Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak odzyskać pliki usunięte przez nieuwagą.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Jak odzyskać pliki usunięte przez nieuwagą.
Autor
Wiadomość
mw89
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 13 Lut 2009 00:01   

Jak odzyskać pliki usunięte przez nieuwagą.

Przez nieuwagę usunęłam folder "download". Chciałabym odzyskać pliki które tam miałam. Niestety wszystkie programy, którymi do tej pory próbowałam się poratować nie działają. Mają ten sam problem, nie mają dostępu do dysku. Czytałam i szukałam informacji na ten temat, ale nigdzie o tym nie piszą. Może problem jest w mojej Vistcie? Albo w zabezpieczeniach komputera, które mogą blokować programy odzyskujące dane? Nie mam pojęcia :|. Co radzicie?
Powrót do góry

viper.5v
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: kraków

Post#2 13 Lut 2009 00:14   

Re: pomocy - jak odzyskać pliki.

A jakimi programami próbowałeś odzyskać dane?
Polecam:

Prosty w obsłudze program współpracujący z systemami plików FAT12, FAT16, FAT32, NTFS. Pozwoli nam odzyskać dane które utraciliśmy podczas ataku wirusa czy też te które zostały usunięte z dysku naszego komputera. Interfejs programu jest przejrzysty dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z jego obsługą.

Jest to wysoce efektywne i złożone oprogramowanie przeznaczone do szybkiego odzyskiwania skasowanych danych z partycji FAT 12, FAT 16, FAT 32, NTFS i NTFS5.

Dzięki ***** możesz odzyskać dane łatwo, szybko i skutecznie, jeśli utraciłeś je w wyniku:

* przypadkowego skasowania,
* ataku wirusów komputerowych,
* uszkodzenia spowodowanego przerwą w dopływie energii elektrycznej lub gwałtownymi skokami napięcia,
* błędów w oprogramowaniu,
* nieprawidłowego wyłączania komputera,
* uszkodzenia lub braku struktur systemu plików,
* sformatowania lub zastosowania komendy FDISK na nośniku danych.

Jest tego mnóstwo ale te szczególnie polecam!

A tak wogóle to jakie błędy pokazuje Ci system?

Moderowano przez Mery84:
Za polecanie komercyjnego oprogramowania do odzyskiwania danych ostrzeżenie. Regulamin forum pkt. 14 i lektura:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1118407.html
Nazwy programów wyedytowałem.

Powrót do góry

gsm_virus
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ö=Wien , PL=Gorzów Wlkp.

Post#3 13 Lut 2009 08:17   

Re: Jak odzyskać pliki usunięte przez nieuwagą.

Koleżanko mogła byś bardziej dokładniej określić miejsce z którego "przez nieuwagę usunęłaś folder "download" - (dysk systemowy C: ; z folderu "Moje dokumenty" = "Dokumenty") może z dodatkowej partycji lub dysku zewnętrznego na USB itp.
I czy po tym jak usunęłaś te pliki z danego dysku / partycji, to kopiowałaś / zapisywałaś na dany dysk nowe dane (nadpisanie danych).
Sprawdziłaś KOSZ systemowy po usunięciu w/w folderu. :D
A co do samej Visty, to próbowałaś uruchomić w trybie awaryjnym . Dostęp do tego menu można uzyskać, włączając komputer i naciskając klawisz F8 przed uruchomieniem systemu Windows.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lut 2009 08:17   

Powrót do góry

mw89
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 13 Lut 2009 19:47   

Folder był zapisany w moich dokumentach na dysku c. Próbowałam probramów:
CDRoller ,EasyRecovery, PC INSPECTOR File Recovery , i jakiś tam Acds recover coś tam coś tam. Żaden z programów tak jakby w ogóle nie miał dostępu no dysków, komunikaty za każdym razem inne, w stylu error6, brak dostępu do dysku itp. Zaczynam się domyślać ,że chodzi o blokady i zabezpieczenia Visty, mam anglojęzyczny system i nie mogę znaleźć wszystkich możliwych blokad automatycznych. Żeby nie było, oczywiście jestem administratorem.

