ustawien windowsa. Ale gdzie zmienic ustawienia ?

W windowsie kiedy odlacze kabel jack i wloze w to wejscie sluchawki glos jest.

Jak podlącze komputer kablem analogowym wyjsciem chyba s-video pod wejscie oznaczone 2 na schemacie i odpowiednio w wejscia dla cinchów z kabla od karty dzwiekowej glos mam ale to analogowe wejscie video a wole ogladac filmy poprzez HDMI dla lepszej jakosci.
Powrót do góry

pudryssek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Sucha Beskidzka

Post#9 04 Lut 2009 11:37   

Wejdź w panel sterownia->dźwięki i urządzenia audio->zakładka audio-> i tutaj masz do wyboru źródła dźwięku które wychodzą z PC, jeśli zainstalowałeś wszystkie sterowniki do karty graficznej to będziesz mógł tam przełączyć się na grafikę i będziesz miał dźwięk. To sam musisz zrobić w TV, tzn, żeby pobierał dźwięk z HDMI.
Powrót do góry

lysy1980
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 04 Lut 2009 14:35   

Wiem z wlasnego doswiadczenia ze Radeony serii HD przesylaja dzwiek po HDMI i w menadzerze urzadzen Windows jest dodakowa karta dzwiekowa zgodna ze standardem High Definition Audio, jesli przy GeForce tez taka karta sie pojawia wystarczy ustawic ja jako urzadzenie domyslne w ustawieniach dzwieku w panelu sterowania i dzwiek poleci po HDMI.
Wiem tez ze jesli przelotka DVI-HDMI nie jest z zestawu karty moga byc problemy - przelotki od radeona HD4870 nie moge uzyc do Radeona HD2400XT w laptopie - obraz jest ale Catalyst wywala komunikat ze przelotka nie jest kompatybilna i dzwiek nie bedzie przesylany przez HDMI.
Powrót do góry

pit08
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 04 Lut 2009 16:05   

Dokładnie, u mnie to urządzenie nazywa się: Cyfrowe urządzenie wyjściowe (HDMI)

Moja karta to Radeon HD4850
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2009 16:05   

Powrót do góry

lysy1980
Poziom 21
Poziom 21

Post#12 04 Lut 2009 18:04   

Zapomnialem dodac, Lukassh u Ciebie TV nie chce się przelaczyc w odbior dzwieku analogowego bo prawdopodobnie identyfikuje ze dzwiek jest w HDMI, nie wiem jakie opcje sa teraz w panelu Nvidii ale popatrz czy jakos nie da sie wymusic trybu tylko DVI bez HDMI, ale podkreslam nie wiem jak to wyglada w panelu karty graficznej i czy da sie cos takiego zrobic.
Powrót do góry

Bernas02
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kłdzko

Post#13 11 Lut 2009 13:30   

Witam
Mam identyczny problem jak koledzy wyżej.
Posiadam Laptopa HP Pavilion dv6000 z kartą graficzną Geforce 8400M GS i telewizor LCD LG 42 5000. Laptop posiada jedno wyjście HDMI a tv 3 z tym ze jedno jest opisane jako DVI . Z uzyskaniem obrazu nie mam najmniejszego problemu (na wszystkich 3 wejściach HDMI) ale głosu w TV za żadne skarby świata nie mogę uzyskać. Może ktoś z was jest na tyle sprytny i zorientowany i podpowie mi co robię nie tak. A moze mój TV to taki złom że po prostu sie nie da :(
Powrót do góry

pudryssek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Sucha Beskidzka

Post#14 11 Lut 2009 15:49   

Bernas02: Przeczytaj mój post z tego tematu. Jak to zrobisz i nie będzie to wtedy tu pisz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Jak podłączyć komputer pod Telewizor LCD
Strona 1 z 1