Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wycena robocizny wykonania istalacji elektrycznej

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Wycena robocizny wykonania istalacji elektrycznej
Autor
Wiadomość
Raczinho23
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Bieszczady

Post#1 Post autora tematu 12 Lut 2009 15:40   

Wycena robocizny.

Do wykonania instalacja jednofazowa 64 punkty (gniazda 30, lampy 31), instalacja w korytkach, 150 metrów bieżących, montaż wyłączników gniazd jednofazowych. Demontarz i ponowny montaż istniejących lamp. Podłączenie tego wszystkiego pod istniejące już tablice. Jaka jest orientacyjna wycena za taką robociznę?

Z góry dziękuję za przyszłe odpowiedzi.
Powrót do góry

Włodi542
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Wroclaw

Post#2 12 Lut 2009 17:50   

Re: Wycena robocizny.

Wiem ze u nas biora za punkt 6 zl. A na instalacje to nie jestem pewien... :/
Powrót do góry

Madrik
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#3 12 Lut 2009 18:06   

Włodi542 napisał:
Wiem ze u nas biora za punkt 6 zl. A na instalacje to nie jestem pewien... :/

Chyba Koreańczycy... :) 60zł byłoby bliżej prawdy. Przy kiepskim układzie "punkt" można robić nawet i trzy dni. Np. ściany z betonu i młotkoprzecinak ręczny. Obawiam się, że nie znalazłybyś głupiego, żeby to robić przez kilka dni, za 6zł. ;)
Punkt to nie tylko samo gniazdko, czy lampa, ale też kompletna instalacja zasilająca ten "punkt". Zrobiłbyś np. 3 pokoje, 2 gniazdka i lampa w każdym za pięćdziesiąt pare złotych z kuciem i łączeniem? :D Chyba w czynie społecznym. :D
6-7zł to prywaciarze płacą robolom. Jak jest szybki i ma szczęście, to te 200 punktów miesięcznie wykona. Sami od klienta na pewno tyle nie biorą. W Warszawie, niektóre firmy potrafią wycenić punkt na stówkę.
Powrót do góry

jorgkrab
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Ustrzyki Dolne

Post#4 12 Lut 2009 19:37   

Ja myślałem, że Wrocław się rozwija a tu widzę, że się chyba cofa - to przykre.

U nas na prowincji pomału mądrzeją i dochodzą do 50 zł - w Polsce złotówka leci w dół to u Was musi być mocna i mieć dużą wartość nabywczą skoro robicie za 6 PLN.

POZDRAWIAM - ILE :?:
Powrót do góry

fantasta
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdynia

Post#5 12 Lut 2009 22:44   

Witam.

A ile byscie wzieli za podłączenie halogenow w suficie podwieszanym:

Łazienka (6 szt)
Przedpokój (8 szt)
Salon (cokół przy suficie na calej długosci sciany - 6szt)

W łazience i przedpokoju kable wystaja z sufitu, czyli montarz polega na przerzucaniu kabelków i przeciaganiu od otworu do otworu, zainstalowanie trafa. W salonie cokolik z jednej strony odkryty ułatwaiajacu montaz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2009 22:44   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 12 Lut 2009 23:21   

Ja wyceniam mniej więcej tak:

Punkt oświetleniowy - 20zł + 15 montaż oprawy + 10 za ewentualne wycinanie otworów w płytach g/k, sufitach podwieszanych, kasetonach itp. + 8 zł montaż tzw biały czyli przykręcenie przewodu, osadzenie wyłącznika w puszce/ na ścianie;

Punkt gniazdowy 17zł + 8zł za montaż tzw biały czyli przykręcenie przewodu i osadzenie gniazda w puszce/ na ścianie.

Punkt gniazd 400V (siłowy) = punkt gniazdowy * 3 + 20 montaż biały czyli j/w * 3;

Montaż rozdzielnicy z 15 zł za "s" + 80zł za rozdzielnicę do 24 modułów i 120 za rozdzielnicę do 48 modułów;

Ułożenie przewodu zależnie od podłoża, grubości - średnio 7zł/5m + 4zł za metr ułożenia pełnej (2m) sztuki listwy 17/50 lub rurki pcv do 20mm;

Przewierty zależnie od długości otworu i średnicy oraz podłoża (beton, cegła, płyta g/k, etc) średnio 8zł za 10cm.

Do tego 14 zł roboczogodzina i podatek VAT, na fuchy nie chętnie robię - nie mam na to czasu i nie opłaca mi się.

