Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak przywrocic backup z dysku zewnetrznego?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Jak przywrocic backup z dysku zewnetrznego?
Autor
Wiadomość
e_ewelina
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Listowel

Post#1 Post autora tematu 08 Lut 2009 19:19   

Jak przywrocic backup z dysku zewnetrznego?

Moze zaczne od tego , ze jestem kobieta i nie znam sie na komputerach ale postaram sie wytlumaczyc najlepiej jak potrafie w czym rzecz. Mam laptopa hp pavilion dv6000 z systemem Vista. Pewnego dnia nie chcial sie odpalic, znaczy wlaczal sie ale do momentu pojawienia sie pulpitu, czyli kiedy mial wskoczyc pulpit to wystepowal czarny ekran. Byl nawet widoczny kursor ale nic nie mozna bylo zrobic. Nie chcial sie rowniez odpalic w trybie awaryjnym. Nie mial punktu przywracania systemu.
W systemie wiersza polecen (wciskajac klawisz f8 zaraz po wlaczeniu) przeczytalam ze mozna zrobic backup. Wiec stwierdzilam ze go zrobie na dysku zewnetrznym i wgram na komputer nowe oprogramowanie. Wszystko poszlo latwo, backup sie zrobil, nowy system wgrany, komputer dziala, ale ja teraz nie moge, lub nie potrafie przywrocic backup-u. Bardzo mi na tym zalezy. Mam (znaczy mialam) bardzo duzo, bardzo waznych danych na komputerze i mam nadzieje ze teraz sa na backup-ie. Tylko jak to teraz przywrocic z powrotem z tego dysku zewnetrznego? Prosze o pomoc. A moze jeszcze dodam ze backup robilam hp back up & System Recovery Manager z tego co sie orientuje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2009 19:19   

Powrót do góry

edu79
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Skarzysko-Kamienna

Post#2 08 Lut 2009 19:47   

Re: Jak przywrocic backup z dysku zewnetrznego?

Wcisnęłaś f8 w czasie startu systemu czy komputera?
Powrót do góry

e_ewelina
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 08 Lut 2009 19:54   

W czasie startu systemu oczywiscie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2009 19:54   

Powrót do góry

edu79
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 08 Lut 2009 20:17   

Na jakim dysku zewnętrznym zrobiłaś backup? I gdzie miałaś zapisane te ważne dane? bo to ma wielkie znaczenie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2009 20:17   

Powrót do góry

e_ewelina
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 08 Lut 2009 20:37   

Na takim co sie podlacza do usb 500 GB. Zrobilam backup wszystkich danych czyli calego komputera. Wiekszosc danych mialam na dysku C jesli sie nie myle. Byly na pulpicie a pulpit nalezy chyda do dysku C. I tak na tym dysku zewnetrznym w czasie robienia backup-u utworzyl sie folder MINWINPC a w srodku jest folder backup files. Jak ja mam go teraz przywrocic?

Dodano po 2 [minuty]:

a ten caly folder z backupu zajmuje 4 GB.

Dodano po 5 [minuty]:

Moze ja go poprostu zle zrobilam? Ale postapilam tak jak bylo napisane w tym hp backup & System Recovery Manager. Backup robil sie pare godzin. Dokladnie nie wiem ile bo po 5 godzinach poszlam spac a rano byl skonczony.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2009 20:37   

Powrót do góry

mat_ed
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Leszno

Post#6 08 Lut 2009 20:45   

Wszystko opisane masz na stronie HP:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/fastFaqLiteDocument?lc=en&cc=us&product=18703&dlc=en&docname=c00809678#BackupRestoreFiles
Powrót do góry

edu79
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 08 Lut 2009 20:50   

e_ewelina napisał:

Moze ja go poprostu zle zrobilam? Ale postapilam tak jak bylo napisane w tym hp backup & System Recovery Manager. Backup robil sie pare godzin. Dokladnie nie wiem ile bo po 5 godzinach poszlam spac a rano byl skonczony.
Raczej nie da się tego źle zrobić. Postępowałaś zgodnie ze wskazówkami programu? Kolega podał Ci link do strony na ten temat.
Powrót do góry

e_ewelina
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 Post autora tematu 08 Lut 2009 22:28   

Dziekuje bardzo :) ale nie jestem leniem! Jestem poprostu kobieta ktora nie zna sie na komputerach :) Bylam juz wczesniej na tej stronce i gdybym znala wystarczajaco angielski i komputery to nie zadawalabym tego pytania na tym forum! Myslalam ze ktos tu mi pomoze... widocznie sie pomylilam :(

Dodano po 1 [minuty]:

Tak postepowalam zgodnie ze wskazowkami tego programu :)

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

Jak otwieram recovery manager to wyskakuje:
Advenced options:
- computer checkup
- software program re-installation
-hardware driver re-installatio
-microsoft system restor
-system recovery
-recovery disc creation
-view recovery raport
-remove recovery partition
Z tego co wyczytałam na tej stronie mam zaznaczyć software program reinstalation. Ale pózniej pojawia sie problem bo muszę znowu wybrać jakąś opcję. Tam np. jest: Hp Wireless Assistant, Macromedia Flash Player 9ax itp., a ja chcę odzyskać tylko moje dokumenty z Worda, Exela, zdjęcia i muzykę a tam takich opcji nie ma! Pomóżcie proszę, ja naprawdę nie mam pojęcia jak to zrobić :(
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Jak przywrocic backup z dysku zewnetrznego?
Strona 1 z 1