Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap

żul 15 Lut 2009 21:49 5163 7
  • Chciał bym pokazać proces technologiczny wykonania mojego subwoofera.

Głośnik jak w temacie to stx gdn 30 300 4 ap. http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=365&vItemDB=itemdb

Nie pamiętam strojenia pewnie to było coś między 35 a 37Hz pojemność 66L

Po zrobieniu obliczeń nie do końca trafnych odebraniu paczki. Przeszukałem szopę z opałem. W czasie klejenia gdy ściany były ustawione tak jak chciałem. Przewiercałem i wbijałem kołki z klejem co 80-120mm. Wzmocnienia były spasowane zamontowane na klej i śruby. Wylot bas refleks jest z kilku warstw płyty o zwężających sie średnicach. Zewnętrzny krążek jest specjalnie frezowany by skóra sie dobrze ułożyła. Przed wycięciem skóry zrobiłem szablon osobiście tego nie nie szyłem.

Na początek okleiłem zewnętrzne ściany filcem i nabiłem dopasowane listewki na obrzeżach. Wszystkie przestające i nierówne krawędzie zeszlifowałem. Przed oklejeniem całej reszty prze frezowałem zaokrągliłem wszystkie krawędzie. Do takiego filcu powinien być gęsty klej żeby nie przesiąkł.

Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap Subwoofer z głośnikiem stx gdn 30 300 4 ap

Między zdjęciami stosujemy spację a nie enter.
    (joy_pl)

Fajne!
  • #2 15 Lut 2009 23:17
    gugus89
    Poziom 14  

Ten BR nie za ładnie wyszedł, jakoś wizualnie nie pasuje do reszty konstrukcji..
    Czym to będzie napędzane?
    I może coś więcej o odsłuchu..
    Pozdrawiam

• #3 16 Lut 2009 01:13
    -Maciej_
    Poziom 21  

Mi się konstrukcja podoba. Ładne obicie kocem, nietypowy br. dodaj jeszcze zdjęcie jak prezentuje się z głośnikiem wykończona.
    To ma do samochodu być? co to będzie napędzać? jak gra?
    Pozdrawiam!!

• #4 16 Lut 2009 09:50
    izbic
    Poziom 28  

Troszke dziwny BR, ale spełnia swoją rolę to najważniejsze. Dawno nie było konstrukcji na AP, a przecież to świetny przetwornik do samochodu. Jeśli ma być do auta to zdecydowanie za nisko strojony...40-45Hz to byłoby w sam raz. Poza tym nie wiem czy jest zachowany odpowiedni odstęp między ścianka boczną a wlotem tunelu BR od środka... Poza tym bardzo ok.

• #5 16 Lut 2009 16:51
    żul
    Poziom 16  

Z odsłuchu nie jestem zadowolony muli i jest nie dokładny. Dawno już wydałem skrzynie bez głośnika. Gra w niej jakiś blaupunkt. Zdecydowanie lepiej sie zachowuje w tej skrzyni niż stx gdn 30 300 4 ap.

Wylot bas refleksu miał być z wielkim łukiem. Skura mogła by być bardziej naciągnięta.

Dużo czasu mi zajeło ustawienie optymalnego miejsca drugiego końca bas refleksu. Z jednej strony wzmocnienia mi przeszkadzały ułożyć go niżej a z drugiej głęboki głośnik i wylot powietrza w magnesie.

Raczej wątpiłem ze ktoś po chwali ten głośnik stx.

Wzmacniacze mam 2 BLAUPUNKT GTA 2 Special Mk ll lub carpower hpb602. Gra ten który aktualnie nie jest pożyczany.

• #6 16 Lut 2009 17:17
    izbic
    Poziom 28  

Głosnik jest naprawdę świetny tylko mulił dlatego że o wiele za duża obudowa i za niskie strojenie...

• #7 16 Lut 2009 17:28
    żul
    Poziom 16  

Tak wiem chciałem wyciągnąć jak najwięcej niskiego basu. Wtedy bardzo dużo słuchałem drum&bass. Teraz słucham bardziej szybkiego bitu Masters Of Hardcore. Teraz głośnik jest w skrzyni zamkniętej jakieś 45L.

Chciałem tylko pokazać tamtą 66L

Jej największa wada to to ze jest ciężka. W samochodzie zachowuje sie jak lekki pasażer. Woziłem tego suba w golfie 2.

• #8 16 Lut 2009 19:54
    coolombo
    Poziom 29  

Te 66l to nadałoby się na dwa takie głośniki. Wnętrze samochodu to specyficzne środowisko i podbija najniższy bas, nie ma sensu stroić nisko i dawać wielkie obudowy bo efekt będzie kichowaty.
    40l i strojenie na 45Hz i byłoby na pewno dużo lepiej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME