Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

passat b5 1.6i sonda lambda i falujace obroty

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> passat b5 1.6i sonda lambda i falujace obroty
Autor
Wiadomość
lopez66
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: kopenhaga

Post#1 Post autora tematu 07 Lut 2009 10:07   

Witam i prosze o pomoc.Jestem posiadaczem passata b5 1.6i 1999r.Mam proble.Musze wymienic sonde lambda(falujace obroty i gwaltowny ich spadek przy puszczeniu pedalu gazu),a nie mam pojecia gdzie ona sie znajduje..Jezeli mozna to prosze o jej foto w miejscu gdzie wchodza przewody.Podaje maila lopez063(malpa)wp.pl.Dziekuje za ew.pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lut 2009 10:07   

Powrót do góry

Usunięty

Post#2 07 Lut 2009 11:11   

Re: passat b5 1.6i sonda lambda i falujace obroty

Wiesz nie obraż się ale lepiej bedzie jesli nie bedziesz naprawiał swojego samochodu sam, bo widzę że nie masz nawet podstawowej wiedzy w dziedzinie. I najprawdopodobniej nie podołasz z naprawą a jeszcze mocniej zepsujesz i tym samym narazisz się na większe koszty.

Dlaczego obroty falują i silnik przygasa najszybciej dowiesz się podłączając samochód pod komputer (tzw VAG-a) i on prawde ci powie.

Czujnik tlenu sonda lambda wygląda mniej więcej tak

Znajduje się kolektorze wydechowym i nie wiem czy da sie wykręcić od góry (podnosząc maskę).

Nie specjalizuje się w samochodach niemieckich ale przypomina mi się że w połowie roku '99 była zmiana i do silnków 1,6 dołożono drugi czujnik tlenu za katalizatorem :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lut 2009 11:11   

Powrót do góry

lopez66
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 07 Lut 2009 16:42   

Sam nie mam zamiaru naprawiac,nie mam zbyt duzej wiedzy na ten temat jak zauwazyles.Podjechalem do diagnostyka ktory podlaczyl auto pod kompa.Stad wiem,ze to napewno sonda lambda.Zapytalem poniewaz musze kupic ta nieszczesna sonde i chcialbym wiedziec jak to cudo wyglada...:D Nie mieszkam w polsce wiec z naprawa mam maly problem...:cry: Jak slyszalem sa rozne koncowki,stad moje pytanie.Twoja odpowiedz bardzo mi pomogla,oczywiscie nie obrazam sie...Dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lut 2009 16:42   

Powrót do góry

zk2003
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 07 Lut 2009 20:11   

Możesz kupić orginał z wtyczka-lub uniwersalną,lecz wtedy przewody trzeba przelutować.
Powrót do góry

enauto
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#5 07 Lut 2009 20:31   

lopez66 napisał:
Sam nie mam zamiaru naprawiac,nie mam zbyt duzej wiedzy na ten temat jak zauwazyles.Podjechalem do diagnostyka ktory podlaczyl auto pod kompa.Stad wiem,ze to napewno sonda lambda.Zapytalem poniewaz musze kupic ta nieszczesna sonde i chcialbym wiedziec jak to cudo wyglada...:D Nie mieszkam w polsce wiec z naprawa mam maly problem...:cry: Jak slyszalem sa rozne koncowki,stad moje pytanie.Twoja odpowiedz bardzo mi pomogla,oczywiscie nie obrazam sie...Dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie:D

Lepiej by było gdyby kupił sondę diagnosta bo co będzie jak się okaże że to tylko zaśniedziała wtyczka lub urwany przewód ?
Błąd sondy lambda nie oznacza, że to ona jest napewno do wymiany.
Powrót do góry

lopez66
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 08 Lut 2009 09:14   

Calkiem mozliwe,musislbym podjechac gdzies na kanal i sprawdzic.Dzieki.Dobrzy ludzie sa jeszcze na tym swiecie...:D Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> passat b5 1.6i sonda lambda i falujace obroty
Strona 1 z 1