Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 04 Lut 2009 14:45
    123456SM
    Poziom 2  

Witam,
    kupiłem laptopa,z oryginalnym windowsem xp,mam tylko naklejke z licencja windowsa,a nie mam płyty,muszę wgrać na nowo windowsa,i jak to zrobić,nie mając płyty,czy gdzieś ten windows jest wgrany w laptopie?
    Gdzie to znaleźć?

Przeniosłem z Komputery Software
    Ari2k5

• #2 04 Lut 2009 14:48
    masterrtronic
    Poziom 12  

Sprawdź czy masz partycje serwisową to raz ..dwa płytę ściągniesz z netu, o oryginalności decyduje klucz.

• #3 04 Lut 2009 14:51
    Matuzalem
    Poziom 43  

123456SM napisał:

Gdzie to znaleźć?

W manualu - pewnie będzie razem ze wskazaniem, który klawisz przy starcie wcisnąć, by procedurę uruchomić.
    Pamiętać tylko musisz, że użycie recovery przywróci konfigurację fabryczną programów, a czasem i partycji i stracisz wszystkie dane.

• #4 04 Lut 2009 14:57
    zimon
    Poziom 13  

przeważnie jest tak że trzeba wykonać kopię całego systemu na płyty zaraz po zakupie.
    Nie wiem jakiego laptopa masz ale w przypadku lenovo wygląda to tak:
    Start->Programy->Lenovo Care->Create Revovery Media
    Po uruchomieniu tego oprogramowania należy wybrać opcję "Create a set of product recovery disks now". Pierwsza płyta będzie bootowalna i będzie pozwalać na uruchomienie oprogramowania do odzyskiwania systemu nawet gdy dysk zostanie sformatowany. Pozostałe płyty będą zawierać obraz systemu wraz z driverami i aplikacjami preinstalowanymi.

Chociaż lepiej wgrać nowego windowsa, bo po co zaśmiecać kompa niepotrzebnymi programiami oferowanymi przy zakupie z systemem.
    Niestety musisz go skąś wziać bo masz tylko licencje na winsdows a nie windowsa do instalowania.

• #5 04 Lut 2009 15:02
    123456SM
    Poziom 2  

Laptop Toshiba

zimon napisał:
    przeważnie jest tak że trzeba wykonać kopię całego systemu na płyty zaraz po zakupie.
    Nie wiem jakiego laptopa masz ale w przypadku lenovo wygląda to tak:
    Start->Programy->Lenovo Care->Create Revovery Media
    Po uruchomieniu tego oprogramowania należy wybrać opcję "Create a set of product recovery disks now". Pierwsza płyta będzie bootowalna i będzie pozwalać na uruchomienie oprogramowania do odzyskiwania systemu nawet gdy dysk zostanie sformatowany. Pozostałe płyty będą zawierać obraz systemu wraz z driverami i aplikacjami preinstalowanymi.

Chociaż lepiej wgrać nowego windowsa, bo po co zaśmiecać kompa niepotrzebnymi programiami oferowanymi przy zakupie z systemem.
    Niestety musisz go skąś wziać bo masz tylko licencje na winsdows a nie windowsa do instalowania.

• #6 04 Lut 2009 16:10
    zimon
    Poziom 13  

a w systemie już taki bałagan że musisz od nowa instalować, czy co? Bo jeżeli nie zrobiłeś kopii systemu wcześniej, a teraz już coś system szwankuje, to robienie jego kopii mija z celem.
    Poprostu zainstaluj z płyty nowy system

• #7 04 Lut 2009 19:15
    marek003
    Poziom 39  

Jeżeli nic nie kombinowałeś (a to Toshiba)
    Przydało by się żebyś zrobił płytę recorvery (czy coś w tym stylu).
    Toshiba wszystkim instaluje program do stworzenia takiej płyty w razie uszkodzenia systemu.
    W Moje programy wejdź w narzędzia toshiby i odszukaj (w tej chwili ci nie powiem nazwy - nie mam toshiby przed sobą) stwórz płytę recorvery czy odzyskiwania - coś w tym stylu (potrzebny będzie minimum jeden DVD).
    I stwórz na przyszłość taką płytę.

Możesz też odtworzyć system wciskając przy rozruchu F11 (ale zapewne stracisz wszystkie dane więc zrób ich kopie) pod warunkiem że nie usunąłeś ukrytej partycji i nie kombinowałeś przy MBR dysku.

Aha i ta płyta nie robi teraźniejszej kopi systemu tylko tą początkową jaką miałeś zaraz po kupieniu.

Ale radzę również poczytać o tym w instrukcji obsługi do tej Toshiby powinieneś ją mieć a tam jest wszystko krok po kroku co robić..

Na marginesie dodam że nie koniecznie klucz z laptopa będzie się zgadzał z dystybucją windy ściągniętą z XP. Radzę jeżeli jest możliwość odzyskać system z ukrytej partycji tak jak wspomniałem .

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty