Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rdzeń EI 84/42 - liczenie przekroju

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Rdzeń EI 84/42 - liczenie przekroju
Autor
Wiadomość
waldus86
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Grajewo

Post#1 Post autora tematu 17 Lut 2009 17:00   

Rdzeń EI 84/42 - liczenie przekroju

Witam!
Kierując się wskazówkami zamieszczonymi m.in tutaj>> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic396327.html?sid=8ce8dafdb97b1487cafe416fec6d0a45
obliczyłem przekrój poprzeczny rdzenia, jaki jest mi potrzebny (napięcie wtórne wynosi około 27V, a prąd 1.9A, napięcie po stronie pierwotnej to napięcie sieci 230V). Otrzymałem S=10cm^2. Według mnie do tego zasilacza wystarczy rdzeń EI 84/42, ale nie wiem jak obliczyć przekrój takiego rdzenia. W załączniku zamieszczam katalog transformatora na rdzeniu EI 84/42, gdzie są jego wymiary i prosiłbym o wskazówkę, które z nich należy uwzględnić, aby obliczyć przekrój (domyślam się, że jest to przekrój słupa, na którym umieszcza się zwoje).
Czy wiecie może również, gdzie w Warszawie (a nawet nie tylko) można kupić sam rdzeń? Szukałem pół dnia, ale widziałem tylko oferty gotowych trafo, które mają odpowiednie moce, ale niestety nie mają takiego napięcia i prądu jaki bym chciał. Dzięki za wszelkie namiary na takie sklepy/firmy.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lut 2009 17:00   

Powrót do góry

Quarz
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: -... -.--

Post#2 17 Lut 2009 17:54pomocny post - solucja   

Re: Rdzeń EI 84/42 - liczenie przekroju

Witam,
a wystarczy tylko umiejętnie zapytać o to wujka Google, ZOBACZ i zaraz na pierwszym miejscu: [PDF] Wymiary kształtek zgodnych z DIN 41 302 KI-B, czy jeszcze coś potrzebujesz?
Pewnie tak, czyli temat o mocy obliczeniowej transformatora, jest np. TAM.

Pozdrawiam

P.S. Wg archiwalnych danych z ZATRA ten rdzeń ma nominalną moc przenoszoną 75VA.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Rdzeń EI 84/42 - liczenie przekroju
Strona 1 z 1