Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 06 Lut 2009 11:03
    asziatko
    Poziom 21  

Witam,

Mam w planie kupić router do bezprzewodowej sieci w domu.

Mam komputer stacjonarny do którego jest podłączona sieć LAN 2 MB/s a wraz z nim VOiP i bramka LINKSYS model PAP2-EU a sygnał z głównego kabla Internetu jest rozdzielony przy pomocy switch'a 5 portowego EDIMAX model.

Żeby to wszystko grało ze sobą to jaki najlepiej router kupić?. Zarówno LINKSYS i EDIMAX nie jest moją własnością - tylko Dostawcy skąd mam Internet i VOiP.

Komputer nie pracuje 24/24, jak wiadomo LINKSYS i EDIMAX mają własne zasilanie.

Router nie musi być jakiś szczególnie dobry taki żeby był w miarę przystępnej cenie i żeby nie było problemu z połączeniem się z siecią bezprzewodową.

Jaki najlepiej jest kupić router i jak to ze sobą wszystko podłączać?.

Pozdrawiam,
    Artur

• Pomocny post
    #2 06 Lut 2009 11:26
    shadow0013
    Poziom 34  

Poszukaj czegoś w przyzwoitej cenie z Linksysa lub Dlinka są najmniej problemowe.

• #3 06 Lut 2009 11:28
    asziatko
    Poziom 21  

A są jakieś modele już sprawdzone co warto zaproponować z z Linksysa lub Dlinka?.

Pozdrawiam,
    Artur

• #4 06 Lut 2009 23:22
    MacGyver.
    Poziom 20  

Z D-Linka są najwięcej problemowe, zwłaszcza jak zmieniasz soft.
    A jak otrzymujesz neta? Kartą WiFi czy masz zakończenie RJ-45?

• #5 06 Lut 2009 23:24
    asziatko
    Poziom 21  

Neta mam przez kartę sieciową, sieć LAN i mam zakończenie RJ-45.

Pozdrawiam,
    Artur

• Pomocny post
    #6 06 Lut 2009 23:33
    MacGyver.
    Poziom 20  

OvisLink WL-1500R / WL-1600GL
    Linksys WRT54GL / WRT54GS
    Wybieraj co chcesz...

• #7 07 Lut 2009 09:30
    asziatko
    Poziom 21  

Dziękuje, coś wybiorę.
    Po zakupie router'a podłącza się go do switch'a?.

Pozdrawiam,
    Artur

• #8 07 Lut 2009 09:32
    MacGyver.
    Poziom 20  

Ten kabelek RJ-45 od którego masz bezpośrednio internet podłączasz do portu WAN routera. Kompy możesz zarówno do portów LAN jak i WiFi. Konfiguracja routera: przez stronę www.

• Pomocny post
    #9 07 Lut 2009 11:28
    wojtek_wien
    Poziom 16  

MacGyver. napisał:
    OvisLink WL-1500R / WL-1600GL
    Linksys WRT54GL / WRT54GS
    Wybieraj co chcesz...

Witam.

Jezeli chodzi o WRT54GS, to tylko versje 1 - 4. Od V5 zaczynaja sie problemy z alternatywnym Firmware.

Ja osobiscie polecalbym WRT54GL, a od D-Link'a to z daleka.

Pozdrowienia z Wiednia.

• #10 07 Lut 2009 12:44
    asziatko
    Poziom 21  

A Panowie jak by kupił takie coś http://www.komputronik.pl/Sieci/Linksys_Wireless_G_PCI_Adapter__WMP54G/pelny,id,6427/ i wpiął to w złączę PCI to nie było by lepsze jak router?.

Tylko nie wiem jak by to działało - tylko wtedy jak jest komputer włączony czy cały czas?.

Bo mi się też coś wydaje że (nie jestem pewien) że to jest tylko do odbioru sygnału nie do wysyłania.

Pozdrawiam,
    Artur

• Pomocny post
    #11 07 Lut 2009 13:01
    MacGyver.
    Poziom 20  

Po pierwsze bardzo drogo jak na kartę (ponadto nie ma 802.11a, ale to swoją drogą) i nie ma SoftAP - już nie podziałasz, cieniutka moc - karty za 40zł na Ralinkach mają 18dBm. To co markowe nie zawsze jest dobre. Jedynymi dobrymi rzeczami które robi Linksys to tylko z serii WRT.
    Po drugie Windows musi mieć oprogramowanie serwerowe (min. AnalogX Proxy), ba, taki Windows będzie się notorycznie wieszał. WL-1500R albo WL-5470AP dostaniesz już od 170zł - nie baw się w żadne karty, routery nie gryzą.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty