Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 07 Lut 2009 13:33
    kallor17
    Poziom 10  

Otóż mam taki problem, że po zapaleniu piekarnika trzeba pokrętło przytrzymać jakieś 10-15 sek aby po puszczeniu go piec się palił. Niestety od pewnego czasu gaśnie więc nie można go w ogóle uruchomić. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

• #2 07 Lut 2009 13:43
    jmk
    Poziom 28  

Sprwadź czy jest ogrzewana końcowka termopary przy tym palniku, albo podłoż np papier do gniazda w pokrętle- może wciskając je nie doprowadzasz do kontaktu zwory z rdzeniem elekromagnesu blokady.
    Dla sprawdzenia tej wersji niesprawności spróbuj zapalić palnik po zdjęciu pokrętła.

• #3 07 Lut 2009 14:00
    kallor17
    Poziom 10  

Próbowałem zapalic bez pokrętła i nic.
    Tą ogrzewaną końcówkę już ostatnio wygiąłem pod samą rurkę (tą z dziurkami co pali) i też nei pomaga;/

• #4 07 Lut 2009 14:49
    marcinender28
    Poziom 10  

termopara do wymiany , moze kuchnia jeszcze na gwarancji ?

jakby była to w łatwy sposób mozna dostac nowa kuchnie szczegolnie dotyczy kuchni gazowych tego producenta

• #5 07 Lut 2009 16:36
    kallor17
    Poziom 10  

no to kicha... kuchnia ma już kilka lat więc o gwarancji nie ma mowy. Ile może orientacyjnie kosztować ta wymiana i ta część?
    Jaka termopara będzie pasować do tej kuchenki? I czy dam rade sam ją wymienić? Jetsem laikiem w tych sprawach.

• #6 07 Lut 2009 22:10
    waldekel
    Poziom 27  

Nie do końca kicha. Jeśli nie uszkodziłeś termopary

kallor17 napisał:

Tą ogrzewaną końcówkę już ostatnio wygiąłem /

Bardzo częstą usterką (ze względu na panującą temperaturę w piekarniku) jest brak dobrego połączenia elektrycznego (styku) termopary w piekarniku. Oczyścić, przykręcić i będzie działało.

• #7 08 Lut 2009 14:55
    kallor17
    Poziom 10  

ale którą część oczyścić? tą przy pokrętle czy tą przy palnikach w piekarniku?

• #8 08 Lut 2009 16:23
    waldekel
    Poziom 27  

Cytat:
    jest brak dobrego połączenia elektrycznego (styku) termopary w piekarniku.
    :D

• #9 09 Lut 2009 18:00
    kallor17
    Poziom 10  

cała ta termopara była mocno nadłamana... Teraz pozostaje mi ja tylko wymienić. Ale jaką kupić? Ona nie ma rzadnych oznaczeń ani nic.
    Czy poradze sobie z jej wymianą?

• #10 23 Lut 2009 20:20
    kallor17
    Poziom 10  

Jaki gwint łączący z zaworem ma ta termopara z tej kuchni mastercook model 1500?

• #12 18 Maj 2009 23:49
    andro1977
    Poziom 2  

termopara do wymiany na 100% koszt samej termopary ok 20 zł prosta w wymianie jeśli wymontujesz starą to i bez problemu zamontujesz nową. Powodzenia:D

• #13 10 Lis 2009 21:53
    dlugipl
    Poziom 9  

jaki model termopary zakupić do tego piekarnika bo na moim nie ma oznaczeń a ze zdjęć jest podobny do modelu L-850,L-1000,L-1200 , wiem tylko ze mam zakończenie nakrętką na kluczyk 8 mm

• #14 04 Cze 2012 17:33
    Nostus
    Poziom 12  

Przepraszam że odkopuję temat ale mam identyczny problem ze swoją kuchnią Mastercook Wrozamet 1500. Mianowicie służyła mi dobrze już ponad 10 lat ale teraz dzieje się z nią coś dziwnego. Mianowicie piekarnik jak w temacie gaśnie. Wyjąłem więc blachę osłaniąjącą palnik i przypatrywałem się przez szybkę co się dzieje. Po zapaleniu palnika cały pali się równomiernie poczym jego część najbliżej szybki drzwiczek wygasza się i gaz spala się tylko po bokach, po chwili strona gdzie nie ma termopary również się wygasza i pali się tylko ta po stronie termopary. Następnie płomień odsuwa się od termopary i zaczyna działać zabezpieczenie przeciwypływowe które odcina dopływ gazu i piekarnik całkiem gaśnie. Można go ponowie odpalić ale sytuacja się powtarza tak samo. Jak myślicie - czy wymieniając termoparę uda mi się naprawić kuchenkę tak by piekarnik dobrze działał? Dodam że gdy włączę piekarnik to czuć bardzo mocno wyraźny swąd oraz aż szczypie w oczy od niego. Na palniku ani na płycie nie wylało się nic co by się mogło wypalać, przerwę w okienku przy dyszy ustawiłem na równiutko 10 mm bo jest zasilana kuchnia gazem z butli - dysza jest czysta - dotąd przez 10 lat było wszystko ok. Co tu zrobić by kuchnia znów działała? Nie sądzę zeby wina leżała w pokrętle ponieważ bez jego wciśnięcia i przytrzymania przez kilka sekund palnik natychmiastowo gaśnie ale gdy już złapie troszkę temperatury to działa w sposób opisany powyżej. Płomień się odsuwa od termopary i palnik piekarnika gaśnie... Jaką termoparę należy dokupić by to działało jak należy?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty