Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ALinco DJ-X3 Skaner Nasłuchowy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Radiotechnika Początkujący -> ALinco DJ-X3 Skaner Nasłuchowy
Autor
Wiadomość
marex87
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Białystok

Post#1 Post autora tematu 09 Lut 2009 20:41   

ALinco DJ-X3 Skaner Nasłuchowy

Witam Serdecznie !

Mam problem z tym skanerem nasłuchowym, otóż nie wiem dla czego ale jak nasłuchuje jakąś częstotliwość to odbiorca ma zniekształcony głos, sygnał jest maksymalny ale jakbym był za kodowany czy jakoś tak, może ktoś miał styczność z tą zabaweczką i podpowie mi co i jak :)

Pozdrawiam !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2009 20:41   

Powrót do góry

sq2dk
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Reda - JO94EO

Post#2 09 Lut 2009 21:19pomocny post - solucja   

Re: ALinco DJ-X3 Skaner Nasłuchowy

Witam

Być może włączyłeś de-scrambler. Jeśli tak to w dolnym lewym rogu wyświetlacza miga symbol *. Aby funkcje zdezaktywować naciśnij [FUNC/ENTER] a następnie [SCAN (SCRT)].
Powodzenia

Jędrzej SQ2DK/mm
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2009 21:19pomocny post - solucja   

Powrót do góry

marex87
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Białystok

Post#3 Post autora tematu 09 Lut 2009 21:27   

Podziękował
Punkcik dodany :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2009 21:27   

Powrót do góry

michtheset
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Czeladź

Post#4 24 Cze 2010 20:08   

Witam

Moj pierwszy post dlatego prosze o wyrozumialosc jesli cos bedzie ie tak
mam alinco dj-x3 kupilem na allegro i mam watpliwosci czy dziala poprawnie a niemam jak tego sprawdzic wiem z doswiadczenie jak mialem unideny 69 i 92 na zwyklych antenach tych ca sa w zestawach odbieralem bardzo dobrze wszystkie sygnaly na tym alinco slabo cos slychac poziom sybnalu to tylko jedna kreska nie poprawia sie nic nawet po wyjsciu na zewnatrz pomimo ze mieszkam na parterze to bardzo dobrze odsluchiwalem sasiednie komendy a na tym alinco lipa i traz pytanie jaki zasieg jest tego alinco na orginalnej antence bo to moze jest tego wina a moze jakies ustawienia powoduja slaby odbior dodam ze att mam wylaczone i zrobilem calkowity reset urzadzenia wg instrukcji prosze o porady z gory dziekuje

Post był raportowany jako regulamin pkt. 8,2 i pkt. 15 . [SP5ANJ]
Powrót do góry

zaslav
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Kraków

Post#5 24 Cze 2010 23:11   

michtheset napisał:
Witam

Moj pierwszy post dlatego prosze o wyrozumialosc jesli cos bedzie ie tak
mam alinco dj-x3 kupilem na allegro i mam watpliwosci czy dziala poprawnie a niemam jak tego sprawdzic wiem z doswiadczenie jak mialem unideny 69 i 92 na zwyklych antenach tych ca sa w zestawach odbieralem bardzo dobrze wszystkie sygnaly na tym alinco slabo cos slychac poziom sybnalu to tylko jedna kreska nie poprawia sie nic nawet po wyjsciu na zewnatrz pomimo ze mieszkam na parterze to bardzo dobrze odsluchiwalem sasiednie komendy a na tym alinco lipa i traz pytanie jaki zasieg jest tego alinco na orginalnej antence bo to moze jest tego wina a moze jakies ustawienia powoduja slaby odbior dodam ze att mam wylaczone i zrobilem calkowity reset urzadzenia wg instrukcji prosze o porady z gory dziekuje

Też mam od niedawna ten skaner i mam podobne efekty. Zauważyłem, że antena z tego skanera jest hmm ozdobnikiem. NA początek spróbuj podłączyć słuchawki i w menu przestaw antenę: wHIP na Ear - u mnie trochę pomogło. A poza tym jak już coś piszesz do ludzi to używaj znaków przestankowych , dużych/małych liter i polskich znaków - w końcu JEST różnica pomiędzy robieniem komuś łaski a robieniem komuś laski ;). A to co napisałeś trochę trudno się czyta.
Powrót do góry

michtheset
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Czeladź

Post#6 26 Cze 2010 16:47   

Dziekuje za wskazowki, bede sie do nichh stosowal przy nastepnych postach.
Masz racje co do anteny w tym alinco dj-x3 to bardziej atrapa anteny niz sama antena.
Rozebralem stara antenke od alinco mialem taka na bnc i przelutowalem na SMA i dziala znacznie lepiej.
Przy okazji zamowilem jakas antenke telskopowa z Allegro co wogole powinno poprawic skanowanie, jeszcze raz dziakuje za podpowiedzi.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Radiotechnika Początkujący -> ALinco DJ-X3 Skaner Nasłuchowy
Strona 1 z 1