X

hp dv7 1150ew sterowniki pod xp

03 Feb 2009 15:51 BIbioly27
  • #1 03 Feb 2009 15:51
    bioly27
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    witam

jest mozliwosc zmiany visty na xp w tym laptopie? przy instalacji wywala ze nie ma sterownika domyslam sie ze chodzi o dysk sata i tez nie mam pojecia czy to trzeba wgrac jakis sterownik czy zmienic w biosie no i czy sa sterowniki pod xp prosze o pomoc bo ta vista to jakas tragedia :cry:
  • #2 03 Feb 2009 16:14
    KGS
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Witam! Oczywiście,że jest.Jednak wymaga to trochę pracy i zachodu.Proponuję obczytać najpierw ten temat :To view the material on this forum you must be logged in.
  • #3 03 Feb 2009 17:06
    bioly27
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    temat obczytany ale jedynie co zrozumilem to to ze trzeba dograc do xp sterownik sata2 sciaglem ten sterowni z tego tematu tylko nie pisze jaki dograc a nie mam mozliwosci tak jak kolega dogrywac z dyskietki chyba ze z pendriva sie da?
  • #4 03 Feb 2009 18:03
    KGS
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Tego (pendriva) nie testowałem.Po prostu za pomocą nlite zintegrowałem płytę instalacyjną XP z tym sterownikiem SATA oraz z dodatkiem SP3.W którymś z tematów związanych z tymi laptopami był link na stronę z przygotowaniem pendriva jako dyskietki.Doradzam przeczytanie wątków na temat sterów do dźwięku i grafiki.Najlepiej ściągnąć je zawczasu ze strony HP i to za pomocą oprogramowania do aktualizacji,które dołączył HP do tego sprzętu.No i oczywiście poprawka(o której tam pisałem) do karty dźwiękowej.Jest też taki wątek :To view the material on this forum you must be logged in.
    Powodzenia!
  • #5 03 Feb 2009 18:37
    bioly27
    Level 10  
    ok mniej wiecej juz wiem jak to zrobic tylko jeszcze pytanie czy w razie jakiejkolwiek "awari" laptopa traci sie gwarancje producenta?
  • #6 03 Feb 2009 19:03
    KGS
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Aby uniknąć problemów gwarancyjnych NIE radzę ruszać partycji Recovery.Tzn. Należy nakazać instalatorowi Windows XP by zainstalował system na dysku C: tj. ta większa partycja.Jeżeli Recovery pozostanie nie ruszona,to w przypadku awarii sprzętowej przywracamy (o ile usterka na to pozwala) Vistę i oddajemy laptop do ew. naprawy.Doradzam jednak najpierw nagranie płyty DVD zawierającej oryginalną Vistę i umożliwiającej przywrócenie systemu w takim stanie jak laptop był kupiony.O tym jak to zrobić jest spory rozdział w dokumentacji wręczanej przy zakupie.Wg. mętnych zapewnień HP zmiana(powrót do XP) systemu nie ma wpływu na gwarancję sprzętową.Uwaga! o gwarancji na baterię można zapomnieć i to nie z powodu XP.Pozdrawiam!
  • #7 03 Feb 2009 19:18
    bioly27
    Level 10  
    to nie moj laptop ja na szczescie skusilem sie na acera hehe i jestem z tego powodu bardzo szczesliwy kolega nagral jakies dwie plyty dvd z vista i ma podzielony dysk na dwie partycje po 250 gb wiec mysle by wgrac na dysk d i nie ruszac dysku systemowego jemu to nie bedzie przeszkadzac ze ma dwa systemy
  • #8 03 Feb 2009 19:30
    KGS
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Będzie trochę zabawy z boot managerem.Teoretycznie najpierw powinien być zainstalowany system starszy czyli XP.Oczywiście jest możliwa odwrotna kolejność,tyle że więcej zabawy z plikami startowymi.XP nadpisze Boot sektor ładujący na HDD.Nie pamiętam który to był numer,ale opisywaną dokładnie tą procedurę w PC Formacie.Na naszym forum też spotkałem takie opisy.
  • #9 03 Feb 2009 19:49
    bioly27
    Level 10  
    z tego co sie dowiedzialem teraz to ma 3 partycje czyli osobna recovery z vista tej nie bede ruszal zainstaluje na partycji c usuna viste :-) zintegrowalem juz winde z serwis pack3 i tymi sterownikami sata sciaglem ze strony nvidi sterownik do tego laptopa wersja (beta oczywiscie) no ireszte sterownikow ze strony hp tylko nie umiem znalezc sterow do karty dzwiekowej i nie wiem czy bedzie to nvidia hd audio bus czy jakas inna moze realtek ac97 ja tak wcislem do mojego acera i hula wiec moze u niego tez pojdzie w koncu to uniwersalny sterownik?
  • #10 03 Feb 2009 20:02
    KGS
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli jest tam jeszcze Vista to proponuję w systemie(manager urządzeń) obadać co to dokładnie za karta,ale jeśli mnie stary mózg nie myli to jest to HD AUDIO f-my Conexant.Drivery v.7.60 mają jakieś 1.30 MB.Mam to nawet jeszcze na dysku więc mogłem sprawdzić.Jako pierwszy należy wgrać sterownik chipsetu potem grafikę,poprawkę kb888111-a raczej z jej katalogu (PL) kb835221 i dopiero drivery audio.
  • #11 03 Feb 2009 20:23
    bioly27
    Level 10  
    ok sprawdze jezeli mozesz to wrzuc na rapida te stery co napisales oprocz grafiki bo mam i wielkie dzieki za pomoc napisze jak poszlo hehe mam nadzieje ze pojdzie dobrze
  • #12 04 Feb 2009 04:05
    bioly27
    Level 10  
    wielkie dzieki moze uda ci sie wrzucic mi na e-maila reniawalus(malpa)poczta.fm jak nie to moze na serwer "odsiebie" i jeszcze raz dzieki
  • #13 04 Feb 2009 19:17
    bioly27
    Level 10  
    ta karta to jednak ta conexant dzieki wielkie juz mam chyba wszystkie stery mysle ze sie uda pozdrawiam
  • #14 07 Feb 2009 16:09
    bioly27
    Level 10  
    Witam po 3 dniach wgrywania roznych xp nawet kilka sciaglismy z zapewnieniami ze sa tam stery sata do hp nie dalo rady tego ruszyc ciagle blad 0000007B moze to byc ze windows byl nagrywany na plyte dvd a nie cd?
  • #15 11 Feb 2009 15:23
    snowrider22
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    sorry jeśli palne głupotę, ale czy te stery będa pasić do dv7 1080?

pytam bo widziałem że wiele ze sterów do dv7 jest wspólnych
  • #16 11 Feb 2009 15:41
    KGS
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Witam! HP się specjalnie nie wysila jeśli chodzi o różnorodność podzespołów wewnętrznych laptopów z poszczególnych serii.Przynajmniej część sterowników z linków powyżej spokojnie powinna podejść (sprawdzone w praktyce).Proszę tylko pamiętać o poprawce UAA do dźwięku oraz o właściwych sterownikach do grafiki. :D
  • #17 11 Feb 2009 16:24
    snowrider22
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    KGS wrote:
    Witam! HP się specjalnie nie wysila jeśli chodzi o różnorodność podzespołów wewnętrznych laptopów z poszczególnych serii.Przynajmniej część sterowników z linków powyżej spokojnie powinna podejść (sprawdzone w praktyce).Proszę tylko pamiętać o poprawce UAA do dźwięku oraz o właściwych sterownikach do grafiki. :D

no właśnie...

jeśli chodzi o grafikę to sobie poradziłem, ale nie mam zielonego pojęcia jak ruszyć dźwięk.

no i brakuje mi sterów do czytnika linii papilarnych
  • #18 11 Feb 2009 16:27
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Jeśli nie masz XP z SP3 to musisz zainstalować poprawkę UAA jak już napisał wyżej kolega, a dopiero później brać się za dźwięk.
  • #19 11 Feb 2009 17:17
    KGS
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Czytnik linii papilarnych driver XP powinien podejść taki :
    Validity Fingerprint Sensor Driver To view the material on this forum you must be logged in.
    lub ew. ten : To view the material on this forum you must be logged in.
    :D
  • #20 11 Feb 2009 20:20
    snowrider22
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    KGS wrote:
    Czytnik linii papilarnych driver XP powinien podejść taki :
    Validity Fingerprint Sensor Driver To view the material on this forum you must be logged in.
    lub ew. ten : To view the material on this forum you must be logged in.
    :D

i one pójda na dv7 1080? bo aktualnie w viscie potrzeba dwa ze strony hp ściągnać żeby się czytnik uruchomił
  • #21 11 Feb 2009 20:41
    KGS
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Proszę rzucić okiem na ten temat :To view the material on this forum you must be logged in.
    i To view the material on this forum you must be logged in.

Powinno to sprawę wyjaśnić. Pozdrawiam! :D
  • #22 11 Feb 2009 20:45
    snowrider22
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    mam jeszcze jedno pytanko...

czy product key z XP home edition uruchomie profesjonala?
  • #23 11 Feb 2009 20:57
    KGS
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Chyba nie.MX7.
  • #24 11 Feb 2009 20:57
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    snowrider22 wrote:
    czy product key z XP home edition uruchomie profesjonala?

Nie.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products