Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Plexi- czym i jak kleić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Plexi- czym i jak kleić?
Autor
Wiadomość
ogonowa
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 15 Lut 2009 18:32   

Plexi- czym i jak kleić?

Witam,
czy plexi można kleić ze sobą? Np. dwie płachty 100x100cm położyć jedna na drugiej i tak przykleić, aby np. razem miały 6cm grubości przy czym jedna ma 3mm i druga tyle samo. Będę robić półkę z plexi do klatki moich szczurów, ale potrzebuję grubości około 6mm a nie mogę czegoś znaleźć w dość przestępnej cenie. Jedyne co znalazłam to, to: Link
Kosztuje 35zł, ma wymiary 100x100cm i grubość 3mm. Kupiłabym takie dwie płachty i np. skleiła ze sobą, ale nie wiem, czy da się i jakim klejem to w ogóle wykonać?

Co do tego linku wyżej:
To jest jakaś płyta spieniona, niby plexi ,ale nie wydaję mi się. Czy ktoś coś o tym słyszał? Jeśli to jest PCV spienione to czy nie nasiąka cieczą (szczury sikają na półki)?

Pozdrawiam ,Oliwia.
Powrót do góry

gromleon
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 15 Lut 2009 19:00   

Re: Plexi- czym i jak kleić?

A nie prościej to skręcić na rogach odpowiednimi śrubami aby za bardzo się w oczy nie rzucały ewentualnie je potem pomalować. Bo klej to zawsze tylko klej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2009 19:00   

Powrót do góry

ogonowa
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 15 Lut 2009 19:02   

Ja nie mam pojęcia, pytam może znacie pomysły.
Powrót do góry

any56
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#4 15 Lut 2009 19:08   

To jest spienione PCV i jak wynika z opisu trochę wchłania wilgoć (po jakimś czasie wiadomy efekt zapachowy).
Najlepsze byłoby jednak szkło...
Powrót do góry

blackrage
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Lublin

Post#5 15 Lut 2009 19:09   

Szczury będą to gryzły, zamiast lecieć w koszty to zleć w Obi docięcie na wymiar albo mdf, albo sklejkę i weź tego kilka ( kilkanaście sztuk ) albo weź jeden większy kawałek i tnij sama. Oni to sprzedają na m2, ale płacisz też za każde cięcie. Jak szczury wygryzą jedną - wsadzasz następną. Inna opcja to spasowanie/docięcie takiej półeczki z lodówki lub z ociekacza do naczyń - takie pręty zwykle w białym plastyku - ten plastyk oczywiście też obgryzą - ale druty już zostaną.
Swego czasu moim szczurasom zrobiłem pudło z płyty wiórowej długośc: 100cm, szerokość 50cm i wysokość 30cm, wieko było wycięte w środu i zamocowana była siatka. Paczka wiórów szła na jedna wymianę :]
Powrót do góry

gromleon
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 15 Lut 2009 20:13   

jednak po przemyśleniu przychylam się do wypowiedzi jednego z kolegów zrób ze szkła koszt bardzo niski i łatwiej utrzymać w czystości a szklarz wytnie i przeszlifuje na odpowiedni wymiar mój brat ma tez pokaźną kolekcję zwierzątek terrarystycznych i każdy inny materiał musiał zabezpieczać przed wilgocią co do płyty to wiadomo co szczury z nią zrobią po prostu przerobią na wióry.
Powrót do góry

arturkura
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 15 Lut 2009 21:30   

tak, kolega grommelon ma rację, plexi się nie nada
Powrót do góry

ogonowa
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 Post autora tematu 15 Lut 2009 22:12   

Nada, nada, spokojnie. Plexi jest przetestowane, ale nie wiem jak je połączyć.. A może zna ktoś jakąś firmę co tanio robi na zamówienie?

