X

Komputer nie widzi płyty DVD. Jakie są możliwe przyczyny?

geniusz 07 Feb 2009 18:21
  • #1 07 Feb 2009 18:21
    geniusz
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Otrzymałem płytę DVD+R z filmem oraz zdjęciami. Po włożeniu do napędu komputer "nie widzi" tej płyty. We "właściwościach" pokazuje stan zajętego i wolnego miejsca na płytce 0. Po uruchomieniu Windows Media sygnalizuje brak dysku w stacji. Odtwarzacz stacjonarny podłączony do telewizora czyta płytę.
    Jaka może być przyczyna takiego braku odtwarzania płyty.
  • #2 07 Feb 2009 18:30
    Removed
    Helpful post? (+1)
    Sprawdz czy twoj naped potrafi odczytac plyty DVD+R, bo moze tylko czytac DVD-R.
  • #3 08 Feb 2009 10:54
    marek003
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Może komputer stracił wzrok :) i trzeba mu okulary kupić w postaci dobrego czytnika DVD. :)

A poważniej
    A inne płyty DVD "komputer" ci widzi. A co z płytami CD?
    Może masz tylko czytnik CD? Albo, jak sugerował kolega wyżej, (choć rzadko to się zdarzało i w bardzo starych DVD) czytnik potrafi obsługiwać tylko jeden standard np. DVD-R
  • #4 08 Feb 2009 17:53
    geniusz
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Dziękuję za podpowiedzi, rzeczywiście muszę sprawdzić czy ten napęd czyta DVD-R ponieważ napęd nie jest najmłodszej generacji.
  • #5 30 Jan 2010 23:20
    przepiur
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    mam identyczny problem tylko, że do dzisiaj wszystko chodziło elegancko, rano chciałem sobie filmik oglądnąć ale zamiast dvd wykryło mi cd i pokazuje 0 zajetego miejsca oraz 0 wolnego. Sprawdzałem z różnymi płytami cd oraz dvd ta sama reakcja
  • #6 01 Feb 2010 18:55
    master88
    Level 13  
    Helpful post? (+2)
    w menadżerze urządzeń usuń stacje CD/DVD i restart. Windows sobie sam zainstaluje ponownie i może się naprawi
  Search 4 million + Products
Browse Products