Dodano po 8 [minuty]:

wiesz, nie sprawdziłam koszta, bo nacisnęłam guzik "shift+del" więc nie zamierzam tego robić :[. Apropos nadpisywania danych to wątpię, jest spora nadzieja ,że tak się nie stało. A co do trybu awaryjnego. co mi to da? konkretnie?
Powrót do góry

3-driver
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#5 13 Lut 2009 23:02   

Sciagnij sobie program GetDataBack for NTFS 3.03 i odzyskasz dane w 100 % bez klucza i nazwy nie odzyskasz bo program mozna powiedziec nie bedzie dokonca aktywny jezeli chcesz to moge ci go dac ale na PW ;] i instrukcje obslugi chodz praktycznie nie ma do czego bo to jest tak proste ze kazdy to zrobi Pozdrawiam jakby co to pisz na gg [xxxxxxx]

Moderowano przez jankolo:
Za propagowanie pirackiego oprogramowania karzę kolegę kolejnym ostrzeżeniem

Powrót do góry

mw89
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 14 Lut 2009 00:50   

Ogarnia mnie lekka irytacja. Ignorant czy nie próbował wnieść coś do tematu, a nie nabijać sobie posty ginger78. Jak na razie po za paroma radami co do oprogramowania nie dowiedziałam się nic.

Niestety niedawno zmieniłam system na amerykanską Vistę, chodzi bez zarzutu, ale nie znam jej tak dobrze jak xp a cholerstwo jest po angielsku oczywiście. W różny sposób próbuję wyłączyć blokady zabezpieczające, ale niekoniecznie sobie radzę. A zdaje się, że WŁAŚNIE w tym jest problem, a nie w programach. Nie oszukujmy się, one wszystkie działają w podobny sposób i... wszystkie są blokowane przez system. Czy ktoś może udzielić mi pomocy w KONKRETNY sposób?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 14 Lut 2009 00:56   

Prawoklik na program i Run As Administrator(nawet jeśli jesteś Administratorem).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2009 00:56   

Powrót do góry

shadow125
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Śląsk

Post#8 14 Lut 2009 01:22   

W czasopiśmie Komputer Świat pojawił się program EasyRecovery, dość skuteczny
Może coś zaradzi. I taka drobna rada odpal system (o ile to jest XP) w trybie awaryjnym. Jeśli jednak w tym miejscu coś zostało zapisane to dane .. przepadły
Pozdrówka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2009 01:22   

Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Łódź

Post#9 14 Lut 2009 01:30   

shadow125 napisał:
W czasopiśmie Komputer Świat pojawił się program EasyRecovery, dość skuteczny

Pewien jest kolega? Może coś kolega powie w jaki sposób badał jego skuteczność.
Powrót do góry

shadow125
Poziom 17
Poziom 17

Post#10 14 Lut 2009 01:42   

W odpowiedzi
Na program trafiłem przypadkowo. Mimo doświadczenia zdarza mi się skasować jakieś pliki (shift + del). Program w opcji "Deleted Recovery" analizuje dysk i daje możliwość wyboru plików do odzyskania. Pliki udało mi się odzyskać (powiedzmy w 80%).
Pozdrawiam
Ps. Aktualnie używam tego programu

A przy okazji.. Temat odzysku danych to temat rzeka.. w 1991 roku jak zaczynaliśmy pracę "w komputerach" nie było tak wspaniałych programów.. W obecnych czasach warto sprawdzić wszystko. Byleby program tylko czytał dysk a nie zapisywał na nim :)
Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Post#11 14 Lut 2009 01:47   

Rozumiem, że kolega wydał te 2500 zł bo program w wersji demonstracyjnej dokonuje analizy dysku i pokazuje, co może ewentualnie odzyskać, ale nie odzyskuje fizycznie żadnych plików. Odzyskuje je wersja komercyjna, więc niech kolega nie opowiada bzdur o programie z czasopisma komputerowego.
Powrót do góry

shadow125
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 14 Lut 2009 01:56   

To jest pełna wersja dodana do czasopisma Komputer Świat.
Konkretnie wersja 6.1. Niestety nie wiem czy prawa autorskie gazety pozwalają na umieszczenie tego programu na elektrodzie
Pozdrówka
Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Post#13 14 Lut 2009 01:59   

http://www.komputerswiat.pl/download/0,pobierz,148,easyrecovery_6.1_professional.html
cytuję:
EasyRecovery 6.1 Professional
Program odzyskuje skasowane pliki oraz dane ze sformatowanych lub usuniętych partycji, systemów plików uszkodzonych w wyniku działania wirusa lub błędnego działania programów z wszystkich rodzajów FAT i NTFS, naprawia uszkodzone dokumenty MS Word i archiwa ZIP. Obsługuje dyski twarde, dyskietki, ZIPy, pamięci Flash. Wersja demo pozbawiona jest funkcji zapisywania znalezionych danych. Można natomiast uzyskać podgląd plików, korzystając z przycisku View File. Wersja demo.

