Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?

Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro What to buy? ->praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ? Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
robsonoski
Level 10
Post rating: 7
robsonoski
Level 10
Post#1 10 Feb 2009 17:48  Topic author   

praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?

witam
proszę o opinię użytkowników prasek mechanicznych i hydraulicznych, zamierzam kupić praskę do końcówek kablowych od 10mm^2 do 300mm^2,
czy w komplecie jest zestaw końcówek formujących na okrągło, czy trzeba dokupić osobno ? proszę o poradę jaki wybrać model w rozsądnej cenie ?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Madrik
Moderator Robotyka
Helped: 377
Post rating: 161
Madrik
Moderator Robotyka
Post#2 12 Feb 2009 17:12    

Re: praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?

Zwykłą, ręczną, sześciokątną z obrotowymi kamieniami. Np. Moellera.
Spokojnie obsłuży końcówki od 25-120mm2. Można wymieniać kamienie np. do Alu lub do Cu. Jest też kilka "zakresów" na kamieniach.
Np. coś takiego:
http://www.erko.pl/component/p...irtuemart/Itemid,5/lang,pl PL/
Zaciska się tym końcówki łatwo (cienkościenne tylko) i szybko. Wystarczy kilka "karb" na trzonie końcówki 2 - 4. I już nie puści.

PS - Hydrauliczna jest ciężka, dużo wolniej się nią pracuje, ale zaciśnie także grubościenne końcówki i przeformatuje żyły sektorowe. Ta ręczna sprawdza się przy żyłach okrągłych lub z linek i w takim wypadku oszczędza mnóóóóóóstwo czasu. Można z nią w 30min wykonać mufę łączeniową, termokurczliwą z pełnym przygotowaniem kabla. Z hydrauliczną to nieraz trudno zejść poniżej 1,5 godziny. A jak masz nieraz wstawkę (2 mufy) albo więcej kabli, to duża różnica.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
zyl12
Level 10
Post rating: 1
zyl12
Level 10
Post#3 21 Apr 2009 20:41    

Jak słusznie kolega zauwarzył w prasce pneumatycznej potrzebne jest 10-20 ruchów a w mechanicznej 1.
Zależy do czego chcesz ją używać. Ja potrzebuje praske do naprawy kabli w wąskich wykopach. Od pięciu lat używam praski Klaukiego K22 - zakres 6- 300 mm2 Cu , 10-240 mm2 Al i jestem bardzo zadowolony.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
krzychu41
Level 9
krzychu41
Level 9
Post#4 22 Apr 2009 20:26    

Ja też jej używam- rewelacja i inne ich narzędzia bo mam jeszcze nożyce zapadkowe a wszystko możesz sobie poszukać na ich stronie firmowej Link

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Jitter
Level 11
Helped: 1
Post rating: 1
Jitter
Level 11
Post#5 29 Apr 2009 19:26    

Posiadam w warsztacie od niemal 3 lat praskę ręczną hydrauliczną HR-100U firmy ERKO - zdecydowanie najlepsza do tulejek HI oraz końcówek oczkowych izolowanych KOI (można dokupić matryce do innych końcówek). Jeśli chodzi o końcówki rurowe KORo, to zdecydowanie szybciej (gdyż do prawidłowego zaprasowania należy wykonać kilka zaciśnięć) lepsza jest praska nożycowa PR-150D, również f-my ERKO. Z obydwu jestem zadowolony: przy miesięcznym obciążeniu ok 200-400 zaprasowanych końcówek nie mam żadnych problemów technicznych z w/w praskami.

Pozdrawiam,
Rafał

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro What to buy? -> praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?
Page 1 of 1

Similar topics to praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?

Praska hydrauliczna Yato ,czy warto? (10)
praska do przewodow energetycznych (6)
Praska do tulejek izolowanych (1)
Praska dla elektroinstalatora (70)
praska ręczna do końcówek przewodów (6)
Prasa hydrauliczna czy ręczna ? (4)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.062 seconds