Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny al'a sonus faber, na głośnikach vifa, zwrotnica 12/6

mlodysuchy 06 Lut 2009 22:04 9294 41
  • Tym razem coś z wysokiej półki kolumny al'a sonus faber, na głośnikach vifa, zostały ukończone 05-01-2009r. Zwrotnica 12/6 db obudowa 18 litrów strojona na 40 hz, wytłumiona, mdf 22mm, co do wykończenia fornir heban, przody kolumn i standów obite skają czarna, frezy po bokach, w standach gniazda na wtyk bananowy, szpilka lub goły kabel, tak samo jak w kolumnach.

W standach został od góry wywiercony otwór na dociążenie 4cm średnicy, bolce mocujące od góry na kolumne aby się nie zesunęła itp, Dzwięk wydobywany jest czyściutki jak łza, bas ciepły ale potrafi mocno uderzyć i jest go wystarczająco także sub nie potrzebny moim zdaniem, wzmacniacz na którym testowałem kolumny to yamaha ax-396 oraz pionner sa-6500 II.

Przetworniki: VIFA M18WH-08-08 + VIFA XT25BG-60-04

Głośniki i reszta komponentów zakupione w hi-end sklepie www.akkus.com.pl.. Zwrotnica składana i liczona na zamówienie u Killera z najlepszych części.

kolumny al'a sonus faber, na głośnikach vifa, zwrotnica 12/6 kolumny al'a sonus faber, na głośnikach vifa, zwrotnica 12/6 kolumny al'a sonus faber, na głośnikach vifa, zwrotnica 12/6 kolumny al'a sonus faber, na głośnikach vifa, zwrotnica 12/6 kolumny al'a sonus faber, na głośnikach vifa, zwrotnica 12/6 kolumny al'a sonus faber, na głośnikach vifa, zwrotnica 12/6 kolumny al'a sonus faber, na głośnikach vifa, zwrotnica 12/6

Fajne!
  • #2 06 Lut 2009 22:36
    Skipior
    Poziom 20  

Elegancko Ci to wyszło. Takie konstrukcje miło się ogląda.

Ten basrefleks z tyłu dobrze się sprawdza? Było brane jego położeniu pod uwagę przy projektowaniu zwrotnicy i całej paczki? W takiej sytuacji przecież zestawienie tylna str. membrany - tunel br nie pracują w przeciwfazie...

• #3 06 Lut 2009 22:54
    mlodysuchy
    Poziom 10  

Tak dobrze się sprawdza ale muszą stać o ok 30 cm od ściany, był brany pod uwagę.

• #4 06 Lut 2009 23:29
    izbic
    Poziom 28  

Świetna stolarka, głośniki też tylko jakoś mi ta zwrotnica nie pasuje...o ile wiem Killer robi zwrotnice na podstawie danych katalogowych nie pomiarów...?

• #5 06 Lut 2009 23:37
    mlodysuchy
    Poziom 10  

tak ale i tak przecież trzeba policzyć wszystko prawda?

• #6 06 Lut 2009 23:52
    marian133
    Poziom 37  

Nawet mi sie podobaja,zrob jeszcze zdjecia w swietle dziennym bez flesza.

A teraz moze sie doczepie do innych:

Skipior napisał:
    Elegancko Ci to wyszło. Takie konstrukcje miło się ogląda.

Ten basrefleks z tyłu dobrze się sprawdza? Było brane jego położeniu pod uwagę przy projektowaniu zwrotnicy i całej paczki? W takiej sytuacji przecież zestawienie tylna str. membrany - tunel br nie pracują w przeciwfazie...

No to juz jest przegiecie,Skipior skad ty takie pytania bierzesz?

izbic napisał:
    o ile wiem Killer robi zwrotnice na podstawie danych katalogowych nie pomiarów...?

Robienie zwrotnicy do glosnikow prawie hi-end na podstawie danych katalogowych? to sa chyba jakies zarty.

• #7 06 Lut 2009 23:59
    mlodysuchy
    Poziom 10  

Zdjęcia będą ale może w niedziele.
    Co do konstrukcji już wystawiłem na allegro i jak sprzedam to zrobie podłogowe ale już całkiem klony sonus faber amati lub cremona.

• #8 07 Lut 2009 00:20
    797642
    Usunięty  
  • #9 07 Lut 2009 01:44
    Hefajstos
    Poziom 35  

Nie napisałeś tylko jakie w środku są przetworniki...

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #10 07 Lut 2009 07:11
    mlodysuchy
    Poziom 10  

Całkiem zapomniałem o przetwornikach.
    Dopisałem już wyżej.
    Co do ceny to już mój sekret:)

• #11 07 Lut 2009 08:56
    Skipior
    Poziom 20  

No jak to skąd biorę? Z życia ;))

Niektórzy bez żadnego wyliczenia ładują BR na tył zapominając o wszystkim, czasem też trudniej ustawić sobie takie kolumny w pokoju, dlatego zapytałem.

Poza tym, żeby Killer mógł zrobić każdemu zwrotki z pomiarów, to każdy musiałby do niego jechać z tym swoim sprzętem. 1/10 osób... to nawet za dużo... decyduje się na robienie zwrotnicy na podstawie pomiarów. Mało kto ma takie możliwości i wiedzę.

Zwrotnice wykonane przez Killera i tak są na bardzo wysokim poziomie.

• #12 07 Lut 2009 11:50
    marian133
    Poziom 37  

Skipior napisał:
    Niektórzy bez żadnego wyliczenia ładują BR na tył zapominając o wszystkim

Ale o czym? moglbys chociaz jeden fakt przytoczyc co ma wspolnego zwrotnica do umiejscowienia br w takich kolumnach? Bo to ze jest wtedy ciezej z ustawieniem to wie kazdy kto juz jakas wiedze posiada.

Skipior napisał:
    Poza tym, żeby Killer mógł zrobić każdemu zwrotki z pomiarów, to każdy musiałby do niego jechać z tym swoim sprzętem. 1/10 osób... to nawet za dużo...

Ja swoja kolumne (bo wystarczy tylko jedna) wyslalem do warszawy po to zeby kolega z forum mogl mi zrobic profesjonalna zwrotnice,za transport i za projekt wyszlo razem jedyne 110zl. Sory,ale jesli ktos robi kolumny w ktorych siedza glosniki za 1000zl i decyduje sie na zwrotnice bez pomiarow to moim zdaniem konstrukcja jest bez celowa. Jestem ciekaw jak te glosniki sie zgrywaja fazowo.

• #13 07 Lut 2009 12:04
    Skipior
    Poziom 20  

Wiem, że kiedy br montujemy z tyłu wtedy głośnik z tunelem grają w tej samej fazie, a zasada działania basrefleks polega na przeciwfazie... Wydaje mi się więc, że coś z tym trzeba zrobić... Od tak chyba nie można sobie dać BR...

Dobrze myślę?

• #14 07 Lut 2009 12:09
    marian133
    Poziom 37  

Zle myslisz. Pomysl,co ci daje odwrocenie wylotu br na druga strone jesli wlot znajduje sie praktycznie w tym samym miejscu w srodku paczki? br nie "zagra" wtedy w przeciwfazie.

• #15 07 Lut 2009 12:11
    Skipior
    Poziom 20  

Ale ten BR jest na wysokości GDN... Gdyby był gdzieś dużo wyżej lub dużo niżej wtedy owszem by tak było...

• #18 07 Lut 2009 12:27
    mlodysuchy
    Poziom 10  

Koledzy to chyba nie temat o br prawda?
    Załóżcie sobie oddzielny temat.

• #19 07 Lut 2009 12:30
    Jamess8
    Poziom 16  

Ale jak zwrotnice robił Killer i na dodatek sam liczył na kalkulatorku, to ta konstrukcja na starcie jest zdyskwalifikowana.

• #20 07 Lut 2009 13:11
    gucio.
    Poziom 22  

święte słowa kolega powiedział o zwrotnicach killer'a niestety nie są liczone jak trzeba... poza tym kawał dobrej roboty :) można prosić o foto zwrotnic i ich koszt tak z ciekawości :)

pozdrawiam

• #21 07 Lut 2009 13:18
    marian133
    Poziom 37  

mlodysuchy napisał:
    Koledzy to chyba nie temat o br prawda?
    Załóżcie sobie oddzielny temat.

Tu chodzi miedzy innymi o twoja konstrukcje wiec niewiem dlaczego takie oburzenie. Napisz skad jestes,moze w twoim miescie ktos ma sprzed do profesjonalnego wykonywania zwrotnic. Z drugiej strony gdzies juz widzialem kolumne oparta na tych glosnikach,wiec powinna byc zwrotnica gotowa,poszukam moze znajde.

Aha,mozesz wkleic tu projekt zwroty Kilera?

• #22 07 Lut 2009 13:45
    mlodysuchy
    Poziom 10  

nie ma projektu zwrotnicy bo on nie daje przynajmniej mi tak napisał, mówił że już robił zwrotnice do tego WH.

• #23 07 Lut 2009 14:08
    marian133
    Poziom 37  

mlodysuchy napisał:
    nie ma projektu zwrotnicy bo on nie daje przynajmniej mi tak napisał

Zaplaciles mu za ta zwrotnice? jak moze ci nie dac projektu? to niby jak masz ja poskladac? no nie mow ze on robi ta zwrotnice sam i zalewa wszystko klejem zebys nie mogl odczytac wartosci kondow i rezystorow,zeby jego zwrotnica nie ujrzała swiatla dziennego.

Sory,ale ja za cene 40zl dostalem 3 strony A4 z projektem zwrotnicy,wszystkimi wykresami takimi jak pomiar charakterystyki poszczegolnych glosnikow,pomiar charakterystyki juz gotowa zwrotnica,wykres podzialow glosnikow,i pare slow od konstruktora dlaczego taki podzial a nie inny,jakie elementy zwrotnicy (rodzaj) najlepiej uzyc,a nawet kilka slow odnosnie wlasnych odczuc.

• #24 07 Lut 2009 14:20
    mlodysuchy
    Poziom 10  

Ja prosiłem o złożone zwrotnice nie są zalane klejem widoczne jest co nie co ale teraz już nie pamiętam, nie będę wyjmował żeby zrobić zdjecie bo jest przykręcona do płyty.

• #25 07 Lut 2009 14:22
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Wykończenie bardzo ładne, staranne, świetne przetworniki, szkoda tylko, że ta zwrotnica nie jest na pewno idealnie dopracowana, ale całość robi wrażenie... Jeśli chodzi o BR to chyba nie ma większej różnicy gdzie go umieścimy (oczywiście jeśli chodzi o akustykę obudowy, bo w pomieszczeniu to już ma znaczenie)

• #27 07 Lut 2009 15:07
    mlodysuchy
    Poziom 10  

Sam nie wiem może pod wieczór killer odpisze na moje pytania to wszystko wyjaśnie, a ja jestem ciekaw ile ludzi tu na forum robi zwrotnice za pomocą pomiarów.... może 3 na 100 osób bo założe się że albo się nie chce w to bawić i ściąga z gotowców które też były liczone "na oko" albo nie ma pieniędzy i dostępu do sprzętu.

• #28 07 Lut 2009 15:16
    Jamess8
    Poziom 16  

I tu się mylisz, na szczęście większość ludzi wcześniej się pyta co zrobić i jak, a potem robi. I w prawie 100% ludzie robią na dopracowanych zwrotnicach przynajmniej na diyaudio.pl. Bo tutaj często się pojawiają takie kwiatki. Killer Ci nie da projektu zwrotnicy, bo jak byś ją wystawił tutaj to osoby które się znają obsmarowały by ją od góry do dołu. Killer by miał taką wtedy antyreklamę że już nikt by nie zamówił u niego nic.

• #29 07 Lut 2009 15:21
    set666
    Poziom 12  

a w jaki sposób przykleiłeś skaj? bo w mojej konstrukcji rozważam właśnie na przód dać skaj podobny do twojego i zastanawiam się jak go przymocować

• #30 07 Lut 2009 15:26
    marian133
    Poziom 37  

mlodysuchy napisał:
    a ja jestem ciekaw ile ludzi tu na forum robi zwrotnice za pomocą pomiarów....

Na tym forum? niewiem...ale wiem jedno,na tym forum (a dokladniej w dziale DIY konstrukcje "kolumny") jest tylko kilka osob ktore cos wiedza,reszta pisze bo pisze,inni to powielaja i tworza sie mity. Ja jestem na tym forum od miesiaca,moze dwoch i jakos nic wiecej sie nie nauczylem. Zajrzyj na inne fora np. "DIY audio" lub "audiomanie",tam zobaczysz jak powinno sie robic kolumny oparte o tak dobre glosniki. Zalozenie jest jedno,skoro robi sie konstrukcje w ktorej znajduja sie przetworniki warte 1000zl to oczekuje sie od niej jakosci,robiac zwrotnice w ten sposob mija to sie z celem.

Jest jeszcze jedna sprawa,zauwaz ze profesjonalne zwrotnice oparte pomiarami znajdziesz najczesciej w konstrukcji na bazie wyzszej klasy przetwornikow a te tansze konstrukcje maja albo powielana zwrotke znaleziona gdzies tam (i tak jak piszesz robiona tez na oko) albo gotowce z allegro lub same kondy na wysokim.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme