Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OSD SIĘ STRZĘPI CHASSIS 11AK18

neox_wrc 11 Kwi 2004 23:59 1133 6
  • #1 11 Kwi 2004 23:59
    neox_wrc
    Poziom 11  

witam :-) wiem że temat wałkowany jush troche ale tak dostałem telewizor SEG model chba 8050 mówie chyba bo niemam naklejki z tyłu w każdym razie chassis jest 11AK18, TV był uszkodzony po wymianie BUH i wzmacniaczy wizyjnych wszystko działa (prawie) poza faktem że OSD jest postrzępione na bokach a telegazeta jest obcięta oczywiscie tesh po bokach i rozmazane litery ,,chciałbym sobie zostawić ten TV bo mi sie podoba :-) niewiem do czego się przyczepić i jeszcze jedno ten TV jest z rzeszy przywieziony także niemam pojęcia czy przed naprawą było dobrze z tym OSD wielkie dzięki za każdą pomoc... heeeeelpp!! i jeszcze mam drugie pytanie na tej płycie można dołożyć troche elementów i chyba jakąś płytke widziałem tam wejście na SVGA a pytanie jest takie czy jest sens i czy ktoś widział jak to działa z komputerem ??? to tyle ale się rozpisałem sorry>>

• #2 13 Kwi 2004 03:50
    Majger
    Poziom 19  

W Funajach takie strzępienie osd spowodowane było przez procesor.
    Może tam też jest jakiś TMP... ?

• #3 13 Kwi 2004 16:41
    neox_wrc
    Poziom 11  

wiekszość mozliwości sprawdziłem trafko linowe itd... z tego co znalazłem na el... i tesh kilka możliwości z podobnych modeli chyba jedyne co mi pozostaje to moduł telegazety jak to sprawdze to napisze co z tego wyszło ...

• #4 14 Kwi 2004 12:15
    tolko
    Poziom 16  

Sprawdz czy w tym odb. był wymieniany trafopowielacz ,często gdy nie jest założony orginał z Osd dzieją się cuda -jest to spowodowane nieodpow. impulsami H.

• #5 14 Kwi 2004 22:13
    neox_wrc
    Poziom 11  

trafo jest oryginalne jak fabryka zrobiła ...

• #6 15 Kwi 2004 23:40
    Facet
    Poziom 12  

Miałem podobny przypadek własnie w tym typie odbiornika , wystepowało strzepienie osd , uszkodzony był trafopowielacz , a konkretnie nie było dobrego styku przewodu wn w trafie - spróbuj poruszac tym przewodem moze zjawisko ustapi -- u mnie byla poprawa , ale na krótko, wymiana trafa przywraca poprawne działanie odbiornika.
    Pozdrawiam:)

• #7 16 Kwi 2004 00:44
    neox_wrc
    Poziom 11  

wiesz wątpie w to trafo dorwałem identyczne chassis w innym TV ale tosamo w środku z niechęcią ale podmieniłem trafa miejscami i problem pozostał..:-( zato w tym działajacym moje trafo tesh daje rade
    czyli to odpada poszedłem dalej to działające chassis zapiłoem do kinola swojego TV ponieważ był wymieniany ale jednak tesh wszystko działa spokojnie i OSD z textem tesh fantastycznie działa czyli problem tkwi gdzies na płycie podmieniałem wszystkie moduły te wciskane i nic ciagle tosamo pomierzyłem opory na płycie zgadza sie ze schematem itd.... nie będe typowi wylutowywał scalaków na podmiane ale to chyba jedyne czego się jeszcze można czepić :-) jush mnie trafia cos powoli ale zrobie to żebym miał nawet sam robić za bezpiecznik o obrębie WN bo chce mieć ten televizor tymbardziej że ma troche fajnych opcji działa w każdym systemie i zamierzam tam jeszcze dołżyć głowice SAT plus moduł i SVGA elementy jush mam..... jestem zdesperowany to musi działać :-) pozdro dla fanatyków i zapaleńców,, kiedys jeden monitor stał w szafie rok tesh był nie do naprawy dzisiaj żyje i to dzięki elektrodzie właśnie a tylu ludków sie poddało :D:D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME