Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows Vista - sterownik ekranu przestał odpowiadać

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Windows Vista - sterownik ekranu przestał odpowiadać
Autor
Wiadomość
83pawel
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 15 Lut 2009 01:26   

Windows Vista - sterownik ekranu przestał odpowiadać

Witam
Założę nowy temat ponieważ nie tylko na forum elektrody nic nie znalazłem ale nawet poświęciłem kilka godzin na przeglądanie całego internetu (również strony po ang) i jedyne co znalazłem to parę osób z takimi samymi problemami, którzy nie znaleźli pomocy.

Przechodząc do sedna sprawy.
Laptop to:
Compal IFL90
Core 2 Duo 2.0GHz
2GB ram (nie znam marki)
gf 8600M GT 256MB

Problemem jest to, że podczas pracy w viście 32 bit przy jakiejś grafice, chociażby przeglądanie zdjęć raz na kilka (kilkanaście) minut ekran zaczyna migać i kiedy przestanie pokazuje się komunikat "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". O graniu w jakieś gry nawet nie było by mowy bo wtedy na samym początku ekran zamiga tylko i minimalizuje grę. Wydajność grafiki pokazuje vista na 4,9 - 5,2 więc jest ok, oczywiście dopóki nie zawiesza się. Podobnie się dzieje z instalowanymi innymi sterownikami do grafiki, których już nie mało sprawdziłem, łącznie z najnowszymi ze strony nvidii. Co prawda przy niektórych zmieniał się odrobinę sposób i częstotliwość migania ale to była raczej niewielka różnica. Podobnie ma się sprawa w windows 7 - prawie tak samo jak vista, prawie te same objawy. W między czasie temperatura procesora graficznego wynosi około 60-70 stopni a pod obciążeniem nie przekracza raczej 85-90 stopni tak samo oba rdzenie procesora około 50 st i do 70 pod obciążeniem i z tego co wiem to w miarę normalna temperatura dla tych laptopów (pod windows 7 o około 10 stopni niżej).
Podobna sytuacja nie miała miejsca w takiej formie w win xp pro chociaż mniej pracowałem z tym systemem i na 100% nie stwierdzę że z czasem tam innych objawów by nie było.
Znalazłem opinię na jakimś forum że komuś kto miał przy takim problemie 4 kości ramu w komputerze zainstalowane, pozbył się problemu po wyjęciu 2 z 4 ale nie wiem czy to możliwe tym bardziej że u mnie nic z ramem nie kombinowałem.

Gdyby ktoś miał jakieś pomysły byłbym wdzięczny za pomoc.
Możliwe że będę musiał zmienić system na XP, jednak i tak wolał bym rozwiązać ten problem na przyszłość.
Laptop jest na gwarancji ale to raczej nic nie do bo to pewnie problem z oprogramowaniem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2009 01:26   

Powrót do góry

orzelpiotr
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: "-"

Post#2 15 Lut 2009 11:57   

Re: IFL90 Kłopot z grafiką w MS Vista

Znalalem informacje ze powinienes wyrzucic sterownik nvidia a na jego miejsce zainstalowac 169.28 z ponizszego linku
Link

"ever since i upgraded to nvidia beta driver 169.28 (which is very similar to 169.25 in architecture) i have not had a problem on my vista laptop. i have also tried using the 173.xx series and those work just fine as well. anything above the 169.25 driver did the trick for me. you can find these drivers on nvidia’s website or at http://www.laptopvideo2go.com

good luck!

Sager NP2090 (compal ifl90)
Intel Core 2 Duo CPU T7500 @ 2.20GHz
2.00 GB RAM DDR2 667
NVIDIA GeForce 8600M GT
Intel Wireless N
Seagate Momentus 7200.2 160GB SATA 7200RPM Mobile Hard Drive
15.4 1680×1050 Display
Broadcom NetLink Gigabit Ethernet
Windows Vista Ultimate
"
Powrót do góry

83pawel
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 15 Lut 2009 16:43   

Dzięki za odpowiedź. Co prawda instalowałem już różne sterowniki ale sprawdzę i ten, może akurat zadziała, za jakiś czas napiszę o efektach.
A miał byś może linka do miejsca skąd jest ten tekst? Przejrzał bym sobie całą dyskusję o czym to było.
Powrót do góry

orzelpiotr
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: "-"

