Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak Wgrać nowy firmware do Routera przez TFTP??

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci internetowe Początkujący -> Jak Wgrać nowy firmware do Routera przez TFTP??
Autor
Wiadomość
Ralfik23
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Olsztyn

Post#1 Post autora tematu 14 Lut 2009 13:25   

Jak Wgrać nowy firmware do Routera przez TFTP??

Witam.
Mam router Fujitsu Siemens AP-600RP-USB. Kilka dni temu padł w nim z mojej winy firmware. Router jest sprawny pinguje a nawet dzieli sieć. Problemem jest to że muszę się do niego zalogować a nie mogę bo wywala napis że firmware padł :(. Chciałbym wgrać nowy soft i wiem że można to zrobić poprzez TFTP. Niestety mimo tego że siedzę w Google od rana nie udało mi się znaleźć instrukcji jak to zrobić. Czy ktoś kto się na tym zna może mi napisać krok po kroku jak to zrobić?! Czyli jaki serwer TFTP ściągnąć jak go skonfigurować i jak nim wysłać nowy soft do rutera. IP routera 192.168.1.254. Jeśli potrzebujecie jeszcze jakieś informacje to piszcie. Z góry dzięki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2009 13:25   

Powrót do góry

soltys_w
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Hipolitów (mazowieckie)

Post#2 14 Lut 2009 15:56   

Re: Jak Wgrać nowy firmware do Routera przez TFTP??

Możesz zalogować się przez telnet do routera? Jeśli tak, poszukaj programu PumpKin (nim wyślesz plik do routera), następnie polecem flw (plus parametry) powinno udać się sflashować router. Jeśli nie, pozostanie Ci wykonanie interfejsu szeregowego i flash'owanie przez kabel.

Trochę info znajdziesz tutaj
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci internetowe Początkujący -> Jak Wgrać nowy firmware do Routera przez TFTP??
Strona 1 z 1