Za konsekwentne i świadome wprowadzanie w bład karzę kolegę ostrzeżeniem.
Powrót do góry

shadow125
Poziom 17
Poziom 17

Post#14 14 Lut 2009 09:27   

Witam
W nocy nie mogłem wejść na elektrodę
Zacytuję to co mam na płycie, zaznaczam, że nie proponowałem ściągania programu z internetu
"Pełna wersja jednego z najlepszych programów do odzyskiwania danych, przygotowana specjalnie dla Czytelników Komputer Świata. EasyRecovery umożliwia odzyskanie plików i folderów utraconych w wyniku przypadkowego skasowania, uszkodzenia systemu plików, sformatowania dysku lub na przykład uszkodzenia spowodowanego przerwą w dopływie prądu. Bezpłatna pomoc do programu świadczona jest pod numerem telefonu: 032 77 999 56 lub pod adresem e-mail: soft(malpa)krollontrack.pl"

Upomnienie dostałem niesłusznie, prosiłbym o anulację

zapraszam do linków
http://www.komputerswiat.pl/ks/archiwum/Default,typ_wydania,1,rok_wydania,2005,nr_wydania,203.html

oraz
http://forum.gamikaze.pl/viewtopic.php?f=28&t=99

Dodano po 20 [minuty]:

W odpowiedzi na problem koleżanki to na Allegro znalazłem oryginalne zafoliowane wydanie tej gazety z płytą - nie podam linku bo znów będę "tym złym" W wyszukiwarce wystarczy wpisać "komputer Świat 2008" i szukać numeru maj 5/2008
Pozdrawiam i Życzę powodzenia w odzyskiwaniu danych
Powrót do góry

gsm_virus
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ö=Wien , PL=Gorzów Wlkp.

Post#15 14 Lut 2009 12:50   

Kolego shadow125, przed napisaniem kolejnego posta polecającego komercyjne oprogramowanie proszę o zapoznanie się z ogłoszeniem dla tego działu (oraz zrozumieniem zawartej w nim treści) Szczególne uregulowania regulaminowe dla tego działu.
Co nie zmienia faktu że polecasz komercyjne oprogramowanie (lub zakup czasopisma), tak więc jeżeli udzielasz porad do stosowania oprogramowania zapoznaj się z ogłoszeniami.

Przeczytaj ze zrozumieniem jakiego oprogramowania użyła wcześniej koleżanka http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6145516#6145516 i jakie wyniki uzyskała.
Jedyną słuszną poradą jaką wyczytałem z Twych postów było poniższe, które może uświadomi koleżankę mw89
shadow125 napisał:
I taka drobna rada odpal system (o ile to jest XP) w trybie awaryjnym. Jeśli jednak w tym miejscu coś zostało zapisane to dane przepadły
W Vista również jest tryb awaryjny, o czym pisałem wcześniej.

A tak w ogóle to koleżanka nadpisuje utracone dane, gdyż prawdopodobnie zapisuje i instaluje programy na partycji systemowej a jak pisała wcześniej usunęła z tej partycji dane, więc każdy kolejny ściągnięty, zapisany program na dysku, każde uruchomienie systemu, przeglądarki, programu (tworzone są pliki temp) oddala Ją od odzyskania usuniętych danych.
Powrót do góry

bonanza
Poziom 23
Poziom 23

Post#16 14 Lut 2009 13:00   

To się nadaje do "Śmiechu warte". Komercyjnego oprogramowania polecić nie wolno, a darmowe chodzi tylko jako demo. Zaś pan Mod wszystkim przypina łatki, choć sam zna zapewne sposób na wszystko (nie szkodzi, że kosztowny :D ).
Może też nie powinno być dozwolone pisanie "kup Komputer Świat" ani "wymień tranzystor BC", bo to wyrób komercyjny i trzeba go kupić w sklepie. :?:
Piszcie do dziewczyny na PW.
Powrót do góry

Mery84
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Chorzów

Post#17 14 Lut 2009 13:15   

bonanza napisał:
To się nadaje do "Śmiechu warte". Komercyjnego oprogramowania polecić nie wolno, a darmowe chodzi tylko jako demo. Zaś pan Mod wszystkim przypina łatki, choć sam zna zapewne sposób na wszystko (nie szkodzi, że kosztowny :D ).
Może też nie powinno być dozwolone pisanie "kup Komputer Świat" ani "wymień tranzystor BC", bo to wyrób komercyjny i trzeba go kupić w sklepie. :?:
Piszcie do dziewczyny na PW.

Rozumiem zatem, że twoim zdaniem polecanie programów za 1000-3000zł do odzysku danych jest całkiem ok tak? Zatem powiedz mi czy do takiego celu - padł Ci dysk i chcesz na gwałt odzyskać 20GB danych i zdarza Ci się to pierwszy raz kupujesz licencję na soft za 2000zł? Nie podejrzewam, że prędzej ściągniesz go z p2p i pojedziesz na crackowanym byle by osiągnąć swój cel.
Druga sprawa to działanie większości takich programów. One zamiast odzyskiwać to katują dysk kręcąc po kilka h talerzami i dobijając dysk całkowicie. Nie będę dyskutował z tobą na temat twojej wiedzy w Data Recovery ale wnioskując z twojej wypowiedzi i obrony komercyjnego softu nie masz pojęcia o czym piszesz.
Jeśli masz jeszcze jakieś zażalenia na temat tego ogłoszenia proszę wystosować PW do jego autora administratora komputerów LEMa i udzielić stosownych wyjaśnień i tym samym zażądać zdjęcia tego ogłoszenia z forum.
Dalsza dyskusja na temat słuszności tego ogłoszenia nie powinna mieć miejsca w temacie. Temat jest do rozwiązywania problemów, a nie do polemizowania nad polityką działu naprawy HDD. Jak ma kolega coś do dodania to moderatorzy komputery serwis oraz administrator udzielą wyjaśnień via PW. Proszę nie zaśmiecać tematu.
Powrót do góry

shadow125
Poziom 17
Poziom 17

Post#18 14 Lut 2009 14:02   

Witam
Jeśli Gazeta dodaje ten program jako pełną wersję i u mnie działa, wnioskuję z tego, że posiadam go legalnie i mogę polecić innym. Pod warunkiem, że kupią gazetę z programem.
Linki które podałem oraz fakt nabycia gazety ( za 6,90 - cena rynkowa) jest jednoznaczny z legalizacją tego programu. KŚ zaznaczył, że jest to pełna wersja dla czytelników. Można takową gazetę zakupić i mamy w pełni działający program za niewielkie pieniądze.
Podałem rozwiązanie które mi pomogło. I jak się okazuje można odkupić gazetę z płytą (to jest legalne) za około 5 zł + przesyłka
Pytanie czy program dodany w pełnej wersji do gazety i jego polecenie to jakiś błąd??
Pozdrawiam
PS. Jeśli program za 6,90 jest komercyjny to się poddaję (to już tylko interpretacja regulaminu). Problem powstał przy upomnieniu i błędnej interpretacji mojego postu przez innych

I chyba tylko Kolega Bonanza przeczytał dokładnie całość :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2009 14:02   

Powrót do góry

Mery84
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Chorzów

Post#19 14 Lut 2009 16:53   

Mery84 napisał:
Dalsza dyskusja na temat słuszności tego ogłoszenia nie powinna mieć miejsca w temacie. Temat jest do rozwiązywania problemów, a nie do polemizowania nad polityką działu naprawy HDD. Jak ma kolega coś do dodania to moderatorzy komputery serwis oraz administrator udzielą wyjaśnień via PW. Proszę nie zaśmiecać tematu.

Napisałem wyraźnie i nie mam zamiaru powtarzać. Napisałem też do kogo się zwrócić na PW do dalszej dyskusji o słuszności regulaminu. Temat odbiegł daleko od głównego problemu i tym samym zamykam.
Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Post#20 14 Lut 2009 19:50   

Cała "afera" rozpoczęła się od mojego błędu: faktycznie była dla czytelników "Komputer Świat" udostępniona pełna wersja Easy Recovery 6.1 a nie Easy Recovery Professional 6.1. Kolega shadow125 niesłusznie dostał ode mnie ostrzeżenie. Niniejszym gorąco przepraszam kolegę shadow125, ostrzeżenie oczywiście wycofuję, a jako rekompensatę kolega otrzymuje ode mnie 200 punktów.
Raz jeszcze przepraszam kolegę shadow125 oraz innych użytkowników forum czytających ten temat za wywołane zamieszanie.
Temat ponownie otwieram do dyskusji.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Jak odzyskać pliki usunięte przez nieuwagą.
Strona 1 z 1