Post#4 15 Lut 2009 16:52   

To było tu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2009 16:52   

Powrót do góry

83pawel
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 12 Mar 2009 16:12   

Witam ponownie
Odświeżam temat ponieważ problem nadal jest ten sam: żaden z tych sterowników nie działa. Co prawda niektóre chodzą lepiej, niektóre gorzej ale z każdymi jest jakiś problem. Od ostatniego postu wzbogaciłem się o parę doświadczeń i niepowodzeń w MS Vista i nic więcej. Ma ktoś jeszcze pomysły co można zrobić? Mogą być pomysły pod Windows 7 ponieważ jego też mogę używać byle by tylko w końcu pozbyć się tych problemów.
Będę wdzięczny za odpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Mar 2009 16:12   

Powrót do góry

szpak3
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Police

Post#6 13 Kwi 2009 22:48pomocny post - solucja   

Re: Vista - sterownik ekranu przestał odpowiadać

Ten problem prześladuje mnie od dwóch miesięcy, moja karta 8600M GT w DELL Inspiron 1720 VISTA HOME PREMIUM, tak samo instalowałem już chyba wszystkie możliwe sterowniki, jedne działały baz problemu kilka dni inne powodują co chwile bluescren i po zabawie :( Żałuję bo laptop rewelka tylko ta piekielna karta, nvidia to koszmar mam w pc produkt ATI i innego laptopa na karcie ATI i żadnych problemów a NV dała ciała chętnie bym wymienił kartę ale niestety te modele nie mają takiej możliwości

nie mam już pomysłów
Powrót do góry

83pawel
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 14 Maj 2009 15:52   

Re: Windows Vista - sterownik ekranu przestał odpowiadać

Witam ponownie po długiej nieobecności. Teraz mogę z 99% pewnością potwierdzić to co pisze szpak3. Grafika nadal stwarza te same problemy pomimo wymiany praktycznie wszystkich elementów laptopa na nowe. Wymieniane były przy okazji innej awarii (płyta główna, procesor, grafika, dysk twardy). Problem jest ten sam więc po prostu nvidia nie popisała się z tą grafiką.

Swoją droga, jeżeli będę miał więcej czasu opisze moje perypetie z serwisem gwarancyjnym (zajęło by to kilka stron). Dwa miesiące bez komputera, 7 prób naprawy, kilkadziesiąt telefonów do nich. Myślę że skończy się to w sądzie bo ciągle są problemy z tym serwisem.

Kto by pomyślał że w lublinie są tak niekompetentne serwisy i to firmowe!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Maj 2009 15:52   

Powrót do góry

szpak3
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Police

Post#8 17 Maj 2009 02:41   

Witam
Generalnie żaden serwis nic nie pomoże, nie mają wpływu na kiepskie systemy i sterowniki, ale ten nVIDIA ForceWare X 179.53 for Windows Vista 32bit
Link
Jest dość dobry, co prawda wydany 2009-02-10 dla
NVIDIA GeForce 8600M GT
NVIDIA GeForce 9300M G
NVIDIA GeForce 9600M GS
NVIDIA GeForce 9300M GS
NVIDIA GeForce G 105M
więc nie jest to typowa paczka do wszystkich modeli ale dla kilku kart NV, puki co na tle tego co się działo nie narzekam, i koniecznie użyj Driver Cleaner pousuwaj wszystkie niepotrzebne sterowniki

pozdrawiam
Powrót do góry

83pawel
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 Post autora tematu 17 Maj 2009 11:47   

Dzięki za sterownik, wypróbuję dopiero kiedy odzyskam komputer ponieważ po siódmej naprawie w serwisie tym razem komputer wrócił z uszkodzoną klawiaturą i kartą dźwiękową.
Oczywiście wiem że serwis nic nie pomoże ze sterownikami czy systemem. Dlatego nie oddawałem z tym to naprawy ale wszystko wymieniane było przy okazji innej awarii (nie włączał się wentylator).
I tak już od 2 miesięcy ciągle coś wymieniają i ciągle coś nowego psują :/
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Windows Vista - sterownik ekranu przestał odpowiadać
Strona 1 z 1