Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 01 Lut 2009 13:57
    molanos
    Poziom 12  

Wygląda to tak, monitor raz startuje raz nie.CZeściej nie startuje:( Jak już odpali todziała do momentu wyłączenia komputera.Wymienilem kabel VGA , nic nie dało.Gdy ostatnio odpalił to na włączonym monitorze zaczelem sie bawić i wyciągałem i wsadzałem kabel VGA z gniazda monitora , za każdym razem odpalał , ale gdy wyciągnełem mu zasilanie i wsadziłem spowrotem to już echo , czarny ekran , dioda miga i informacja na ekranie POWER SAVING MODE.Nie jest to wina komputera iż komputer z innym monitorem z którym pracuje na codzień działa bez problemów.Przesyłam zdjęcie może ktoś napodkał podobny problem i powie co za element trzeba wymienić .. bede bardzo wdzieczny...zdjęcie poniżej .

LG Flatron L1715S komunikat POWER SAVING MODE

• #2 01 Lut 2009 14:06
    Pol-UK
    Poziom 29  

Proszę o dokonanie pomiarów na wyjściu z zasilacza w kierunku modułu VGA. Proszę podać wartości na forum. POZDRAWIAM

• #3 01 Lut 2009 14:42
    molanos
    Poziom 12  

Dziekuje za odpowiedz , ale zapomnialem napisac ze jest samoukiem i nie bardzo wiem gdzie jest moduł zasilacza i nawed gdzie to pomierzyć.Bede wdzieczny za poprowadzenie mnie za rekę iż jestem elektronikiem z zamiłowania i nie bardzo co mam zrobić , miernik oczywiście posiadam.Przesyłam zdjecia układu ,bede wdzieczny jak ktoś mi zaznaczy w którym miejscu mam to pomierzyć ....

• #4 01 Lut 2009 14:50
    matisblu
    Poziom 18  

Witam!
    Chodzi o to złącze ze zdjęcia, przy nim są podane wartości napięć na płytkę VGA

Powodzenia

• #5 01 Lut 2009 19:58
    molanos
    Poziom 12  

Dziekuje za odpowiedz.Z opisu wynika ze jest tam 5V i 12V , Czyli mam podłaczyć monitor do sieci i sprawdzić miernikiem te dwa napięcia , czy są takie same jak w opisie tak?.......Aha zapomnialem zapytać ,Czy muszę poskładać monitor do kupy ,zeby to sprawdzić,czy wystarczy że podepnę tą płytkę do sieci ??

Dodano po 4 [godziny] 41 [minuty]:

Sprawdziłem :) na wyjściu 13,89V oraz 4,97V.... POmierzyłem ale nie wiem co dalej :( proszę o pomoc ...co dalej ..

• #6 02 Lut 2009 23:17
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dalej to wymień te kondensatory zaznaczone na czerwono z góry.:idea:

• #7 03 Lut 2009 09:01
    molanos
    Poziom 12  

Dzieki Panowie za podpowiedzi , już sobie poradziłem z tematem , monitor działa bez problemów :) ....przelutowałmem jakiegoś scalaka na płycie zasilacza , złożyłem i działa :) ..

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty