X
  • #1 07 Feb 2009 13:33
    kallor17
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Otóż mam taki problem, że po zapaleniu piekarnika trzeba pokrętło przytrzymać jakieś 10-15 sek aby po puszczeniu go piec się palił. Niestety od pewnego czasu gaśnie więc nie można go w ogóle uruchomić. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?
  • #2 07 Feb 2009 13:43
    jmk
    Level 28  
    Helpful post? (+3)
    Sprwadź czy jest ogrzewana końcowka termopary przy tym palniku, albo podłoż np papier do gniazda w pokrętle- może wciskając je nie doprowadzasz do kontaktu zwory z rdzeniem elekromagnesu blokady.
    Dla sprawdzenia tej wersji niesprawności spróbuj zapalić palnik po zdjęciu pokrętła.
  • #3 07 Feb 2009 14:00
    kallor17
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Próbowałem zapalic bez pokrętła i nic.
    Tą ogrzewaną końcówkę już ostatnio wygiąłem pod samą rurkę (tą z dziurkami co pali) i też nei pomaga;/
  • #4 07 Feb 2009 14:49
    marcinender28
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    termopara do wymiany , moze kuchnia jeszcze na gwarancji ?

jakby była to w łatwy sposób mozna dostac nowa kuchnie szczegolnie dotyczy kuchni gazowych tego producenta
  • #5 07 Feb 2009 16:36
    kallor17
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (+2)
    no to kicha... kuchnia ma już kilka lat więc o gwarancji nie ma mowy. Ile może orientacyjnie kosztować ta wymiana i ta część?
    Jaka termopara będzie pasować do tej kuchenki? I czy dam rade sam ją wymienić? Jetsem laikiem w tych sprawach.
  • #6 07 Feb 2009 22:10
    waldekel
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Nie do końca kicha. Jeśli nie uszkodziłeś termopary
    kallor17 wrote:

Tą ogrzewaną końcówkę już ostatnio wygiąłem /

Bardzo częstą usterką (ze względu na panującą temperaturę w piekarniku) jest brak dobrego połączenia elektrycznego (styku) termopary w piekarniku. Oczyścić, przykręcić i będzie działało.
  • #7 08 Feb 2009 14:55
    kallor17
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (+1)
    ale którą część oczyścić? tą przy pokrętle czy tą przy palnikach w piekarniku?
  • #8 08 Feb 2009 16:23
    waldekel
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    jest brak dobrego połączenia elektrycznego (styku) termopary w piekarniku.
    :D
  • #9 09 Feb 2009 18:00
    kallor17
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    cała ta termopara była mocno nadłamana... Teraz pozostaje mi ja tylko wymienić. Ale jaką kupić? Ona nie ma rzadnych oznaczeń ani nic.
    Czy poradze sobie z jej wymianą?
  • #10 23 Feb 2009 20:20
    kallor17
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jaki gwint łączący z zaworem ma ta termopara z tej kuchni mastercook model 1500?
  • #11 18 May 2009 07:43
    Andrzej Gdz
    Level 22  
    Helpful post? (+1)
    Mam tez typ 1500 , zakupilem tutaj http://czesci-mastercook.pl/termopary-c-1032_1064.html zalozenie bezproblemowe w Serwisie zadali okolo 100 zl zalozenie z materialem.
  • #12 18 May 2009 23:49
    andro1977
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    termopara do wymiany na 100% koszt samej termopary ok 20 zł prosta w wymianie jeśli wymontujesz starą to i bez problemu zamontujesz nową. Powodzenia:D
  • #13 10 Nov 2009 21:53
    dlugipl
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    jaki model termopary zakupić do tego piekarnika bo na moim nie ma oznaczeń a ze zdjęć jest podobny do modelu L-850,L-1000,L-1200 , wiem tylko ze mam zakończenie nakrętką na kluczyk 8 mm
  • #14 04 Jun 2012 17:33
    Nostus
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Przepraszam że odkopuję temat ale mam identyczny problem ze swoją kuchnią Mastercook Wrozamet 1500. Mianowicie służyła mi dobrze już ponad 10 lat ale teraz dzieje się z nią coś dziwnego. Mianowicie piekarnik jak w temacie gaśnie. Wyjąłem więc blachę osłaniąjącą palnik i przypatrywałem się przez szybkę co się dzieje. Po zapaleniu palnika cały pali się równomiernie poczym jego część najbliżej szybki drzwiczek wygasza się i gaz spala się tylko po bokach, po chwili strona gdzie nie ma termopary również się wygasza i pali się tylko ta po stronie termopary. Następnie płomień odsuwa się od termopary i zaczyna działać zabezpieczenie przeciwypływowe które odcina dopływ gazu i piekarnik całkiem gaśnie. Można go ponowie odpalić ale sytuacja się powtarza tak samo. Jak myślicie - czy wymieniając termoparę uda mi się naprawić kuchenkę tak by piekarnik dobrze działał? Dodam że gdy włączę piekarnik to czuć bardzo mocno wyraźny swąd oraz aż szczypie w oczy od niego. Na palniku ani na płycie nie wylało się nic co by się mogło wypalać, przerwę w okienku przy dyszy ustawiłem na równiutko 10 mm bo jest zasilana kuchnia gazem z butli - dysza jest czysta - dotąd przez 10 lat było wszystko ok. Co tu zrobić by kuchnia znów działała? Nie sądzę zeby wina leżała w pokrętle ponieważ bez jego wciśnięcia i przytrzymania przez kilka sekund palnik natychmiastowo gaśnie ale gdy już złapie troszkę temperatury to działa w sposób opisany powyżej. Płomień się odsuwa od termopary i palnik piekarnika gaśnie... Jaką termoparę należy dokupić by to działało jak należy?
  • #15 04 Jun 2012 17:48
    Andrzej Gdz
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Zobacz tu http://monter.es24.pl/category/51459/termopary.html zadzwon na pewno powiedza jaki typ do danej kuchenki.
  Search 4 million + Products
Browse Products