Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty
Autor
Wiadomość
123456SM
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 04 Lut 2009 14:45   

Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty

Witam,
kupiłem laptopa,z oryginalnym windowsem xp,mam tylko naklejke z licencja windowsa,a nie mam płyty,muszę wgrać na nowo windowsa,i jak to zrobić,nie mając płyty,czy gdzieś ten windows jest wgrany w laptopie?
Gdzie to znaleźć?

Przeniosłem z Komputery Software
Ari2k5

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2009 14:45   

Powrót do góry

masterrtronic
Poziom 10
Poziom 10

Post#2 04 Lut 2009 14:48   

Re: Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty

Sprawdź czy masz partycje serwisową to raz ..dwa płytę ściągniesz z netu, o oryginalności decyduje klucz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2009 14:48   

Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#3 04 Lut 2009 14:51   

123456SM napisał:

Gdzie to znaleźć?

W manualu - pewnie będzie razem ze wskazaniem, który klawisz przy starcie wcisnąć, by procedurę uruchomić.
Pamiętać tylko musisz, że użycie recovery przywróci konfigurację fabryczną programów, a czasem i partycji i stracisz wszystkie dane.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2009 14:51   

Powrót do góry

zimon
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: głogów

Post#4 04 Lut 2009 14:57   

przeważnie jest tak że trzeba wykonać kopię całego systemu na płyty zaraz po zakupie.
Nie wiem jakiego laptopa masz ale w przypadku lenovo wygląda to tak:
Start->Programy->Lenovo Care->Create Revovery Media
Po uruchomieniu tego oprogramowania należy wybrać opcję "Create a set of product recovery disks now". Pierwsza płyta będzie bootowalna i będzie pozwalać na uruchomienie oprogramowania do odzyskiwania systemu nawet gdy dysk zostanie sformatowany. Pozostałe płyty będą zawierać obraz systemu wraz z driverami i aplikacjami preinstalowanymi.

Chociaż lepiej wgrać nowego windowsa, bo po co zaśmiecać kompa niepotrzebnymi programiami oferowanymi przy zakupie z systemem.
Niestety musisz go skąś wziać bo masz tylko licencje na winsdows a nie windowsa do instalowania.
Powrót do góry

123456SM
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 04 Lut 2009 15:02   

Laptop Toshiba

zimon napisał:
przeważnie jest tak że trzeba wykonać kopię całego systemu na płyty zaraz po zakupie.
Nie wiem jakiego laptopa masz ale w przypadku lenovo wygląda to tak:
Start->Programy->Lenovo Care->Create Revovery Media
Po uruchomieniu tego oprogramowania należy wybrać opcję "Create a set of product recovery disks now". Pierwsza płyta będzie bootowalna i będzie pozwalać na uruchomienie oprogramowania do odzyskiwania systemu nawet gdy dysk zostanie sformatowany. Pozostałe płyty będą zawierać obraz systemu wraz z driverami i aplikacjami preinstalowanymi.

Chociaż lepiej wgrać nowego windowsa, bo po co zaśmiecać kompa niepotrzebnymi programiami oferowanymi przy zakupie z systemem.
Niestety musisz go skąś wziać bo masz tylko licencje na winsdows a nie windowsa do instalowania.

Powrót do góry

zimon
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: głogów

Post#6 04 Lut 2009 16:10   

a w systemie już taki bałagan że musisz od nowa instalować, czy co? Bo jeżeli nie zrobiłeś kopii systemu wcześniej, a teraz już coś system szwankuje, to robienie jego kopii mija z celem.
Poprostu zainstaluj z płyty nowy system
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2009 16:10   

Powrót do góry

marek003
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#7 04 Lut 2009 19:15   

Jeżeli nic nie kombinowałeś (a to Toshiba)
Przydało by się żebyś zrobił płytę recorvery (czy coś w tym stylu).
Toshiba wszystkim instaluje program do stworzenia takiej płyty w razie uszkodzenia systemu.
W Moje programy wejdź w narzędzia toshiby i odszukaj (w tej chwili ci nie powiem nazwy - nie mam toshiby przed sobą) stwórz płytę recorvery czy odzyskiwania - coś w tym stylu (potrzebny będzie minimum jeden DVD).
I stwórz na przyszłość taką płytę.

Możesz też odtworzyć system wciskając przy rozruchu F11 (ale zapewne stracisz wszystkie dane więc zrób ich kopie) pod warunkiem że nie usunąłeś ukrytej partycji i nie kombinowałeś przy MBR dysku.

Aha i ta płyta nie robi teraźniejszej kopi systemu tylko tą początkową jaką miałeś zaraz po kupieniu.

Ale radzę również poczytać o tym w instrukcji obsługi do tej Toshiby powinieneś ją mieć a tam jest wszystko krok po kroku co robić..

Na marginesie dodam że nie koniecznie klucz z laptopa będzie się zgadzał z dystybucją windy ściągniętą z XP. Radzę jeżeli jest możliwość odzyskać system z ukrytej partycji tak jak wspomniałem .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty
Strona 1 z 1