X
  • #1 14 Feb 2009 18:15
    s27
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Mam do kolegów pytanie, w podglądzie parametrów widzę ilość dodatku do paliwa 108 - 110 g; czytane w parametrach silnika Delphi
    po uzupełnieniu płynu praktycznie na full w parametrach wartość się nie zmienia, byłem u kolegi który posiada tester do Peugeota i w parametrach wartość tą można zmienić na dowolną inną lecz moje pytanie - jaką wpisać poprawną, po wpisaniu np. 0 nic się nie dzieje, na komp. pokładowym nie zaświeca się komunikat o braku płynu

Czego on może dotyczyć lub jaka wartość będzie poprawna bo w testerze Peugeota też jest brak jakiejkolwiek podpowiedzi ???
  • Helpful post
    #2 14 Feb 2009 18:23
    kybernetes
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Ilosc dodatku widoczna w parametrach to ilosc OSADZONA na filtrze FAP, nie to co w zbiorniku. Kasuje sie to do zera przy wymianie filtra FAP.

Pozdrawiam
  • #3 15 Feb 2009 10:53
    s27
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    wpisanie wartości - 0 - będzie powodowało jakieś skutki uboczne dla pracy silnika ???
    w parametrach filtra FAP wskazania że jeszcze można przejechać około 30 tys. km.
  • #4 07 Mar 2009 22:42
    kybernetes
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Wpisanie wartosci 0 nie spowoduje na razie skutkow ubocznych, jednak zafalszuje licznik filtra co nie jest wskazane.

W zbiorniku dodatku jest czujnik minimalnego poziomu, ktory powinien zasygnalizowac kiedy dodatek sie skonczy.

Licznik filtra sluzy do oceny stanu filtra, mowi kiedy filtr nalezaloby juz wymienic choc jeszcze jego parametry sa znosne. Gdyby go wyzerowac i tak jezdzic do calkowitego zapchania to mogloby to spowodowac rozne nieciekawe a trudne do wlasciwego zdiagnozowania anomalie spowodowane dlawieniem na wydechu.

Pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products