Co do szkła, nie wiem czy to nie będzie za ciężkie, nie stłucze się jak szczur spadnie na to albo co?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2009 22:12   

Powrót do góry

lowbird
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Częstochowa

Post#9 15 Lut 2009 22:32   

Szczur nie kamień. Wystarczy by szyba była proporcjonalnie gruba do swoich wymiarów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2009 22:32   

Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#10 15 Lut 2009 22:46   

Z praktyki wiem że bezklejowo i z niewidoczną spoiną plexi klei się chloroformem.Może takie duże powierzchnie to będzie problem z powodów technicznych, czyli co i w jakiej kolejności, w jakim stopniu zwilżyć ,ale chloroform jest najlepszy do klejenia plexi.
Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#11 15 Lut 2009 23:33   

a jakby na srodek jednej plexi nalac górke silikonu bezbarwnego, i potem przycisnac druga plexi ? silikon powinien sie rownomiernie na boki rozplynac, tylko niewiem czy po polaczeniu bedzie to przezroczyste, mozna by doswiadczenie zrobic
Powrót do góry

submariner
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 16 Lut 2009 00:22   

temat byl juz poruszany , kup klej acryfix ok 17zl /tube , bez babelkow tego nie skleisz ale na pewno nie bedzie to do rorerwania.
silikon sioe nie nadaje bo nie spolimeryzuje w rozsadnym czasie (pewno z rok na to potrzeba) i slabo sklei.
Powrót do góry

przemyslw
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: sląsk

Post#13 16 Lut 2009 00:38   

chloroformem -absolutnie nie wdychać . Ale co do pomysłu stosowania plexi to myślę że napisz dokładnie co chcesz zrobic . Ja dałbym zwykłą np. płytę pilśniową na rusztowaniu drewnianym , pomalowaną zywicą np.poliuretanową z kolorowym piaskiem kwarcowym , to tzw.posadzki przemysłowe niezniszczalne b.ładne itd, - składniki mam.
Powrót do góry

goldwinger
Poziom 25
Poziom 25

Post#14 16 Lut 2009 00:41   

Da się acryfixem skleić bez śladów, trzeba wprawy.
Swoją drogą plexi można kupić w wymiarze jaki potrzeba
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2009 00:41   

Powrót do góry

gromleon
Poziom 22
Poziom 22

Post#15 16 Lut 2009 09:15   

Jeśli zdecydujesz się na klejenie plexi to poczekaj trochę niech to wszystko wyparuje bo się jeszcze zwierzątka rozchorują , i mam obawy nie wiem czy słuszne ale zapewne terrarium masz ogrzewane więc jest możliwe że jak włożysz plexi klejoną do terrarium a to prawie zamknięte pomieszczenie to coś się tam będzie wydzielać z tego kleju.
Kup szkło wytrzyma na pewno powiedz szklarzowi po co ci ono i już on dobierze grubość a szkło dobrze się klei silikonem akwarystycznym ale także trzeba poczekać aż to przewietrzeje a poza tym szkło jest tańsze
Powrót do góry

ogonowa
Poziom 2
Poziom 2

Post#16 Post autora tematu 20 Lut 2009 19:11   

gromelon, nie mam terriarium ;) Mam szczury które są trzymane w dużej klatce: 80x50x100. Ostatnie to wysokość i dlatego też potrzebuję czegoś na połowę klatki, aby nie była taka wysoka. Wiem, żę plexi jest świetna, ale chodzi o to ,że im grubsza tym droższa, a ja niestety mam ograniczone dochody. Chodzi mi o to ,że znalzłam płyty 3mm, skleję je razem i otrzymam plexi o grubości 6 mm. Chodziło mi o to jaki klej kupić itp. :)

To ch coś tam, odpada, nie mam miejsca aby to gdzieś pozostawić tak aby zwierzaki tego nie wdychały ,bo ja i rodzina to wiadomo ,że nie, bo damy radę. Słyszałam o tym kleju, i chciałam się upewnić. Dzięki ;).

Lowbird, wiesz ,szczur waży średnio 600g więc to nie takie lekkie jest :P

Zastanowię się nad klejem, dzięki :)

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Powrót do góry

gromleon
Poziom 22
Poziom 22

Post#17 20 Lut 2009 19:30   

Szczurki na karmówkę ? Czy na handel? Mój brat także miał karmówkę ale zamówił proste terrarium u szklarza wymiary podobne do tego co napisałaś i było ok cena na nie za wysoka. A jeśli to nie ma wyglądać to jest jeszcze coś takiego jak metal .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Plexi- czym i jak kleić?
Strona 1 z 1