X

Pompka do spuszczania paliwa

Arcylich Broli Shin 11 Feb 2009 11:31
  • #1 11 Feb 2009 11:31
    Arcylich Broli Shin
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Witam serdecznie,
    poszukuję pompki do spuszczania paliwa, mile widziane byłyby linki do pompki takiej jak zamieszczonej na obrazkach zaprezentowanych poniżej albo podobnej, udało mi się odczytać następujące oznaczenia z pompki: MIELEC POLSKA NR. 178. Oferty serwisów aukcyjnych sprowadzają się jedynie do prezentacji pompek działających na zasadzie różnicy poziomów co nie jest rozwiązaniem problemu w przypadku nie spełnienia tego warunku.

• #2 11 Feb 2009 11:51
    niutat
    Level 37  
  • #3 11 Feb 2009 18:20
    Arcylich Broli Shin
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Najlepszym rozwiązaniem byłaby pompka membranowa o większej wydajności ok. 10 l/min. Jestem w stanie kupić używana pompkę o podobnej konstrukcji byle by miała sprawne zaworki, membrana może być uszkodzona mam możliwość wymiany membrany.
  • #4 25 Feb 2009 15:28
    samuraj997
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    a Ty szukasz pompki do paliwa czy ropy? bo mozna zastosowac zamochodowa pompke o wydjnosci ok 200 litrów na godz. sam szukam jakiejs pompki do ropy najlepiej elektrycznej i małej tylko nie wiem czy taka od benzyniaka nadaje sie do ON
  • #5 25 Feb 2009 21:16
    TomPi
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    nadaje się
  • #6 02 Mar 2009 18:21
    bryka1982
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Ja osobiście używam pompy elektrycznej z poloneza trucka już dość długo i podejrzewam,że jeszcze długo mi posłuży ponieważ jakby nie patrzeć to ropa jest tłustsza od paliwa i zatarcie jej nie grozi w przeciwieństwie do używania w paliwie. Dlatego też pompa paliwa-chodliwy i awaryjny towar:D
  • #7 02 Mar 2009 19:40
    samuraj997
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    a jakiej wydajności jest w praktyce ta Twoja pompa od tego poloneza. interesuje mnie w jakim czasie przepompuje np. 10 litrów ropy z banki do banki na tym samym poziomie?
  • #8 06 Mar 2009 21:11
    bryka1982
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam ponownie... Najpierw wielkie sorry za zwłokę z odpowiedzią.....
    Więc co do pytania o wydajność to takiej rewelacji nie ma bo tak na 5-ęć litrów to tak na oko to mogę powiedzieć,że ok 5-8 min. trzeba czekać
  • #9 06 Mar 2009 21:35
    tomasz sadowski
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    kup zwykłą elektryczną pompkę od np audi lub BMW i będzie śmigać koszt od 40 do 100 zł na allegro znajdziesz ich pełno lub jakikolwiek szrot
  • #10 07 Mar 2009 12:54
    samuraj997
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Tomek, o jaka konkretnie Ci pompke chodzi? możesz mi przesłać link do aukcji na PW bo nie wiem dokładnie o jaką pompke Ci chodzi.. jest duzo rodzajów.
    p.s za 40 zł to nie kupi chyba ze 140 to co innego :)

Dodano po 3 [minuty]:

mnie interesuje taka zeby 15 litrów przepompowała w ok 10 min.

bryka1982 - czy tej polonezoskiej pompki uzywasz np. do spuszczania paliwa? bo mi potrzebna do takiego celu i zastanawiam sie czy w momencie zasysania ON ze zbiornika nie zatrze się, od jednorazowego to pewnie nie ale od czestych takich operacji...?
  Search 4 million + Products
Browse Products