Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z "CHECK" samochodu HYUNDAI - Accent

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Problem z "CHECK" samochodu HYUNDAI - Accent
Autor
Wiadomość
LORDGIMM
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Bartoszyce

Post#1 Post autora tematu 05 Lut 2009 13:38   

Problem z "CHECK" samochodu HYUNDAI - Accent

Mam następujący problem w moim samochodzie HYUNDAI Accent rocznik 2000 pojemność 1341 cc posiadam go od nowego z salonu zapala się lampka CHECK zaczeła się zapalać po przebiegu około 40000 km. po resetowaniu komputera gaśnie i po ponownym przejechaniu około 100 do 300 km. ponownie się zapala. CHECK zawsze zapala się na postoju somochód jest wtedy na wolnych obrotach stojąc np. na światłach z samochodem nic się nie dzieje poprostu lampka sie zapali silnik pracuje normalnie żadnego zachwiania w jego pracy żużycie paliwa normalne tj około 6.5 do 7 litrów w jezdzie mieszanej tj. miasto i po za nim, obroty wolne nie zmieniają się tj tak jakby lampkę zapalić jakimś włącznikiem. Z powyzszym problemem byłem w serwisie samochodu HYUNAI gdzie powyzszy problem był sprawdzany na komputerze nie wykryto żadnej usterki ani wady był sprawdzany na obrotach i bez w dwóch różnych salonach trzykrotnie a jednym salonie dwukrotnie w jednym przypadku podejrzewano wadliwe paliwo jezdżę na paliwie 95 po zmianie na 98 powyzszy problem nadal występuje po zmianie stacji CPN na inną nic się nie zmieniło. Silnik pracuje na palącym się CHECK normalnie i nic się nie dzieje, w salonie powiedziano mi że na palącym się CHECK można jezdzić,a przecież silnik pracuje wg mnie w trybie awaryjnym to już trwa od dłuższego czasu nie wiem co może być tego przyczyną moja wiedza aż tak dalego nie sięga i nie wiem jak tą wadę usunąc bo jakaś przyczyna musi być. Za jakąkolwiek radę będę bardzo wdzięczny. Z poważaniwm.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lut 2009 13:38   

Powrót do góry

Michal_WWL
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wołomin

Post#2 29 Maj 2009 14:08   

Re: Problem z "CHECK" samochodu HYUNDAI - Accent

To dość częsty błąd w Accentach własnie z roku 2000 i 2001. Winowajcą na 90% jest zabrudzony przepływomierz.
Czy zauwazyłeś że przy wiekszych prędkościach, około 100km/h brakuje mocy przy wyprzedzaniu i dźwiek na wolnych obrotach jest bardziej "metaliczny", mniej czysty?
Polecam zacząć od tego elementu. Możesz pożyczyc od kogoś kto ma sprawny i sprawdzić u siebie.
Jeżeli chodzi o kupno nowego, to nie baw się w zamienniki, oszczędności wbrew pozorom nie ma. Oryginał pochodzi dłużej. I uważaj na terminowe wymiany filtra powietrza.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Problem z "CHECK" samochodu HYUNDAI - Accent
Strona 1 z 1