Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Skoda Felicja 1.6 - nie odpala jak zimna.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Skoda Felicja 1.6 - nie odpala jak zimna.
Autor
Wiadomość
m.Mirek25
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Katowice

Post#1 Post autora tematu 02 Lut 2009 19:59   

Skoda Felicja 1.6 - nie odpala jak zimna.

Od dwóch lat mam Skodę Felicje silnik 1.6 MP . Mam problem z odpalaniem jej przy minusowych temperaturach, zwłaszcza teraz w zimę. Rano nie chce mi odpalić a akumulator kręci, jak już uda się odpalić chodzi cały dzień bez problemu.Ten sam Problem pojawia sie następnego dnia rano. Zaholowałem go do serwisu, stwierdzili,że to czujnik Hala. Po dwóch tygodniach jednak problem znowu się ponowił. Wymieniłem filtr paliwa,świece i przewody NW, wyczyściłem zbiornik paliwa. To nie pomogło. Ten problem występuje tylko zimą . Proszę o pomoc bo na serwis już mnie nie stać.

z góry bardzo dziękuje .
Powrót do góry

kazczap
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 02 Lut 2009 21:56   

Re: Skoda Felicja 1.6 - nie odpala jak zimna.

Sprawdzić trzeba czy przy kręceniu rozrusznikiem jest dawana iskra na świece i czy dochodzi w tym momencie napięcie baterii na plus aparatu zapłonowego.Skoro wcześniej "padł"czujnik Halla i był wymieniany w serwisie ,to można spróbować zareklamować naprawę -może podłączą VAGa i będzie wszystko wiadomo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2009 21:56   

Powrót do góry

m.Mirek25
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 03 Lut 2009 13:14   

sprawdzałem, w czasie kręcenia iskry nie było na świecach.

dziękuje.
Powrót do góry

enauto
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#4 03 Lut 2009 14:00   

Najczęstszą przyczyną jest zespół cewki. Koszt nowej zależnie od tego jak się chińczyk cenił od 150 pln do ok. 300 pln za oryginał. Jak masz możliwość to pożycz od jakiegoś autka z grupy VAG na kilka dni.
Powrót do góry

m.Mirek25
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 03 Lut 2009 14:21   

cewka zapłonowa też była wymieniana .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2009 14:21   

Powrót do góry

Michu10
Moderator na urlopie...
Moderator na urlopie...

Miasto: Wolsztyn

Post#6 03 Lut 2009 14:41   

A sygnał z czujnika na wale wychodzi ? Oscyloskop do ręki i pomiar woltów od 0V do 5V. Jeśli brak to umarł.
Powrót do góry

enauto
Poziom 20
Poziom 20

Post#7 03 Lut 2009 16:35   

kazczap napisał:
Sprawdzić trzeba czy przy kręceniu rozrusznikiem jest dawana iskra na świece i czy dochodzi w tym momencie napięcie baterii na plus aparatu zapłonowego. Skoro wcześniej "padł"czujnik Halla i był wymieniany w serwisie ,to można spróbować zareklamować naprawę -może podłączą VAGa i będzie wszystko wiadomo.

A to sprawdzałeś ?
Powrót do góry

m.Mirek25
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 03 Lut 2009 20:50   

Jutro jadę do serwisu z reklamacją. Zobaczę co mi tam powiedzą, dzis nie ma temp. minusowej to mi odpaliła ;)

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

iskre na swiecy sprawdziłem , nie było jej w czasie kręcenia,a czy napiecie do aparatu zapłonowego na plus dochodzi to nie wiem .. bo nie mam pojecia jak to sie sprawdza..
Powrót do góry

m.Mirek25
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 09 Lut 2009 13:50   

mam wielką prośbę . czy może mi ktoś powiedzieć ile powinien wynosic kąt nachylenia przepustnicy ? ponieważ było 4% a mechanik przestawił go na 8% i wydaje się mi że teraz chodzi non stop na ssaniu . z góry dziękuję
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2009 13:50   

Powrót do góry

enduro47
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 15 Lut 2009 19:08   

Spróbuj trochę innej metody odpalania, włącz rozrusznik na około 5s i puść kluczyk zwróć uwagę czy w momencie puszczania kluczyka silnik odpala, jeśli tak jest świadczy to , ze w momencie gdy rozrusznik pracuje jest za niskie napięcie na cewce zapłonowej. Przyczyną mogą być wypalone styki w stacyjce lub rozrusznik pobiera za dużo prądu.
Powrót do góry

m.Mirek25
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 16 Lut 2009 10:34   

ok. tylko jak narazie stoi w serwisie od czwartku. i nie mogą znależć przyczyny .
Powrót do góry

dj.max7
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Biłgoraj

Post#12 16 Lut 2009 15:40   

To co to za serwis jak nie potrafią samochodu naprawić :?: przy kręceniu rozrusznikiem niech sprawdzą napięcie lub sam sprawdź
miałem taki przypadek w lanosie jak było zimno nie chciał wo gule odpalić akumulator był już na wykończeniu i napięcie za bardzo siadało przy odpalaniu, nie wiem w jakim stanie jest twój akumulator i ile ma lat ale sprawdź na innym dobrym akumulatorze pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Skoda Felicja 1.6 - nie odpala jak zimna.
Strona 1 z 1