X
  • #1 10 Feb 2009 10:35
    Damian R.
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Poszukuje dobrego programu który przetworzy mi plik mp3 na audio.
    Audio to chyba wav o ile się nie mylę. Mam CDex ale za bardzo nie wiem jak z niego korzystac. Potrzebuje głownie pliki mp3 przerobic na Audio o wysokiej jakości, czyli tak jak nagrywa się standartową płytę Cd do kompaktu.
    Jakiś prosty program lub niech mi ktoś krok po kroku wytłumaczy jak ten Cdex działa i jak to zrobic. Bo w tych sprawach jestem słaby.
  • #2 10 Feb 2009 10:52
    riddyk
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam, w mp3->wav zrobisz np winampem wystarczy ustawić outputna wav, jak chcesz nagrać płytę audio to nero umożliwia nagrywanie z mp3 obrazu na audio.

ALE Z MNIEJ NIE ZROBISZ WIĘCEJ, z kompresowanej mp3, nie zrobisz wysokiej jakość wav, ba zrobisz maksymalnie taką samą jakość, a jak źle ustawisz przejście na wav to otrzymasz gorszą jakość.

MP3 jest formatem stratnym. W drugą stronę to nie działa.

Jakość kompresji nie zależy od programu tylko od kodeków.
  • #3 10 Feb 2009 10:53
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...
    Helpful post? (+1)
    Przeniosłem z "Ogólne". Nie wiem co rozumiesz poprzez audio, jak chcesz z mp3 zrobić płytę CD, spróbuj poprzez Nero.
  • #4 10 Feb 2009 10:53
    KMal
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    NERO - szybki, sprawny, nie robi błędów (musi być w pełnej wersji tj: podany dodatkowy numer...).
    Mamy to w--Okno główne-Dodatki-Kodowanie plików (bogaty wybór).
  • #5 10 Feb 2009 11:03
    rafixs
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    A masz CDex po polsku ? Jak chcesz nagrać piosenki audio na wieże to czemu nie użyjesz NERO,gdzie wystarczy wybrać utwórz pliki audio.
    Wiesz że plik MP3 to skompresowany plik i niestety jakoś odbiega od oryginału.
  • #6 10 Feb 2009 11:05
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (+1)
    Po co tyle kombinować skoro WIndows Media Player nagrywa płyty CD bez zewnętrznych programów .
  • #7 10 Feb 2009 12:02
    451317
    Removed  
    Helpful post? (0)
    SoundForge dodany do gazetki.PcW..
  • #8 10 Feb 2009 12:55
    Damian R.
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Ale ja nie chcę nagrac płyty :P Jak zgrywałem z płyty audio programem audiograbber na komputer to zgrywał mi w formacie wav :) i mp3 też chce przerobic na wav da się to zrobic bo mp3 zaznaczam jak nagrywam płytke i przerabia mi na audio w kreatorze xp :P

Przynajmniej tak mi się wydaję że się da :P

Krótko pisząc chodzi mi głównie przerobic mp3 żeby jak najbardziej maxymalnie polepszyc jakośc dźwięku.
  • #9 10 Feb 2009 13:23
    SaraniS
    Level 26  
    Helpful post? (+1)
    No to niestety - jest to niemożliwe - przetwarzając mp3 na wav możesz jedynie pogorszyć jakość, lub w najlepszym przypadku zostanie ona taka sama - poprawić się nie da.
    Jeśli chcesz mieć te materiały w audio dobrej jakości (lepszej, niż masz w mp3) to pozostaje Ci zdobyć oryginalną płytę CD i ją zgrać do wav.
    Pozdrawiam
  • #10 10 Feb 2009 13:24
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Nie da się polepszyć mp3. Kompresując do mp3 zastosowałeś kompresję stratną i kodek poucinał częstotliwości i nie ma programu, który Ci je tam podokłada ponownie. Możesz rozkodować mp3 do wav ale strat przy kompresji do mp3 nie odzyskasz. Są metody kompresji bezstratnej np. FLAC ale nagrywanie bezpośrednio z FLAC na płytkę to nie wiem jaki program obsługuje. Masz najprostszy programik do zmiany mp3 na wave:
    http://www.software-download.us/mp3towav.exe
  Search 4 million + Products
Browse Products