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem dodać za dojazdy do 100km - 0zł powyżej 100km - 50 zł za rozpoczęte 30 km.
Powrót do góry

Łukasz-O
Poziom 25
Poziom 25

Post#7 12 Lut 2009 23:28   

marcint2525 napisał:

Zapomniałem dodać za dojazdy do 100km - 0zł powyżej 100km - 50 zł za rozpoczęte 30 km.

Jeśli dużo roboty ok, dojazdu się nie liczy, jednak jechać za darmo kolego Marcinie np. do kilku żarówek lub wywalonego "esa" to chyba przesada ;)
Powrót do góry

bonanza
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 12 Lut 2009 23:36   

Ja jeszcze zapytam Marcina - do tych ryczałtów za punkt doliczasz jeszcze 14 zł/rbgodz? Czyli jak ci dniówka upłynie na czytaniu gazety i śniadaniu, a potem zdążysz jeszcze ułożyć 2 metry listwy, to naliczasz klientowi 8*14+4 zł +VAT? Poważnie pytam.
Z tym dojazdem to wiadomo, że darmowy, jeśli jest robota na całą dniówkę, a nie do jednego esa.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 13 Lut 2009 20:43   

Kolego Łukaszu do pojedynczych żarówek nie jeżdżę i do wywalonych esów też. Chyba, że mam z klientem podpisaną umowę na konserwację to pobieram zryczałtowaną opłatę miesięczną uzależnioną od zakresu wykonanych napraw.
14zł/roboczogodzinę to opłata za wykonanie instalacji w trudnych warunkach, np instalacje prowadzone w/ponad sufitach podwieszanych. Przekładanie przewodów, umocowanie zajmuje nie raz dużo czasu.
Natomiast jeśli klient na bieżąco dokupuje materiał typu przewody, gniazda itp, a ja mam czekać kiedy pojedzie do sklepu kupi materiał i przyjedzie to liczę właśnie te roboczo godziny.
Powrót do góry

Łukasz-O
Poziom 25
Poziom 25

Post#10 13 Lut 2009 23:44   

marcint2525 napisał:
Kolego Łukaszu do pojedynczych żarówek nie jeżdżę i do wywalonych esów też.

A ja niestety tak, dlatego zapytałem.
Marcin, każdy z nas ma swój jakiś przelicznik, najważniejsze to żeby się nam opłacało :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lut 2009 23:44   

Powrót do góry

fantasta
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdynia

Post#11 09 Mar 2009 14:56   

Ponawiam pytanko o wycene robocizny. Zmienila sie ilosc halogenow

Łazienka (4 szt)
Toaleta (4szt)
Przedpokój (2 x 5szt)
Salon (cokół przy suficie na calej długosci sciany - 15szt)

Jak pisalem wyzej. Sufit zrobiony, otwory powicinane, montaz polegajacy na poprzeciaganiu kabli, podlaczeniu trafo i zamontowaniu opraw.
Powrót do góry

SULIGA1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: bor

Post#12 10 Mar 2009 21:41   

.
Marcin, każdy z nas ma swój jakiś przelicznik, najważniejsze to żeby się nam opłacało :)[/quote]
Tak tylko że jednemu opłaca sie za dwadzieścia za punkt z materiałem bo nakradł przewodu, a puszkę łonczeniowom liczy jako punkt
A druki chcąc kupić materiał i jeszcze zarobić na pewno nie zrobi roboty za te pieniądze
Powrót do góry

cerber777
Poziom 8
Poziom 8

Post#13 18 Mar 2009 21:27   

CENNIK WYKONANIA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ
Lp. Nazwa punktu Opis punktu

1. Oświetleniowy Wypust w suficie, przez puszkę Ø 60 w ścianie bez połączeń i montażu osprzętu do 8m – instalacja natynkowa 1 szt. 30 zł.
Rozprowadzenie w rurkach, korytkach PCV (dodatkowo do punktu) 30 zł.
2. Gniazdowy 230 V Wypust w ścianie zakończony osadzoną puszką Ø 60 bez montażu osprzętu do 8m – instalacja natynkowa 1 szt. 30 zł.
3. Montaż osprzętu Podłączenie elementu oraz montaż – łączniki, gniazda 230V 1 szt. 7 zł.
4. Montaż lamp Montaż i podłączenie lamp, kinkietów 1 szt. 10 zł
5. Wydzielony Wypust zakończony puszką z osobnym zabezpieczeniem w rozdzielni do 20 m –instalacja natynkowa 1 szt. 60 zł.
6. Siłowy 400 V Rozprowadzenie instalacji siłowej zakończonej wypustem – instalacja natynkowa 1 m. 20 zł.
7. Połączenia wyrównawcze Podłączenie elementów przewodzących do uziomu oraz rozprowadzenie linki - instalacja natynkowa 1szt. 25zł.
8. Montaż rozdzielnicy Osadzenie rozdzielni oraz wykonanie połączeń zabezpieczeń (do 12 modułów) 1 szt. 400 zł.
9. Montaż zabezpieczeń P/L Montaż oraz podłączenie zabezpieczeń przed- licznikowych (do 5 modułów) 1 szt. 250 zł.
10. Bruzda Wykonanie mechaniczne bruzdy na jeden przewód (cegła, suporeks, itp.) 1 m. 10 zł.
Żelbeton 1 m. 30 zł.
11. WLZ Ułożenie Wewnętrznej Linii Zasilającej 1 m. 15 zł.
12. Uziom sztuczny, GSU. Wykonanie uziomu sztucznego do odpowiednich wartości 1 rg. 50 zł.
13. Ułożenie kabla, bednarki w ziemi Wykopanie, zasypanie oraz ułożenie na odpowiedniej głębokości 1 m. 80 zł.
14. Przepust kablowy Wykonanie przepustu kablowego w ścianie (cegła,suporeks itp.) 1 szt. 40 zł.
Żelbeton 1 szt. 70 zł.
15. Montaż licznika Montaż oraz podłączenie licznika 1 szt. 60 zł.
16. Montaż ogrzewacza wentylatora, dużych lamp. Montaż i podłączenie 1 szt. 60 zł
17. Gniazdko telefoniczne Doprowadzenie przewodu oraz montaż gniazda 1 szt. 60 zł
18. Domofon Montaż i podłączenie słuchawki, rygla 1 szt. 150zł.
19. TV Doprowadzenie przewodu, montaż i podłączenie gniazda telewizyjnego 1 szt. 60 zł.
20. Czujka włamaniowa Doprowadzenie przewodu i podłączenie 1 szt. 80 zł.
21. Czujka pożarowa Doprowadzenie przewodu i podłączenie 1 szt. 90 zł.

Powyższy cennik nie zawiera kosztów materiałów oraz podatku VAT i uzależniony jest od: rodzaju prac, ich wielkości, warunków realizacji, zakresu prac, typu obiektu itp.
Może podlegać indywidualnym negocjacjom, nie stanowi ostatecznej wiążącej oferty. Prace nieujęte w cenniku podlegają indywidualnym ustaleniom z klientem.

to jest mój cennik na WLKP może koledzy powstawiają swoje aby ci którzy wykonują za bezcen trochę się zastanowili z czego zapłacić ZUS i się utrzymać.

Moderowano przez Akrzy74:
Kolor czerwony został "zarezerwowany" do innych celów. Poprawiłem. :sm31:
[Akrzy]

Czy koledzy mogą wkleić swoje cenniki robót elektrycznych a przede- wszystkim interesuje mnie jak wyliczacie oprzewodowanie w rurkach lub korytkach PCV na tynkowo . Pozdrawiam
Powrót do góry

keszan
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Żyrardów

Post#14 10 Maj 2009 14:12   

Cennik isług eletkrycznych
1.Punkt oświetlenia górnego 74,75zł/szt.
2.Punkt gniazda siłowego 132,20zł/szt.
3.Punkt gniazda elektrycznego 230V 84,50zł/szt.
4.Punkt gniazda TV 118,30zl/szt.
5.punkt gniazda telefonicznego 67,60zł/szt.
6.Punkt gniazda komputerowego 84,50zl/szt.
7.Punkt akustyczny 67,60zl/szt.
8.Punkt rolet zasilanych 145,60zł/szt.
9.Punkt domofonowy 101,40zł/szt.
10.Punkt videofonowy 219,70zł/szt.
11.Wykop ręczny 1mb 0,8m głębokości 153,50zł/mb.
12.Ułożenie bednarki 25,35zł/mb.
13.Ułożenie kabla od 5x4 do 5x35 16,90zł/mb.
14.Ułożenie folii 8,45zł/mb.
15.Zasypanie wykopu 84,50zł/mb
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2009 14:12   

Powrót do góry

robsonoski
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: "-"

Post#15 01 Cze 2009 13:53   

Wycena robocizny.

Witam,
jakie są zasady wyceny robocizny przyłączy elektrycznych /napowietrznych i kablowych/ oraz WLZ np.cena za 1 mb wykopu, podsypka,ułożenie kabla
w ziemi-czy cena zależy od przekroju ?,ułożenie bednarki,wbicie uziomów,ułożenie folii,zasypanie,zaprasowanie końcówek,ustawienie i podłączenie ZK,przejścia przez drogę w rurach,podwieszenie 1mb AsXSn,
montaż i podłączenie ZL,pomiary,zgłoszenie do ZE itp.?
Powrót do góry

bonanza
Poziom 23
Poziom 23

Post#16 01 Cze 2009 16:35   

Ceny z tego, co wiem, to w gospodarce rynkowej z reguły są umowne.
Dawniej istniały KNR-y (Katalog Normowania Robót czy cuś), gdzie pisało, że 1 metr wykopu 20x80cm to 1 roboczogodzina w gruncie rzadkim, a 1,5 w spoistym, zaś 1 metr kucia bruzdy pod peszel w cegle to 0,2 rbg, a w betonie 0,3 rbg. Zaś facet w bereciku z antenką robił to mechaniczną łopatą albo wiertarką z udarem 3x szybciej.
Ale i tak na końcu roboczogodziny mnożyło się przez własną stawkę, do tego narzuty wydziałowe, ogólnozakładowe, % kosztów zakupu, dodatek za prace w czynnym zakładzie i inne utrudnienia + zysk i wychodziły całkiem duże kwoty.
Dziś chyba KNR-y nie obowiązują, jakąś kalkulację i tak zawsze można sporządzić.
Powrót do góry

keszan
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Żyrardów

Post#17 01 Cze 2009 20:20   

Witam!
Kol.bonanza.
Napisałeś:(Dziś chyba KNR-y nie obowiązują, jakąś kalkulację i tak zawsze można sporządzić)
Ale jest jeszcze:KATALOG NAKŁADÓW RZECZOWYCH.
Powrót do góry

artkomputer_net
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: polska

Post#18 24 Lut 2010 22:37   

Re: Wycena robocizny wykonania istalacji elektrycznej

Witam ja mam do wyceny coś takiego:
budowa struktury wewnątrz-budynkowej:
blok - 3 klatki - 5 kondygnacji

struktura pionowa:
przewierty przez strop
montaż rurek fi37 na każdym piętrze każdej klatki
montaż puszki łączeniowej POH37 na każdym piętrze każdej klatki

poziomo:
doprowadzenie rurarzu z pionów teletechnicznych do skrzynki teletechnicznej
montaż skrzynki teletechnicznej
doprowadzenie zasilania elektrycznego w rurkach fi22 od rozdzielni blokowej do skrzynki teletechnicznej
montaz gniazda podwójnego w skrzynce teletechnicznej

Proszę o wasze wyceny.
Powrót do góry

Łukasz-O
Poziom 25
Poziom 25

Post#19 25 Lut 2010 01:35   

A nie prościej użyć programu do kosztorysowania? Wstawiasz pozycje, obmiar, stawkę godzinową i wszystko gotowe. Samo dodaje i liczy :)
Powrót do góry

Bronek22
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Stalinogród

Post#20 25 Lut 2010 14:17   

Koledzy, gdzie wy żyjecie ?
Mamy kapitalizm ,a nie socjalizm, ceny sa umowne, nie urzędowe.
Kupuję dziś program, ten sam program u jednego sprzedawcy jest droższy, u drugiego tańszy. To się nazywa "nokaut" w necie.

To znaczy,że każdy bierze ile chce. Zawołać 1300 zł. za punkt nie jest przestępstwem, jeżeli zapłaci sie podatek.

Bardzo ważna sprawa - dobry i rzetelny wykonawca bierze znacznie więcej od kiepskiego. Na takiego sie nawet czeka miesiącami.( jak u mnie z podłogą)

U medyków jest taka samo - profesor i doktor bierze więcej od lekarza.
Za nędzną kasę jest byle jaka robota.
Bronek
Powrót do góry

Lukas555Lukas
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: United Kingdom / Poland

Post#21 25 Lut 2010 15:02   

Święte słowa... Nie rozumiem po co prezentować orientacyjną cenę, jak i ona ulegnie zmianie jeżeli praca będzie uciążliwa, trudna w wykonaniu lub coś takiego. To na pewno wtedy nie policzycie sobie standardowo np. 30 PLN, tylko dużo dużo więcej. Te cenniki zachowałbym dla siebie, a wycenę robi się zawsze przed rozpoczęciem pracy, z pewnym zapasem ( jak wiadomo w naszym kierunku - Wykonawców )
Dlatego jak dla mnie takie coś nie ma sensu, to jest biznes, praca - tu ceny dyktują rożne warunki, tak samo jak doświadczenie Wykonawcy.
Na pewno nie jeden z Nas miał przypadek że "wydoił od kogoś" "Kosmiczną" sumę za śmieszna prace, a czasami pracował tak jak wyżej w czynie społecznym bo tego nie przewidział. Osobiście miałem ostatnio taki przypadek i Kolega Bronek mi w tym pomagał.
Pozdrawiam...
Powrót do góry

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Post#22 25 Lut 2010 15:17   

Starszy syn od dwóch miesięcy ma uruchomioną działalność (instalacje elektryczne) już na siebie, ceny umowne ale raczej w ,,górnym zakresie stanów średnich'', czasem ktoś trochę marudzi ale zawsze płacone, robota robiona dobrze, protokół z wykonania (plus pełna dokumentacja papierowa) zawsze dostarczana, jakby coś w tym co wykonał siadło to reklamacja oczywiście bezpłatna, na razie wszystko OK. Jeśli ktoś ma ceny w ,,niskich stanach stanów niskich'' to nie problem , w końcu padnie i nie będzie psuł rynku.Warunek podstawowy: robota ma być wykonana naprawdę fachowo, brak dokumentacji do obiektu to też np. podstawa do wyższej wyceny, niby się nic nie robi na wstępie, istniejąca instalacja ,,jakaś jest'' a różnicówkę wywala...
Powrót do góry

artkomputer_net
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: polska

Post#23 25 Lut 2010 23:58   

Dziękuję za zainteresowanie.
Wiem, że zapytanie o taką wycenę jest dosyć dziwne - jednak w najbliższym czasie będę musiał zlecić wykonanie takich prac (przygotowanie pod sieć komputerową) i wydaje mi się że wycena jaką dla mnie przygotował znajomy wykonawca jest delikatnie mówiąc zawyżona - dodam że jest to osoba która nie posiada zarejestrowanej działalności gospodarczej, chociaż wiem że wykonywał on już takie prace i darzę go dużym zaufaniem co do profesjonalności.

Jest to dla mnie pierwszy taki projekt - zazwyczaj sam wykonywałem drobniejsze tego typu prace - stąd brakuje mi punktu odniesienia.

Przepraszam też za niedokładne dobranie działu, w którym zamieszczam post, ale pasowała tutaj kontynuacja starego wątku.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#24 26 Lut 2010 00:45   

Do kosztorysowania polecam programy NORMA PRO, NORMA STANDARD
Pełna wersja programu NORMA STANDARD kosztuje około 2200zł, NORMA PRO około 3000zł.

link do demo normy standard: http://www.komako.pl/pobierz/normastddemo.exe

Ponadto program do kosztorysowania ZUZIA nieco tańszy ok. 1400zł.

Warto, bardzo ułatwiają rozliczenia z inwestorami a i ofertę łatwiej wykonać.
Powrót do góry

Bronek22
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Stalinogród

Post#25 26 Lut 2010 02:28   

Pytanie najważniejsze - kto robi , ludek czy szef.
Jeżeli robi pracownik, kilku pracowników, to oni pracują z pensję z oszukanym
ubezpieczeniem (najniższa stawka), to wtedy jak na szefa pracuje kilku pracowników, to szef może odpuścić z ceny. Najlepiej jak robią na czarno.
Jeżeli szef sam robi robotę, to za robociznę, za samą robociznę z narzutami musi wziąć minimum 50 zł/rbh, co jest ledwie opłacalna stawką.
Niestety, te wszystkie kosztorysy w robotach publicznych, to jedno wielkie oszustwo. Przy tak niskiej robociźnie, to pracodawca udaje że robi uczciwie za taką stawkę, a w efekcie ludzie robią na czarno, a zleceniodawca nie chce tego widzieć.
Ja pojadę na jednego "S", ale klient musi właściwie zapłacić. Także za dojazd jak za taxi. Bo taxi jak jedzie też pracuje, podobnie i ja nie będę jechał za darmo.
Bronek
Powrót do góry

pj11
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Poznań

Post#26 26 Lut 2010 18:19   

Skoro mowa o programach do kosztorysowania, to ja polecam:
Samolicz kosztorysowy SYKAL - do kupienia za 1000zł (branżowy zestaw KNR, np. elektryczne) - 1500zł (wszystkie KNR-y) netto
albo:
Samolicz kosztorysowy e-SYKAL - płaci się za korzystanie 60zł / miesiąc (bez żadnej umowy i dłuższych zobowiązań)

