Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Domofon-schemat

maarriiuussz 10 Lut 2009 15:11
  • #1 10 Lut 2009 15:11
    maarriiuussz
    Poziom 2  

Witam. Mam taką mało prosbe bo ze elektroniki jestem zielony a zamierzam sam podjac probe załozenia domofonu w domu... odnosnie mojego pytania narysował by mi ktos układ tego jak to ma wogule wyglać??/był bym wdzieczny...

• #2 10 Lut 2009 16:04
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Jak rozrózniasz tylko jeden ko;or , - zielony to wielkiej kariery w elektronice nie zrobisz
    Urzyj funkcji "szukaj" wpisz "domofon"
    albo www.codi.pl

• #4 11 Lut 2009 10:15
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Jeżeli ma to być domofon analogowy, to nie jest potrzebna żadna wiedza. Mój siostrzeniec sam zainstalował sobie taki zestaw i nawet mnie nie zawołał do pomocy, a ma wykształcenie wyższe rolnicze.
    Poniżej bodajże tego typu zestaw.
    Domofon-schemat

maarriiuussz napisał:
    Witam. Mam taką mało prosbe bo ze elektroniki jestem zielony a zamierzam sam podjac probe załozenia domofonu w domu...

Chyba, że masz na myśli założenie samego unifonu w bloku, gdzie już jest instalacja, to napisz.

• #5 22 Lut 2010 22:33
    sabcio_2
    Poziom 13  

Zybex, a co to jest za centralka GM-Wo? Przecież w prostych, podstawowych zestawach domofonowych sprzedawanych w sklepie w skład zestawu wchodzi: Unifon, elektrozaczep do drzwi, kaseta rozmówcy i zasilacz (transformator montowany np. w rozdzielnicy elektrycznej. Skad wziałeś ta centralkę, co to jest?

• #6 23 Lut 2010 08:07
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Przecież to post sprzed roku! Mimo to wyjaśniam, że centralka (czy inaczej panel elektroniki) domofonu często nazywana jest zasilaczem, a to dlatego, że w jednej odbudowie mieści się transformator sieciowy (zasilający) i wspomniana płytka z elektroniką. Dawniej bardzo często transformator był montowany poza wspomnianą elektroniką. Czy tyle wyjaśnień wystarczy?

sabcio_2 napisał:
    Przecież w prostych, podstawowych zestawach domofonowych sprzedawanych w sklepie w skład zestawu wchodzi: Unifon, elektrozaczep do drzwi, kaseta rozmówcy i zasilacz (transformator montowany np. w rozdzielnicy elektrycznej.

Chyba masz na myśli domek jednorodzinny. Tam cała elektronika mieści się w unifonie.
    Jeszcze odnośnie tego zasilacza do domów wielorodzinnych, to w nim oprócz transformatora mieści się m.in. wzmacniacz głośnika kasety i generator wywołania, a przede wszystkim jest on rozdzielnią, czy inaczej taką łącznicą.

Dla przykładu panele sterujące (zwane czasem centralkami) firmy Fenix GM-WO i firmy Berg. Zdjęć unifonów i kaset rozmównych chyba nie muszę ci wstawiać.

Domofon-schemat

Domofon-schemat

Domofon-schemat

Domofon-schemat

• #7 27 Lut 2010 16:09
    chanter
    Poziom 10  

Witam
    Dodam jeszcze że to jest elektronika bardzo dobra.

• #8 27 Lut 2010 23:15
    karl102
    Poziom 26  

chanter napisał:
    Witam
    Dodam jeszcze że to jest elektronika bardzo dobra.

Czy aby na pewno jesteś tego pewien?
    W chwili obecnej są już lepsze.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty