Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Domofon-schemat

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TelefonyStacjonarne Serwis -> Domofon-schemat
Autor
Wiadomość
maarriiuussz
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 10 Lut 2009 15:11   

Domofon-schemat

Witam. Mam taką mało prosbe bo ze elektroniki jestem zielony a zamierzam sam podjac probe załozenia domofonu w domu... odnosnie mojego pytania narysował by mi ktos układ tego jak to ma wogule wyglać??/był bym wdzieczny...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2009 15:11   

Powrót do góry

Tracer2
Moderator - Telefony Stacjonarne
Moderator - Telefony Stacjonarne

Miasto: W-wa

Post#2 10 Lut 2009 16:04   

Re: Domofon-schemat

Jak rozrózniasz tylko jeden ko;or , - zielony to wielkiej kariery w elektronice nie zrobisz
Urzyj funkcji "szukaj" wpisz "domofon"
albo www.codi.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2009 16:04   

Powrót do góry

Nowart
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: UE

Post#3 11 Lut 2009 08:33   

Tu masz sporo aplikacji domofonowych, nie wiem jakiej firmy chcesz domofon więc proponuję najtańszy, a nie najgorszy Laskomex.
http://laskomex.com.pl/index.php?d=4
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lut 2009 08:33   

Powrót do góry

zybex
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Pomorze

Post#4 11 Lut 2009 10:15   

Jeżeli ma to być domofon analogowy, to nie jest potrzebna żadna wiedza. Mój siostrzeniec sam zainstalował sobie taki zestaw i nawet mnie nie zawołał do pomocy, a ma wykształcenie wyższe rolnicze.
Poniżej bodajże tego typu zestaw.
Domofon-schemat
maarriiuussz napisał:
Witam. Mam taką mało prosbe bo ze elektroniki jestem zielony a zamierzam sam podjac probe załozenia domofonu w domu...

Chyba, że masz na myśli założenie samego unifonu w bloku, gdzie już jest instalacja, to napisz.
Powrót do góry

sabcio_2
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Szczecin

Post#5 22 Lut 2010 22:33   

Zybex, a co to jest za centralka GM-Wo? Przecież w prostych, podstawowych zestawach domofonowych sprzedawanych w sklepie w skład zestawu wchodzi: Unifon, elektrozaczep do drzwi, kaseta rozmówcy i zasilacz (transformator montowany np. w rozdzielnicy elektrycznej. Skad wziałeś ta centralkę, co to jest?
Powrót do góry

zybex
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Pomorze

Post#6 23 Lut 2010 08:07   

Przecież to post sprzed roku! Mimo to wyjaśniam, że centralka (czy inaczej panel elektroniki) domofonu często nazywana jest zasilaczem, a to dlatego, że w jednej odbudowie mieści się transformator sieciowy (zasilający) i wspomniana płytka z elektroniką. Dawniej bardzo często transformator był montowany poza wspomnianą elektroniką. Czy tyle wyjaśnień wystarczy?
sabcio_2 napisał:
Przecież w prostych, podstawowych zestawach domofonowych sprzedawanych w sklepie w skład zestawu wchodzi: Unifon, elektrozaczep do drzwi, kaseta rozmówcy i zasilacz (transformator montowany np. w rozdzielnicy elektrycznej.

Chyba masz na myśli domek jednorodzinny. Tam cała elektronika mieści się w unifonie.
Jeszcze odnośnie tego zasilacza do domów wielorodzinnych, to w nim oprócz transformatora mieści się m.in. wzmacniacz głośnika kasety i generator wywołania, a przede wszystkim jest on rozdzielnią, czy inaczej taką łącznicą.

Dla przykładu panele sterujące (zwane czasem centralkami) firmy Fenix GM-WO i firmy Berg. Zdjęć unifonów i kaset rozmównych chyba nie muszę ci wstawiać.

Domofon-schemat

Domofon-schemat

Domofon-schemat

Domofon-schemat
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2010 08:07   

Powrót do góry

chanter
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Bydgoszcz

Post#7 27 Lut 2010 16:09   

Witam
Dodam jeszcze że to jest elektronika bardzo dobra.
Powrót do góry

karl102
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: B-B

Post#8 27 Lut 2010 23:15   

chanter napisał:
Witam
Dodam jeszcze że to jest elektronika bardzo dobra.

Czy aby na pewno jesteś tego pewien?
W chwili obecnej są już lepsze.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TelefonyStacjonarne Serwis -> Domofon-schemat
Strona 1 z 1