X

czas pracy lodówki

02 Feb 2009 18:40 KUkusyp
  • #1 02 Feb 2009 18:40
    kusyp
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Mam lodówkę Bosch kgn 36a91 i mam zastrzeżenia co do kultury pracy ale głównie zwróciłam uwagę na czas pracy agregatu. Agregat pracuje około 30min i stop na około 30min i tak w kółko. Noc czy dzień bez zmian. Czy to normalne? Serwis twierdzy że to norma.
    przy okazji inne spostrzeżenia:
    Dodatkowo pomiar temperatury na termometrze wsadzonym do środka pokazuje inne wskazania niż na wskaźniku. Najzimniej w chłodziarce to 4stopnie gdy na wskaźniku jest 2 (odpowiednio wskaźnik/termometr 2/4; 4/6; 5/7 ; 6/8; 8/10.
    No i praca samej lodówki - głośna -szczególnie jak się uruchamia- ale nie zawsze. Jakieś 30 60 sek zanim agregat się "rozbuja", a i normalna praca nie należy do cichych.

Walczę z serwisem, ale dla nich to wszystko w normie.
    Więc po co gwarancja?

Może ma ktoś podobne doświadczenia?
    Pozdrawiam
  • #2 02 Feb 2009 20:16
    kierbedz4
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Temperatura w komorze lodówki 4 stopnie jest prawidłowa i dotyczy to większości lodówek.Częstotliwość załączania jest uzależniona jak często tą lodówkę otwierasz i na jaki długi okres a nawet jest uzależniona od panującej temperatury otoczenia w kuchni.Lodówka często się załącza w zależności od nastawy termostatu.Ustaw gałkę termostatu na na nieco wyższe schłodzenie,nieco dłużej pochodzi ale za to dłuższy jest jej czas postoju.
  • #3 02 Feb 2009 20:20
    lidmar
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    lodówka jest sprawna i nie masz o co walczyć
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products