Praktycznie jedyny system kosztorysowania na rynku, w którym baza norm (KNR-ów) oraz cenniki (aktualizowane co kwartał ceny nakładów występujących w tych normach) są ze sobą jednoznacznie powiązane Indeksem materiałowym, dzięki czemu program automatycznie podstawia wszystkie ceny.

BTW: e-SYKAL można uruchomić za darmo i nawet bez płacenia jest dostęp do pełnej bazy norm/cenników. Można od początku do końca policzyć dowolny kosztorys... Opłata wymagana jest dopiero przed ostatecznym wydrukiem kosztorysu (bez napisu DEMO).
Powrót do góry

Ireneusz Sikorski
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Trzebnica

Post#27 10 Sie 2010 11:55   

Ho, ho - poczytalem watek i przyznam, ze podobnie skonstruowanego cennika uzywam do odstraszania niechcianych klientow, a tych pozadanych trzeba traktowac po ludzku. Cena prawie 100 zl za 1mb (wykop, ulozenie kabla zasilajacego, przysypanie, ulozenie kabla sygnalowego, przysypanie, ulozenie folii, zasypanie) to chyba z ksiezyca - mnie firma robi to za 15 zl od 1mb (200 mb) i ludzmi zatrudnionymi legalnie oraz koparka. Jak nie mam sprzetu to sie nie wyglupiam, albo dokladam 5 zl i sam biore te firme jako podwykonawce, a nie zaraz 100 zl ;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sie 2010 11:55   

Powrót do góry

JohnySpZOO
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Częstochowa/Gliwice

Post#28 12 Sie 2010 19:35   

Witam.
Jestem ciekaw ile wzięli byście za zamontowanie jednej oprawy oświetleniowej na ścianie. Waga oprawy oświetleniowej wynosi ok 5kg. Oprawę należy zamontować na wys. ok 10 - 12m.
Do montażu lampy dochodzi:
- wywiercenie otworu w ścianie na wyprowadzenie przewodu (grubość ściany ok 60cm),
- orurowanie (wywiercenie 3 - 4 dziur na kołki, zamontowanie uchwytów, zamontowanie rurki z mówkami i przewodem - przewód trzeba wcześniej wyprowadzić do oprawy z puszki znajdującej się wewnątrz budynku).

Jaki czas zajęło by wam zamontowanie takiej przykładowej oprawy?
W ile osób byście taką jedną oprawę montowali?
Dodam iż sprzęt do montażu typu wiertarka, drabina, przedłużacz jest wasz, materiał typu rurka, kołki lampa, przewód jest już klienta.

Do pytania zamieszczam przykładowe zdjęcie
Wycena robocizny wykonania istalacji elektrycznej

Pozdrawiam :)
Powrót do góry

ducia
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: gdzieś w małopolsce

Post#29 13 Sie 2010 08:24   

Powinny wystarczyć dwie osoby w pojedynkę dałby rady ale po co? koszt to 250-300zł
Powrót do góry

piecykpp
Poziom 10
Poziom 10

Post#30 23 Lis 2010 22:22   

Witam. Panowie elektrycy z doświadczeniem. Na ile wycenicie położenie kanału na przewody taką np. 40*60, zrobienie uziomu z dwóch szpilek. I w jaki sposób panowie liczą takie jakieś nietypowe prace? np. wąż świetlny, duża puszka przy fontannie, nietypowy żyrandol z wiatrakiem czy też z dużą ilością ozdóbek itp. Pytam się ponieważ dopiero zaczynam i mam problem z wyceną takich nietypowych sprawach. Ostatnio robiłem skrzynkę zewnętrzną 40*60 cm w niej był przk 160A czyli przełącznik sieć-agregat i pod nim wyłącznik p-poż. zrobiony z frx 125A z wyzwalaczem. Miałem naprawdę wielki dylemat ile policzyć sobie za takie coś. może panowie coś zaproponują?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Wycena robocizny wykonania istalacji elektrycznej
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny