Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computers Laptops Software -> Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty
Author
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post from the author of the topic 04 Feb 2009 14:45   

Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty

Witam,
kupiłem laptopa,z oryginalnym windowsem xp,mam tylko naklejke z licencja windowsa,a nie mam płyty,muszę wgrać na nowo windowsa,i jak to zrobić,nie mając płyty,czy gdzieś ten windows jest wgrany w laptopie?
Gdzie to znaleźć?

Przeniosłem z Komputery Software
Ari2k5

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Feb 2009 14:45   

Back to top

masterrtronic
Poziom 10
Poziom 10

Post#2 04 Feb 2009 14:48   

Re: Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty

Sprawdź czy masz partycje serwisową to raz ..dwa płytę ściągniesz z netu, o oryginalności decyduje klucz.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Feb 2009 14:48   

Back to top

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Post#3 04 Feb 2009 14:51   

123456SM wrote:

Gdzie to znaleźć?

W manualu - pewnie będzie razem ze wskazaniem, który klawisz przy starcie wcisnąć, by procedurę uruchomić.
Pamiętać tylko musisz, że użycie recovery przywróci konfigurację fabryczną programów, a czasem i partycji i stracisz wszystkie dane.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Feb 2009 14:51   

Back to top

zimon
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 04 Feb 2009 14:57   

przeważnie jest tak że trzeba wykonać kopię całego systemu na płyty zaraz po zakupie.
Nie wiem jakiego laptopa masz ale w przypadku lenovo wygląda to tak:
Start->Programy->Lenovo Care->Create Revovery Media
Po uruchomieniu tego oprogramowania należy wybrać opcję "Create a set of product recovery disks now". Pierwsza płyta będzie bootowalna i będzie pozwalać na uruchomienie oprogramowania do odzyskiwania systemu nawet gdy dysk zostanie sformatowany. Pozostałe płyty będą zawierać obraz systemu wraz z driverami i aplikacjami preinstalowanymi.

Chociaż lepiej wgrać nowego windowsa, bo po co zaśmiecać kompa niepotrzebnymi programiami oferowanymi przy zakupie z systemem.
Niestety musisz go skąś wziać bo masz tylko licencje na winsdows a nie windowsa do instalowania.

Helpful message? + -

Back to top

123456SM
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post from the author of the topic 04 Feb 2009 15:02   

Laptop Toshiba

zimon wrote:
przeważnie jest tak że trzeba wykonać kopię całego systemu na płyty zaraz po zakupie.
Nie wiem jakiego laptopa masz ale w przypadku lenovo wygląda to tak:
Start->Programy->Lenovo Care->Create Revovery Media
Po uruchomieniu tego oprogramowania należy wybrać opcję "Create a set of product recovery disks now". Pierwsza płyta będzie bootowalna i będzie pozwalać na uruchomienie oprogramowania do odzyskiwania systemu nawet gdy dysk zostanie sformatowany. Pozostałe płyty będą zawierać obraz systemu wraz z driverami i aplikacjami preinstalowanymi.

Chociaż lepiej wgrać nowego windowsa, bo po co zaśmiecać kompa niepotrzebnymi programiami oferowanymi przy zakupie z systemem.
Niestety musisz go skąś wziać bo masz tylko licencje na winsdows a nie windowsa do instalowania.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Feb 2009 15:02   

Back to top

zimon
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 04 Feb 2009 16:10   

a w systemie już taki bałagan że musisz od nowa instalować, czy co? Bo jeżeli nie zrobiłeś kopii systemu wcześniej, a teraz już coś system szwankuje, to robienie jego kopii mija z celem.
Poprostu zainstaluj z płyty nowy system

Helpful message? + -

Back to top

marek003
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 04 Feb 2009 19:15   

Jeżeli nic nie kombinowałeś (a to Toshiba)
Przydało by się żebyś zrobił płytę recorvery (czy coś w tym stylu).
Toshiba wszystkim instaluje program do stworzenia takiej płyty w razie uszkodzenia systemu.
W Moje programy wejdź w narzędzia toshiby i odszukaj (w tej chwili ci nie powiem nazwy - nie mam toshiby przed sobą) stwórz płytę recorvery czy odzyskiwania - coś w tym stylu (potrzebny będzie minimum jeden DVD).
I stwórz na przyszłość taką płytę.

Możesz też odtworzyć system wciskając przy rozruchu F11 (ale zapewne stracisz wszystkie dane więc zrób ich kopie) pod warunkiem że nie usunąłeś ukrytej partycji i nie kombinowałeś przy MBR dysku.

Aha i ta płyta nie robi teraźniejszej kopi systemu tylko tą początkową jaką miałeś zaraz po kupieniu.

Ale radzę również poczytać o tym w instrukcji obsługi do tej Toshiby powinieneś ją mieć a tam jest wszystko krok po kroku co robić..

Na marginesie dodam że nie koniecznie klucz z laptopa będzie się zgadzał z dystybucją windy ściągniętą z XP. Radzę jeżeli jest możliwość odzyskać system z ukrytej partycji tak jak wspomniałem .

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computers Laptops Software -> Jak zainstalować windowsa na laptopie,nie mając płyty
Page 1 of 1
Similar topics
jak zainstalować windowsa na laptopie bez czytnika cd?? (9)
Jak zainstalować Windowsa na laptopie Lenovo R60? (11)
Jak zainstalować Windowsa XP zamist Visty w laptopie Toshiba (3)
Nie mogę zainstalować windowsa xp na nowym laptopie (5)
Asus x53e - Nie jestem w stanie zainstalować Windowsa na laptopie. (3)
Jak zainstalować windowsa na laptopie acer Acer 5336 (4)
pomóżcie zainstalować windowsa na Laptopie Amilo Pro8010D. (1)
Czy z płyty upgradującej można zainstalować od razu Windowsa (5)
Jak zainstalować Windowsa nie mają dostępu do BIOSu (5)
Instalacja świeżego Windowsa Vista na laptopie z płyty. (3)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.043 seconds

elektroda.pl topic RSS feed