Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini ITX Ever-Power 120W instalacja innego zasilacza

Jaco 06 Lut 2009 22:07 3464 0
  • #1 06 Lut 2009 22:07
    Jaco
    Poziom 13  

Było zainteresowanie tym tematem, powtarzam go, wstawię kilka zdjęć jak wstawić inny zasilacz do tej obudowy:

Mini ITX Ever-Power 120W instalacja innego zasilacza Mini ITX Ever-Power 120W instalacja innego zasilacza

Kupiłem nową obudowę do płyty Intela Atom 330.
    Obudowy mini ITX są dosyć drogie.
    Kupiłem najtańszą za 250zl. Był tam zasilacz razem z obudową.
    Niestety okazało się, że wiatraczek chodzi głośno.
    Myślałem, że w tej cenie będzie lepszy zasilacz w takiej obudowie.

Jest tam zasilacz Ever-Power 120W Aktive PFC.
    Zdjąłem obudowę zasilacza i zajrzałem do środka.
    Wiatraczek na 12V/ 0.15A, a dochodzi do niego 5V mimo to wyje niesamowicie i szybko się kręci.
    Widać, że jest płytka z regulacją termiczną podłączoną do wiatraka, termistor przyklejony do radiatora, ale to chyba nie działa, bo wiatrak mimo zimnego radiatora kreci się szybko.
    Opis instalacji zasilacza do obudowy mini ITX:
    Trudno upchać w obudowę, ale wchodzi.

P4 wtyczkę trzeba dolutować, bo nie maja te zasilacze.
    Ja rozkręciłem zasilacz całkowicie, przy okazji go dobrze wyczyściłem i dolutowałem 4 przewody dwa do +12V (żółte przewody) i dwa do masy (GND).
    Wentylator wydmuchuje powietrze na zewnątrz więc trzeba go tak włożyć, żeby wydmuchiwał na zewnątrz powietrze.
    Zasilacz od góry wkładałem tak, żeby wyjście na 220V było tam gdzie ten mały zasilacz był, trzeba napęd DVD wyjąć, jedna blaszkę odgiąć obudowie.
    Przykleiłem zasilacz klejem na gorąco.
    W sumie nie trzeba, bo i tak ciasno siedzi, śrubką gdzieś można przykręcić, żeby na boki nie ruszał się.
    Wiązkę kabli też trzeba jakoś przecisnąć w tym celu trzeba odgiąć blaszkę przy przewodach.
    Aha kabel od zasilania, trzeba uciąć wtyczkę i bezpośrednio przylutować do bolców w zasilaczu, bo się wtyczka nie zmieści.

Konkretnie taki zasilacz kupiłem za 11,90zł :
    Zasilacza ATX o mocy 155W
    Tabliczka znamionowa widoczna na zdjęciu.

Pasuje także do innych modeli komputerów IBM np.: 300PL, 300GL, NETVISTA

Wymiary: szerokość - 13, głębokość - 15, wysokość - 8

Mini ITX Ever-Power 120W instalacja innego zasilaczaMini ITX Ever-Power 120W instalacja innego zasilacza

Trzeba delikatnie, żeby nie spadł na elektronikę płyty głównej jak go się wkłada w obudowę.
    Co do zasilacza tego co był to fatalnie go zrobili nawet bez obciążenia mocno się grzeje.
    Mogłem też włożyć kartę telewizyjną do portu PCI. Trzeba tylko oddzielić jakąś wkładką plastikową, między zasilaczem, a karta tv, żeby zwarć nie było.

Mini ITX Ever-Power 120W instalacja innego zasilacza Mini ITX Ever-Power 120W instalacja innego zasilacza Mini ITX Ever-Power 120W instalacja innego zasilacza

Przeniosłem do:Tuning PC -> Komputery Modding
    Poprawiłem TONI_2003

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme