Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?
Autor
Wiadomość
robsonoski
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: "-"

Post#1 Post autora tematu 10 Lut 2009 18:48   

praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?

witam
proszę o opinię użytkowników prasek mechanicznych i hydraulicznych, zamierzam kupić praskę do końcówek kablowych od 10mm^2 do 300mm^2,
czy w komplecie jest zestaw końcówek formujących na okrągło, czy trzeba dokupić osobno ? proszę o poradę jaki wybrać model w rozsądnej cenie ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2009 18:48   

Powrót do góry

Madrik
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#2 12 Lut 2009 18:12   

Re: praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?

Zwykłą, ręczną, sześciokątną z obrotowymi kamieniami. Np. Moellera.
Spokojnie obsłuży końcówki od 25-120mm2. Można wymieniać kamienie np. do Alu lub do Cu. Jest też kilka "zakresów" na kamieniach.
Np. coś takiego:
http://www.erko.pl/component/page,shop.p...tion,com_virtuemart/Itemid,5/lang,pl_PL/
Zaciska się tym końcówki łatwo (cienkościenne tylko) i szybko. Wystarczy kilka "karb" na trzonie końcówki 2 - 4. I już nie puści.

PS - Hydrauliczna jest ciężka, dużo wolniej się nią pracuje, ale zaciśnie także grubościenne końcówki i przeformatuje żyły sektorowe. Ta ręczna sprawdza się przy żyłach okrągłych lub z linek i w takim wypadku oszczędza mnóóóóóóstwo czasu. Można z nią w 30min wykonać mufę łączeniową, termokurczliwą z pełnym przygotowaniem kabla. Z hydrauliczną to nieraz trudno zejść poniżej 1,5 godziny. A jak masz nieraz wstawkę (2 mufy) albo więcej kabli, to duża różnica.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2009 18:12   

Powrót do góry

zyl12
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: gdańsk

Post#3 21 Kwi 2009 20:41   

Jak słusznie kolega zauwarzył w prasce pneumatycznej potrzebne jest 10-20 ruchów a w mechanicznej 1.
Zależy do czego chcesz ją używać. Ja potrzebuje praske do naprawy kabli w wąskich wykopach. Od pięciu lat używam praski Klaukiego K22 - zakres 6- 300 mm2 Cu , 10-240 mm2 Al i jestem bardzo zadowolony.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2009 20:41   

Powrót do góry

krzychu41
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: warszawa

Post#4 22 Kwi 2009 20:26   

Ja też jej używam- rewelacja i inne ich narzędzia bo mam jeszcze nożyce zapadkowe a wszystko możesz sobie poszukać na ich stronie firmowej Link
Powrót do góry

Jitter
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Zielona Góra

Post#5 29 Kwi 2009 19:26   

Posiadam w warsztacie od niemal 3 lat praskę ręczną hydrauliczną HR-100U firmy ERKO - zdecydowanie najlepsza do tulejek HI oraz końcówek oczkowych izolowanych KOI (można dokupić matryce do innych końcówek). Jeśli chodzi o końcówki rurowe KORo, to zdecydowanie szybciej (gdyż do prawidłowego zaprasowania należy wykonać kilka zaciśnięć) lepsza jest praska nożycowa PR-150D, również f-my ERKO. Z obydwu jestem zadowolony: przy miesięcznym obciążeniu ok 200-400 zaprasowanych końcówek nie mam żadnych problemów technicznych z w/w praskami.

Pozdrawiam,
Rafał
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> praska mechaniczna zapadkowa czy praska hydrauliczna ?
Strona 1 z 1